Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   08-12-15 18:54

Да да...знам става вече четвърта тема,но след години усърдно четене и проучване на фото техника във какви ли не сайтове,сега откривам колко полезен може да ми е този сайт и просто няма как да се сдържа да питам за въпроси измъчващи ме от години...опитвам да редуцирам темите до колкото е възможно...

Сега същинската част какъв обектив и изобщо оборудване(статив,филтри,фотошоп и т.н.) предлагате с перспективи за по-професионална употреба до около 1000 лв.
Причината,поради която искам да НЕ ползвам китов обектив е проста:
,,...искате различни снимки?!Тогава снимайте в различно дължини!''
-Скот Келби
Е...поне така е в ума ми-не помня нищо дълго и с точност [smile]
Смисъла е,че всеки почва с китов обектив и има ужасно много снимки в дължините на китовите обективи.Няма смисъл да купувам китов обектив,а после да го заменям с някакъв друг,просто за малък качествен ъпгрейт.
Предпочитам да започна със сигма 17-70мм,отколкото с кит 18-55,който после да сменя със сигмата...схващате идеята!
Изобщо оборудване-стативи,стъкла и т.н.
Като цяло сега съм със photoshop lightroom 5.7.1(последна версия-естествено хакната и безплатна [cool] )
И мост камера на фуджифилм с2980,доколкото помня-статив и т.н. нямам,а на фотошопа сега съм в начална степен на обучение.
И какви са тези курсове??Къде са??Цените??В София не ме устройва-тъй като е далеч и е(да познахте) на софийски цени...аз съм от Казанлък.
Сега се уча от книгите на Скот Келби(които са ужасно полезни по мое мнение).

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: hrup   
Дата:   08-12-15 18:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   08-12-15 19:07

Мислех си за Nikon D3200...
Ок мерси най-добре уча правилата в движение :)



Публикацията е редактирана (08-12-15 19:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: hrup   
Дата:   08-12-15 19:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: Pavlov   
Дата:   08-12-15 19:12

Ако си мислиш за по-сериозно занимаване с фотография, и си се ориентирал към Nikon - вземи си тяло с мотор. Дори и по-стар модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   08-12-15 19:21

А как да разбера дали имат макро настройка на фокуса??
Има ли смисъл от тяло с мотор,след като повечето обективи(нови) имат такъв??

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: hrup   
Дата:   08-12-15 19:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: batsali   
Дата:   08-12-15 19:29

Човек, почни първо да снимаш и след това прави професионални планове и големи списъци с техника и тънки сметки кой обектив и кое тяло. Снимал ли си досега? Знаеш ли какви жанрове те влекат? Пипал ли си DSLR? То с всичките обективи на света има направени милиони снимки. Разликите идват главно от окото на снимащия. Като за начало един варио обектив по-читав, да не е и много дълъг, едно тяло среден клас и един статив. С това оборудване може да свършиш много работа. Ще разбереш какво те влече по-конкретно и после ще имаш по-ясна представа какво да търсиш, за да продължиш в избраната посока. Най-добрия курс е практиката. Като хванеш камерата можеш да си екпериментираш колкото ти душа иска. Дори да не знаеш как става нещо - пробваш, мислиш, пробваш пак.

Конкретни парчета техника не мога да ти предложа, да помагат другите.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   08-12-15 19:30

Ами някакъв статив да ми предложите??

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: batsali   
Дата:   08-12-15 19:33

За статива - отиваш в магазина, казваш колко пари си отделил, разпъват ти няколко, ръчкаш ги да видиш кой е най-стабилен и го взимаш. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: vkk1   
Дата:   08-12-15 19:33

чудя се защо има хора, които си мислят, че като дрънкат глупости, са интересни?
/към автора/



Публикацията е редактирана (08-12-15 19:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: batsali   
Дата:   08-12-15 19:35





Публикацията е редактирана (08-12-15 19:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   08-12-15 19:51

Извинявам се за написаното по-горе,но не мога да го редактирам(не става)
Колкото до първи обектив според написаното от batsali.Ами снимал съм със сапунерка,а сега с мост камера.С dsrl не съм снимал.
Какъв обектив предлагаш?
18-55 + 55-200 или 18-105 ??

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: radomarinov   
Дата:   08-12-15 20:07

mro.marvel написа:

> Да да...знам става вече четвърта
> тема,но след години усърдно четене
> и проучване на фото техника във
> какви ли не сайтове,сега откривам
> колко полезен може да ми е този
> сайт и просто няма как да се сдържа
> да питам за въпроси измъчващи ме
> от години...опитвам да редуцирам
> темите до колкото е възможно...
>
>

Колко години бе, ти нали беше на 14[smilie11]
'баси някой от първи клас да се тормози с години... [smilie10]
То бива тролове, ама поне гледай гле'й 'кво пишеш.
[beer] на шараните дето ги навърза[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   08-12-15 20:20

Интересувах се от фотография и започнах да снимам още от детската градина.От 7-8 години се научих да ползвам интернет.
Исках да имам DSRL още от втори-трети клас.От пети започнах да чета разни неща за фотографията,включително книги.Между 6-ти и 7-ми клас по час на ден четях само за фотографията от интернет.А от тогава започнах да се тревожа за DX и FX.Тези въпроси ме тормозеха от тогава,но сега с времето разбрах и как да ги обясня ,така че да бъда разбран [smile]
От години имам предвид около 2 не 4-5 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   08-12-15 20:23

И още нещо тъй като съм сигурен,че пак ще има подобен коментар-от детската градина имам предвид последната година преди 1-ви клас.
И под снимане имах предвид почти безполезно щракане на сапунерка.
От трети клас започнах да снимам по-полезни неща от типа на семейни портрети и пак казвам-на слабо ниво(много слабо)...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: 798099   
Дата:   08-12-15 20:24

Е, аз в една друга тема се опитах да обърна внимание на това, ама...

Тази е едната https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1749727&t=1749727&phorum_uriauth=
.

Другата не ми се търси, защото вече стана тъпо някакви безработни тролове да прецакват форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: hrup   
Дата:   08-12-15 20:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: radomarinov   
Дата:   08-12-15 20:26

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Яко! Нищо чудно Ансъл Адамс да се е преродил в теб! Не се тревожи за FX и DX, на света има много по-страшни неща[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: radomarinov   
Дата:   08-12-15 20:29

Това MARVEL много ми напомня на друг, доста известен ник във форума[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   08-12-15 20:40

Колкото до 798099 и всички останали-съжалявам,че ви губя времето и вероятно вече доста такива като мен са минали,но въпроси за който съм чел толкова много и не съм намерил нищо,а сега мога да попитам-е изкушавам се...
А колкото до обективите-искам да събера мнението на повече хора...
Това с годините го казах,защото има много неща между мен и вас,който ни различават и исках да го имате предвид,за да обясните някой сложни неща по-просто...
И последно колкото до глупостите дето съм написал-извинявайте доста съм директен и съм майтапчия осъзнавам,че именно разликата между възрастта превръща майтапите ми в глупости...но докато пиша нещо съм концентриран да го напиша както ми е дошло на ума...за да не го забравя [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: 798099   
Дата:   08-12-15 21:08

Младежо, не ни губиш времето! Аз не се смятам за про, нито дори за полу-про. Снимам единствено и само за лично удоволствие. Не търся точки, не търся изява, чета форума и се уча, доколкото ми позволяват възможностите. Нещо, което ти НЕ ПРАВИШ!!!

Обаче, обидно е за всички нас да задаваш въпроси, които вече са задавани, на които е отговаряно десетки, ако не и стотици пъти. Пусни търсачката във форума и чети!!! И като четеш, ако нещо не ти е ясно, задавай конкретно насочени към проблема (неяснотите) въпроси, а не като този, който си формулирал!!!

И по повод оправданията ти за майтапите и глупостта - не, не се майтапиш... сещай се за останалото.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: imitev   
Дата:   08-12-15 21:11


Да вметна само - като напишеш поста вземи го прочети веднъж. Ако ти стане ясно какво точно питаш - натискай смело публикувай.

И не чакай друг да решава вместо теб - имаш глава на раменете и пари в джоба.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   08-12-15 21:13

За второто не позна [smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: ishootraw   
Дата:   08-12-15 23:08

И на Скот книгите ли са хакнати и безплатни както и лайтрума? Така ли ви учат в училище?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: bg2014   
Дата:   09-12-15 00:10

Взимай си Nikon D3200 с китов обектив. Той снима в 24 МП както и обектива има от 18 мм за пейзажи до 55 мм за портрети, че дори и макро става с него. Има стабилизация и автофокус, които са важни за снимане на видео със следящ фокус. Много чудеса ще наснимаш и научиш с тази комбинация. Тя в пари е около 500 лева. За останалата сума по-късно ще си купиш други твърди обективи. Заблуда е обаче, че се започва с твърди обективи.(според мен) По-добре е да опознаеш варио възможностите на един китак, и да осъзнаеш на какви мм ти харесва да снимаш и едва тогава да се набутваш с твърди обективи. Това не е професионално мнение, а мнение на човек, който купува всичко което иска да пробва и каквото не му хареса продава. Купих всякакви дължини обективи, купих светли ( f1.8) както и тъмни ( f7.6). С всеки стават хубави снимки, но си харесвам определени и другото го разпродадох. Останах с китовия, 50мм f1.8 и 28-300. Снимам с Никон Д5100 и освен за фулфрейм за друг не бих го сменил.
Успех със старта!
Имам също и 3200 (синът ми) затова изказвам мнението си.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   09-12-15 06:27

Благодаря за мнението [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: victory13   
Дата:   09-12-15 10:13

Взима се най-възможното в бюджета тяло с мотор!
Купува се обектив Никор 28-105/3.5-4.5 д. Защо този? Защото никой китов от цялата плеяда никонски и канонски не може да му се опре на малкия пръст... и защото от 50 до 105мм има макро 1:2, непознато качество за който и да е китов... Тва понеже се завъртя и макро из желанията...

Иначе подкрепям младежта, понеже [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: neoneno   
Дата:   09-12-15 13:20

Слушай лице, стига си чел и си са праял на профи...взимаи някаф СЛР , и отивай да снимаш, нямаш никаква идея от композиция и как въобще се сътворява тя. Прави пейзажи, прави портрети, снимай...Пусни видея из нетя за обработка на различните жанрове. Това да снимаш пеизаж нее просто да сложиш статива и да натиснеш копчето. Това да снимаш портрет си е цяло изкуство, а ти трябва да минеш през горе посочениете от теб неща и да откриеш къде си добър.

Трупай опит чети образовай се, и се развивай!СНимай и пак снимай докато не намериш златанта ти среда.

Пари се дават лесно,философия по техника колкото щеш.Ти не знаеш какво ще получиш , не знаеш и какви ще са разликите от посочените обективи, и дори да има дали въобще ще я видиш.За видима разлика трябва обектив който струва колкото целия ти бюджет.

А пък може Никон да не е твоята система, аз например бях убеден пред 3 години че ще снимам с Канон ,но сега защо нисмам с Фуджи?
Някой колега спомена, че ти трябва сам да намериш отговора на въпросите си ,защото в случая всичко е индивидуално, а тука има хора които с техника посочена от теб си вадят хляба, има такива които го правят с техника за хиляди.Тогава техниката ли е водеща? НЕ!

Купи това за което имаш пари, което сърцето ти подсказва, и което те кефи и предполагаш, че стои добре в ръцете ти. И го купи..купи го..DO IT!!!
Не само да си праим проветрение на мислите , и да хабим копчетата на клавиатурите си. започни да качаш снимки.[shtrak]

Късмет в начинанията и дерзай в дербите на фотографията! Няма смисъл от повече философия.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   09-12-15 15:10

Отново благодаря nikon d300s е страхотен,но скъп фотоапарат,смятам да си взема nikon d90 с 18-55 +55-300 или 28-105

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: neoneno   
Дата:   09-12-15 15:15

Казаха ти (Ви) с 28-105 че е по флекси.. ако ме разбираш.Купувай смело и тва е, от там на сетне се осещаш в снимки[shtrak] и в ОБРАБОТКА...тя е важна - също![beer]
Без повече обяснения и "драми", осети снимките![cool] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: kvakioh   
Дата:   09-12-15 15:27

Дотук много неща прочетени, малко осъзнати.
Книги има безплатни всякакви, може да се намерят доста из интернет, хората се стараят да правят pdf за всички. ЗА софтуера не коментирам как и откъде, ползвам само официален и платен, защото с работата ми идват всичките неща.
ЗА техниката, ЗА около 1000лв може и Не може да се набере всичкото, каквото се изисква. Макар че явно не се знае какво се изисква.
Гледам, че се стреми към Никон, ще дам и своето мнение технически.
Д90/Д5100/Д5200 нещо такова с 18-70 Никонския и след това като писне или като се усетят нещата, тогава дългофокусния. 18-70 става и на макро с един ринг екстендер за 10-20лв. И апарата, който се купува, нов, втора ръка задължително с книжка с упътвания, за да не се пита в 2132134352345 теми тук после кое-как е. Нещата в снимането, особено след като вече не се хаби филм и други консумативи, вече дигитално е лесно, самообучението е най-приятната форма.
Подкрепям и идеята на victory13, 28-105 и моторното тяло. Това също е вариант, макар че този 28-105 малко по-трудно се намира.
ЗА статив и други, може би няма нужда на първа ръка, най-много някакъв UV за 20-30лв да пази 18-70 и след това допълнителните екстри идват с времето. Втора батерия почти задължително, може и неоригинална. Карта памет- в началото една евтина 4-8Гб за 12-20лв стига, втора след това.



Публикацията е редактирана (09-12-15 15:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: Бонд   
Дата:   09-12-15 15:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   09-12-15 16:26

И още нещо след като купя и тяло и обектив с мотор,има ли нужда този мотор да се изключва на обектива??

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   09-12-15 16:28

А на 28-105мм,кой му е заместника сега??

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: hrup   
Дата:   09-12-15 16:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   09-12-15 16:33

Слушам!!! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: lamerko   
Дата:   09-12-15 16:37

Защо просто не си вземеш нещо с фиксиран обектив и да има мир и спокойствие :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   09-12-15 17:07

Защото е нужно разнообразие :)
После ще намеря ,,перфектната'' за мен дължина и може да пробвам на твърд [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: neoneno   
Дата:   09-12-15 17:10

Незнам дали др съфорумци ще са съгласни, но аз предлагам:
Тъй като всяка седмица има по 2 пъти такава тема, а не се знае дали не е само чесане на езици, дай някакви дати и да очакваме снимки на какво си купил или поне снимки с тоав дето си го купил!!![shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: lucky55   
Дата:   09-12-15 17:39





Публикацията е редактирана (11-01-16 20:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   09-12-15 17:58

(С извинение за заповедната форма, ама все пак...) Взимай нещо и отивай да снимаш и да се учиш. Обектив 1 бр., не ти трябва 1 широко, 1 светло, 1 дълго, 1 портретно и т.н. Купуваш каквото и да е тяло и отиваш да му скъсаш джигеря от снимане. Имам 1 гб. книги и фото-списания (сега някой умник ще се изцепи, както винаги, че гледайки снимките ми явно не са ми помогнали, та да избързам - ха-ха, много забавничко). В един сайт, който е доста популярен в България с бананите си, има Photography monthly 2009-2013, както и доста фотографска литература. Сваляй и чети. [smilie24]



Публикацията е редактирана (09-12-15 17:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: kvakioh   
Дата:   09-12-15 18:01

ebook3000.com Линковете Longfiles за всяка книга или списание също съдържа доста неща на английски.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   09-12-15 19:53

Между другото има ли проблем,ако продавам снимки,обработени с хакнат фотошоп?
А който иска да види някой мой снимки да ми влезе в профила:качил съм няколко [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: Бонд   
Дата:   09-12-15 19:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: batsali   
Дата:   09-12-15 19:58

Айдее, тръгнахме и да продаваме снимки [smilie5] Пусни направо тема да ти кажат в кои галерии е най-добре да си изложиш творбите...

Като гледам снимките, по-добре наблегни на четива за композиция. Рано е за нова камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   09-12-15 19:58

И не-не съм ползвал фотошоп,сега тепърва почвам да се уча,а книгите на Скот Келби ги имам печатни,заради езиковата бариера ми се наложи(и затруднява употребата на негови PDF книги).
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: m.djorov   
Дата:   09-12-15 19:59

Купи си първо апарат, па тогава продавай снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   09-12-15 20:07

Да знам питам предварително,да не стане беля [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: batsali   
Дата:   09-12-15 20:16

Вече не съм толкова сигурен, че не ни ебаваш. Аз бях дотук. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: Бонд   
Дата:   09-12-15 20:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   09-12-15 20:19

?? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: swqaz   
Дата:   09-12-15 20:46

mro.marvel, обади ми се утре да си бием една среща да ти подаря един фулфрейм, че имам излишен. Сега като се рових из нещата видях че съм забравил в прахта два обектива никор 14-24 и 70-200 на 2.8, ще ти подаря и тях. Бях забравил, че ги имам тези неща, така, че няма да ми липсват. Статив също съм ти приготвил, но алуминиев, защото карбоновия ще оставя за мен(все пак бях пръв), но ако ти е много тежък ще ти подаря карбоновия. Споделих за теб с един колега, много се трогна, мисли, че имал макбук про ретина дисплей на тавана, утре ще провери и ако още е там ще ми го даде да ти дам и него. Майка ми ще свали компоти(кайсия) от тавана за теб, а баща ми е ханал 20-тина каракуди(половината са за теб). Абе ела с бус на срещата. Лека нощ за сега

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: hrup   
Дата:   09-12-15 20:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: swqaz   
Дата:   09-12-15 20:55

hruo, аз също :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: hrup   
Дата:   09-12-15 20:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: 798099   
Дата:   09-12-15 20:59

написа:

> Хайде стига, дете е [smile]

Да бе, да!!! Дете!!! Както казваше един мой приятел" "Кой вярва, да го е@а!!!

Някой си прави кефа да ни прави на маймуни, ама дете бил, видите ли. Нали ви пуснах подобните на този постове още в началото. Че той дори не отрече, точно напротив. Или "чукча писатель, чукча не читатель".

Ако мен имаше кой да ме съветва така в началото, нямаше да съм се набутал с едни 1500 отгоре. Е, не че попитах, де...[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   09-12-15 21:01

Урок номер едно от мен при затапване винаги ползваш пъния си потенциал и не подценяваш децата [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: Бонд   
Дата:   09-12-15 21:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: hrup   
Дата:   09-12-15 21:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: swqaz   
Дата:   09-12-15 21:03

Така ли, hrup? Това нещо има право да е дете, а аз не? Расист!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: hrup   
Дата:   09-12-15 21:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: 798099   
Дата:   09-12-15 21:06

написа:

> Урок номер едно от мен при
> затапване винаги ползваш пъния си
> потенциал и не подценяваш децата
> [smilie6]

Това го разправяй на някой друг, а не на баща на трима сина. Като разликата м/у най-големия и най-малкия е 20 години!

Не си на ниво да преподаваш уроци на когото и да било. Това, че те хванахме в шашма е достатъчно да си изтриеш и профила, и постовете...

Ако нямаш с какво да се забавляваш, намери си друго място!


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: Бонд   
Дата:   09-12-15 21:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: hrup   
Дата:   09-12-15 21:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: 798099   
Дата:   09-12-15 21:15

Примерно в тази:


https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1749727&t=1749727&phorum_uriauth=


Имаше и други, но май ги е изтрил, а на мен не ми е интересно да ги търся...

Сам го е написал, че това му е вече четвърта тема. Виж началото!



Публикацията е редактирана (09-12-15 21:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: nsirakov   
Дата:   11-12-15 09:41

Авторе, ще ти копирам нещо, което мисля, не си прочел в предишния си пост...

nsirakov
Дата: 09-12-15 09:24


Ще кажа нещо, което винаги казвам на начинаещите... фотоапарата е ИНСТРУМЕНТ, от тази гледна точка никой не може да ти предложи НАЙ-подходящия първи обектив или тяло... всичко зависи от теб. Дали ще снимаш пейзажи, дали предпочиташ да снимаш хора, стрийт или нещо друго, дали искаш дефокусиран фон, дали искаш светлосилен обектив за нощни снимки или ултраширок с фокус след 50тия сантиметър до безкрайност... За всяка задача си има ИНСТРУМЕНТ (обектив и тяло)

Дали ще ти трябва Д3200 или Д3300, ако ти сам не можеш да избереш, кой точно инструмент ти е нужен, за да си свършиш работата - няма как някой да ти даде точен съвет...


Ако ще вадиш пари с тази техника (говоря за сериозни пари) ти сам ще знаеш какво търсиш....
Ако искаш супер дупер гъзарско мега ултра готино усещане на ПРИТЕЖАТЕЛ на предмет струващ една торба пари - вземи си най-скъпия на пазара...


Това ти го казвам от доста години опит за навлизане във фотографията (все още не се смятам за напреднал), казвам ти го и като притежател на ФФ тяло с една торба обективи, който предпочита телефона си, за да прави снимки за спомен...


така че - Нека светлината бъде с теб...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   12-12-15 23:10

Мисля,че ще е ви е интересно да научите,че вече си купих фототехника-Nikon D300s на 36 000 кадъра в отлично състояние за 800 лв. обектив nikon 18-140 и като подарък професионална чанта за около 200 долара е в момента на bh lowepro stealth reporter d400 и статив Slik U9000.[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: colorphoto   
Дата:   13-12-15 01:02

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   13-12-15 13:06

Ще ми е интересно какви снимки ще направиш с това иначе уникално тяло и обектив! Вече имаш всичко, че и повече от каквото имаш нужда, а младостта е пред теб! Дерзай! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: agop4o   
Дата:   13-12-15 13:39

Ъъъъ.В Пловдив пуснаха ледена пързалка.Чудя се дали и тук няма такава виртуална и безплатна.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: BOZO   
Дата:   14-12-15 08:00

mro.marvel,
Грешно похарчени пари, този обектив е скапан и не може да прави размазан фон. С тези пари можеше да ходиш 10-на пъти на проститутка за да успокоиш душата си, а снимки да правиш с телефона, така и така ще снимаш на зелено. а пък телефоните имат и макро, и разни ефекти и може да качваш директно във фейсбука..[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: hrup   
Дата:   14-12-15 08:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: stzz   
Дата:   14-12-15 10:26

hrup, [smilie24]

..прочее, mro.marvel се държи много по-адекватно, от повечето писали в темата му!!!



Публикацията е редактирана (14-12-15 10:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: hrup   
Дата:   14-12-15 10:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: alext   
Дата:   14-12-15 13:10

ай честито, чакаме снимки [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи обектив,оборудване и други страхотни неща :)
Автор: mro.marvel   
Дата:   15-12-15 17:03

Хей,хей не бързайте със снимките това тяло се овладява трудно и бавно...плюс това за разлика от Д3300 и Д5300 не се държи като сапунерка и няма хиляда олесняващи режима(Има само 4-единия е автоматичен,но не е кой знае какво...)Трябва да науча зависимостите межди исо,скорост и бленда(да говоря за ръчен режим...така най-ясно ще науча и другите) и има кой да ме научи един голям любите дето прави по 5 000 снимки на месец при условие,че не му се мърда много,много [smile]
А колкото до BOZO обектива 18-140 и тялото са перфектни:
1-обектива като го сложа на VR + 140мм
2-тялото като го сложа на режим със 7 посл. снимки + кроп + тих режим
И
3-Като застана на кафенето до ъгъла на центъра и направо придърпвам момичетата с него,благодарение на кропа ги придърпвам още повече,а с тихия режим оставам незабелязан [cool]
А след половин година като стана поли-професионалист(единствената разлика между професионалист и любител е,че единия взема пари,а другия-не),а полу-професионалист значи,че просто вземам пари от време-на време за харчене [smile]
Така ще се подсигурявам по един път на всяка седмица да си успокоявам душата в продължение на дълги години [smilie7] ,което не са само 10 пъти,а са...само да сметна...ами много пъти [cool]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »