Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Serbezov   
Дата:   12-12-15 17:26

Никон дават винаги повече за парите си спрямо канон,но ако зад апаратното устройство куца и Leica S2 няма да му помогне[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: hrup   
Дата:   12-12-15 18:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-12-15 18:33

К'ви бутони, к'ви пет лева, к'ви наркотици?! [smilie5]
Този е един от "най-меките" ми постове. Който се припознава като "безидеен професионалист" - негова си грижа!
Апропо, пише се и се казва "предвид", а не "В предвид", нито "впредвид". Запомнете го веднъж завинаги!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   12-12-15 18:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: lamerko   
Дата:   12-12-15 19:18

Като се замисля - вчера някой беше споменал в идентична тема у Фейса предимството на Никон-а за цветовете, ако се било снимало в РОУ :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: colorphoto   
Дата:   12-12-15 19:37

Не беше ли обратното.....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-12-15 20:04

Все едно! [smilie5]
"Кому - как!" - казват на руски.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: colorphoto   
Дата:   12-12-15 20:46

Ночев ме подсеща че всъщност базовите цветове на Сони телата са оптимални по вярност.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   12-12-15 20:54

Kaто масово ползвани стъкла, и двете марки дават почти идентични неща. Единствено при Никон няма tilt-shift ултраширок, макро 5:1, при Канон няма приличен широк зуум и 50мм обективи. Канон все пак са по-предпочитани от снимащите с други марки апарати, защото има адаптори с автофокус повече (вече и за Никон,но още много бавно).

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: koleto.spasov   
Дата:   12-12-15 21:07

[smilie11] Канон нямат широк зум.[smilie11] и 50мм обективи... по добре да се пише за джулани [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   12-12-15 21:10

Maсово Канонисти ползват 14-24 на Никон с адаптор. ЗА 50мм при Канон доста се е говорило.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   13-12-15 08:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: victory13   
Дата:   13-12-15 09:01

Толкова срам ги е налегнало, че чак ще го спират от производство, ще изтеглят наличните бройки, и ще ги натрошат с чук [smilie18]

Мислех че производителите произвеждат за да продават, но тукашните "експерте" друг поглед имат на тия работи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-12-15 10:12

"...Канон няма приличен широк зуум"
Ауу, не знаех, че 16-35/2.8 го няма [smilie18]

А, даже 50/1.4 прави страхотни кадри, но си зависи от задапаратното, а не от DXO, Ken Rockwell и други знайни и незнайни "разбирачи"[shtrak]

50/1.4 на 1.6 от есента:


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Qze   
Дата:   13-12-15 11:21

И двете марки имат хубави апарати и хубави обективи. Примерно ако ще снимаш предимно пейзажи и ти трябва добър динамичен обхват и малко шум, взимаш един д810 със широкоъгълни никони, ако пък снимаш портретни фотосесии в студио примерно, един 5дм3 и 85 и 135мм, или теле варио за по-динамични сцени навън...
Възползваш се от най-доброто и от двете марки според нуждите и средата на снимане. Нищо чудно има хора днес снимат с едната конфигурация, утре с другата и така.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: compur   
Дата:   13-12-15 13:45

забелязал съм, че раничките и чантите от Canon са по-издръжливи от тези на Nikon [smile] но за страповете е обратното [cool] undefined



Публикацията е редактирана (13-12-15 13:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: mihajlov2   
Дата:   13-12-15 14:33

Интересно ми е дали тук във форума има някой дотолкова надвил на масрафа си, че да има и ползва едновременно и двете системи със съответните най-добри обективи? Примерно 5D3 и D810?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: compur   
Дата:   13-12-15 14:57

питай Pd, той непрекъснато ги редува [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   13-12-15 15:28

D810 e пред 5д мк3.
ЗА широките на Канон, добре че пуснаха 11-24/4, та да се отсрамят, 16-35/2.8 II колкото и да е добър, пак има загуба от 2мм в широкото, и някакви си там предимство 11мм в по-малко широкото...
Системата от 14-24, 24-70, 70-200 при Никон е по-точно позиционирана и премислена. При Канон 16-35/2.8 покрива 24-70 с 11мм, което е доста двуяко кое да се избере при снимане. При Никон им трябваше дълго време, докато изкарат 70-200 по-изгоден от 70-200/2.8 VR I и II.
ДА, има 50/1.4 Канон, но не е обновяван доста дълго, както и няма изгодна 50мм до тази година, когато пуснаха противоречивия 50/1.8 STM, eдин вид да замажат нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   13-12-15 16:14

Да добавя, че съм преди бил с Никон и разни обективи, след това с Канон, сега пак с Канон, но повечето обективи ще и ги ползвам на други системи.
Доволен съм от всичко, което ползвам и съм ползвал, стигнал съм до "програма минимум"- твърди и топ зумм обективи според нуждите и идеите. Не съм фен на нито една марка за фототехника, не съм пикселманиак, не съм разочарован както някои,които плюят по определени марки, защото не са останали доволни. Работя и познавам достатъчно про и недотам про снимащи, каквото изказвам тук е най-вече от лични впечатления и лична статистика, без претенции за специалист, експерт, свръхего човек и подобните.
Обичам като се хващат за думите някои, като казах за широкия зуум при Никон 14-24, естествено, че знам за цялата гама обективи и при двете марки, но 14-24 си е повече.



Публикацията е редактирана (13-12-15 18:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: compur   
Дата:   13-12-15 18:07

едните продават обективите си със сенник, а другите - искат още пари за него.



Публикацията е редактирана (13-12-15 20:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-12-15 18:58

kvakioh, все този 14-24 ми навираш, а за Canon EF 11-24mm f/4L дали ще се изкажеш ? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   13-12-15 19:06

На никой не навирам нищо, просто казвам какво виждам, че ползват хората около мен.
Но пак ще кажа, че 11-24 са го премислили и за кроп и за ФФ, също така и един вид да се покаже, че може, независимо от цената да се направи ФФ обектив по-широк от Сигма 12-24 II. ЗА мен не представлява интерес.
Темата е явно като цяло какво са отделните системи, и какво дават. И двете са на ниво, разликите са важни да се покажат.



Публикацията е редактирана (13-12-15 19:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-12-15 22:30

Това са догми и измислен балкански "опит", което предъвкваме. Колко хора ще се доближат например до резултатите на пистолет на Таню Киряков, а мнозина могат да си го позволят(пистолета), макар да е скъпо оръжие.Така е и с апаратите и обективите - чанта с буркани за 50 бона и накрая гуано [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: marrio31   
Дата:   13-12-15 22:41

Безсмислен спор е това,и двете системи са много добри и задоволяват професионалистите,и на двете фирми не са им необходими преходници,те си имат обективи за разлика от сега прохождащите:)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »