Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: открадната техника
Автор: Monov   
Дата:   20-12-15 21:17

ecobo Много съжалявам, ограбили са те изключително нагло, просто нарочат ли те свършено е с теб.
И последен случаи близко семейство си кани гости и докато похапват и пийват в кухнята обирджията влиза прави само една крачка до закачалката в коридора преджобва якета чанти взима едно кожено яке и наздраве....

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: Slivenski   
Дата:   20-12-15 21:20

Абе, снощи откраднаха захранващ кабел на ЧЕЗ и оставиха половин София без ток... Нема кво да си говорим... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: Frenchev   
Дата:   20-12-15 21:22

Много кофти случка, но няма какво да се направи.
Аз лично оставям често техника за много пари в колата, но просто няма друг начин. Пътувам из страната и чужбина. И имам няколко чанти с техника. Физически ми е невъзможно да взимам всичко със себе си като спирам на различни места.

Единствения вариант е застраховка. Друг просто няма. Знам, че темата е дъвкана много пъти тук. Не знам дали нещо се е променило.

Друг вариант, за който се сещам е физически да се измисли някакво допълнително заключване на багажника. Може да е елементарно, но да е независимо от заключването на колата. Както навремето се монтираха скрити прекъсвачи на запалването - де се сложи едно скрито обикновено райберче. Сигурен съм, че по сръчните могат да измислят нещо.

Но просто разберете, че не е възможно всеки път да се сваля техниката от колата.

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: Slivenski   
Дата:   20-12-15 21:24

Е, тя ако техниката е по-скъпа от колата, ще ти вдигнат цялата кола, ако решат.

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: Frenchev   
Дата:   20-12-15 21:58

Техниката ми винаги е мнооого по-скъпа от колата. В случаи над 10 - 15 пъти. Затова казвам - единственото решение е ЗАСТРАХОВКА!

Ежегодно плащам една сума, но съм абсолютно спокоен. Като излизам от колата, единственото нещо, което взимам със себе си е картата памет за да не загубя заснетите кадри.

Сигурен съм, че има и интернационални застраховки. Аз лично ползвам тези:

http://www.fotoversicherung.com/


От 3 години съм застрахован. Досега не ми се е случвало нищо, но като ги избирах, четох доста из немски форуми и много професионални фотографи ги препоръчваха горещо. Имаше и разказани случки и всички с положителен край.

Не видях никъде в условията им да е ограничено за немски граждани или хора живущи в Германия. Пишете им един мейл на английски и попитайте. Условията им не са лоши.

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: asahi   
Дата:   20-12-15 23:36

Какви са твоите условия, ако не е тайна?

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: m.djorov   
Дата:   21-12-15 09:52

Аз с тези застраховки, поне от български компании съм много резервиран. След като прегледах условията им кога важат различните видове, когато искахме да застраховаме апартамента. За кражба уважаваха иска, само ако е влезнато със взлом, не през входната врата?!?!? Ми аз съм на 3-ти етаж, от къде да влезе - през комина като дядо Коледа? Трябвало на дограмата да има следи от разбиване. Добре, ама тя дограмата с отверка се отваря без да личи после. За наводнение, ако не било от ремонт. Мен какво ме топли тоя над мен как е направил теч-а, след като съм олят? Мен ми е заминала стената примерно. Та и за техниката сигурно ще е с 100 условия, така, че ако не дай си боже стане нещо, няма да ти го уважат. Няма да се учудя да е само ако са ти я издърпали от ръцете, а ако е в кола, да не го признават и да пиеше студена вода, докато си мислиш, че си застрахован.



Публикацията е редактирана (21-12-15 09:54)

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: nick70   
Дата:   21-12-15 10:09

"По-добре да имаш пистолет, когато не ти трябва, отколкото да няма, когато ще ти потрябва".

ecobo [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: Bumerang   
Дата:   21-12-15 10:54

От филма "Бялото слънце на пустинята" поговорката е ."Кинжала е не нужна вещ ,но тежко му на онзи който го няма в нужния момент"

И никой не протестира против полицаите[smilie7]Дори уплашиха Бойко и им върна всички пари и привилегии[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: viara123   
Дата:   21-12-15 13:32

Не е излишно да се направи тема, в която да се записват марка, модел и номер на откраднатото. По този начин ще бъдат защитени и добросъвестни купувачи.

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: dimidumi   
Дата:   21-12-15 13:34

Bumerang написа:

...
> И никой не протестира против
> полицаите[smilie7]Дори уплашиха Бойко
> и им върна всички пари и
> привилегии[smilie7]

Не само привилегиите, всичко беше постановка...и бетонираха цялата система с последните поправки в конституцията, прокурора коли и беси, не носи никаква отговорност, тоталитаризъм от всякъде, страшна работа...

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: hrup   
Дата:   21-12-15 13:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: d.s   
Дата:   21-12-15 17:35

Кофти работа, но такова е. Лошото е че и трудно ще си я намериш. И само не ми говорете за пОлиция. Тези полицаичета дето ми стачкуват по улиците и едвам са заваршили средно хич не ми ги хвалете. Станаха по 150 кила в тези астрички, не могата да се завартят, а вие чакате а да ви поногнат [smilie18]


П.С. Нищо лично, попадал сьм и на много готини, интелигентни органи на реда, но повчето са като батките по фолк клубовете. Пьлен бицепс с вода, на един шамар живот

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: SLR   
Дата:   21-12-15 17:59

Съжалявам за техниката.
Иначе ето една статистика на Petapixel, която предполагам важи и за нас.


http://petapixel.com/assets/uploads/2015/12/cameragearstolenstats1.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: Tota   
Дата:   21-12-15 22:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: Bumerang   
Дата:   21-12-15 22:47

Демокрация не може да има в бедна страна.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: Slivenski   
Дата:   21-12-15 22:53

Демокрация не може да има в бедна страна.


Ами... Не знам дали точно от това зависи, или поне не само.

Саудитска Арабия примерно не е бедна страна, но там няма демокрация.

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: Bumerang   
Дата:   21-12-15 23:01

Онова е религия.В онези страни където господствува ислям няма значение колко си богат-няма демокрация.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-12-15 23:13

Поредната неприятна случка, съчувствам на пострадалиТЕ!

По темата много се е изписало и преди и сега, благодарение на информацията получена във форума съм придобил някаква свръх сетивност и мнителност, когато става въпрос за техниката ми. Щастлив съм, че никога не съм обиран или ограбван, но наистина съм предпазлив в подобни случаи. Никога не оставям фото техниката си в колата, дори ако слизам да пикая в крайпътно капанче. За друга техника (лаптопи, таблети, телефони) ми е все тая и наистина знам, че няма как всичко да се вземе, но раницата с фотото задължително се взима. Ако не снимам не ходя с увесен апарат на шията по улиците, а напоследък си мисля дори за не маркова чанта от типа на Lowepro, в която джебчийте вече не разпознават само като обикновенна раница, в която има мръсни долни дрехи и ризи за пране. Може да звучи наивно и несериозно, като колегата дето каза, че отварят колите вече с лаптоп, но започвам да си мисля, че има и някакъв вид скенираща техника, която разпознава наличието на скъпа, но скрита техника в багажника на някой автомобил [smilie11]
До тия си размишления стигам от поредната тема, в която се разбира, че не са оставили някакви указания на крадците, но въпреки това те умело са отворили автомобила и са взели това, което ги касае. Варианта да са селдени хората не отпада, но нека по-запознатите да кажат дали има такъв вид техника, в помощ на крадците?

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: Slivenski   
Дата:   21-12-15 23:25

Автор: Bumerang
Дата: 21-12-15 23:01

Онова е религия.В онези страни където господствува ислям няма значение колко си богат-няма демокрация.[smilie7]


-------------------------------------------------


Не е само до религията, а още по-малко до исляма.

Бразилия, Русия и Индия са съответно на 7, 8 и 10-то място в света, като религията и в трите е различна и не е ислям.

Но не бих казал, че там има демокрация също. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: S.Nikolov   
Дата:   22-12-15 04:50

провери оказионите и заложните къщи.. преди месец си купих подобна техника, която се оказа крадена!

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: EvaJor   
Дата:   22-12-15 05:17

Ценен съвет. 2-3 заложни къщи в страната и толкова оказиона...за колко няма да ги провери.

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: Tota   
Дата:   22-12-15 07:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: Gamma   
Дата:   22-12-15 11:53

Дано колегата има късмет и си намери техниката.
Аз го ядох същия лятото, с тази разлика, че в раницата ми беше портфейла с всички карти и документи. Търсих по всички възможни начини - оказиони, обяви в нета, сайтовете за проследяване на кадри, но нищо.
Сега ме гони яко параноя и се заключвам и в колата, а на раницата едната презрамка винаги ми е в ръката.

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: mbtutu   
Дата:   22-12-15 12:01

Да споделя и аз малко опит. Кражба от къщи. Само фото техниката и пари в брой каквото са намерили.
Интересното е че полицията го издири хубавеца и го хвана. Заведоха дело. И сега интересното. Оправдан поради липса на достатъчно доказателства. Доказателството беше че откриха негови отпечатъци. Но това не значело че той бил крадеца.
От полицията услужливо ми дадоха цялата документация с имена адреси ... Демек ако искам да отида лично да му счупя главата. И така.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »