Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: Pac   
Дата:   14-12-15 16:55

Самянг/Рокинон 12мм ф/2 е 24мм фул фрейм еквивалент, когато се използва на микро 4/3 тела (Олимпус, Панасоник).
Същият обектив, но за Сони или Фуджи е 18мм фул фрейм еквивалент, заради различния кроп фактор.
Това имах предвид.



Публикацията е редактирана (14-12-15 16:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-15 16:56

Pac, и аз това мисля, че разбирам, че при мен ще е 18 мм

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: Pac   
Дата:   14-12-15 16:59

Не знам фул фрейм сонитата дали имат кроп режим, в смисъл, да ползваш само част от сензора. Май трябва да имате.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-15 17:02

Защо в кроп режим, няма ли да покрива сензора? Аз го разбирам че при мен ще си покрива сензора, но като 18мм. Не знам дали греша?



Публикацията е редактирана (14-12-15 17:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: Pac   
Дата:   14-12-15 17:08

Грешиш. Няма да покрива сензора. Ако покриваше, щеше да си е 12мм. За да не ти е черно отстрани трябва да си в кроп режими и тогава ще имаш зрителен ъгъл като на 18мм.
А както вече те посъветваха, можеш директно да си вземеш едно евтино кроп тяло за тая работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-15 17:16

Нещо не се разбираме. Аз не мога, не знам за вас, но аз не мога да снимам нощни пейзажи с евтина техника [smile] Говоря за качествена техника, и ако няма идеи за такава, по добре да говорим за нещо друго [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: kvakioh   
Дата:   14-12-15 17:23

Свръхлеко и светло и широко няма как да стане в случая. Поне с едно от изброените трябва да се направи компромис.
ДА се избере какво да бъде:
светло, широко и тежко
Тъмно, широко и леко
тъмно, недотам широко и леко.
Това са опциите.
Иначе си се връща човек на Цайсовете 15-18-21 и това е. Или повече упражнения за вдигане и носене на по-тежко. Аз лично с А7R ще нося поне 4-5 кила ведно с апарата, статив и други обективи и адаптор. Красотата изисква не жертви, а повече подготовка.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: kvakioh   
Дата:   14-12-15 17:25

Това, че А7 телата са леки, не значи в никакъв случай, че оптиката им ще е лека. Особено добрата.
Предлагам и 16-35/4 Цайса, този си е с всичките екстри, колкото и да тежи си има предимства. Loxia 21/2.8 също е вариант, има и защита достатъчно добра срещу пръски, прах и др.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: victory13   
Дата:   14-12-15 17:26

За тия цели, и поради липси в никон, ползвам Токина 17 АТ-Х.... не про!

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: realnoncho   
Дата:   14-12-15 17:27

И аз не разбирам. Мислех, че се търси най-подходящата според изискванията техника, а то се търсело да е скъпа [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-15 17:36

realnoncho, това го написах на предложението да си взема евтино кроп тяло и да си цъкам с него.
Евтините кроп тела нямат достатъчно добри сензори за нощтна фотография.
Иначе много се впечатлих от остроумието ти. Страхотен си! Браво!
Кажи още нещо [smile]
Моля те [smile]


kvakioh, ми като няма...няма! [smile]
Почнах темата с надеждата да се изрови от някъде нещо яко, за което не съм разбрал от моето търсене. Здраве да е! [smile]



Публикацията е редактирана (14-12-15 17:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: Pac   
Дата:   14-12-15 17:49

А6000 със Samyang 12mm f/2 ще ти даде картинка много близка до А7 / A7 II с хипотетичен обектив 18mm f/2.8. И като мегапиксели и като острота и като способност за справяне със слаба светлина.
A6000 не е некачествена техника. А6000 е по-евтина техника, защото има по-малък сензор и по-малко изнесени контроли. Когато компенсираш малкия сензор с добра светлосилна оптика много се доближаваш до фул фрейма като краен резултат.
Разгледай снимки с тази комбинация и после да си говорим коя техника е качествена.



Публикацията е редактирана (14-12-15 17:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-15 17:54

Рас:
"А6000 със Samyang 12mm f/2 ще ти даде картинка много близка до А7 / A7 II с хипотетичен обектив 18mm f/2.8"

Предполагам личен опит? Не е някакво предположение от нещо което си чул или прочел?

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: Pac   
Дата:   14-12-15 17:58

В случая не. Но снимам с 56mm f/1.2 на кроп тяло Фуджи и крайният резултат е не по-лош (според мен дори по-добър) от всеки 85мм ф/1.8 на фул фрейм. Може би 16-те мегапискела ще се сторят малко на някого, но пък са пълни с детайл.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: bo6o   
Дата:   14-12-15 18:09

swqaz, повечето кадри в профила ми са със Самянг 12, 8мм, напоследък с 21мм. Тук-таме има с 20ката на Сони и няколко по-стари със А57. Ползвал съм и 14мм на Самянг, верно на кропка. За да съм останал на Сони некс кропка + само самянг обективи, сигурно има причини, и те са:
- острота от най-отворена бленда(дори и да не личи при снимките в ФФ) - това ти го гарантирам, и затова ползвам само техни обективи!!!
- евтини и малки за кроп системата на Сони
- ръчния фокус със скала на обектива - най-големия плюс за мен [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: Pac   
Дата:   14-12-15 18:11

bo6o [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-15 18:14

Pac, възможно е, не споря за качествата на кропките в обикновени условия [smile] Наясно съм, че това, което търся като обектив е много трудно изпълнение, иначе не мога да си обясня липсата на такива, при положение, че има огромно търсене. Имам някакъв опит с кроп, както и достатъчно информация от първа ръка за най-добрите кроп тела използвани за нощна фотография и няма такова кроп тяло, с изключение само на едно, което е голямо и тежко, което да покрива моите изисквания за този жанр. Затова поисках информация за това, което искам, а не за това, което вие предполагате, че ми е достатъчно. Затова предлагам на всеки ако не предлага идея за лек, остър, не много крив и светъл фулфрейм обектив да подминава тази тема. Ще съм много благодарен [smile]

Докато съм писал съм отговорил и на bo6o без да съм го предполагал [smile]

Моля ви [smile]



Публикацията е редактирана (14-12-15 18:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-12-15 18:28

Колкото по-голям е сензорът, толкова по-голяма е оптиката. От законите на физиката никой не може да избяга!
APS-C сензорите НЕ са задължително по-зле при ниски осветености - особено ако се работи на ниско ISO. Това, разбира се, НЕ важи за сензорите на Канон! [smilie5]
Щироко и качествено стъкло се прави по-трудно от дълго и качествено стъкло.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: kvakioh   
Дата:   14-12-15 18:28

Най-лек, широк, и все пак със светлосила 3.5 е казаната Токина 17/3.5 SL-17, с това и А7R e към 850-900 грама обектив и тяло с батерия и адаптор заедно. Достатъчно леко ли е?
Spiratone YS 18/3.2 също е вариант, Soligor 17/3.5, Sigma 18/3.2, но всичките трудно се намират. Под 400гр. са всичките. Явно това е силен приоритет.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-15 18:38

kvakioh, тези на 3.2 не са толкова светли, но са най-близо до това, което искам. И размера...браво! Ще поразтърся за тях да видя какво ще се намери. Ето за това ставаше въпрос, да разбера за нещо рядко и хубаво(ако тези са хубави де), защото наличните съм ги прегледал всички и установих, че няма [smile] Благодаря ти, kvakioh!



Публикацията е редактирана (14-12-15 18:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: Simbon4o   
Дата:   14-12-15 18:41

Тези стари фул фрейм твърди обективи са изключително компромисни на отворена бленда. Бих казал дори, че за звезди изобщо не стават. Те са правени да снимаш денем на 11 бленда и никаква друга.

Най-доброто леко и компактно вече го казаха - а6000 и самянг 12 2.0. Има и един цайс туит 12 2.8, но той определено не си заслужава парите отгоре в случая.
По-добро като качество на снимката от кроп системата ще е само нещо 18 2.8 произведено за а7ци и използвано с по-скъпите а7ци с повече пиксели, но такова все още няма. Близо е локсията, но 3мм при широкото не са малко и можеби затова не е оферта. Ако самянг направят нещо за безогледалка фул фрейм в този диапазон...

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-12-15 18:41

Хм, не се надявай!
Това са стари стъкла ...

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-15 18:54

Вече съм купил тялото, което е 407 грама, никонското ми е 880 грама. От тук вече спестих повече от половината грамаж [smile] Тествах сонито с хубав голям и тежък обектив и преходник и резултата е почти като този на големия и тежък никон. Сега ако си намеря и малко обективче, което както тялото(спрямо голямото тяло) да постига изображения близки до тези от големия и хубав обектив. Бих бил щастлив да се освободя от тежестите независимо цената. Надявах се на някой стар Voigtlander, лейка или цайс, които не се произвеждат вече, защото погледнах всичко, което се предлага и такова няма освен Voigtlander 15мм, но той е наполовина свършена работа [smile] Не става за през нощта [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: kvakioh   
Дата:   14-12-15 19:05

Най-добре и изгодно, сравнително нескъпо, светло, стабилно, яко, право донякъде, достатъчно широко и модерно ще е Сигма 20/1.8, този съм го пробвал на по-стари тела Никон и Канони, доста добре е. 510грама, леко голям е, явно обаче изпилването на всеки грам излишно е нужен. Едва ли човек тръгва само със апарат и обектив, има статив за нощното, от който може доста да се ореже, има и чанта, която може да е свръхкомпактна.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък, широк, рязък и светъл
Автор: axlastro   
Дата:   14-12-15 19:23

Физика, какво да се прави. Засега не е решен този проблем. Тук кроп безогледалките са по-оптимални. Самянг 12/2 в кроп режим ми се струва най-реалното решение.

Все пак след кратка справка излезнаха един-два варианта :

Canon FD 15/2.8 Fisheye (или EF 15 2.8)

Minolta AF 17-35mm F2.8-4 D

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »