Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-15 19:41

axlastro, Браво бе човек! 330 g Canon Fisheye EF 15mm f/2.8. Това ако не беше с автофокус щеше да е още по леко, но и така е оса. Не исках криви, но да ти кажа ще го пробвам този. И без това при панорамите има много уарп :))) Предполагам ще успея да издействам да ми позволят да го пробвам една нощ преди да го купя. Благодаря! В този има всичко без правото(и рязкозта не е ясна все още), но си е надежда [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-12-15 19:45

Хич не се надявай! Това стъкло не е за твоите цели!

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-15 19:54

chrisnoch, лоша новина!

kvakioh, разбрал си! Искам да намаля тежестите до минимум с надеждата да запазя качеството на изображението близо до по-голямата ми никонска система. По-леките тяло и обектив, позволяват по-лек статив. За другото оборудване съм се погрижил вече да е възможно най-леко. Така не ми изглеждаше важно няколко си грама това или онова, но след 5 часа преход разбрах, че всеки грам е важен [smile] И най-вече здравето ми [smile]



Публикацията е редактирана (14-12-15 19:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: bo6o   
Дата:   14-12-15 20:03

Интересно ми е да изровя най-добрия си млечен път(примерно) с некса и да го сравня роу-а с твой от никона, при все че ми е стара матрицата и има къде по-добри кропски, но все пак ми е интересно колко повече детайл и качество вади единия от другия. Говоря за един кадър, на исо 1600-3200, примерно, без обработка и т.н.
Не се заяждам или нещо, но наистина ми е интересно и може да наклони мнението ми някой ден?

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: axlastro   
Дата:   14-12-15 20:12

Канон правят и 14 2.8L , който е малко над 500 грама, с адаптора може би ще стигне 650 някъде, това ти е някакъв компромис, ако обектив за 3000 лв. може да се нарече компромисен...

Чак да не става фиш-а за целите му - става, но е доста специфичен. А и нали не искаше Самянга, че кривял, а това като е още по-криво не знам...

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-15 20:51

axlastro, така е, не го искам самянга, тествал съм го. Не искам и фиш, ама като няма друго ще пробвам. Ако излезе рязък може и да се получи. Само с приказки не става. Нещо трябва да се тества [smile] Не пускам теми тука от скука [smile]

bo6o, какво да ти кажа, направи една тема. Ще кача някой файл там, няма да се скатавам. Нямам много кадри такива, но ще изровя нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: realnoncho   
Дата:   14-12-15 21:16

Казвам...

Още достатъчно много хора казаха, че кропка с 12 2.0 е възможния компромис.
Старите светли ултрашироки обективи не са много и са компромисни като качество на отворено и тегло.

Малко надменно звучи, след като до средата на темата не знаеше дори за колко кроп се говори и за какви сензори, директно да отхвърляш възможностите. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: kvakioh   
Дата:   14-12-15 21:24

Като е накупена толкова техника, за толкова куп пара, значи си трябва и гръб за носене на всичкото...[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-15 21:31

Благодаря за спама в последните два поста [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: ZENON   
Дата:   14-12-15 22:09

Темата е супер интересна, но и поучителна.
Мен също ме мъчи точно този проблем и всъщност е една от причините да не минавам на ФФ.
Това което ще направя е да си купя наследника на А6000, стига да е с по-добър сензор и ще продължа да ползвам 12/2 и 8/2.8 на самянг.
До сега с А6000 и 12/2 @2 се получават доста добри резултати, без да се налага да мъкна тонове желязо за сметка на храна и вода :)

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-15 22:32

ZENON, и на мен ми е интересно [smile] Малко са постовете по темата, но надеждата остава [smile]

Започнах темата с надеждата за възможно решение без да съм настоявал за каквото и да е решение на всяка цена. Много ясно съм написал за какво точно питам, но повечето постове са спам. Като, че ли не разбраха всички, че вече съм взел тяло което ми е по вкуса и търся обектив точно за него. Реално имам с какво да снимам. С тази тема се надявах на...абе не ми се обяснява отново. Като няма, ще си нося тежкия обектив. Поне от тялото намалих засега. Все още се надявам за решение с обектива и ако някой има идеи нека ги сподели [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: kvakioh   
Дата:   14-12-15 22:46

Нелогично и силно преувеличено е как 200-300-500гр правят разлика...
Колегата китайче е хърба, 58 кила, пък носи 14-24, 24-70, 70-200 и Д810 с грипа, 4 батерии, статив от 2 кила по 10км преходи по плажа и скалите, пък в темата за 200-300гр се оказват световен проблем. Това досега не се е виждало тук. А батериите не тежат ли, като се снимат дълги експозиции, А7R e в дъното по издръжливост на батерията сред топ телата. Има и външни, с USB, но и те тежат...Как се решава тогава проблемът с това тегло? А ако е дневно време и трябват филтри, там как стоят нещата, хубавите са стъклени и тежки, и са по 4-5бр. в пакет, има и държач, чанта и други?
Няма спам, въпросът е защо половин кило са толкова проблем?
Или пък толкова широко, под 20-18мм, при условие, че в масовият и така добре направен, достъпен, благ и удобен софтуер имаме stacking, stitching и подобни, при които нещата при пост-обработка може доста добре и красиво да се получат нашироко, с екстри и др. Панорами, разни други си има даже отделни благи програми, тук масово от добре снимащите и боравещите със софтуер показват красоти от комбинация техника и софтуер...
Аз също много ще снимам и нощем, и на преходи, нося ръчни, автофокусни, чанти с филтри в чантата, бавен съм, но ходя и държа. Хобито не бива да е пречка или причина за някакви неудобства или проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: Simbon4o   
Дата:   14-12-15 22:50

Всеки сам си избира с колко грама да качва баира [smilie5] особено като не му пречат цените и може да си го позволи...

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: ZENON   
Дата:   14-12-15 23:01

Това с незначителните грамове може да се каже с лекота само от човек дето не е рабрал как натежават с времето. Друго - винаги предпочитам да взема хубав нож в планината, вместо стъкло (ако трябва да избирам). Също така пак предпочитам за взема храна и вода, вместо стъкло.
Те така...

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-15 23:14

kvakioh, не съм казал, че точно толкова грамчета са проблема. Ако мога да мина с леко, няма да нося тежко и затова питам тук каквото питам. За филтрите, откакто взех хубаво никонско тяло не ползвам градиенти, само 5 и 10 стопа за мазане в редки случаи, иначе машинката поема контраста без градиенти. Безогледалката също се справя добре в това отношение, тествах я вече и динамичния обхват ми харесва. И да ти кажа, Simbon4o е прав [smile] Ще нося колкото искам [smile] Не мислиш ли?
Тук попитах нещо. Не съм заповядвал нищо. Който има полезна информация и иска да помогне ще го направи без да ми се сърди, че искам да ми е ако ще и с 2 грама по леко [smile]
Браво на китайския ти колега! Завиждам му, но независимо това не искам да съм като него [smile]
Ако няма да помагаш да ми е лека раницата, моля те не се хаби! Рефрешвам виждам има коментар, зачитам с надежда и чета как ми четат конско

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: marvves   
Дата:   14-12-15 23:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-15 23:33

marvves, имаш почерпка от мен [smile] Тук виждам страхотни кадри с малки обективчета, дори има с този фиш на канон. Не виждам засега нещо достатъчно светло освен фиша, но темата е страхотна. Пиша само за да ти благодаря и продължавам да я разглеждам [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: marvves   
Дата:   14-12-15 23:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-15 23:47

marvves, абе гледам аз и направо ме свива [smile] Неприлично добри кадри [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: d.s   
Дата:   14-12-15 23:52

Не че ме интересува, но защо 2.8 и по-малко ? Мисията невьзможна е това за 18мм - няма такьв обектив, а и не ми се вярва скоро да се появи. На Ф4 колкото искаш обективи, и криви и прави и остри и меки :) Другото - тези сьвремени матрици нали снимат кристална картинка на 12 600 ИСО Разбирам да сме 50-те и филма да е стигнал до 100аса, но с тези технологии сами се ограничаваме се получава май :) Пьк Сонито нали вече е сьс стабилизация, не че е много трудно да остискаш 18мм

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: kvakioh   
Дата:   14-12-15 23:55

Казахме доста примери, от 100 до 10000лв, пак недоволен, че и държи някакъв тон, все едно сме длъжни. Купил топ тела, не знае какво да сложи на тях...Смешна и тъжна работа. Пореден ай-ти специалист- Ай ти не ми говори, ай ти си спамер, ай аз си знам, ай ще питам в БГ форуми и ще се обиждам като ми дават директно цялата информация наготово.



Публикацията е редактирана (14-12-15 23:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: kvakioh   
Дата:   15-12-15 00:03

С много смяна на обективи на А серията- А7, А7R се получава проблемът с байонета, и се налага смяна механична, там новият ринг на подсиления байонет тежи с 18 грама повече от стандартния, да се има впредвид...[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Хобито е да се разширява и изгражда, а не да органичава и задълбава.
Стъклата, дори втора употреба, стари, ръчни, всякакви са в пъти по-важни от телата. Телата са консуматив.



Публикацията е редактирана (15-12-15 00:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: swqaz   
Дата:   15-12-15 00:11

kvakioh, не се ли усещаш като заговориш повърхностно? Попитал съм каквото ме интересува. Нищо от това което си ми предложил, изобщо който и да е друг тук е предложил не покрива това за което питам. Не си длъжен да ми търсиш обектив. Който знае за какво говоря е написал каквото трябва. Няколко човека ме разбраха и написаха смислени неща, за което съм им благодарен! Благодаря ти и на теб за опита ти да ми помогнеш, но не се разбираме с теб. Ти просто не ми признаваш правото да искам точно това, което мисля, че ми е необходимо. Съжалявам, че нямаш информация за нещо покриващо питането ми, но трябва да те успокоя, изглежда никой няма. Трябва да се примиря, че все още не е произвден такъв обектив, явно няма такъв и сред редките екзотични стъкла. Ще ми се наложи да си нося тежката леща докато някой го измисли и произведе това бижу [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: kvakioh   
Дата:   15-12-15 00:20

Ми спри да питаш, няма каквото искаш, няма и да има!
Как мога да огранича или не признавам някой, който познавам виртуално? САмият факт,че показах примери, които са достатъчно покриващи изискванията, значи че признавам и уважавам питането...но се стига до някакви забатачвания и странни, безпочвени определения и дори агресивност- "Ти ли ще кажеш какво да нося, тоя, оня са спамери."
Вземи си едно светло и готино стъкло, колкото и да тежи, може да се справиш. Или ако е тъмно, с възможностите на А7R може да се компенсира това и то доста успешно. И понеже го казвам това последното със увереност, ще ги пускам кадрите от януари, за да се убедиш. Със стари и нови стъкла, леки, тежки. Лично аз действам и пиша тук винаги с неутрален тон и с желание за взаимопомощ, без да доказвам знания или да налагам мнения, само с чичо chrisnoch има някакво задяване, но той си знае за себе си.
Продължавай със силните кадри, имаш силен поглед и може да има развитие.
ДА бях за по-дълго в БГ да дойда с теб на походите, ще ти нося обективите...
Може някой из Алфа форума за Сонита да даде някоя идея също така.



Публикацията е редактирана (15-12-15 00:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: swqaz   
Дата:   15-12-15 00:37

kvakioh, последния ти коментар е достатъчно показателен, че всъщност нищо не уважаваш. Не четеш какво съм написал и дуднеш, което си е липса на каквото и да било уважение. Кои примери покриват това което търся?

Пишеш: 'Вземи си едно светло и готино стъкло, колкото и да тежи, може да се справиш. Или ако е тъмно, с възможностите на А7R може да се компенсира това и то доста успешно'

Ако беше прочел постовете ми, което е културния начин и тогава да пишеш, щеше да разбереш, че стъкло имам покриващо всичките ми изисквания без тежестта. Тук писах за информация за стъкло със подобни качества, но по-леко. Факта, че ме караш да повтарям неща, които вече съм написал в темата говори не за уважение, а за покровителстване. Все едно ти по-добре от мен знаеш какво ми е нужно и дори не се замисли за какво говоря. Благодаря, но моля те не ме уважавай повече [smile]

"ще ги пускам кадрите от януари, за да се убедиш"

С нетърпение очаквам новата година [smile]



Публикацията е редактирана (15-12-15 00:38)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »