Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Daniel_P   
Дата:   19-12-15 15:18

Здравейте колеги!
Замислям се от доста време за покупка на нов компютър! Компютъра ще го ползвам основно за обработка на снимки! Знаете програмите за обработка са тежки и изискват добри параметри и възможности за по бързата и лесна работа! В момента обработвам на лаптоп който е вързан с монитор! Лаптопчето макар и вече на 3г все още се справя добре но като направя доста манипулации и имам няколко отворени програми и често почва да згъва и да му се взима тока, а така си го мъча от доста време и ме е страх че рано или късно ще згъне цирка, а и ме бави! HP e А8-4500M APU, Radeon HD Graphics, 1.90GHz,6GB Ram!
Така моля за съвети понеже съм доста не информиран в тази сфера и ми е трудно да се насоча за конфигурация която ще е на ниво и ще забърза и улесни процеса!
И макар че ми се иска да взема пак лаптоп, знам че настолен компютър ще ми предложи повече за даден бюджет!
Живея в Англия и погледнах тука в един магазин за компютри и си набелязах 3 компютърни конфигурации който отговарят на бюджета ми който е 1500-мах 2000лева! Сега ще ги постна дайте мнение дали тези биха вършили добра работа но и с препектива с времето? Благодаря [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Daniel_P   
Дата:   19-12-15 15:22

HP
http://i63.tinypic.com/177rbn.jpg



Acer
http://i66.tinypic.com/mmalhk.jpg



Lenovo
http://i63.tinypic.com/177rbn.jpg




Публикацията е редактирана (19-12-15 15:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Daniel_P   
Дата:   19-12-15 15:23





Публикацията е редактирана (19-12-15 15:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Slivenski   
Дата:   19-12-15 15:27

А не е ли по-добре да ъпгрейднеш стария, като добавиш още РАМ и примерно по-голям хард диск, вместо да купуваш нов компютър?

Погледни и настройките на Фотошопа за скрач диска какви са. Може просто да не му стига мястото.


А със спестените пари си купи един хубав обектив... и ше почерпиш, естествено! :-)

[beer] [beer]



Публикацията е редактирана (19-12-15 15:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Daniel_P   
Дата:   19-12-15 15:32

Slivenski- Нямам идея възможно ли е това на Лаптоп ??? Иначе имам външен хард на захранване WD My book 4TB На който си държа нещата и отделно имам един преносим 1тб!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Slivenski   
Дата:   19-12-15 15:36

Ами, естествено, че е възможно. Само трябва да видиш какъв точно РАМ имаш. Ако нищо не разбираш от тия работи, помоли някой приятел или отиди в сервиз или магазин за компютри.

2 х 8 ГБ РАМ в БГ са около 150-200 лева, доколкото имам спомени.

Още толкова за един хард 1000 ГБ.

И си обратно в играта.

Три години нищо не е за лаптоп. Още толкова поне ще изкара, ако имаш късмет.

Изборът е твой де! Ако имаш мерак за нов компютър, купувай! Кеф цена няма! :-)

[beer] [beer]



Публикацията е редактирана (19-12-15 15:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: gorjanin   
Дата:   19-12-15 15:55

А ако добавиш едно SSD за операционната ситема +софта, лаптопчето няма да го познаеш [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Daniel_P   
Дата:   19-12-15 16:03

Интересно не знаех!
Та характеристиките на сегашния ми лаптоп са:
HP
1.9 GHz A-Series Quad Core A8-4500
6 GB SDRAM (4MB Cache)
750 Mechanical hard drive
AMD Radeon HD 7640
Grapics Card Ramm size 3060 MB
WIN 7
Comp. Memory Type 5400 RPM
Hard Drive Rotation speed 5400 ( Но харда още при доставката от Америка са ударели компа и се развали хард, та в бг купих външен хард с същите параметри или поне така ми каза хакера дет ми го прави, махна му пласмасите и го сложи в компа :D

Ta параметрите му достатъчно добри ли са все още и ако му добавя рам и ако трябва хард за да се работи бързо на шопа и лайтрум?
Дали може да му се сложи SSD hard ? знам че това помага за бързината?
Ще погледна настройките, хич си нямам идея как трябва да са? В интерес на истината в Лайтрум повече ми лаги, като направя доста манипулации, там има ли настройки ? Благодаря :) [beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (19-12-15 16:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Daniel_P   
Дата:   19-12-15 16:06

Gorjanin как по точно се добавя SSD ???
Доста от снимките ги импортвам от външния хард в лайтрум и така обработвам, това дали забавя процеса?? И колко свободно място е добре да имам на C-то за да работи добре шопа и рума ???

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: icovalchev   
Дата:   19-12-15 16:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Slivenski   
Дата:   19-12-15 16:33

Разбира се!

Нова кола, нова жена и нов компютър винаги са за предпочитане пред старите! [smilie5]

Всичко е въпрос на възможности... [smilie18] [smilie18]


[beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: mixmike   
Дата:   19-12-15 16:53

Само харда като смениш с ssd + малко рам, и ще отложиш купуването на нов лаптоп с поне година и повече.
А ако/като си купиш новия - веднага му сложи ssd, + хард 7200 оборота на мястото на CD/DVD и "пей сърце".
Когато пътувам си обработвам на 5 годишен лаптоп с ssd и бърз хард, и мисля че ще изкара поне още 2-3 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: mixmike   
Дата:   19-12-15 16:59

И понеже повечето хора гледат процесори и рам и не обръщат внимание на друго - ще го кажа за пореден път...

Компютъра е съвкупна система от компоненти, и е толкова бърз, колкото най-бавния компонент - хард диска.
Независимо колко добър процесор имаш, когато ползваш хард диск, особено пък 5400 оборота - жална майка.

Пример от първи клас: когато пълниш басейн с маркуч с определен дебит, независимо колко мощна помпа закачиш, ще го напълниш за същото време.
Ако ще и Core i7777 да имаш, когато лаптопа чете от хард 5400 оборота - брадясваш.

P.S. - 1 и 3-та оферта са точно с такива дискове. Ако вземаш нов лаптоп - предвиди още 200лв за ssd.



Публикацията е редактирана (19-12-15 17:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: ss_sgp   
Дата:   19-12-15 17:07

запомни за следващият път - за снимки никога AMD. Дори и 3 годишен ако беше с някоя i5ца нямаше да имаш проблем. Десктоп със сигурност ще е по-бърз, въпросът е има ли чак такава нужда.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: gorjanin   
Дата:   19-12-15 17:41

Daniel_P написа:

> Gorjanin как по точно се добавя SSD ???
> Доста от снимките ги импортвам от
> външния хард в лайтрум и така
> обработвам, това дали забавя
> процеса?? И колко свободно място е
> добре да имам на C-то за да работи
> добре шопа и рума ???
За да добавиш SSD се премахва оптичното устройство, и на негово място се слага едно такова нещо .Като обем е добре да е поне 120гб. за да стига за всичко.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: kokotoo   
Дата:   19-12-15 17:43

ss_sgp [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: realnoncho   
Дата:   19-12-15 17:45

Лаптопът ти е повече от 2 пъти по-слаб процесор от моят настолен компютър, който е на 4 години и също не е върха. Не виждам смисъл от ъпгрейд.

Ако сега търсех да взимам нов щях да си взема нещо с i7/i5 + DDR4 RAM, предложените в първия пост са с DDR3. SSD също.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: kiten   
Дата:   19-12-15 17:58

ss_sgp , това твое твърдение въобще не е вярно. На над 3 годишен комп с процесор AMD FX8 Black edition и видеокарта AMD ASUS Radeon R9 270X 2gb ram, върви , та се къса що има измислени адобски програми!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: tbby   
Дата:   19-12-15 18:53

kiten,
твоето AMD FX8 Black edition няма нищо общо с APU-то на автора ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Daniel_P   
Дата:   19-12-15 19:25

Благодаря на всички включили се [beer]

Идеята за ъпгреит ми идва идеално, понеже ще инвестирам доста по малко и се надявам лаптопа да изкара поне още няколко години(предното ми HP изкара 6г та тоя ако се доближи до там супер :)А и мога да заделя парите за обектив нещо :)
Значи ще говоря с един познат който се занимава с това и съм доволен от него! Ще му го занеса да го отвори и почисти целия, да почисти цялата система ако има някакви ненужни неща и вируси! След което да добави рам не знам как вървят цените но ако добавим още 6GB мисля че ще е добре и ще видя за такъв ссд диск 128гб да речем! Макар че ползвам записвачката, понеже често давам на клиенти снимки на диск, но ще измисля друг начин :) А ако добавя ССД диск, нужно ли ще е да сменям и сегашния хард диск който да е повече от 5400 оборота???
Относно кофигураците не съм в час и се радвам че дадахте насоки, лошото е че са в диапазона на бюджета ми та ако искам по добро трябва да е след време, та най добре ъпгрейд :)
Това за АМДто не знам кво точно има в предвид колегата, що се отнася до снимки-не става за снимки така ли :Д ??? Знам че уж интела е по добре, но тогава това ми препоръчаха, а и преди 3г обработката на снимки не ми бяха приоритет :)
Мога да кажа за лаптопа като цяло че работи изключително добре,бързо и е много тих макар и на 3г! Като отворя програмите си ги зарежда сравнително бързо и после си работи нормално, но като са ми отворени фотошопа, лайтрума, браузара и направя да речем 20 манипулации и особено с четките и махна с 100 пъпки и почва да се забавя и да мисли доста повече, ако е отворена 1 програма само и нищо друго тогава доста по трудно се уморява дори и след доста манипулации но според завиди! Та не съм много в час но мисля, че рам памета не му достига , а явно и по бавната скорост на харда ми оказва влияние :) А и трябва да видя каде са тези настройки за диска! Те как трябва да са всъяност???[beer]



Публикацията е редактирана (19-12-15 19:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Slivenski   
Дата:   19-12-15 19:34

Не знам дали ще можеш да добавиш още 6 ГБ РАМ просто така.

Обикновено има 2 гнезда за РАМ. Твоята или е 3+3 или 4+2.

Така че или ги махаш и двете и си купуваш 2 по 8 ГБ, или едната и слагаш 8, да речем, или колкото прецениш. При РАМа работата е колкото повече, толкова повече.

Някои лаптопи имат отделно гнездо за SSD. На други се маха оптичното устройство и се слага там някъде. Не знам точно как става, но твоят приятел сигурно знае.

Колкото до бързината, не разбирам всички закъде бързат. Става дума за любителска обработка на снимки. Последното нещо, необходимо в случая, е бързина. Но както и да е... :-)

Почистването е много добра идея! [smilie24]



[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Daniel_P   
Дата:   19-12-15 19:43

Благодаря Сливенси, като го отвори момчето ще каже колко може и ще е добре та ще преценя!Викаш колкото повече толкова повече ще гледам да е много тогас :Д Както и за ссд то :) А за времето никога не стига, аз отгоре споменах, че давам снимки на клиенти на диск :) Та не е само любителска! Но все още се развивам и уча, ходя на работа и по цели нощи обработвам снимки като ми изкача работа :) [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Slivenski   
Дата:   19-12-15 19:48

Еми, ако ще изкарваш пари с тая работа, трябва и техниката да е на ниво тогаз! :-))

Успех! [beer] [beer] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Daniel_P   
Дата:   19-12-15 19:55

Еми то да е едно :D Да го купиш маа..... по малко по малко :)[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: mixmike   
Дата:   19-12-15 21:55

Слагането на SSD на мястото на харда по никакъв начин не ти елиминира CD/DVD-то. Двете се сменят за секунди, без да се отваря лаптопа.

Slivenski, малко си пообъркал нещата. 3GB стикове памет няма. Двете памети са 4+2 ГБ. Т.е. трябва да се смени 2-ката с 4-ка. Високия клас лаптопи имат и по 4 слота за памет и могат да се добавят още 2x4ГБ (нямам престава този с колко е). Също трябва да се види и дъното до колко памет поддържа, тъй като може да не подкара 8гигабайтови стикове (ако има само 2 слота и се пробва да се сложат 2x8).

Относно смяната на диска от 5400 на 7200об. - Всичко е ако искаш и ако имаш пари. Ако си сложиш 2 SSD-та ще е още по-бърз. Колкото повече - толкова повече.

Аз лично бих си взел по-голямо SSD, и изцяло да разкарам харда. След като имаш външни на които държиш информацията, достатъчно е да си заделиш 50-100гб за работните файлове, и когато свършиш с тях, преточваш на външните и т.н.
Варианти много - след като приятеля ти е наясно с компютрите, би трябвало и той да ти ги каже тези опции и оттам нататък трябва само да си избереш и да извадиш портфейла[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Slivenski   
Дата:   19-12-15 22:02

Slivenski, малко си пообъркал нещата. 3GB стикове памет няма. Двете памети са 4+2 ГБ. Т.е. трябва да се смени 2-ката с 4-ка. Високия клас лаптопи имат и по 4 слота за памет и могат да се добавят още 2x4ГБ (нямам престава този с колко е). Също трябва да се види и дъното до колко памет поддържа, тъй като може да не подкара 8гигабайтови стикове (ако има само 2 слота и се пробва да се сложат 2x8).


Може. И аз се замислих преди малко, че не съм виждал 3 ГБ. мерси за инфото! [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Slivenski   
Дата:   19-12-15 22:04

Имам въпрос за SSD-тата... Четох някъде скоро, че ако SSD изгори, забравяш за цялата информация на него. От обикновен хард има голям шанс да си възстановиш нещата, преди да го изхвърлиш. Това верно ли е? Защото ако е така, трябва да се има предвид.

[beer] [beer]



Публикацията е редактирана (19-12-15 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: mixmike   
Дата:   19-12-15 22:32

По този въпрос наистина нямам никаква представа. Аз ползвам SSD за системен диск и swap дял. Ако нещо се сговни, нямам важна информация на него.
Иначе ми е гърмял хард точно с архива снимки. Извадиха ми 99% от инфото в "итема" срещу 120лв. Затова и много много не обръщам внимание да правя 2-3 бекъпа на различни хардове и тем подобни страхове за "нероден Петко". Да чукна на дърво, откакто се занимавам с компютри (около 20год) - не съм губил инфо.
Никога не е късно де, и чукам на дърво...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: sakuraki   
Дата:   19-12-15 22:42

Може да се извади информация от SSD, но е прекалено много работа и никой не се занимава, при HDD е на по бира и си готов. Ъпгрейд на тоя лаптоп според мен няма смисъл, голяма разлика няма да видиш. Аз в момента съм с лаптоп от 3 години със следните параметри:

интел i5 3210м 3.1ghz
рам: 8гб ддр3 на 1600херца е
хард: 750гъбки 7200оборота
видео: 650гт, но с по - бавната памет дд3

и е голяма мъка ако трябва да обработвам панорама, смисъл като събера 5-6 снимки в една се почва едно влачене и бавене, особено при ползването на плъгини. Закачал съм му и SSD има разлика, но не толкова голяма, че да ме накрая да си купя. Наскоро в германия имаше промоция на супер лаптоп XMG за 2000лв, 2харда в райд, 1ssd, 32gb ram и Intel Core i7-6700HQ ама нямаше видео, но може да се сложи по - късно ако това е от значение. Според мен ако ще си изкарваш прехраната от снимките е добре и хубава машина да имаш, за да ти е по - лесно после.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Slivenski   
Дата:   19-12-15 22:47

Ясно. Аз отдавна мисля за SSD за системен драйв. Моят лаптоп дори има специален слот за SSD, така че няма да ми се налага да се лишавам от HDD-то или от оптичното устройство... Ама, все не мога да докарам до него, пусто... За съхранение на данни явно още не е сигурна технология.


[beer] [beer]



Публикацията е редактирана (19-12-15 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: volenE   
Дата:   19-12-15 22:56

MBP - Macbook Pro 15" с ретина. Какво ли не съм имал, всичко до момента е било компромис. Може и някои от 21,5" i mac.
Скъпички са, но когато започне човек да работи, забравя за цената в полза на удобството и скоростта. Успех колега.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Slivenski   
Дата:   19-12-15 23:48

Извинявам се, че продължавам да досаждам в тази тема, но така и така стана дума за това... Да не отварям нова.

Как може да се провери дали дъното поддържа 2 х 8 ГБ РАМ?

Аз имам 2 х 4, но мисля да ги махна и да сложа 2 х 8.

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: realnoncho   
Дата:   19-12-15 23:50

Обикновено е отбелязано в спецификациите дадени от производителя [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Slivenski   
Дата:   19-12-15 23:54

Ами, сигурно... Ама къде да ги търся тези спецификации? [smilie18] [smilie18]

Ще се рови в нета явно... [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Slivenski   
Дата:   20-12-15 00:18

Проверих... В сайта на производителя пише, че поддържа до 8 ГБ РАМ. Но в един форум намерих поне десетина души, които пишат, че са си сложили 2 х 8 и си ги разпознава ОК. Странно... Може и да рискувам. :-))

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: mixmike   
Дата:   20-12-15 00:26

volenE #ненизанимавайствоитеглупостибе

Нещо iWhatever не излиза ли тия дни...че да ходиш да висиш пред магазина и да не ни занимаваш с проблемите си.

Баааааааси Стив Джобса...когато ползваше IMB-ски процесори, да допуснем че са били по-добри, но сега всичко е същото (интел и nvidia), обаче пак успява да го пробута на 3-ни цени. Лайно да завие в луксозен станьол, пак ще се изкупи.
Тъжна работа

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: mixmike   
Дата:   20-12-15 00:28

Може и да рискувам. :-))

Няма кво да рискуваш. Нарамваш лаптопа и отиваш в неголяма компютърна фирма и ги молиш да ти сложат 2x8GB с условието че ако запали, ще я купиш. Или направо питай във форума не само каква точно е паметта, а и какво пише на чиповете. Марката не е толкова мажна, колкото характеристиките на самите чипове.



Публикацията е редактирана (20-12-15 00:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Slivenski   
Дата:   20-12-15 00:31

Автор: mixmike
Дата: 20-12-15 00:28

Може и да рискувам. :-))

Няма кво да рискуваш. Нарамваш лаптопа и отиваш в неголяма компютърна фирма и ги молиш да ти сложат 2x8GB с условието че ако запали, ще я купиш.


-------------------------------


Ако ми направят и 20% отстъпка от цената, ако им подаря моите 2 х 4 ГБ, ще е просто супер... [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: mixmike   
Дата:   20-12-15 00:42

Ще ти ги изкупят без грижи и ще си купиш новите на нормални цени, стига да не е някой ДДР2[smilie10] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: k7   
Дата:   20-12-15 11:03

Извинявам се, че пиша в темата на колегата. ПСто ми е старичко и се чудех да го сменям, ама какво мислите за сегашните ми характеристики:
Дъно ASUS P5QE
РАМ 8GB DDR2
Процесор INTEL CORE 2 DUO E8400 @3.00 GHZ 6 кеш
ВидеоATI Radeon HD 4800 Series


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: vkk1   
Дата:   20-12-15 11:47

Само да потвърдя за ссд-то:
Аз изкарах невероятен късмет и грабнах от Германия едно Samsung EVO 850 250gb на нечовешка промоция от 64 евро. Само за половин час всички бройки бяха разграбени.
Диска дойде в петък и от два дни съм с него.
Разликата със стария ми 5400 диск е наистина брутална.
Ето така летя сега:


http://s18.postimg.org/p0tyo9rah/speed.jpg



Струва си подобен ъпгрейд, определено.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: gchokov   
Дата:   20-12-15 12:46

Още един глас за Macbook Pro с Retina.
Хора, които не са го помирисвали даже, да не пишат глупости. Особено в стил бай-Ганьо, дето нито лук ял, нито лук мирисал [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: langel   
Дата:   22-12-15 11:32



http://s18.postimg.org/p0tyo9rah/speed.jpg



Това са абсурдни стойности за 850EVO.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: vkk1   
Дата:   22-12-15 13:54

Кое е точно абсурдното в тях?
Нали не мислиш, че съм си играл с фотошоп [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: realnoncho   
Дата:   22-12-15 14:23

k7,
От гледна точка на поколенията на процесор/видеокарта си е добра идея да се огледаш за подмяна на системата [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: bobby__   
Дата:   22-12-15 14:41

vkk1 , стойностите са абсурдни, факт :) Спри безсмисленото кеширане в паметта и ще видиш реалния резултат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: bobby__   
Дата:   22-12-15 15:04

Daniel_P , не наливай пари в този компютър, няма смисъл... Тясното му място е процесорът AMD А8-4500M APU . Добавянето на SSD или по-голям обем оперативна памет няма да помогнат за бързодействие при обработка на снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: vkk1   
Дата:   22-12-15 15:23

bobby__, имаш предвид с изключен rapid ?
Без него са към 550 четене и писане.
Но не виждам реална причина да го изключвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: icovalchev   
Дата:   22-12-15 15:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: bobby__   
Дата:   22-12-15 15:54

С изключен rapid mode, да :) Изключи го, защото излишно товариш процесора и RAM паметта, а резултатът не е по-добър с изключение на "страхотните" резултати при бенчмарковете. Това е хубава тема за SSD-тата, прочети последните 10, 20 или 30 страници, би била полезна за всеки колебаещ се дали да направи преход от стандартен HDD към SSD. Аз ползвам SSD-та и в настолния ми компютър, и в мобилния ми такъв. Да, предимствата са безспорни! Но за автора на темата, SSD няма да донесе полза, защото обработката на RAW изисква друга процесорна мощ. Лаптопа си е ОК, но не е за работа с RAW файлове :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: lamerko   
Дата:   22-12-15 16:35

Самсунг правят страхотни ССД-та, въпреки твърдението, че правят само прахосмукачки [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Тед   
Дата:   22-12-15 16:53

 Актуален тест на Самсунг 850 ЕВО 256 ГБ ССД:

http://s14.postimg.org/95e4vw34x/850_Evo_Test_MAC.jpg



Машина Мак - софтуер Xbench.
 
  На Макбука - същия тест, но на вграденото ССД 256 ГБ е към 130 Мб/с отгоре спрямо Самсунга.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: kiten   
Дата:   25-12-15 11:12

[smilie5]
и къде го закачи тоя самсунг на кой порт за да го тестваш? Другия път тествай от про серията дето имат десет годишна гаранция и тогава ни хващай шарени пилета и коледни пуйки.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: volenE   
Дата:   26-12-15 13:39

mixmike

И аз така си мислех преди. Само ги критикувах снобарите с макове. Докато един ден и аз станах един от тях. Няма друг такъв монитор на лаптоп засега. Монитора е един от най-съществените компоненти при обработка на снимки. Все пак каквото виждаш, това обработваш. Но няма да ви пълня главите с безмислици повече. Така или иначе тона във форума е често пъти под добър понякога.
Весела Коледа и много щастие на всички ви желая!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: icovalchev   
Дата:   26-12-15 15:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Jebediah   
Дата:   26-12-15 15:20

@icovalchev хората ползващи Мас го взимат заради MacOS-а, не заради "цветопредаването"...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: langel   
Дата:   26-12-15 15:46

Що не влезете в няколко чужди професионални форума, както и в епълския, да видите колко макаджии преминават на уин и по какви причини?
[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Jebediah   
Дата:   26-12-15 15:50

По какви?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов компютър за обработка на снимки
Автор: Daniel_P   
Дата:   26-12-15 21:07

Здравейте колеги, Весела Коледаи и весело посрещане на Новата Година!
Доста бях натоварен последните дни и за съжаление по изоставих темата!
Благодаря на включилите се!
Така няколко хора ме по съветваха за ъпдейт който ще подобри нещата, и няколко който отхвърлиха идеята! Не съм сигурен къде е истината и предполагам е посредата :D Но е ясно че ако взема нов комп. Ще е най добре, проблема обаче е че тези 3те който показах горе са между 1500-2000к лева,но някой казаха че пак не са достатачни, та явно ще трябват около 3к но за сега немога да си го позволя! Отделно ще трябва да мина на уин 10 с който вървят новите и да се инстайлва всичко на ново и да се прехвърлят доста неща! Скоро излизам в отпуска и ще се свържа с тоя фен където ми подържа компа пти нужда! Та ще го почистя и мисля да му добавя рам колкото може, и се надявам да не се забавя толкова много, при доста маниполации :))) Та ще гледам да изкарам още година и после ще гледам да взема нещо найстина добро! Относно Мак, не съм хич фен на на ябълката! Не ги отричам и ценя това което предлагат, но предпочитам уин :) [shtrak]



Публикацията е редактирана (26-12-15 21:13)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »