Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: bg2014   
Дата:   09-12-15 00:10

Взимай си Nikon D3200 с китов обектив. Той снима в 24 МП както и обектива има от 18 мм за пейзажи до 55 мм за портрети, че дори и макро става с него. Има стабилизация и автофокус, които са важни за снимане на видео със следящ фокус. Много чудеса ще наснимаш и научиш с тази комбинация. Тя в пари е около 500 лева. За останалата сума по-късно ще си купиш други твърди обективи. Заблуда е обаче, че се започва с твърди обективи.(според мен) По-добре е да опознаеш варио възможностите на един китак, и да осъзнаеш на какви мм ти харесва да снимаш и едва тогава да се набутваш с твърди обективи. Това не е професионално мнение, а мнение на човек, който купува всичко което иска да пробва и каквото не му хареса продава. Купих всякакви дължини обективи, купих светли ( f1.8) както и тъмни ( f7.6). С всеки стават хубави снимки, но си харесвам определени и другото го разпродадох. Останах с китовия, 50мм f1.8 и 28-300. Снимам с Никон Д5100 и освен за фулфрейм за друг не бих го сменил.
Успех със старта!
Имам също и 3200 (синът ми) затова изказвам мнението си.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   09-12-15 06:27

Благодаря за мнението [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: victory13   
Дата:   09-12-15 10:13

Взима се най-възможното в бюджета тяло с мотор!
Купува се обектив Никор 28-105/3.5-4.5 д. Защо този? Защото никой китов от цялата плеяда никонски и канонски не може да му се опре на малкия пръст... и защото от 50 до 105мм има макро 1:2, непознато качество за който и да е китов... Тва понеже се завъртя и макро из желанията...

Иначе подкрепям младежта, понеже [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: neoneno   
Дата:   09-12-15 13:20

Слушай лице, стига си чел и си са праял на профи...взимаи някаф СЛР , и отивай да снимаш, нямаш никаква идея от композиция и как въобще се сътворява тя. Прави пейзажи, прави портрети, снимай...Пусни видея из нетя за обработка на различните жанрове. Това да снимаш пеизаж нее просто да сложиш статива и да натиснеш копчето. Това да снимаш портрет си е цяло изкуство, а ти трябва да минеш през горе посочениете от теб неща и да откриеш къде си добър.

Трупай опит чети образовай се, и се развивай!СНимай и пак снимай докато не намериш златанта ти среда.

Пари се дават лесно,философия по техника колкото щеш.Ти не знаеш какво ще получиш , не знаеш и какви ще са разликите от посочените обективи, и дори да има дали въобще ще я видиш.За видима разлика трябва обектив който струва колкото целия ти бюджет.

А пък може Никон да не е твоята система, аз например бях убеден пред 3 години че ще снимам с Канон ,но сега защо нисмам с Фуджи?
Някой колега спомена, че ти трябва сам да намериш отговора на въпросите си ,защото в случая всичко е индивидуално, а тука има хора които с техника посочена от теб си вадят хляба, има такива които го правят с техника за хиляди.Тогава техниката ли е водеща? НЕ!

Купи това за което имаш пари, което сърцето ти подсказва, и което те кефи и предполагаш, че стои добре в ръцете ти. И го купи..купи го..DO IT!!!
Не само да си праим проветрение на мислите , и да хабим копчетата на клавиатурите си. започни да качаш снимки.[shtrak]

Късмет в начинанията и дерзай в дербите на фотографията! Няма смисъл от повече философия.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   09-12-15 15:10

Отново благодаря nikon d300s е страхотен,но скъп фотоапарат,смятам да си взема nikon d90 с 18-55 +55-300 или 28-105

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: neoneno   
Дата:   09-12-15 15:15

Казаха ти (Ви) с 28-105 че е по флекси.. ако ме разбираш.Купувай смело и тва е, от там на сетне се осещаш в снимки[shtrak] и в ОБРАБОТКА...тя е важна - също![beer]
Без повече обяснения и "драми", осети снимките![cool] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: kvakioh   
Дата:   09-12-15 15:27

Дотук много неща прочетени, малко осъзнати.
Книги има безплатни всякакви, може да се намерят доста из интернет, хората се стараят да правят pdf за всички. ЗА софтуера не коментирам как и откъде, ползвам само официален и платен, защото с работата ми идват всичките неща.
ЗА техниката, ЗА около 1000лв може и Не може да се набере всичкото, каквото се изисква. Макар че явно не се знае какво се изисква.
Гледам, че се стреми към Никон, ще дам и своето мнение технически.
Д90/Д5100/Д5200 нещо такова с 18-70 Никонския и след това като писне или като се усетят нещата, тогава дългофокусния. 18-70 става и на макро с един ринг екстендер за 10-20лв. И апарата, който се купува, нов, втора ръка задължително с книжка с упътвания, за да не се пита в 2132134352345 теми тук после кое-как е. Нещата в снимането, особено след като вече не се хаби филм и други консумативи, вече дигитално е лесно, самообучението е най-приятната форма.
Подкрепям и идеята на victory13, 28-105 и моторното тяло. Това също е вариант, макар че този 28-105 малко по-трудно се намира.
ЗА статив и други, може би няма нужда на първа ръка, най-много някакъв UV за 20-30лв да пази 18-70 и след това допълнителните екстри идват с времето. Втора батерия почти задължително, може и неоригинална. Карта памет- в началото една евтина 4-8Гб за 12-20лв стига, втора след това.



Публикацията е редактирана (09-12-15 15:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: Бонд   
Дата:   09-12-15 15:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   09-12-15 16:26

И още нещо след като купя и тяло и обектив с мотор,има ли нужда този мотор да се изключва на обектива??

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   09-12-15 16:28

А на 28-105мм,кой му е заместника сега??

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: hrup   
Дата:   09-12-15 16:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   09-12-15 16:33

Слушам!!! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: lamerko   
Дата:   09-12-15 16:37

Защо просто не си вземеш нещо с фиксиран обектив и да има мир и спокойствие :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   09-12-15 17:07

Защото е нужно разнообразие :)
После ще намеря ,,перфектната'' за мен дължина и може да пробвам на твърд [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: neoneno   
Дата:   09-12-15 17:10

Незнам дали др съфорумци ще са съгласни, но аз предлагам:
Тъй като всяка седмица има по 2 пъти такава тема, а не се знае дали не е само чесане на езици, дай някакви дати и да очакваме снимки на какво си купил или поне снимки с тоав дето си го купил!!![shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: lucky55   
Дата:   09-12-15 17:39





Публикацията е редактирана (11-01-16 20:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   09-12-15 17:58

(С извинение за заповедната форма, ама все пак...) Взимай нещо и отивай да снимаш и да се учиш. Обектив 1 бр., не ти трябва 1 широко, 1 светло, 1 дълго, 1 портретно и т.н. Купуваш каквото и да е тяло и отиваш да му скъсаш джигеря от снимане. Имам 1 гб. книги и фото-списания (сега някой умник ще се изцепи, както винаги, че гледайки снимките ми явно не са ми помогнали, та да избързам - ха-ха, много забавничко). В един сайт, който е доста популярен в България с бананите си, има Photography monthly 2009-2013, както и доста фотографска литература. Сваляй и чети. [smilie24]



Публикацията е редактирана (09-12-15 17:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: kvakioh   
Дата:   09-12-15 18:01

ebook3000.com Линковете Longfiles за всяка книга или списание също съдържа доста неща на английски.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   09-12-15 19:53

Между другото има ли проблем,ако продавам снимки,обработени с хакнат фотошоп?
А който иска да види някой мой снимки да ми влезе в профила:качил съм няколко [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: Бонд   
Дата:   09-12-15 19:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: batsali   
Дата:   09-12-15 19:58

Айдее, тръгнахме и да продаваме снимки [smilie5] Пусни направо тема да ти кажат в кои галерии е най-добре да си изложиш творбите...

Като гледам снимките, по-добре наблегни на четива за композиция. Рано е за нова камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   09-12-15 19:58

И не-не съм ползвал фотошоп,сега тепърва почвам да се уча,а книгите на Скот Келби ги имам печатни,заради езиковата бариера ми се наложи(и затруднява употребата на негови PDF книги).
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: m.djorov   
Дата:   09-12-15 19:59

Купи си първо апарат, па тогава продавай снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   09-12-15 20:07

Да знам питам предварително,да не стане беля [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: batsali   
Дата:   09-12-15 20:16

Вече не съм толкова сигурен, че не ни ебаваш. Аз бях дотук. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »