Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: photostoykov   
Дата:   11-12-15 21:28

Бивш канонджия, както и бивш никонджия, фуджист, пентаконсикстар, практикар, екзактар и киевчар...[thankyou]



Публикацията е редактирана (11-12-15 21:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: graveheart   
Дата:   11-12-15 22:09

Ето ви едно обосновано мнение от групата Фотосвят (питат за избор м/у Nikon 3300 и Canon 100d):

"Ползвам Д3300 и съм страшно доволна! Снимките му са много добри и до колкото съм запозната в ниския клас Никон са по - добрите машинки. Също така шестте допълнителни пиксела на Никона са си предимство при кропване на снимката. И преди да са ме заляли с инфо, че пикселите са от значение при печат да си кажа, че го знам, но и при зумваето си играят роля."

[smilie5] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: славчо1989   
Дата:   11-12-15 22:28

Положението според мен е такова.Ако искаш добър апарат за любител, повечко ексри и по-евтини качествени обективи- Никон.Ако искаш апарат за професионална употреба-Канон(имайки предвид обективите).
Аз като любител реших, че едно д7000 + 85 1.8Г, ми покрива нуждите.Ако трябваше да купя за същите пари Канонска система, щях да се лиша от разни глезотийки в тялото и по-малко острота на 85мм обектив в ниския клас.За сметка на това Канонските фулфрейм системи, притежават доста добри обективи, 85/1,2, 135мм, 24-70, 70-200.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: sakuraki   
Дата:   11-12-15 22:54

Аз пък съм за Канон, от пентакс минах на канон и от тогава не съм мислил за смяна. Много ми е нахвърляно менюто на никоните, някой неща съм ги търсил доооста докато ги намеря. Помня когато преминах от пентакс към канон ми трябваше не повече от 1 час да свикна, а с (д90) не успях за 2 дни да му привикна и не са ми толкова удобни като захват никони. Качеството на картината е сходно и при двете системи, разбира се никоните с малко повече динамика, но никога не съм имал огромна нужда от толкова голяма, а когато имам пусна една майна на 60D-то и се оправям [smilie5] [smilie5] . Също така обичам да снимам с ръчнофокусни обективи, което при канон е доста по - лесно постижимо [smilie24] [smilie24] .

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Otvorenia   
Дата:   12-12-15 00:02

На Канон минах заради дигиталните тела. На ФФ съм и доста пъти все си мислех дали да не мина на Никон. Преди година и половина имах за 3 месеца Д800 с 3 твърди и един широкоъгълен зум. Нищо лошо не мога да кажа, но цветовете не са такива които са по естествени и с които съм свикнал с Канона. Отделно при обективите за ФФ е по лесно с Канон.
Така че всеки си снима с каквото му пасва най добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: colorphoto   
Дата:   12-12-15 00:30

Otvorenia: И аз съм с подобни впечатления за цветовете на по-скорошните ФФ Никони.

Все-пак,изключая "флагманските" тела Никон дава повече от Канон: възможност за минаване в кроп-режим,много полезен резерв в сенките,липса на бандинг,два слота,вградената светкавица никак не е излишна въпреки че имам външни.

Канон показват по-добър качествен контрол в последните години и вече предлагат стабилизирани твърдаци,което е добър почин.

Нуждата от преходник с леща за да има безкрайност с доста от старите нениконски стъкла е минус при Никон.

Много обичан и продаван поради достъпната си цена,здравината и качеството си е Канонският 70-200/ф4 нестабилизирания с какъвто Никонци не могат да се похвалят - техният 70-200/ф4 е от 86-та година в малка бройка и скромни оптически и АФ-качества.


Японските фирми се допълват взаимно,въпреки конкуренцията и вече не са само Никон и Канон,Сони не е за подценяване.



Публикацията е редактирана (12-12-15 01:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: lamerko   
Дата:   12-12-15 03:14

За бандинга - нали Никон имаха по-големи драми [smilie18]

И да разбирам, че Канон нямат тела с два слота и вградени светкавици?

И не разбирам какви са тия митове, че Никон стъклата са били по-евтини. Имат 1-2 D версии без мото, които са мааалко по-евтини, но изискват достатъчно по-скъпа камера. И излиза, че разликата между D и G версиите не е само в мотора. Като се сравнят повечето G-ки с Канонските - мда, евтинкото нещо остава в другия отбор [smilie18]. Ако ще е за издребняване - да напомним за работната отсечка при Канон и Никон, как Никон-а губи възможност да се закачат хиляди стари стъкла директно само с един преходник без никакви оптични компенсатори :)

Всяка популярна система си има своите предимства и недостатъци, но често по форумите се пресилват нещата по начин, че ще речеш ти плащат от дадена фирма. Специално за Canon (понеже ги ползвам от доста години) мога да спомена като основен минус твърде дългия период за обновяване на техниката. Имат 20 годишни обективи, дето не са бутани (направо срамота с тия 50 и 85, не че са лоши).

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: colorphoto   
Дата:   12-12-15 03:40

lamerko: Не бързай да се смееш.....[smilie3]

Никон имат само едно изключение за бандинга д-7100.

За фулфрейм Канони без вградени светки съм писал,не четеш,но поне си весел,което е хубаво.

Ха виж и за слотовете колко камери на едните и на другите и в кои класове ги поддържат типичен пример за сравнение Д-600/610/750 срещу ЕОС–6Д- флагманските тела не ги коментирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: lamerko   
Дата:   12-12-15 04:09

Не отричам маркетинга на Канон (защото това си маркетинг) - все пак трябва да си продават 5-цата. Да, хубаво е да има два слота и не, не е добре слотовете да са ограничени към скорост. Но все пак всичко опира до маркетинг. Ако тръгна да снимам сватби - бих си взел за основно тяло 5-чка. Но аз снимам изцяло за кеф - така двата слота обще взето не ме бъркат особено. За светките - вярно, че 6д няма, но това ми липсваше само веднъж, когато тръгнах с една платнена торбичка до другия край на Европата и взех със себе единствено тялото и закачения на него обектив, висящи на врата ми [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: colorphoto   
Дата:   12-12-15 04:30

Мдаа и ти си пра,но мен най-ме дразни че Канон не дават опция за кроп режим в шестиците и петиците,та ако решиш да снимаш хвъркати пилци и/или самолети трябва да си купиш второ тяло,че и да го мъкнеш.

Забравих за автофокусния асистент в Никоните - полезна лампичка,макар рядко да я включвам,ама е добре да я имам в случай на зор,както и вградената светкавичка.[smile]

Е,обаче с Никон трябва повече да се внимава с телесните тонове като снимаш портрети и после с повече труд се коригират ако трябва,където Канон са с оптимално представяне.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: lamerko   
Дата:   12-12-15 04:35

Е, външните светкавици си имат асистент. Иначе скочих на 6D от 70D и на моменти кропа наистина ми липсва. Но както вече писах - сега започнах да комбинирам две системи и да видим какво ще се получи от Фуджикона. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: victory13   
Дата:   12-12-15 06:43

Дааам... Започва да се усеща липсата на сиси в темата, заснети с никон и канон [cool]
Кой първи ще пусне собствени [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: koleto.spasov   
Дата:   12-12-15 08:16

colorphoto, автофокусния асистент, трябва да ти кажа, че и той не помага на никона. На сумрак с колега с никон д600 с автофокусния асистент, а аз с 6д, познай какво се случи- еми прибера си никона в раницата, защото просто спря да фокусира. 6д- то не спираше да фокусира,а аз бях доста по далече от него понеже ползвах 70-200.



Публикацията е редактирана (12-12-15 08:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: hrup   
Дата:   12-12-15 08:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: EvaJor   
Дата:   12-12-15 08:35

Риган, естествено, мащерката е за пилешко!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: hrup   
Дата:   12-12-15 08:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: photostoykov   
Дата:   12-12-15 10:16

hrup, много канони, много нещо! Чак ме е срам, че съм снимал и с Никон...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: marrio31   
Дата:   12-12-15 12:00

Общо взето..все тая и двете системи са градени с години и доказали се във времето,имат достатъчно обективи и аксесоари за да не липсва нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Pac   
Дата:   12-12-15 13:45


https://farm6.staticflickr.com/5641/23353730892_31ef70ec49_o.jpg

Flickr Year in Review 2015 by Flickr Design, on Flickr

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: m.djorov   
Дата:   12-12-15 14:31

И къв е извода flickr? Колкото си по-кифла/кифъл, толкова по-лоша техника ползва? Или, че наистина добрите снимки са малко? Само 16% [smilie25] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-12-15 14:37

То понеже Flickr е някакъв критерий ... [smilie5]
Интернет е пълен с безобразни фотографии, направени със скъпа техника. Разбира се, има още повече ужасяващи снимки, направени с евтина техника, която служи за алиби на некадърни автори.
Светът на фотографията е двуполюсен (Канон срещу Никон) само в главите на безидейни "професионалисти", които снимат рядко и се чудят с какво да си запълнят времето, та пишат глупости поради липса на по-смислено занимание.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: hrup   
Дата:   12-12-15 14:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Pac   
Дата:   12-12-15 14:54

Аз тая статистика я дадох като някаква форма на шега. Далеч съм от мисълта, че това е някакъв критерий за качество. :)
А двуполюсният модел Никон - Канон изглежда все по нелепо, което само ме радва. Хубаво е, че има все повече адекватни, а и по-напрединчави марки.
Толкова бях се зарадвал на слуха, че Никон купуват Самсунг, но уви, излезе фалшив.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: m.djorov   
Дата:   12-12-15 15:03

Че то и моя отговор е шега. Който го може, снима яки неща и с телефон с 4 мрх, който не може и 4дс и там 1д да му дадат с по-по-най обективите, ще окендза работата.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-12-15 16:51

@hrup:
"Добре, че не си футболист [smilie5]"
[smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »