Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: magic lantern на 6D
Автор: hitmaker   
Дата:   07-12-15 15:30

ами пак не става.. :D прецакан съм..

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: lamerko   
Дата:   07-12-15 15:35

А слагаш ли и останалите два файла в същата папка? Те са свързани :)

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: koleto.spasov   
Дата:   07-12-15 15:39

hitmaker,
картата е SanDisk Extreme 90MB/s клас 10 32/64GB



Публикацията е редактирана (07-12-15 15:41)

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: hitmaker   
Дата:   07-12-15 15:49

koleto.spasov трябва ти високо скоростна карта, аз се прецаках да си взема СД 94мб/с на сандиск и пак не ми вървеше добре хака, пробвай с карта на сандиск 32/64гб 280мб/с, мисля че дават под наем или виж близък човек ,който се занимава да ти я услужи, за да не си я купиш после и да не върви и с нея.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: hitmaker   
Дата:   07-12-15 16:12

lamerko merge-вам файловете разбира се, от cmd.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: lamerko   
Дата:   07-12-15 16:37

hitmaker: мисълтта ми беше, че cr2hdr вика други две програми (приложил съм ги в архива) и без тях няма да се получи. Я пусни един файл през cr2hdr и направи скрийншот на cmd-то да видим съобщенията.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: hitmaker   
Дата:   07-12-15 16:50

аз ги имам програмите, които са в архива,направих всичко, но и през тях не става, не мога да направя скийншот понеже веднага като плъзна файла ми крашва...

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: lamerko   
Дата:   07-12-15 17:03

Е, недей да "плъзваш" файла - както ти е отворена папката, натискаш и задържаш SHIFT и с десен клавиш на мишката избираш "Open command window here". Отваря ти се cmd-то и в него пишеш "cr2hdr-20bit.exe IMG_xxxx.CR2", изписва ти нещо и прозореца не се затваря... правш скрийншот и пращаш да видим :)

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: hitmaker   
Дата:   07-12-15 17:17

in not recognized as an internal or external comand. operable program of batch file

това ми пише.. как се вмъква скрийн тук ?



Публикацията е редактирана (07-12-15 17:29)

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: lamerko   
Дата:   07-12-15 19:38

Копирай трите .exe-та там, където са снимките (.cr2). От нея директория трябва да се извика cr2hdr-20bit.exe.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: hitmaker   
Дата:   08-12-15 14:53

Пак не става ,не правя нещо като хората. Ти в РОУ ли снимаш или МЛ РОУ? Може би има някаква цака.. Освен да ти дам скайпа си,чрез тийм вийвър да пробваме да го направим ?

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: lamerko   
Дата:   08-12-15 15:17

Снимам си нормално в RAW+JPEG. И да имам "МЛ РОУ" - изключена е тази опция. Обаче предварително съм активирал модула "Dual ISO" - при мен беше деактивиран по подразбиране, а след активирането му - в менюто се появява опции за Dual ISO - дали да е включено и в какви граници (например 100-400). Генерираните RAW и JPEG стават на "лентички" - ту на едното, ту на другото ISO. А впоследствие с конверторчето се смесват в .dng, който вече може да се използва с който и да било РОУ конвертор.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: hitmaker   
Дата:   09-12-15 02:29

Оправих го. Благодарности ![cool] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: chrisnoch   
Дата:   09-12-15 03:28

Ама 'що се занимавате с глупости? ML, Dual ISO, тинтири-минтири. Главоболията са в пъти повече от "благинките".
Кога ще разберете, че не камерата прави снимките, а задкамерното "устройство", и че съдържанието е много по-важно от техниката или технологията, с която то се реализира?



Публикацията е редактирана (09-12-15 04:29)

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: koleto.spasov   
Дата:   09-12-15 09:43

chrisnoch, Недей така, има някои неща дето си струва да ги имаш. За мен е много ценно фокус трап, това за ръчни обективи е убийствено.Ако нямаш време или снимаш някое дете с това няма пропуск. Също така кроп на 100% не може да ми кажеш, че не ти трябва.

Сега го инсталирах отново 1.1.6 и нямам проблеми с картите, явно преди съм го бъгнал понеже не съм изчакал при ваденето на картата. Вече мога да кажа, че фокусирам като L-ка с ръчните обективи.[shtrak]



Публикацията е редактирана (09-12-15 11:03)

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: hitmaker   
Дата:   09-12-15 16:11

МЛ си струва доста. koleto.spasov радвам се,че си оправи хака :)

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: koleto.spasov   
Дата:   09-12-15 17:07

И аз се радвам [cool] Утре ако е хубаво времето ще изкарам един Helios40 малко на разходка, да не му засъхне смазката [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: cubanos   
Дата:   05-04-16 15:22

Аз сега инсталирах на 6д МЛ след рестарта обаче не ми излиа менюто на МЛ, натискам кошчето и нищо не се случва. Някакви идеи?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »