Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Pac   
Дата:   18-12-15 16:58

bobbyk, не знаех, че снимаш с Фуджи. :)
Иначе отдавна харесвам снимките ти и ще мога да ги давам като пример, за добри снимки с Фуджи за неверниците. :)
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Pavlov   
Дата:   18-12-15 18:13

Sakuraki написа:

> Почнах с пентакс К-р, смених го за
> никон д3100 тогава и веднага съжалих
> за избора си и го смених на 1та
> седмица.

А бе доколкото си спомням - ти почна с едно Fuji, дето ти казвах да не го купуваш, ама не ме послуша [smilie5] .

Иначе по темата - аз си снимам и с Canon, и с Nikon. И в двете марки намирам неща, които ме кефят, може би по различен начин. Снимал съм и с Pentax, и със Sony - също. Като си гледам албумите със снимки, трябва да ровя в EXIF-а, за да разбера кое с какво е снимано.
Те така ... [smile]



Публикацията е редактирана (18-12-15 18:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: sakuraki   
Дата:   18-12-15 19:47

Е сега :D, фуджито беше много добре на светло, то още е живо де [smilie5] [smilie5] , от тогава между другото с по - хубава сапунерка не съм снимал, много яки цветове вадеше. Иначе ако може най - добре ергономията на 7D-то и сензора на д7200 ще се радвам най - много за кроп система [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: photostoykov   
Дата:   19-12-15 11:25

Явно най-твърдите фенове са на PENTAX! Нямат намерение да се сравняват с Canon, имат си своя тема среще Nikon...[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: nositel   
Дата:   19-12-15 14:02

Кое е това Фуджи, че ми стана интересно?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: sakuraki   
Дата:   19-12-15 14:11

Ми както аз му виках Jay-Z то [smilie5] [smilie5] , майтапа на страна fujifilm jz300, това е фуджака, взех го още като излезна, голям кеф беше [cool] [cool] . Ама да си кажа, от тогава не съм снимал със сапунерка.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: lucky55   
Дата:   23-12-15 17:48

В момента сензорите на Nikon (които всъщност са на Sony), са по-добри от тези на Canon. Бях останал обаче с впечатлението, че когато се правят такива сравнения, то те се правят между тела от един и същ клас.

Попаднах на този клип цък

Гледайте на 6:10. Все пак става въпрос за Canon 7D Mark II, който е доста скъпо тяло, и е нормално да се сравнява примерно с Nikon D7200. Това, че D7200 е доста по-евтин от Канона е отделен въпрос, така или иначе това е най-добрата кропка на Nikon. Нямаше да съм учуден на едно именно такова сравнение. Човека на клипа обаче прави сравнение на 7D Mark II не с D7200, a c D3300, и сравнението е в полза на Никонското ентри левъл тяло. [smilie10]
Не съм отявлен маниак по четене на ревюта, сравняване на характеристики, и т.н. до най-малки подробности, така че може да има нещо друго, в което Kанонът е по-добър, имам предвид само на ниво сензор. Ясно е, че като фокусиране, скорострелност, буфер Mark 7D II ще отвее D3300.
Така или иначе, интересно сравнение между едно толкова скъпо и едно толкова евтино тяло.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: ATHOM   
Дата:   23-12-15 19:11

E то ако е до сензор, да скачаме всичките на по един Мерил 2 и яли, пили и се веселили?

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: charlathan   
Дата:   23-12-15 19:30

Снимайте двете системи:
- снимки на семейството - 5Dm3;
- Снимки на птици - 7Dm2;
- Macro и пейзажна фотография -D800e.

http://www.deryabino.ru/Bulgaria/Forum/20151224/20151224.html



Публикацията е редактирана (24-12-15 11:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: pumabg   
Дата:   23-12-15 23:24

Ко риечие ?[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   24-12-15 08:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   24-12-15 08:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   24-12-15 09:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: compur   
Дата:   24-12-15 11:43

на Canon принтерите са по-добри... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   24-12-15 14:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Serbezov   
Дата:   25-12-15 00:55

Аплодисменти тоте[smilie5] че сравняваш 5д със 7100[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   25-12-15 10:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Pavlov   
Дата:   25-12-15 12:28

Serbezov написа:

> Аплодисменти тоте[smilie5] че
> сравняваш 5д със 7100[smilie18]

Защо пък не? Аз точно в момента имам D7100, и се чудя дали да не го сменя с 5D Mk III. И си правя същите сравнения.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: obscureman   
Дата:   27-12-15 19:40

Аз съм си новобранец, не мога да бъда критерий в избора между двете марки, защото между двете си има вечно маркетингово консолидиране, симбиоза и баланс на пазара. Снимам с Никон Д7000, преди това с Д90. Давам глас за Никона, макар че е относителна теорията на относителността кое е по-доброто от двете... Снимайте с каквото ви е кеф! Винаги идеята е да няма безплатен обяд и хобито си струва парички, въпроса е до къде ще ви остиска волята към хобито и джоба. Колкото до "реалистичните цветове", те са винаги субективен фактор и с каквото свикнеш, това ти харесва, освен това при наличие на хубав софтуер цветовете са най-малкия проблем поне за мен. Добре композираният кадър с хубав фокус е приоритет, останалото се прави - живеем в дигитални времена :)
Наздраве!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Omnia   
Дата:   28-12-15 01:47

Истината е една 1 (ЕДНА)
Ако искаш шибани роу файлове, контрастни цветове, (неточни цветове), гаден фокус и никакви разработки в тъмното и светлото си взимаш КАНОН! Като не споменаваме Марк3 но Д800 го бие от всякъде! :))[cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Otvorenia   
Дата:   31-12-15 23:26

Е точно цветовете на Никон са неточни за разлика от на Канон цветовете. И точно случайн Д800 притежавах за 2 месеца и си сравнявах файлове с Канон 6Д/5Д3

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: colorphoto   
Дата:   31-12-15 23:39

В никоните след Д-700 и Д-7000 цветопредаването е много странно наистина.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: pabadjiev   
Дата:   01-01-16 01:51

Отново този тъп, безсмислен спор. За всяка фотографска задача има подходяща техника. И от техниката не зависи всичко. Зависи от сърцето и ума. От ЗАУ! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: colorphoto   
Дата:   01-01-16 02:09

Темата е пусната с иронична идея да се получи старият забавен и безплоден спор.....

Въпреки че тук има доста хора с висок стандарт почти няма такива от типа професионалисти,които поддържат различни системи за различните задачи.

То у нас по принцип също са неголяма бройка профитата с по няколко системи.

Инак е удобно да тръгнеш да снимаш портрети и да си извадиш Канона и елките,а на другия ден да се отправиш на репортаж и да преметнеш през рамо Никона си,да обиколиш света с личната си Алфа 7 р2 и Цайсове,да поснимаш със класически ръчнофокусни стъкла в неделя с Пентакса си,а да си носиш и Пен в якето навсякъде.....


Лелеее,Фужди и Сигма къде ги забравих!



Публикацията е редактирана (01-01-16 02:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: next_time   
Дата:   01-01-16 02:47

С огромно удоволствие се отървах от канона. Огромно.
От никона се отървах с удоволствие. Не чак толкова огромно.
Останаха ми 35/1.4 50/1.2 24/2.8 35/2 105/2.5. И понеже това е тема на феновете ако някой от тях му се дават 2000 лв неразумно много пари за ръчнофокусни обективи ... На лични

Телефоните снимат толкова хубаво и с всеки нов модел все по хубаво че канон и никон ако искат да остаснат в бизнеса трябва да започнат да правят телефони. Преди ден видях колко голяма може да се разпечати снимка от телефон

http://images.fotocommunity.com/photos/subjects/documentary-journalism/6-9ee98db6-fe64-4e57-a696-5bf



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »