Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: realnoncho   
Дата:   16-12-15 22:08

100 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Daniel_P   
Дата:   16-12-15 22:19

Аз съм фен и на двете марки и за мен теса най големите! Но Никон малко повече :D И двете марки творят и са усновния инструмент с години на милиони фотографи по света :) Аз лично предпочитам Никон, по приятни са ми в ръката и визита им допада повече! Всичко останало го има и в двете марки! Но аз лично също споделям мнението че Никон за парите предлага повече! Но ако някой ден реша да сменя системата или да изградя втора, поради предимства в дадения жанр който снимам и ме превличат то това ще е Канон!
От дете винаги съм бил фен на Сони както и цялото ми семейство , всичко което имахме в вкъщи е било Сони! Но след лично разочарование от техни продукти, последния 2012 който счупих в стената, се отрекох от тях! Не са това което бяха, Телевизора тринитрон с рекламата с папагалите където работи 15г или уредбата ми от 99г където и до днес работи и радва комшиите[smilie5] и мнг други. Но за сега са ме изгубили като клиент! [shtrak]



Публикацията е редактирана (16-12-15 22:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: dimidumi   
Дата:   16-12-15 22:38

Daniel_P написа:

> Аз съм фен и на двете марки и за мен
> теса най големите! Но Никон малко
> повече :D И двете марки творят и са
> усновния инструмент с години на
> милиони фотографи по света...

> От дете винаги съм бил фен на Сони
> както и цялото ми семейство ,
> всичко което имахме в вкъщи е било
> Сони! Но след лично разочарование
> от техни продукти, последния 2012
> който счупих в стената, се отрекох
> от тях! Не са това което бяха,
> Телевизора тринитрон с рекламата
> с папагалите където работи 15г или
> уредбата ми от 99г където и до днес
> работи и радва комшиите[smilie5] и мнг
> други. Но за сега са ме изгубили
> като клиент! [shtrak]

[smilie5] Бате гоУем си, много се смях, признавам си [smile] [beer]



Публикацията е редактирана (16-12-15 22:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: apollo   
Дата:   16-12-15 22:53

Чичо Кен рече Никон и съм спокоен, щото е тупан и му подобава [cool] [smilie18] [smilie25]

Едно време Никонци пишеха че ФФ не им трябва, тогава беше интересно. сега е скучно, но детайла на Никоня си е все същия смотан [smilie5] [smilie8] [smilie5] https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/S87A.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: hrup   
Дата:   16-12-15 22:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: alext   
Дата:   17-12-15 00:10


http://d2rormqr1qwzpz.cloudfront.net/photos/2012/06/26/38443-nasa_nikon.jpg



Те канон може да са всякакви, ама не са космически като батко им.
пък нека е смотан детайла..[smilie5] ахахахахахха[smilie18]



Публикацията е редактирана (17-12-15 00:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Bess_bg   
Дата:   17-12-15 06:07

A космонавта е Сони [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   17-12-15 08:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: hotsnail   
Дата:   17-12-15 23:44

айде да сипя малко сол в раните

http://www.alphaforum.net/forum/download/file.php?id=24810


8 на 4 е резултата Сони срещу Канон....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: marvves   
Дата:   17-12-15 23:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: realnoncho   
Дата:   17-12-15 23:51

Tota,
Аз не съм обсебен фен. И все още имам Canon [smilie25]

Не е културно сравнително анонимни потребители да се обръщат към не толкова анонимни на малко име.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: marrio31   
Дата:   18-12-15 03:15

И в тая тема сонита се намесиха,голям купон[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: marvves   
Дата:   18-12-15 07:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   18-12-15 08:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: photostoykov   
Дата:   18-12-15 09:59

Уважаеми съфорумци, моля придържайте се към добрия тон в споровете, без лични нападки и квалификации!
Аз познавам лично г-н Нончо Илиев и смятам, че не заслужава такова заяждане. Самочувствието, стига да е подплатено с приятни снимки в профила не е излишно!
При втори опит от когото и да било да вкарва помия в темата, ще помоля администратора да го банне!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: realnoncho   
Дата:   18-12-15 11:46

Не се заяждам с никой. Просто отбелязвам, че ми прави впечатление, че доста хора ми говорят на малко име, каквото отношение аз си позволявам изключително рядко, дори и да познавам човека. Ако някой го смята за надувки има по-големи проблеми от мен [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: hrup   
Дата:   18-12-15 11:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: swqaz   
Дата:   18-12-15 11:51

Hahah

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Tota   
Дата:   18-12-15 12:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: sakuraki   
Дата:   18-12-15 12:27

Почнах с пентакс К-р, смених го за никон д3100 тогава и веднага съжалих за избора си и го смених на 1та седмица. Пентакса и Никона ги използвах с 70-300 сигма апо, автофокуса и на двата беше трагедия [smilie18] , говоря за прости условия, в който обекта се движи бавно и фокусното разстояние едвам се променя и двата имаха големи проблеми с този вид фокусиране. Взех след това Canon 40D + обектив 100-300 USM, не съм си представял, че разликата може да е толкова фрапираща във фокуса. Конкретен пример: скорец скрил се в клоните на дървото, аз под него и снимам през доста листа с канона го нацелих веднага на фокус, но с никоня и пентакса ниикъв шанс. Обаче пък канона на високо исо беше дооста зле, ама не чак толкова де [smilie5] . След това имах малко пауза тъй като си продадох цялата техника и взимах назаем едно никонче д7000, но като ергономия 40до ми беше бая по - удобно и менюто е по - подредено на канона, поне за мен. Преди година и половина събрах пари за апарат и отидох в магазина и се колебаех между canon 60D и никон д7000. До тогава бях снимал само с никона ,а с канона не. Пробрах ги и двата, много по - удобен ми беше канона (с малки ръки съм [smilie5] ), излезнах на улицата и тествах фокуса и на двата (което за мен е важно) и с китовия обектив канона фокусираше по - бързо и по - точно, от простия тест, който направих. Направих си и две снимки в магазина на високо исо, след това на ниско исо и т.н. След като се прибрах пробвах да видя как е положението с исото и на 3200 нямаше почти никаква разлика, при изкарване на детайл от сенките никоня беше по - добре, но не фрапиращо по - добре.На следващия ден отидох и си взех 60D, с което съм и в момента. Баааси романа стана, тъй от мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Bess_bg   
Дата:   18-12-15 12:36

Sakuraki, аз нямам опит с Пентакс или Никон, но тази сигма я имах за малко. Фокусът й е потресаващ - рядко го хваща. Та в случая с проблемния фокус не знам дали причината е била в телата.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: sakuraki   
Дата:   18-12-15 13:37

Bess, сигмата вярно е с потресаващ фокус, но пък за парите си няма равна.За бързина съм съгласен, но за точност на фокуса и двете тела (пентакса и никона) насочени към птица, която се е скрила в дървото 95 % от тях бяха не на фокус, потвърждава лампичката, че е на фокус, но найсе. Сигмата на пентакса я пратих до сигма да ми я калибрират, пак същия проблем. С канона никога не съм имал ядове, независимо от обектива. Вярно не отричам, че новите тела на никон като качество на изображението са доооста напред, едно никонче д3200 вади по - добра картина от 60д на сходни настройки, но до тук с предимствата. За мен не е най - важно качеството на картината, просто има доста други критерии, който са по - важни. [beer] [beer] , но пък не бих отказал един д7200 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: hrup   
Дата:   18-12-15 13:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: J0R0   
Дата:   18-12-15 14:30

Интересна тема. Ще продължавам да я следя и да научавам нови и нови неща.
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   18-12-15 16:36

Аз преминах от канон на фуджи!Много години снимах с канон...но фуджи са безкомпромисни откъм оптика и изображение.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »