Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Nikon срещу Canon
Автор: photostoykov   
Дата:   11-12-15 14:07

Здравейте приятели,

Днес е петък, 11.12.2015 и няма по-подходящо място и време за поредната, този път смислена дискусия за противопоставянето през годините на Canon и Nikon като производители на най-качествените потребителски фотоапарати и обективи.
В своята фотографска практика на филм и дигитално съм използвал с успех и двете системи и нямам определени предпочитания.
Нека в дискусията се включат всички, които имат дългогодишен опит с някоя от системите, а защо не и с двете.
Повод за възобновяване на тази дискусия е статията Nikon vs. Canon на така мразения, а понякога обичан автор Кен Рокуел.

[urlhttp://www.kenrockwell.com/tech/nikon-vs-canon.htm]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: realnoncho   
Дата:   11-12-15 14:08

Преди бяха по-яки тези спорове, двуполюсният модел е доста поразклатен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: photostoykov   
Дата:   11-12-15 14:09

Съжалявам:

http://www.kenrockwell.com/tech/nikon-vs-canon.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Бонд   
Дата:   11-12-15 14:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: photostoykov   
Дата:   11-12-15 14:11

Определено, включиха се играчи като SONY и FUJIFILM.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   11-12-15 14:13

ЗА лентови- повече към Никон.
ЗА дигитално- повече към Канон.
Очаквам мазало от страна на фенове на други марки.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: lamerko   
Дата:   11-12-15 14:36

Може и да е петък, но утре е работен ден... Затова няма да си защитавам моята секта [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: swqaz   
Дата:   11-12-15 14:47

Не съм фен на определена марка. Фен съм на качеството. Снимам с Никон и Сони.
Тук искам да ви предупредя за тоя Кен. Пича отдавна не е добре, психически! Досега всичко което съм чел от него е откровена измислица [smile]
Ето ви един пример, но всяка негова статия е пример [smile]

http://www.kenrockwell.com/nikon/16-35mm.htm


"World's Sharpest Ultrawide Zoom" (този е луд наистина [smile] )

:))))))))))))

Вижте само какви неща е написал за този 16-35(който притежавах до преди седмица и е продаден, имах го година и нещо)

100% от всичко написано е лъжа, освен за дисторшъна на 16мм, наистина си е крив на широкото :)))
Думата ми е за компетентността на този луд [smile]

Иначе Никон-Канон ми е все тая, нека който предоставя по-добри изображения да спечели, успех на всеки фен [smile]



Публикацията е редактирана (11-12-15 14:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: hrup   
Дата:   11-12-15 14:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: victory13   
Дата:   11-12-15 14:55

За 16-35.... идеален обектив... за кроп [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: photoninja   
Дата:   11-12-15 15:01

Никон, щото не знам какво е да снимам с Канон. За други ще е обратното, защото един път като влезеш в коловоза на едната марка, трудно и с огромни загуби минаваш на другата.

ПС: И няма най-добра марка, и двете (че и другите) си имат своите слаби и силни страни. Тва е все едно да кажем БМВ или Мерцедес, въпреки че рискувам темата да стане още по-петъчна [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: lamerko   
Дата:   11-12-15 15:16

Кен не е луд - много си е добре. Просто обективната му гледна точка е "който за каквото си плати" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: jivkojj   
Дата:   11-12-15 15:28

Конкретно на него не знам дали му плащат, но е факт че всичко около него е странно, иначе казано - подреждащо.

В началото на заниманията ми с ДСЛР го четох и от тогава ми е останало, че най-най-великия обектив на Никон е 18-200, другите следват някъде далеч след него, а за светкавица избора е SB-400 [smilie18]

След като поумнях по темата го избягвам много стриктно.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Батко   
Дата:   11-12-15 15:34

Снимал съм и с 3-те марки.
За мен Никон и Канон повече си приличат от колкото да им търся разлики.
Дълго време бях с Канон. Намерих куп кусури ( мои критерии ).
Никон са сякаш по-добрата марка, но просто не ме кефи!
Та в крайна сметка избрах 3-та марка и нямам намерение да се връщам на Канон или да минавам тепърва на Никон.
Туй то.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: alext   
Дата:   11-12-15 15:35

Най- голямо мазало става като се препоръчва някой апарат на новобранец[smilie5].

Иначе спора вече по- скоро е Никон+ Канон срещу мирърлес маркета (сони и компания).

И както се каза доста си приличат и е все тая коя ще избереш за резултатите. И на мен Никон са ми по- симпатични, защото са по- балансирани в 3те ценови класа. Канон страхотни тела и обективи бижу(85 1.2L, 135 f2..) имат, но са по- разделени(пример два модерни твърди обектива 85мм на космическа разлика, както цена така и представяне, докато при никон 6 модерни обектива 85мм (от 1.8D насам + микрото) с представяне по- сходно. Никон пък страхотни тела(с помощта на Сони[smilie5]) , само да не бяха гафовете с масло и flare и т.н. И въпреки всичко това, което носи повече кеф[beer]



Публикацията е редактирана (11-12-15 16:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Kalimas   
Дата:   11-12-15 15:42

+1 За Канон ( Никон съм ползвал само чужди [smile] ), но по мои наблюдения, която и да е марката, в един момент винаги наваксват я от към обективи, я от към тела. Така че, снимайте с кое ви е по-кеф и по-изгодно, разликите вече са малки.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-12-15 17:08

Ако само едните бяха най-добри във всичко, то другите нямаше да ги има...или поне нямаше да се говори за тях. Благодарение на едните се създава условия на конкуренция в цени, тела, обективи, представяне, характеристики..а в това отношение сме печеливши до някъде и ние потребителите! Радвам се, че и двете компании ги има и че не са се отказали в борбата в този сектор!
Иначе +1 за Никон, кефи си ме тази система и то много!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Бонд   
Дата:   11-12-15 17:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Ivo55   
Дата:   11-12-15 17:14

Nikon vs Canon?[smilie11]


Pentax, естествно![smilie25] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-12-15 17:19

Забравих да кажа, че бях правил навремето една статистика (лична такава), като бях попаднал на една класация с най-интересните фотоси, става въпрос за репортаж и природа и 2/3-ти от снимките в тая класация бяха направени с Марк-ове.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: axlastro   
Дата:   11-12-15 17:46

Аз в краткото време, за което снимам се убедих в едно нещо - няма ЕДНА система, която да е за всички и за всичко. Всеки си има недостатъци и предимства и много често те са в различни категории. С една дума - всичко е инструмент според нуждите на потребителя. И разбира се според неговото лично усещане. Общо взето ако на човек му трябва достъпно и качествено широко, Канон (и мирърлес и кроп). Ако му трябват качествени и сравнително евтини портретни обективи - сякаш Никон. Работа със стари стъкла, закачки с преходници и адаптери + хубав сензор и видео и разни други хай-тек неща - Сони. Фуджи някак ми се струва ориентирано към хората, които снимат портрети и стрийт, но с уговорката, че им допада ергономията на телата. И така може да си разсъждаваме до другия Петък.

Според мен общото между всички марки е, че във високия клас много често каквото плащаш, такова получаваш. Всяка марка си има по нещо, което другите нямат.

Жалко за Самсунг - имаха потенциал да се превърнат в нещо много балансирано спрямо останалите системи.

Аз примерно избрах Канон, защото сравнително често и лесно се намират стъкла на добри цени. Само че това беше преди 2 години. Сега нещата са по-интересни.



Публикацията е редактирана (11-12-15 17:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: batsali   
Дата:   11-12-15 17:49

Audi

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: GOSPODIN   
Дата:   11-12-15 18:24

Който не може да снима се оправдава с техниката. [smile] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: lamerko   
Дата:   11-12-15 18:49

Традиционно наистина големите класации се оглавяват от маркове. Помня миналата година по това време как тук доста хора цъкаха с езици като излязоха подробните статистики за техниката [smilie18]

Иначе не виждам проблеми да се поддържат две системи. В началото може да изглежда безумно от финансова гледна точка, но ако двете системи са насочени към силните си страни, то вероятността общата себестойност на стъклата да излезе същата, но в същото време да имаш най-доброто от двете системи, не изглежда толкова невероятна. И между другото се реших да изтествам идеята, като си взех втора система, но ще трябва малко време за оборудване и мнения :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: victory13   
Дата:   11-12-15 19:17

абсолютно правилно... подредил съм 2 с-ми, и 6-ти месец не мога да си намеря какво да си купя още за яките снимки[smilie18] ... май така ще си остана...

и долу канон... Г-н Стойков е канонджия, ама само фитили пуска тука[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: photostoykov   
Дата:   11-12-15 21:28

Бивш канонджия, както и бивш никонджия, фуджист, пентаконсикстар, практикар, екзактар и киевчар...[thankyou]



Публикацията е редактирана (11-12-15 21:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: graveheart   
Дата:   11-12-15 22:09

Ето ви едно обосновано мнение от групата Фотосвят (питат за избор м/у Nikon 3300 и Canon 100d):

"Ползвам Д3300 и съм страшно доволна! Снимките му са много добри и до колкото съм запозната в ниския клас Никон са по - добрите машинки. Също така шестте допълнителни пиксела на Никона са си предимство при кропване на снимката. И преди да са ме заляли с инфо, че пикселите са от значение при печат да си кажа, че го знам, но и при зумваето си играят роля."

[smilie5] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: славчо1989   
Дата:   11-12-15 22:28

Положението според мен е такова.Ако искаш добър апарат за любител, повечко ексри и по-евтини качествени обективи- Никон.Ако искаш апарат за професионална употреба-Канон(имайки предвид обективите).
Аз като любител реших, че едно д7000 + 85 1.8Г, ми покрива нуждите.Ако трябваше да купя за същите пари Канонска система, щях да се лиша от разни глезотийки в тялото и по-малко острота на 85мм обектив в ниския клас.За сметка на това Канонските фулфрейм системи, притежават доста добри обективи, 85/1,2, 135мм, 24-70, 70-200.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: sakuraki   
Дата:   11-12-15 22:54

Аз пък съм за Канон, от пентакс минах на канон и от тогава не съм мислил за смяна. Много ми е нахвърляно менюто на никоните, някой неща съм ги търсил доооста докато ги намеря. Помня когато преминах от пентакс към канон ми трябваше не повече от 1 час да свикна, а с (д90) не успях за 2 дни да му привикна и не са ми толкова удобни като захват никони. Качеството на картината е сходно и при двете системи, разбира се никоните с малко повече динамика, но никога не съм имал огромна нужда от толкова голяма, а когато имам пусна една майна на 60D-то и се оправям [smilie5] [smilie5] . Също така обичам да снимам с ръчнофокусни обективи, което при канон е доста по - лесно постижимо [smilie24] [smilie24] .

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Otvorenia   
Дата:   12-12-15 00:02

На Канон минах заради дигиталните тела. На ФФ съм и доста пъти все си мислех дали да не мина на Никон. Преди година и половина имах за 3 месеца Д800 с 3 твърди и един широкоъгълен зум. Нищо лошо не мога да кажа, но цветовете не са такива които са по естествени и с които съм свикнал с Канона. Отделно при обективите за ФФ е по лесно с Канон.
Така че всеки си снима с каквото му пасва най добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: colorphoto   
Дата:   12-12-15 00:30

Otvorenia: И аз съм с подобни впечатления за цветовете на по-скорошните ФФ Никони.

Все-пак,изключая "флагманските" тела Никон дава повече от Канон: възможност за минаване в кроп-режим,много полезен резерв в сенките,липса на бандинг,два слота,вградената светкавица никак не е излишна въпреки че имам външни.

Канон показват по-добър качествен контрол в последните години и вече предлагат стабилизирани твърдаци,което е добър почин.

Нуждата от преходник с леща за да има безкрайност с доста от старите нениконски стъкла е минус при Никон.

Много обичан и продаван поради достъпната си цена,здравината и качеството си е Канонският 70-200/ф4 нестабилизирания с какъвто Никонци не могат да се похвалят - техният 70-200/ф4 е от 86-та година в малка бройка и скромни оптически и АФ-качества.


Японските фирми се допълват взаимно,въпреки конкуренцията и вече не са само Никон и Канон,Сони не е за подценяване.



Публикацията е редактирана (12-12-15 01:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: lamerko   
Дата:   12-12-15 03:14

За бандинга - нали Никон имаха по-големи драми [smilie18]

И да разбирам, че Канон нямат тела с два слота и вградени светкавици?

И не разбирам какви са тия митове, че Никон стъклата са били по-евтини. Имат 1-2 D версии без мото, които са мааалко по-евтини, но изискват достатъчно по-скъпа камера. И излиза, че разликата между D и G версиите не е само в мотора. Като се сравнят повечето G-ки с Канонските - мда, евтинкото нещо остава в другия отбор [smilie18]. Ако ще е за издребняване - да напомним за работната отсечка при Канон и Никон, как Никон-а губи възможност да се закачат хиляди стари стъкла директно само с един преходник без никакви оптични компенсатори :)

Всяка популярна система си има своите предимства и недостатъци, но често по форумите се пресилват нещата по начин, че ще речеш ти плащат от дадена фирма. Специално за Canon (понеже ги ползвам от доста години) мога да спомена като основен минус твърде дългия период за обновяване на техниката. Имат 20 годишни обективи, дето не са бутани (направо срамота с тия 50 и 85, не че са лоши).

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: colorphoto   
Дата:   12-12-15 03:40

lamerko: Не бързай да се смееш.....[smilie3]

Никон имат само едно изключение за бандинга д-7100.

За фулфрейм Канони без вградени светки съм писал,не четеш,но поне си весел,което е хубаво.

Ха виж и за слотовете колко камери на едните и на другите и в кои класове ги поддържат типичен пример за сравнение Д-600/610/750 срещу ЕОС–6Д- флагманските тела не ги коментирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: lamerko   
Дата:   12-12-15 04:09

Не отричам маркетинга на Канон (защото това си маркетинг) - все пак трябва да си продават 5-цата. Да, хубаво е да има два слота и не, не е добре слотовете да са ограничени към скорост. Но все пак всичко опира до маркетинг. Ако тръгна да снимам сватби - бих си взел за основно тяло 5-чка. Но аз снимам изцяло за кеф - така двата слота обще взето не ме бъркат особено. За светките - вярно, че 6д няма, но това ми липсваше само веднъж, когато тръгнах с една платнена торбичка до другия край на Европата и взех със себе единствено тялото и закачения на него обектив, висящи на врата ми [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: colorphoto   
Дата:   12-12-15 04:30

Мдаа и ти си пра,но мен най-ме дразни че Канон не дават опция за кроп режим в шестиците и петиците,та ако решиш да снимаш хвъркати пилци и/или самолети трябва да си купиш второ тяло,че и да го мъкнеш.

Забравих за автофокусния асистент в Никоните - полезна лампичка,макар рядко да я включвам,ама е добре да я имам в случай на зор,както и вградената светкавичка.[smile]

Е,обаче с Никон трябва повече да се внимава с телесните тонове като снимаш портрети и после с повече труд се коригират ако трябва,където Канон са с оптимално представяне.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: lamerko   
Дата:   12-12-15 04:35

Е, външните светкавици си имат асистент. Иначе скочих на 6D от 70D и на моменти кропа наистина ми липсва. Но както вече писах - сега започнах да комбинирам две системи и да видим какво ще се получи от Фуджикона. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: victory13   
Дата:   12-12-15 06:43

Дааам... Започва да се усеща липсата на сиси в темата, заснети с никон и канон [cool]
Кой първи ще пусне собствени [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: koleto.spasov   
Дата:   12-12-15 08:16

colorphoto, автофокусния асистент, трябва да ти кажа, че и той не помага на никона. На сумрак с колега с никон д600 с автофокусния асистент, а аз с 6д, познай какво се случи- еми прибера си никона в раницата, защото просто спря да фокусира. 6д- то не спираше да фокусира,а аз бях доста по далече от него понеже ползвах 70-200.



Публикацията е редактирана (12-12-15 08:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: hrup   
Дата:   12-12-15 08:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: EvaJor   
Дата:   12-12-15 08:35

Риган, естествено, мащерката е за пилешко!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: hrup   
Дата:   12-12-15 08:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: photostoykov   
Дата:   12-12-15 10:16

hrup, много канони, много нещо! Чак ме е срам, че съм снимал и с Никон...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: marrio31   
Дата:   12-12-15 12:00

Общо взето..все тая и двете системи са градени с години и доказали се във времето,имат достатъчно обективи и аксесоари за да не липсва нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Pac   
Дата:   12-12-15 13:45


https://farm6.staticflickr.com/5641/23353730892_31ef70ec49_o.jpg

Flickr Year in Review 2015 by Flickr Design, on Flickr

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: m.djorov   
Дата:   12-12-15 14:31

И къв е извода flickr? Колкото си по-кифла/кифъл, толкова по-лоша техника ползва? Или, че наистина добрите снимки са малко? Само 16% [smilie25] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-12-15 14:37

То понеже Flickr е някакъв критерий ... [smilie5]
Интернет е пълен с безобразни фотографии, направени със скъпа техника. Разбира се, има още повече ужасяващи снимки, направени с евтина техника, която служи за алиби на некадърни автори.
Светът на фотографията е двуполюсен (Канон срещу Никон) само в главите на безидейни "професионалисти", които снимат рядко и се чудят с какво да си запълнят времето, та пишат глупости поради липса на по-смислено занимание.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: hrup   
Дата:   12-12-15 14:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Pac   
Дата:   12-12-15 14:54

Аз тая статистика я дадох като някаква форма на шега. Далеч съм от мисълта, че това е някакъв критерий за качество. :)
А двуполюсният модел Никон - Канон изглежда все по нелепо, което само ме радва. Хубаво е, че има все повече адекватни, а и по-напрединчави марки.
Толкова бях се зарадвал на слуха, че Никон купуват Самсунг, но уви, излезе фалшив.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: m.djorov   
Дата:   12-12-15 15:03

Че то и моя отговор е шега. Който го може, снима яки неща и с телефон с 4 мрх, който не може и 4дс и там 1д да му дадат с по-по-най обективите, ще окендза работата.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-12-15 16:51

@hrup:
"Добре, че не си футболист [smilie5]"
[smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Serbezov   
Дата:   12-12-15 17:26

Никон дават винаги повече за парите си спрямо канон,но ако зад апаратното устройство куца и Leica S2 няма да му помогне[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: hrup   
Дата:   12-12-15 18:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-12-15 18:33

К'ви бутони, к'ви пет лева, к'ви наркотици?! [smilie5]
Този е един от "най-меките" ми постове. Който се припознава като "безидеен професионалист" - негова си грижа!
Апропо, пише се и се казва "предвид", а не "В предвид", нито "впредвид". Запомнете го веднъж завинаги!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   12-12-15 18:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: lamerko   
Дата:   12-12-15 19:18

Като се замисля - вчера някой беше споменал в идентична тема у Фейса предимството на Никон-а за цветовете, ако се било снимало в РОУ :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: colorphoto   
Дата:   12-12-15 19:37

Не беше ли обратното.....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-12-15 20:04

Все едно! [smilie5]
"Кому - как!" - казват на руски.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: colorphoto   
Дата:   12-12-15 20:46

Ночев ме подсеща че всъщност базовите цветове на Сони телата са оптимални по вярност.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   12-12-15 20:54

Kaто масово ползвани стъкла, и двете марки дават почти идентични неща. Единствено при Никон няма tilt-shift ултраширок, макро 5:1, при Канон няма приличен широк зуум и 50мм обективи. Канон все пак са по-предпочитани от снимащите с други марки апарати, защото има адаптори с автофокус повече (вече и за Никон,но още много бавно).

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: koleto.spasov   
Дата:   12-12-15 21:07

[smilie11] Канон нямат широк зум.[smilie11] и 50мм обективи... по добре да се пише за джулани [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   12-12-15 21:10

Maсово Канонисти ползват 14-24 на Никон с адаптор. ЗА 50мм при Канон доста се е говорило.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   13-12-15 08:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: victory13   
Дата:   13-12-15 09:01

Толкова срам ги е налегнало, че чак ще го спират от производство, ще изтеглят наличните бройки, и ще ги натрошат с чук [smilie18]

Мислех че производителите произвеждат за да продават, но тукашните "експерте" друг поглед имат на тия работи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-12-15 10:12

"...Канон няма приличен широк зуум"
Ауу, не знаех, че 16-35/2.8 го няма [smilie18]

А, даже 50/1.4 прави страхотни кадри, но си зависи от задапаратното, а не от DXO, Ken Rockwell и други знайни и незнайни "разбирачи"[shtrak]

50/1.4 на 1.6 от есента:


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Qze   
Дата:   13-12-15 11:21

И двете марки имат хубави апарати и хубави обективи. Примерно ако ще снимаш предимно пейзажи и ти трябва добър динамичен обхват и малко шум, взимаш един д810 със широкоъгълни никони, ако пък снимаш портретни фотосесии в студио примерно, един 5дм3 и 85 и 135мм, или теле варио за по-динамични сцени навън...
Възползваш се от най-доброто и от двете марки според нуждите и средата на снимане. Нищо чудно има хора днес снимат с едната конфигурация, утре с другата и така.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: compur   
Дата:   13-12-15 13:45

забелязал съм, че раничките и чантите от Canon са по-издръжливи от тези на Nikon [smile] но за страповете е обратното [cool] undefined



Публикацията е редактирана (13-12-15 13:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: mihajlov2   
Дата:   13-12-15 14:33

Интересно ми е дали тук във форума има някой дотолкова надвил на масрафа си, че да има и ползва едновременно и двете системи със съответните най-добри обективи? Примерно 5D3 и D810?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: compur   
Дата:   13-12-15 14:57

питай Pd, той непрекъснато ги редува [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   13-12-15 15:28

D810 e пред 5д мк3.
ЗА широките на Канон, добре че пуснаха 11-24/4, та да се отсрамят, 16-35/2.8 II колкото и да е добър, пак има загуба от 2мм в широкото, и някакви си там предимство 11мм в по-малко широкото...
Системата от 14-24, 24-70, 70-200 при Никон е по-точно позиционирана и премислена. При Канон 16-35/2.8 покрива 24-70 с 11мм, което е доста двуяко кое да се избере при снимане. При Никон им трябваше дълго време, докато изкарат 70-200 по-изгоден от 70-200/2.8 VR I и II.
ДА, има 50/1.4 Канон, но не е обновяван доста дълго, както и няма изгодна 50мм до тази година, когато пуснаха противоречивия 50/1.8 STM, eдин вид да замажат нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   13-12-15 16:14

Да добавя, че съм преди бил с Никон и разни обективи, след това с Канон, сега пак с Канон, но повечето обективи ще и ги ползвам на други системи.
Доволен съм от всичко, което ползвам и съм ползвал, стигнал съм до "програма минимум"- твърди и топ зумм обективи според нуждите и идеите. Не съм фен на нито една марка за фототехника, не съм пикселманиак, не съм разочарован както някои,които плюят по определени марки, защото не са останали доволни. Работя и познавам достатъчно про и недотам про снимащи, каквото изказвам тук е най-вече от лични впечатления и лична статистика, без претенции за специалист, експерт, свръхего човек и подобните.
Обичам като се хващат за думите някои, като казах за широкия зуум при Никон 14-24, естествено, че знам за цялата гама обективи и при двете марки, но 14-24 си е повече.



Публикацията е редактирана (13-12-15 18:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: compur   
Дата:   13-12-15 18:07

едните продават обективите си със сенник, а другите - искат още пари за него.



Публикацията е редактирана (13-12-15 20:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-12-15 18:58

kvakioh, все този 14-24 ми навираш, а за Canon EF 11-24mm f/4L дали ще се изкажеш ? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   13-12-15 19:06

На никой не навирам нищо, просто казвам какво виждам, че ползват хората около мен.
Но пак ще кажа, че 11-24 са го премислили и за кроп и за ФФ, също така и един вид да се покаже, че може, независимо от цената да се направи ФФ обектив по-широк от Сигма 12-24 II. ЗА мен не представлява интерес.
Темата е явно като цяло какво са отделните системи, и какво дават. И двете са на ниво, разликите са важни да се покажат.



Публикацията е редактирана (13-12-15 19:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-12-15 22:30

Това са догми и измислен балкански "опит", което предъвкваме. Колко хора ще се доближат например до резултатите на пистолет на Таню Киряков, а мнозина могат да си го позволят(пистолета), макар да е скъпо оръжие.Така е и с апаратите и обективите - чанта с буркани за 50 бона и накрая гуано [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: marrio31   
Дата:   13-12-15 22:41

Безсмислен спор е това,и двете системи са много добри и задоволяват професионалистите,и на двете фирми не са им необходими преходници,те си имат обективи за разлика от сега прохождащите:)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: goldstar   
Дата:   13-12-15 22:45

GoPro [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: colorphoto   
Дата:   13-12-15 22:48

Е,то точно това е майсторлъка с всякаква техника да има точни попадения.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-12-15 23:09

кой каза GoPro [smile]




Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Otvorenia   
Дата:   15-12-15 01:48

kvakioh каза: << при Канон няма приличен широк зуум >>
Беше едно време. Най добрия зуум им беше 17-55/2.8 IS EF-S който е по добър от 16-35/2.8 II.
Гледам никъде не си споменал 16-35mm f/4L IS. Всеки който го притежава знае за какво иде реч. Просто досега Канон толкова добър широкоъгълен зуум обектив не са правили.Отделно изобщо не ме бърка че е затворен на 4 бленда. Точно при широкоъгълните мога и да мина и с не просветлен обектив, на другите фокални разстояния обаче не мога.
За 11-24 нищо не мога да кажа, не съм го тествал.
През ръцете са ми минали 3 броя 16-35/2.8 II и като цяло не останах удовлетворен от отношението цена/качество. При 16-35mm f/4L IS качеството което дава е по голямо от цената,бях изненадан



Публикацията е редактирана (15-12-15 01:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Serbezov   
Дата:   15-12-15 04:27

--------
Никон дават винаги повече за парите си спрямо канон

--------

по голяма смешка не бях чел скоро :)
===========

Тотке като Ви гледам снимката в профила със 750 е нормално за вас да е смешка понеже сте се припознали във втората част от текста в поста по горе!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: roumen6   
Дата:   15-12-15 11:08

при Nikon зумовете пристигат с петал за статив, а при Canon си ги купуват отделно [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Nedelcho1   
Дата:   15-12-15 11:56

roumen6, това не е вярно. Всички Canon-ски обективи (които имат краче за статив), освен 70-200mm f/4L (с и без стабилизация) си идват с необходимия аксесоар в комплекта.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: photostoykov   
Дата:   15-12-15 12:51

Нека се намесят и колеги, които по една или друга причина са преминали от Canon на Nikon или от Nikon на Canon, заедно с техните, макар и лични обосновки.

[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Pac   
Дата:   15-12-15 12:53

Аз преминх от Никон на Фуджи. Сори за офтопика.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: photostoykov   
Дата:   15-12-15 13:00

Не си само ти! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   15-12-15 18:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: jingov   
Дата:   16-12-15 00:05

Мисля, че и в момента продължава научно изследване на психологическите профили на потребителите използващи основно двете системи , с цел задълбочена маркетингова политика 2013-2020г. Като за получаване на целокупност са добавени и групи потребители на Фуджи и Сони, както и двусистемни/ Никон-Канон/ такива .Потребителите на останалите небеизвестни профи тела са в друга странична група , която има за цел да обоснове дълбоките изменения в личноста на Гурутата и тяхното не адекватно поведение/отношение към останалият фотосвят . Крайният резултат е видим с всяко следващо поколение апарати, което радва с внедряване и възможност на обикновенния потребител да използва високите технологии.
[shtrak]


[beer]

п.п. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   16-12-15 08:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: photostoykov   
Дата:   16-12-15 10:55

Ако трябва внимателно да се опрем до конспиративните теории ще забележим, че цитираните по-горе производители са само японски! Известни са възможностите на японците да мултиплицират и надграждат научно-техническите постижения на Запада, както и тяхната склонност към тайни картелни споразумения с цел експанзията на Made in Japan.
Nikon и Canon владеят пазара на DSLR и упорито не желаят да развиват пълноформатни безогледални системи, докато SONY и FUJIFILM работят усилено и резултатно в сектора на безогледалните системи.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: roumen6   
Дата:   16-12-15 11:33

а Корейското чудо? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: chrisnoch   
Дата:   16-12-15 13:40

Всяко чудо - за три дни! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: hotsnail   
Дата:   16-12-15 13:46

Canon са НОМЕР EДНО производител на обективи за Сони А7-ците. така че viva Canon.

Обаче аз сега ползвам Никонски обективи, щото мога да ги кача на всякаква камера, така че и на тях се кефя. Те също са добър 3rd party производител на оптика, макар че с тая механична бленда няма да се разберем в дългосрочен план.

От фотоапарати и двете фирми не разбират и няма нужда да ги одумвам. [smilie18]

[smilie18]

ПП Канон имат няй-якия широк фул фрейм обектив в момента, така че глупостите на предните страници....просто....и тоя обектив прекрасно ще работи на мойто А7 някой ден.



Публикацията е редактирана (16-12-15 14:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   16-12-15 15:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: chrisnoch   
Дата:   16-12-15 16:12

Дрън-дрън! Произведеното в Япония НЕ е задължително по-добро от произведеното в Тайван!
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   16-12-15 16:24

Много точно го каза hotsnail от стрната на Сони.
Няма значение къде е произведено, важното е кой като човек и изпълнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   16-12-15 18:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: hotsnail   
Дата:   16-12-15 20:37

Tota за PlayStation и Алфа линията Сони трябва да са стабилни и последователни съгласен съм. Сигурно и в други бизнеси имат продукти, където трябва да са последователни. Обаче ако спрат да правят глупости като електронни кучета, стойки за апарати дето снимат сами, приложения за фотоапарати, стойки за телефони на мястото на радиото в колата, 3д очила и прочие щуротии, аз лично ще мисля за друга марка техника. Няма начин да намериш успешния продукт ако не изследваш и рискуваш. Самсунг между другото също инвестират в много откачени продукти - живейки в Европа не ги виждаме много, но не значи, че нямат. Например още 2003-а година самсунг разработваха смарт у-ва подобни на смарт телефоните със собствена ОС - аз много исках да си купя едно да си програмирам, щото беше супер мощно и готино сравнено с актуалните на пазара нокии и органайзери.

В това отношение Канон май са по-готини от Никон - просто са по-голяма фирма и имат ресурси да правят откачени неща понякога.



Публикацията е редактирана (16-12-15 20:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   16-12-15 21:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Serbezov   
Дата:   16-12-15 21:51

Дрън дрън та пляс,явно ще трябва да взема един канон и аз за проба за да разбера колко могат и какво имат[smilie5]
този път ще го напиша по просто за едни и същи пари телата на никон са по добри,поне аз не се сещам за изключения ако има[smile] За мен и двете системи са добри стига да знаеш какво правиш!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Daniel_P   
Дата:   16-12-15 22:04

Tota то хубаво че хвърляш боб на сляпо за Канона няма лошо истината е някаде там! Ма що тъй бързо тиии згънал Канона, още на втория кадър сигурно в серино снимане, че нямаш даже трети в профила :D [smilie6] [smilie5] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: realnoncho   
Дата:   16-12-15 22:08

100 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Daniel_P   
Дата:   16-12-15 22:19

Аз съм фен и на двете марки и за мен теса най големите! Но Никон малко повече :D И двете марки творят и са усновния инструмент с години на милиони фотографи по света :) Аз лично предпочитам Никон, по приятни са ми в ръката и визита им допада повече! Всичко останало го има и в двете марки! Но аз лично също споделям мнението че Никон за парите предлага повече! Но ако някой ден реша да сменя системата или да изградя втора, поради предимства в дадения жанр който снимам и ме превличат то това ще е Канон!
От дете винаги съм бил фен на Сони както и цялото ми семейство , всичко което имахме в вкъщи е било Сони! Но след лично разочарование от техни продукти, последния 2012 който счупих в стената, се отрекох от тях! Не са това което бяха, Телевизора тринитрон с рекламата с папагалите където работи 15г или уредбата ми от 99г където и до днес работи и радва комшиите[smilie5] и мнг други. Но за сега са ме изгубили като клиент! [shtrak]



Публикацията е редактирана (16-12-15 22:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: dimidumi   
Дата:   16-12-15 22:38

Daniel_P написа:

> Аз съм фен и на двете марки и за мен
> теса най големите! Но Никон малко
> повече :D И двете марки творят и са
> усновния инструмент с години на
> милиони фотографи по света...

> От дете винаги съм бил фен на Сони
> както и цялото ми семейство ,
> всичко което имахме в вкъщи е било
> Сони! Но след лично разочарование
> от техни продукти, последния 2012
> който счупих в стената, се отрекох
> от тях! Не са това което бяха,
> Телевизора тринитрон с рекламата
> с папагалите където работи 15г или
> уредбата ми от 99г където и до днес
> работи и радва комшиите[smilie5] и мнг
> други. Но за сега са ме изгубили
> като клиент! [shtrak]

[smilie5] Бате гоУем си, много се смях, признавам си [smile] [beer]



Публикацията е редактирана (16-12-15 22:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: apollo   
Дата:   16-12-15 22:53

Чичо Кен рече Никон и съм спокоен, щото е тупан и му подобава [cool] [smilie18] [smilie25]

Едно време Никонци пишеха че ФФ не им трябва, тогава беше интересно. сега е скучно, но детайла на Никоня си е все същия смотан [smilie5] [smilie8] [smilie5] https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/S87A.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: hrup   
Дата:   16-12-15 22:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: alext   
Дата:   17-12-15 00:10


http://d2rormqr1qwzpz.cloudfront.net/photos/2012/06/26/38443-nasa_nikon.jpg



Те канон може да са всякакви, ама не са космически като батко им.
пък нека е смотан детайла..[smilie5] ахахахахахха[smilie18]



Публикацията е редактирана (17-12-15 00:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Bess_bg   
Дата:   17-12-15 06:07

A космонавта е Сони [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   17-12-15 08:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: hotsnail   
Дата:   17-12-15 23:44

айде да сипя малко сол в раните

http://www.alphaforum.net/forum/download/file.php?id=24810


8 на 4 е резултата Сони срещу Канон....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: marvves   
Дата:   17-12-15 23:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: realnoncho   
Дата:   17-12-15 23:51

Tota,
Аз не съм обсебен фен. И все още имам Canon [smilie25]

Не е културно сравнително анонимни потребители да се обръщат към не толкова анонимни на малко име.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: marrio31   
Дата:   18-12-15 03:15

И в тая тема сонита се намесиха,голям купон[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: marvves   
Дата:   18-12-15 07:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   18-12-15 08:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: photostoykov   
Дата:   18-12-15 09:59

Уважаеми съфорумци, моля придържайте се към добрия тон в споровете, без лични нападки и квалификации!
Аз познавам лично г-н Нончо Илиев и смятам, че не заслужава такова заяждане. Самочувствието, стига да е подплатено с приятни снимки в профила не е излишно!
При втори опит от когото и да било да вкарва помия в темата, ще помоля администратора да го банне!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: realnoncho   
Дата:   18-12-15 11:46

Не се заяждам с никой. Просто отбелязвам, че ми прави впечатление, че доста хора ми говорят на малко име, каквото отношение аз си позволявам изключително рядко, дори и да познавам човека. Ако някой го смята за надувки има по-големи проблеми от мен [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: hrup   
Дата:   18-12-15 11:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: swqaz   
Дата:   18-12-15 11:51

Hahah

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   18-12-15 12:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: sakuraki   
Дата:   18-12-15 12:27

Почнах с пентакс К-р, смених го за никон д3100 тогава и веднага съжалих за избора си и го смених на 1та седмица. Пентакса и Никона ги използвах с 70-300 сигма апо, автофокуса и на двата беше трагедия [smilie18] , говоря за прости условия, в който обекта се движи бавно и фокусното разстояние едвам се променя и двата имаха големи проблеми с този вид фокусиране. Взех след това Canon 40D + обектив 100-300 USM, не съм си представял, че разликата може да е толкова фрапираща във фокуса. Конкретен пример: скорец скрил се в клоните на дървото, аз под него и снимам през доста листа с канона го нацелих веднага на фокус, но с никоня и пентакса ниикъв шанс. Обаче пък канона на високо исо беше дооста зле, ама не чак толкова де [smilie5] . След това имах малко пауза тъй като си продадох цялата техника и взимах назаем едно никонче д7000, но като ергономия 40до ми беше бая по - удобно и менюто е по - подредено на канона, поне за мен. Преди година и половина събрах пари за апарат и отидох в магазина и се колебаех между canon 60D и никон д7000. До тогава бях снимал само с никона ,а с канона не. Пробрах ги и двата, много по - удобен ми беше канона (с малки ръки съм [smilie5] ), излезнах на улицата и тествах фокуса и на двата (което за мен е важно) и с китовия обектив канона фокусираше по - бързо и по - точно, от простия тест, който направих. Направих си и две снимки в магазина на високо исо, след това на ниско исо и т.н. След като се прибрах пробвах да видя как е положението с исото и на 3200 нямаше почти никаква разлика, при изкарване на детайл от сенките никоня беше по - добре, но не фрапиращо по - добре.На следващия ден отидох и си взех 60D, с което съм и в момента. Баааси романа стана, тъй от мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Bess_bg   
Дата:   18-12-15 12:36

Sakuraki, аз нямам опит с Пентакс или Никон, но тази сигма я имах за малко. Фокусът й е потресаващ - рядко го хваща. Та в случая с проблемния фокус не знам дали причината е била в телата.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: sakuraki   
Дата:   18-12-15 13:37

Bess, сигмата вярно е с потресаващ фокус, но пък за парите си няма равна.За бързина съм съгласен, но за точност на фокуса и двете тела (пентакса и никона) насочени към птица, която се е скрила в дървото 95 % от тях бяха не на фокус, потвърждава лампичката, че е на фокус, но найсе. Сигмата на пентакса я пратих до сигма да ми я калибрират, пак същия проблем. С канона никога не съм имал ядове, независимо от обектива. Вярно не отричам, че новите тела на никон като качество на изображението са доооста напред, едно никонче д3200 вади по - добра картина от 60д на сходни настройки, но до тук с предимствата. За мен не е най - важно качеството на картината, просто има доста други критерии, който са по - важни. [beer] [beer] , но пък не бих отказал един д7200 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: hrup   
Дата:   18-12-15 13:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: J0R0   
Дата:   18-12-15 14:30

Интересна тема. Ще продължавам да я следя и да научавам нови и нови неща.
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   18-12-15 16:36

Аз преминах от канон на фуджи!Много години снимах с канон...но фуджи са безкомпромисни откъм оптика и изображение.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Pac   
Дата:   18-12-15 16:58

bobbyk, не знаех, че снимаш с Фуджи. :)
Иначе отдавна харесвам снимките ти и ще мога да ги давам като пример, за добри снимки с Фуджи за неверниците. :)
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Pavlov   
Дата:   18-12-15 18:13

Sakuraki написа:

> Почнах с пентакс К-р, смених го за
> никон д3100 тогава и веднага съжалих
> за избора си и го смених на 1та
> седмица.

А бе доколкото си спомням - ти почна с едно Fuji, дето ти казвах да не го купуваш, ама не ме послуша [smilie5] .

Иначе по темата - аз си снимам и с Canon, и с Nikon. И в двете марки намирам неща, които ме кефят, може би по различен начин. Снимал съм и с Pentax, и със Sony - също. Като си гледам албумите със снимки, трябва да ровя в EXIF-а, за да разбера кое с какво е снимано.
Те така ... [smile]



Публикацията е редактирана (18-12-15 18:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: sakuraki   
Дата:   18-12-15 19:47

Е сега :D, фуджито беше много добре на светло, то още е живо де [smilie5] [smilie5] , от тогава между другото с по - хубава сапунерка не съм снимал, много яки цветове вадеше. Иначе ако може най - добре ергономията на 7D-то и сензора на д7200 ще се радвам най - много за кроп система [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: photostoykov   
Дата:   19-12-15 11:25

Явно най-твърдите фенове са на PENTAX! Нямат намерение да се сравняват с Canon, имат си своя тема среще Nikon...[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: nositel   
Дата:   19-12-15 14:02

Кое е това Фуджи, че ми стана интересно?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: sakuraki   
Дата:   19-12-15 14:11

Ми както аз му виках Jay-Z то [smilie5] [smilie5] , майтапа на страна fujifilm jz300, това е фуджака, взех го още като излезна, голям кеф беше [cool] [cool] . Ама да си кажа, от тогава не съм снимал със сапунерка.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: lucky55   
Дата:   23-12-15 17:48

В момента сензорите на Nikon (които всъщност са на Sony), са по-добри от тези на Canon. Бях останал обаче с впечатлението, че когато се правят такива сравнения, то те се правят между тела от един и същ клас.

Попаднах на този клип цък

Гледайте на 6:10. Все пак става въпрос за Canon 7D Mark II, който е доста скъпо тяло, и е нормално да се сравнява примерно с Nikon D7200. Това, че D7200 е доста по-евтин от Канона е отделен въпрос, така или иначе това е най-добрата кропка на Nikon. Нямаше да съм учуден на едно именно такова сравнение. Човека на клипа обаче прави сравнение на 7D Mark II не с D7200, a c D3300, и сравнението е в полза на Никонското ентри левъл тяло. [smilie10]
Не съм отявлен маниак по четене на ревюта, сравняване на характеристики, и т.н. до най-малки подробности, така че може да има нещо друго, в което Kанонът е по-добър, имам предвид само на ниво сензор. Ясно е, че като фокусиране, скорострелност, буфер Mark 7D II ще отвее D3300.
Така или иначе, интересно сравнение между едно толкова скъпо и едно толкова евтино тяло.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: ATHOM   
Дата:   23-12-15 19:11

E то ако е до сензор, да скачаме всичките на по един Мерил 2 и яли, пили и се веселили?

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: charlathan   
Дата:   23-12-15 19:30

Снимайте двете системи:
- снимки на семейството - 5Dm3;
- Снимки на птици - 7Dm2;
- Macro и пейзажна фотография -D800e.

http://www.deryabino.ru/Bulgaria/Forum/20151224/20151224.html



Публикацията е редактирана (24-12-15 11:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: pumabg   
Дата:   23-12-15 23:24

Ко риечие ?[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   24-12-15 08:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   24-12-15 08:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   24-12-15 09:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: compur   
Дата:   24-12-15 11:43

на Canon принтерите са по-добри... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   24-12-15 14:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Serbezov   
Дата:   25-12-15 00:55

Аплодисменти тоте[smilie5] че сравняваш 5д със 7100[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   25-12-15 10:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Pavlov   
Дата:   25-12-15 12:28

Serbezov написа:

> Аплодисменти тоте[smilie5] че
> сравняваш 5д със 7100[smilie18]

Защо пък не? Аз точно в момента имам D7100, и се чудя дали да не го сменя с 5D Mk III. И си правя същите сравнения.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: obscureman   
Дата:   27-12-15 19:40

Аз съм си новобранец, не мога да бъда критерий в избора между двете марки, защото между двете си има вечно маркетингово консолидиране, симбиоза и баланс на пазара. Снимам с Никон Д7000, преди това с Д90. Давам глас за Никона, макар че е относителна теорията на относителността кое е по-доброто от двете... Снимайте с каквото ви е кеф! Винаги идеята е да няма безплатен обяд и хобито си струва парички, въпроса е до къде ще ви остиска волята към хобито и джоба. Колкото до "реалистичните цветове", те са винаги субективен фактор и с каквото свикнеш, това ти харесва, освен това при наличие на хубав софтуер цветовете са най-малкия проблем поне за мен. Добре композираният кадър с хубав фокус е приоритет, останалото се прави - живеем в дигитални времена :)
Наздраве!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Omnia   
Дата:   28-12-15 01:47

Истината е една 1 (ЕДНА)
Ако искаш шибани роу файлове, контрастни цветове, (неточни цветове), гаден фокус и никакви разработки в тъмното и светлото си взимаш КАНОН! Като не споменаваме Марк3 но Д800 го бие от всякъде! :))[cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Otvorenia   
Дата:   31-12-15 23:26

Е точно цветовете на Никон са неточни за разлика от на Канон цветовете. И точно случайн Д800 притежавах за 2 месеца и си сравнявах файлове с Канон 6Д/5Д3

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: colorphoto   
Дата:   31-12-15 23:39

В никоните след Д-700 и Д-7000 цветопредаването е много странно наистина.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: pabadjiev   
Дата:   01-01-16 01:51

Отново този тъп, безсмислен спор. За всяка фотографска задача има подходяща техника. И от техниката не зависи всичко. Зависи от сърцето и ума. От ЗАУ! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: colorphoto   
Дата:   01-01-16 02:09

Темата е пусната с иронична идея да се получи старият забавен и безплоден спор.....

Въпреки че тук има доста хора с висок стандарт почти няма такива от типа професионалисти,които поддържат различни системи за различните задачи.

То у нас по принцип също са неголяма бройка профитата с по няколко системи.

Инак е удобно да тръгнеш да снимаш портрети и да си извадиш Канона и елките,а на другия ден да се отправиш на репортаж и да преметнеш през рамо Никона си,да обиколиш света с личната си Алфа 7 р2 и Цайсове,да поснимаш със класически ръчнофокусни стъкла в неделя с Пентакса си,а да си носиш и Пен в якето навсякъде.....


Лелеее,Фужди и Сигма къде ги забравих!



Публикацията е редактирана (01-01-16 02:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: next_time   
Дата:   01-01-16 02:47

С огромно удоволствие се отървах от канона. Огромно.
От никона се отървах с удоволствие. Не чак толкова огромно.
Останаха ми 35/1.4 50/1.2 24/2.8 35/2 105/2.5. И понеже това е тема на феновете ако някой от тях му се дават 2000 лв неразумно много пари за ръчнофокусни обективи ... На лични

Телефоните снимат толкова хубаво и с всеки нов модел все по хубаво че канон и никон ако искат да остаснат в бизнеса трябва да започнат да правят телефони. Преди ден видях колко голяма може да се разпечати снимка от телефон

http://images.fotocommunity.com/photos/subjects/documentary-journalism/6-9ee98db6-fe64-4e57-a696-5bf



Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: test1011   
Дата:   08-01-16 16:27

Баница

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »