Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: radomarinov   
Дата:   17-12-15 15:25

Сигмичките са супер за цената си. Единственият проблем е, че тези дължини са мислени за APS-C, на М43 са малко нестандартни. То не че 20мм е стандартна[smilie3]
Иначе на 19/2.8 е приятно остър и с бърз фокус, но не е много компактен и боке има с мнооого далечен заден фон.


Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: nboyanov   
Дата:   17-12-15 16:06

Никой не споменава Panasonic 14mm f/2.5. Според мен е много подценяван обектив. Аз съм си го закачил на един Е-М10 и почти не го свалям от там. Изключително компактна комбинация.


Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: SoftImage   
Дата:   17-12-15 17:00

Ако си се спрял на Olympus камера разгледай Oly 17мм/1.8, Oly 25mm/1.8, Pana 25mm/1.4. А 45мм/1.8 си е почти задължителен ако искаш да снимаш портрети.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: Pac   
Дата:   17-12-15 18:08

Не знам дали си пипал тези фотоапарати. Аз имах известни колебания между Олимпус м43 и Фуджи, когато реших да се развеждам с Никон. Решението беше супер лесно след посещение в магзин и тест на телата. Просто Фуджи (тогава гледах Х-Т1, Х-Т10, Х-Е2) бяха солидно изработени машинки (и с по-яки визьори), а Олитата (Разни ОМ–Д-та) ми стояха малко като играчки на техен фон. Не казвам, че са лоши Олимпусите, напротив, доста са читави, но във Фуджи просто се влюбих.
Сега имам 2 Фуджи тела, Х-Т1 и Х-М1, второто честно казано не го препоръчвам, освен ако бюджета е наистина тесен.
Иначе ако става дума за обективи, за Олимпус са по-евтини и по-компактни. За Фуджи са скъпи, но според мен оправдано, предвид качествата им.

Ако трябва да се придържам към темата, имам преки впечатления от 45мм ф/1.8 обектива и е страхотен портретник. Аз бих го допълнил с един широк 9-18мм за пейзажи.



Публикацията е редактирана (17-12-15 18:10)

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: nemesys   
Дата:   17-12-15 19:51

И моя избор беше между Олимпус и Фуджи. Даже се бях спрял на Х-Т10 който наистина много ми хареса като дизайн, после пресметнах, че е по скъпо тяло и по скъпи и обективи и се преориентирах към Олимпус.
Днес взех и тяло OM-D E-M10 :) Иначе както писах мисля да започна с китов за начало и после другите, но имам вече в предвид някой.

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: Pac   
Дата:   17-12-15 20:22

Честит да ти е и със здраве да си го ползваш, хубави снимки да правиш! И предполагам вторият обектив ще ти е 45мм ;) Заслужава си!

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: valmar_70   
Дата:   18-12-15 09:10

Ако ще взимаш китов не от PRO серията и търсиш стандартен зум препоръчвам :
Panasonic Lumix G 14-42mm f/3.5-5.6 ASPH OIS II
http://www.photozone.de/m43/844-panasonic1442f3556ii

или
Panasonic Lumix G Vario 12-32mm f/3.5-5.6 ASPH Mega OIS
http://www.photozone.de/m43/873_pana1232f3556

Тези два стандартни китови обективи са по-добри от съответните 14-42, и 12-50 на OLY.Аз също съм с OLY E-M10.



Публикацията е редактирана (18-12-15 09:13)

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: Emoxide   
Дата:   18-12-15 10:17

аз имам Lumix G Vario 12-32mm f/3.5-5.6 ASPH Mega OIS и го ползвам на телата си OM-D като търся портативност. Хубаво и остро е обективчето, но си има своите ограничения:
- минимално разстояние на фокусиране до обекта е около 40см
- много големи изкривявания при дължина 12мм и силно винетиране
- липса на пръстен за ръчен фокус;
- гривната е само една - за включване на обектива и за ръчен зуум;
- не е предвидено ползването на сенник;
- може да ползва само най-малкия диаметър филтри 37mm, което силно ограничава избора. /евтините филтри влошават качеството на снимките/

И въпреки това се отличава с остра и контрастна картина още от най-отворените си бленди. Като острота е доста по-добре от китовите M.Zuiko

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: w3q_y2y   
Дата:   24-12-15 22:28

Като собственик на две Сигми (19мм и 30мм).. препоръчвам определено! За цената от ~200-250лв (втора ръка) няма да намериш по-добро на 2.8, нито за м43, нито за която и да било друга система.
Единствения минус е, че нямат стабилизация и на 2.8 трябва да ти е железарка ръката... но пък така се учи човек де. :)

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: mityo   
Дата:   26-12-15 22:42

Значи, не вземай Olympus Zuiko Digital 14-42mm 1:3.5-5.6 ED. Вземи си M.Zuiko Digital ED 12-40mm f/2.8 PRO. Разликата в качеството е по-голяма от разликата в цената. Ако нямаш парите сега, по-добре изчакай. И аз съм правил такива грешки и после си казвам "Защо избързах да взема тоя боклук?". А най-добре снимай само с твърди обективи. Аз съм си най-доволен от 45 милиметровия. И сега точа лиги за 12 милиметров. Успех! Дано съм бил полезен.

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: iliyanb   
Дата:   26-12-15 22:58

mityo, верно ли? Дай шедьоврите да гледаме с Pro- обектива. Покажи ни и боклуците, снимани с боклука. Редно е нагледно да ни покажеш защо кое и как да не взимаме. С примери. Фотографски. Що едното става, а другото не? Поккажи какво снимаш с 45 мм също така, та те прави най-доволен[smilie5] . Ще ми е интересно. Всички трупаме опит така.



Публикацията е редактирана (26-12-15 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: solo5   
Дата:   27-12-15 18:16

Автор: mityo
Дата: 26-12-15 22:42

Ако нямаш парите сега, по-добре изчакай.
------------------------------------------
Какво да изчака?
Да падне тавана на лятното кино :-)
Да му е честит китака и много снимки да нащрака с него
Когато има възможност ще си купи по-висок клас обективи
Когато реши винаги ще може да продаде китака за сходна сума,
а снимките ще му останат бонус

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: nemesys   
Дата:   28-12-15 23:54

Доволен съм от китака за сега. Про-то звучи добре, но цялата идея с апарата беше да е до определен бюджет и после евентуално да се надгражда. За сега върши работа, като на моменти ми трябва повече зуум. Като цяло за моето не професионално мнение мога да кажа, че ако изключим че китака е доста тъмен обектив други забележки няма [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »