Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Моля за съвет Никон 70-200 2:8 вр1 или тамрон 70-200 2:8 първата версия
Автор: PhotoBo   
Дата:   03-01-16 01:21

Аз с ръчен фокус почти не снимам, но ми се налага, когато ползвам безогледалката с конвертор и някой от Никорите. В тоя случай имам леко, малко, компактно тяло с тежък небалансиран по тегло обектив отпред, например 105/2.8 микро. Ами идеално ми е да държа фокус ринга, който се пада в края, по-далеч от самото тяло. [smilie24]
Има само един недостатък при този вариант за мен и той е, че си държа сенниците завити на обратно на обектива и в покой и често при снимане и се налага допълнително сваляне на самия сенник, че иначе фокус ринга е недостъпен за въртене. Разбира се това си е мой проблем и не всички си държат сенниците завинтени на обектива нон-стоп. [smilie3]

Pd, задал съм питане специално към теб в темата за Tamron 70-200/2.8 VC, ако не те мързи драсни няколко реда и за него, може и на ЛС, моля! Мерси и за много години [beer]



Публикацията е редактирана (03-01-16 12:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет Никон 70-200 2:8 вр1 или тамрон 70-200 2:8 първата версия
Автор: colorphoto   
Дата:   03-01-16 01:28

Веско,изчерпателно си го описал,и моите впечатления са подобни,снимам от 1994-то лето Господне и предимно с телеобективи,макар не такива големи тубуси като птичарските ти.

И аз предпочитам батеригрип даже празен за баланс,помага и при светкавица всъщност,но пречи на носенето и издува чантата.

Забележете че повечето нови тубуси са с изнесен напред варио-ринг......

Всъщност аз приемам за по-натоварена лявата придържаща обективите ръка/при десняци/,а тази на тялото и спусъка е с по-леко захващане,точно както е и при приложната стрелба с двурък захват на боен пистолет - поддържащата стегната,а спускащата без напрежение.



Публикацията е редактирана (03-01-16 01:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет Никон 70-200 2:8 вр1 или тамрон 70-200 2:8 първата версия
Автор: compur   
Дата:   03-01-16 15:06

Никора има фокус лок отпред на обектива

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет Никон 70-200 2:8 вр1 или тамрон 70-200 2:8 първата версия
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-01-16 10:30

colorphoto [smilie24] [beer]


Tamron 70-200/2.8 VC нямам опит. Но когато разликата доближава оригинала винаги започвам да се съмнявам. Оптически са добри тия обективи имат удължена гаранция обаче също често имат проблем със автофокуса.

Когато се наливат много пари в обективи от трети производител трябва да се внимава. [beer] Често не си заслужава.

Подкрепям обективите от трети производители но само когато нямат аналог като комбинация от фокусни разстояния и светлосила като например Токина 11-16/14-20 или Сигма 20/1.4. Другия начин да ме спечелят е добрата цена и страхотното качество на арт сериите. Така се продават обективи.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет Никон 70-200 2:8 вр1 или тамрон 70-200 2:8 първата версия
Автор: PhotoBo   
Дата:   04-01-16 12:03

Благодаря за отговора! Мен често ме печелят с добрата цена, например разликата в цената със стабилизиран Тамрон и Никон 24-70/2.8 [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »