Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Монитор за обработка на изображения.
Автор: T.Stoychev   
Дата:   06-12-15 16:57

Здравейте,
Последно време се ровя доста из интернет, за да си избера подходящ монитор, но така не мога и да се спра на определена марка или модел.
На 2 монитора ще работя, в момента съм на ЛОС който определено не става за целите с които ми трябва монитор.
Приоритетно изискванията към дадения монитор бих ги посочил по този начин: - Обработка на изображения, да става за телевизор, да може да се извършва 3D обработка на ERDAS и друг фотограметричен софтуер (Не е необходимо като цяло в предвид че не мисля да си прехвърлям работата в дома, но знае ли човек)
1 27 и повече инча по диагонал.
2.1 Реални цветове на sRGB, не е задължително на Adobe sRGB (Цените се завишават стабилно) И всичко останало за обработка на изображения.
2.2 Матрицата не е задължително да е IPS, NT ако цветовете са добре ми върши работа.
2.3 Ще използвам калибратор за настройка на цветовете. До колкото разбрах ще ми трябва и възможност за механично настройване, макар и да не е задължително.
3 Възможност за тунер или каквото е необходимо за телевизия (Тук съм най-слабо информиран.)
4 С цел Фотограметрия и фотограметрична обработка за мониторите се иска:
Диапазон от 60-120 HZ.
Съвместимост с Nvidia Vision Kit
Съвместимост с NVidia Video AD
Съвместим с видео карти на Nvidia Quadro 400-4000
На работа използваме View Sonic монитори с тази цел, но 1вите точки са ми приоритетни, а тази не е.
5 Ценови Диапазон - Не съм го определил, важно е да ми върши работа по първите 2(3) Точки поне. Надявам се да е под 1000 BGN. Разбира се колкото е по евтин толкова по улеснен ще съм за закупуването му.

//PS За последната година имам може би 100+ GB снимки в RAW, които изчаквам да ги обработя след като се сдобия с подходящ монитор.
От гледна точка на използваемостта му работя голяма част от времето си на CAD/GIS продукти и големи чертежи, което изисква колкото се може по голям монитор.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка на изображения.
Автор: swqaz   
Дата:   06-12-15 17:56

http://shop.colourconfidence.com/section.php/10154/1/monitor-showroom

Избери си от тук. Всички са супер за изискванията ти, че и в повече. Цената им е много добра в сравнение с наличните тук, които са доста малко(повечето изобщо не се предлагат в бг). Цената на доставката е абсолщтно поносима и не отнема време. На мен ми го доставиха за 4 дни. Сега гледам има сериозни намаления.

Всичките са с хардуерни настройки.
От друга страна има много по-евтини монитори покриващи sRGB, но са малко тези с хардуврни настройки. Не пиша като специалист, а като обикновен потребител търсил и чел доста време в нета преди покупка :) Успех :)

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка на изображения.
Автор: roumen6   
Дата:   07-12-15 11:30

темата може се промени на: телевизор за обработка на изображения [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка на изображения.
Автор: T.Stoychev   
Дата:   07-12-15 22:40

Бих се радвал ако някой ми даде конкретни предложения за модели които може да ми свършат работа за целите по горе.

@Веско Благодаря за отговора :)
@Roumen6 Търси се монитор с възможност за телевизия, а не телевизор :D
Ако все пак имаш дадено конкретно предложение ще се радвам ако го споделиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка на изображения.
Автор: stoikovv666   
Дата:   07-12-15 23:48

Можеш да се напънеш малко над 1000 за тази обява. Е за ТВ, определено не е, но за 20лв. си купуваш една тв-карта на PC-то. [smilie5]

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=65513

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка на изображения.
Автор: T.Stoychev   
Дата:   10-12-15 06:57

Избягвам техника 2-ра ръка, а и е по-малък на големина от търсеното,
Благодаря все пак за предложението :)

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за обработка на изображения.
Автор: mogila   
Дата:   10-12-15 23:44

Мога да ти препоръчам Fujitsu P27T-7. Към 600 Евро е обаче.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »