Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: goldstar   
Дата:   13-12-15 22:45

GoPro [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: colorphoto   
Дата:   13-12-15 22:48

Е,то точно това е майсторлъка с всякаква техника да има точни попадения.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-12-15 23:09

кой каза GoPro [smile]




Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Otvorenia   
Дата:   15-12-15 01:48

kvakioh каза: << при Канон няма приличен широк зуум >>
Беше едно време. Най добрия зуум им беше 17-55/2.8 IS EF-S който е по добър от 16-35/2.8 II.
Гледам никъде не си споменал 16-35mm f/4L IS. Всеки който го притежава знае за какво иде реч. Просто досега Канон толкова добър широкоъгълен зуум обектив не са правили.Отделно изобщо не ме бърка че е затворен на 4 бленда. Точно при широкоъгълните мога и да мина и с не просветлен обектив, на другите фокални разстояния обаче не мога.
За 11-24 нищо не мога да кажа, не съм го тествал.
През ръцете са ми минали 3 броя 16-35/2.8 II и като цяло не останах удовлетворен от отношението цена/качество. При 16-35mm f/4L IS качеството което дава е по голямо от цената,бях изненадан



Публикацията е редактирана (15-12-15 01:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Serbezov   
Дата:   15-12-15 04:27

--------
Никон дават винаги повече за парите си спрямо канон

--------

по голяма смешка не бях чел скоро :)
===========

Тотке като Ви гледам снимката в профила със 750 е нормално за вас да е смешка понеже сте се припознали във втората част от текста в поста по горе!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: roumen6   
Дата:   15-12-15 11:08

при Nikon зумовете пристигат с петал за статив, а при Canon си ги купуват отделно [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Nedelcho1   
Дата:   15-12-15 11:56

roumen6, това не е вярно. Всички Canon-ски обективи (които имат краче за статив), освен 70-200mm f/4L (с и без стабилизация) си идват с необходимия аксесоар в комплекта.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: photostoykov   
Дата:   15-12-15 12:51

Нека се намесят и колеги, които по една или друга причина са преминали от Canon на Nikon или от Nikon на Canon, заедно с техните, макар и лични обосновки.

[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Pac   
Дата:   15-12-15 12:53

Аз преминх от Никон на Фуджи. Сори за офтопика.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: photostoykov   
Дата:   15-12-15 13:00

Не си само ти! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   15-12-15 18:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: jingov   
Дата:   16-12-15 00:05

Мисля, че и в момента продължава научно изследване на психологическите профили на потребителите използващи основно двете системи , с цел задълбочена маркетингова политика 2013-2020г. Като за получаване на целокупност са добавени и групи потребители на Фуджи и Сони, както и двусистемни/ Никон-Канон/ такива .Потребителите на останалите небеизвестни профи тела са в друга странична група , която има за цел да обоснове дълбоките изменения в личноста на Гурутата и тяхното не адекватно поведение/отношение към останалият фотосвят . Крайният резултат е видим с всяко следващо поколение апарати, което радва с внедряване и възможност на обикновенния потребител да използва високите технологии.
[shtrak]


[beer]

п.п. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   16-12-15 08:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: photostoykov   
Дата:   16-12-15 10:55

Ако трябва внимателно да се опрем до конспиративните теории ще забележим, че цитираните по-горе производители са само японски! Известни са възможностите на японците да мултиплицират и надграждат научно-техническите постижения на Запада, както и тяхната склонност към тайни картелни споразумения с цел експанзията на Made in Japan.
Nikon и Canon владеят пазара на DSLR и упорито не желаят да развиват пълноформатни безогледални системи, докато SONY и FUJIFILM работят усилено и резултатно в сектора на безогледалните системи.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: roumen6   
Дата:   16-12-15 11:33

а Корейското чудо? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: chrisnoch   
Дата:   16-12-15 13:40

Всяко чудо - за три дни! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: hotsnail   
Дата:   16-12-15 13:46

Canon са НОМЕР EДНО производител на обективи за Сони А7-ците. така че viva Canon.

Обаче аз сега ползвам Никонски обективи, щото мога да ги кача на всякаква камера, така че и на тях се кефя. Те също са добър 3rd party производител на оптика, макар че с тая механична бленда няма да се разберем в дългосрочен план.

От фотоапарати и двете фирми не разбират и няма нужда да ги одумвам. [smilie18]

[smilie18]

ПП Канон имат няй-якия широк фул фрейм обектив в момента, така че глупостите на предните страници....просто....и тоя обектив прекрасно ще работи на мойто А7 някой ден.



Публикацията е редактирана (16-12-15 14:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   16-12-15 15:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: chrisnoch   
Дата:   16-12-15 16:12

Дрън-дрън! Произведеното в Япония НЕ е задължително по-добро от произведеното в Тайван!
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   16-12-15 16:24

Много точно го каза hotsnail от стрната на Сони.
Няма значение къде е произведено, важното е кой като човек и изпълнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   16-12-15 18:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: hotsnail   
Дата:   16-12-15 20:37

Tota за PlayStation и Алфа линията Сони трябва да са стабилни и последователни съгласен съм. Сигурно и в други бизнеси имат продукти, където трябва да са последователни. Обаче ако спрат да правят глупости като електронни кучета, стойки за апарати дето снимат сами, приложения за фотоапарати, стойки за телефони на мястото на радиото в колата, 3д очила и прочие щуротии, аз лично ще мисля за друга марка техника. Няма начин да намериш успешния продукт ако не изследваш и рискуваш. Самсунг между другото също инвестират в много откачени продукти - живейки в Европа не ги виждаме много, но не значи, че нямат. Например още 2003-а година самсунг разработваха смарт у-ва подобни на смарт телефоните със собствена ОС - аз много исках да си купя едно да си програмирам, щото беше супер мощно и готино сравнено с актуалните на пазара нокии и органайзери.

В това отношение Канон май са по-готини от Никон - просто са по-голяма фирма и имат ресурси да правят откачени неща понякога.



Публикацията е редактирана (16-12-15 20:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   16-12-15 21:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Serbezov   
Дата:   16-12-15 21:51

Дрън дрън та пляс,явно ще трябва да взема един канон и аз за проба за да разбера колко могат и какво имат[smilie5]
този път ще го напиша по просто за едни и същи пари телата на никон са по добри,поне аз не се сещам за изключения ако има[smile] За мен и двете системи са добри стига да знаеш какво правиш!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Daniel_P   
Дата:   16-12-15 22:04

Tota то хубаво че хвърляш боб на сляпо за Канона няма лошо истината е някаде там! Ма що тъй бързо тиии згънал Канона, още на втория кадър сигурно в серино снимане, че нямаш даже трети в профила :D [smilie6] [smilie5] [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »