Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 magic lantern на 6D
Автор: koleto.spasov   
Дата:   06-12-15 16:38

Пускам темата понеже аз след като си инсталирах МЛ имах проблеми с камерата. Интересно ми е при някой друг тествал как е било. При мен не приемаше карти на които не присъства МЛ(или аз нещо не правя както трябва), мигаше ми диода за картата през няколко секунди, имах някакви странни кръгове по някога на дисплея, докато преглеждах снимките и други странности. Има няколко неща които бих използвал с удоволствие, но за жалост нещо не се държи стабилно при мен.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: aldygreen   
Дата:   06-12-15 16:52

Не казваш какво и как си инсталирал, а е важно.
Първо се инсталира основната версия 2.3 и след като се убедиш, че работи добре и че ти работиш добре с нея, в продължение на поне седмица, преминаваш към "нощните версии". Ако си ги набарбалякал едно след друго, без да спазваш точно упътванията, може да получиш "интересни" ефекти.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: koleto.spasov   
Дата:   06-12-15 16:59

Ми нямах идея за основната версия. Просто ъпдейтнах до 1.1.6 и след това сложих това, което е явно нощната версия. Малко се притесних ако трябва да съм честен, след като видях как се държи камерата. Основната версия от къде да я сваля?
aldygreen, Благодаря !

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: formatc   
Дата:   06-12-15 17:26

тук избираш 6D

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: koleto.spasov   
Дата:   06-12-15 17:31

Е аз тази я имам. Нали става въпрос за основната 2.3. С тази апарата ми полудя.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: formatc   
Дата:   06-12-15 17:43

При някои камери не се минава през 2.3, а в случая инструкциите са следните -

Installation:
1) Format the card from the camera.
2) Make sure you are running Canon firmware 1.1.6.
3) Copy ML files on the card and run Firmware Update.

... върни настройките на апарата до фабрични и инсталирай отново.

едит: Или пробвай с по-стара версия.



Публикацията е редактирана (06-12-15 17:44)

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: koleto.spasov   
Дата:   06-12-15 17:48

хаха, ми малко ме е страх. Днес не искаше да се пусне 1 час [smilie21]
И странно защо не иска да стартира с карта на която няма МЛ. Не иска и да го изтрие по посочения начин, филм си беше. Малко тъпо ми стана.



Публикацията е редактирана (06-12-15 17:53)

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: mixmike   
Дата:   06-12-15 17:57

При мен, 5DII ми умря за няколко часа, но беше заради комбинацията ML+неоригинална батерия. След като го оставих без батерия и след няколко часа сложих оригинална, всичко беше наред. Сложих отново ментето и умря отново.
На EOS-M, не снимаше повече от един кадър. После рестартираш, прави още един и повече не иска...но това специално си беше описано, че така прави и засега не можели да го оправят.
Други приятели не са имали проблеми, а и предполагам с оригинална батерия и аз нямаше да имам...но, предпочетох да го махна.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: koleto.spasov   
Дата:   06-12-15 18:46

Много се изкушавам да тествам пак, trap focus ме кефи яко. Ако закове и тоя път така [smilie21] ще ...

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: hitmaker   
Дата:   06-12-15 20:28

Здравейте,ползвам МЛ на 5д марк3 и се върви чудесно :) Ако имаш проблеми,може би не е от хака а от това дали си следвал правилно инструкциите или не покриваш характеристиките, които иска хака.Тоест трябва да имаш високо скоростна мемори карта.Не помня дали при 6д има компакт флаш слот за карта,ако имаш задължително сложи ЦФ карта на сандиск минимум 64гб 160мб/с удма 7 и сд различно от сандиск,като например Сони 94мб/с 16гб клас 10,за да снимаш фул хд.Един приятел имаше проблем подобен като твоя, но е заради това, че не покрива изискванията.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: hitmaker   
Дата:   06-12-15 20:29

Ако имаш само сд слот за карта,си купи на сандиск новата,която е 280мб/с.Минусът на този хак е,че загрява апарата,но смятам,че не е фрапиращо щом стотици хиляди хора използват този хак,дори в кино индустрията.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: koleto.spasov   
Дата:   06-12-15 21:51

При мен проблема е че като сложа карта на която няма МЛ апарата не работи.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: hitmaker   
Дата:   07-12-15 01:37

ML не трябва да се трие от картата в никакъв случай,деинсталирай хака и след това форматирай картата, виж в сайта на МЛ каква версия иска за хака, ако си на нея супер ,ако не си ,тегли я ( мяташ ъпдейта в директорията на картата, която е в карт рийдъра ) слагаш я после в апарата и влизаш във фирмуер сетингс и ъпдейтваш. После махаш картата ,слагаш пак във карт рийдъра и прехвърляш МЛ данните, когато ги прехвърлиш изтегли предварително EOSCARD мисля,че се казваше програмата, която буутва сд картата ( ще ти излезе МЛ в дясно, като отвориш еоскарт програмата, натискаш на МЛ и сейф правиш и готово ) после вадиш картата и обратно в апарата и пак на фирмуер ъпдейт и от там ъпдейтваш пак и от там вече лесно ,то ти казва какво да правиш :)

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: e-mil   
Дата:   07-12-15 04:20

Автор: koleto.spasov
Дата: 06-12-15 21:51
"При мен проблема е че като сложа карта на която няма МЛ апарата не работи.[smilie11]"


Ми те хората са го написали на няколко места, ама кой да чете вместо теб?

- Magic Lantern runs from the card...
- Never delete the Magic Lantern files from the card!...
- Don't just delete the Magic Lantern files from the card! If you do, the camera will freeze...
- Installing Magic Lantern on other cards...

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: Pavlov   
Дата:   07-12-15 09:33

koleto.spasov написа:

> При мен проблема е че като сложа
> карта на която няма МЛ апарата не
> работи.[smilie11]

Ползвам ML повече от 2 години, на 1100D. В началото и при мен беше така - тялото "замръзваше", ако го включа без мемори карта, или с друга. Но в един момент с развитие на билдовете го оправиха това нещо. Вече си работи нормално с всякакви карти. Естествено - без допълнителните възможности.
6D е сравнително ново тяло, да се надяваме, че и там ще го поправят.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: Xizario   
Дата:   07-12-15 09:59

При мен работи на 6D.

Веднъж при серия снимки апарата заби и ми изкара един dump log.

И менюто на ML се самозатваря след 3-4 секунди. Има го като описан проблем по форумите им, и не са открили решение още. Интересно е че при повечето хора бачка.

Батерията умира доста по-бързо.

Изключайки горните 3 проблема работи перфектно.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: lamerko   
Дата:   07-12-15 10:09

На моето 6D бачка, но версията която ползвам е по-стара - за 1.1.3. Тогава тялото ми дойде с 1.1.4 и се наложи да даунгрейдвам, за да мога да сложа ML. Ползвам го с 1 оригинална и 2 неоригинлни батерии, самия ML е слаган само на една карта, като ползвам още две без него - няма проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: hitmaker   
Дата:   07-12-15 13:43

Някой използвал ли е дуал исо опцията при видео, понеже четох доста ,гледах видеа ,правя същото и не става да конвертирам RAW файла в CR2 снимки(RAW)

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: koleto.spasov   
Дата:   07-12-15 13:57

Xizario,
При мен забелязах това с менюто и батерията, освен това не ми стартираше при натиснат сет без МЛ и карти на които го няма замръзваше, същото така не ми позволяваше да го махна, изобщо не стигах до там. Изпълнил съм всички стъпки, може би само си позволих 2 пъти да извадя картата без да чакам 5 секунди. За мен лично не работи стабилно 1.1.6. Ще тествам отново но смятам да е с 1.1.3

lamerko,
при теб по-бързо ли пада батерията, когато го ползваш?

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: lamerko   
Дата:   07-12-15 14:23

При DualISO образа става става на ленти и с една програма (cr2hdr) се "стаква" до .dng. Нямам проблеми с батериите - нероригиналните са едни "немски" Akkus.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: hitmaker   
Дата:   07-12-15 15:03

Аз знам че при дуал исо става на ленти и че програмата, за да се оправи е cr2hdr,но когато конвертирам от РОУ в ДНГ и маркирам след това само ДНГ след конверта ,когато ги плъзна към cr2hdr ми крашва. Пробвах и с РОУ файла само. Трябва да ги конвертирам тези днг-та в cr2 или Роу файла в cr2,някой който е снимал с дуал исо да помогне.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: hitmaker   
Дата:   07-12-15 15:04

koleto.spasov каква ти е СД картата?

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: lamerko   
Дата:   07-12-15 15:12

hitmaker: има 20 итова версия на cr2hdr - и аз съм имал проблеми с някои кадри, но всички са минавали успешно конвертирането в 20 битовия конвертор. Крайния резултат е dng, като няма смисъл да се мъчиш с нещо да го конвертваш към cr2 (не знам дали въобще може).

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: hitmaker   
Дата:   07-12-15 15:18

имаш ли възможност да качиш в докс и да пратиш 20 битовата версия?

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: lamerko   
Дата:   07-12-15 15:26

Аз работя с тези версии , като най-вероятно ще има и по-нови...

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: hitmaker   
Дата:   07-12-15 15:30

ами пак не става.. :D прецакан съм..

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: lamerko   
Дата:   07-12-15 15:35

А слагаш ли и останалите два файла в същата папка? Те са свързани :)

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: koleto.spasov   
Дата:   07-12-15 15:39

hitmaker,
картата е SanDisk Extreme 90MB/s клас 10 32/64GB



Публикацията е редактирана (07-12-15 15:41)

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: hitmaker   
Дата:   07-12-15 15:49

koleto.spasov трябва ти високо скоростна карта, аз се прецаках да си взема СД 94мб/с на сандиск и пак не ми вървеше добре хака, пробвай с карта на сандиск 32/64гб 280мб/с, мисля че дават под наем или виж близък човек ,който се занимава да ти я услужи, за да не си я купиш после и да не върви и с нея.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: hitmaker   
Дата:   07-12-15 16:12

lamerko merge-вам файловете разбира се, от cmd.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: lamerko   
Дата:   07-12-15 16:37

hitmaker: мисълтта ми беше, че cr2hdr вика други две програми (приложил съм ги в архива) и без тях няма да се получи. Я пусни един файл през cr2hdr и направи скрийншот на cmd-то да видим съобщенията.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: hitmaker   
Дата:   07-12-15 16:50

аз ги имам програмите, които са в архива,направих всичко, но и през тях не става, не мога да направя скийншот понеже веднага като плъзна файла ми крашва...

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: lamerko   
Дата:   07-12-15 17:03

Е, недей да "плъзваш" файла - както ти е отворена папката, натискаш и задържаш SHIFT и с десен клавиш на мишката избираш "Open command window here". Отваря ти се cmd-то и в него пишеш "cr2hdr-20bit.exe IMG_xxxx.CR2", изписва ти нещо и прозореца не се затваря... правш скрийншот и пращаш да видим :)

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: hitmaker   
Дата:   07-12-15 17:17

in not recognized as an internal or external comand. operable program of batch file

това ми пише.. как се вмъква скрийн тук ?



Публикацията е редактирана (07-12-15 17:29)

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: lamerko   
Дата:   07-12-15 19:38

Копирай трите .exe-та там, където са снимките (.cr2). От нея директория трябва да се извика cr2hdr-20bit.exe.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: hitmaker   
Дата:   08-12-15 14:53

Пак не става ,не правя нещо като хората. Ти в РОУ ли снимаш или МЛ РОУ? Може би има някаква цака.. Освен да ти дам скайпа си,чрез тийм вийвър да пробваме да го направим ?

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: lamerko   
Дата:   08-12-15 15:17

Снимам си нормално в RAW+JPEG. И да имам "МЛ РОУ" - изключена е тази опция. Обаче предварително съм активирал модула "Dual ISO" - при мен беше деактивиран по подразбиране, а след активирането му - в менюто се появява опции за Dual ISO - дали да е включено и в какви граници (например 100-400). Генерираните RAW и JPEG стават на "лентички" - ту на едното, ту на другото ISO. А впоследствие с конверторчето се смесват в .dng, който вече може да се използва с който и да било РОУ конвертор.

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: hitmaker   
Дата:   09-12-15 02:29

Оправих го. Благодарности ![cool] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: chrisnoch   
Дата:   09-12-15 03:28

Ама 'що се занимавате с глупости? ML, Dual ISO, тинтири-минтири. Главоболията са в пъти повече от "благинките".
Кога ще разберете, че не камерата прави снимките, а задкамерното "устройство", и че съдържанието е много по-важно от техниката или технологията, с която то се реализира?



Публикацията е редактирана (09-12-15 04:29)

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: koleto.spasov   
Дата:   09-12-15 09:43

chrisnoch, Недей така, има някои неща дето си струва да ги имаш. За мен е много ценно фокус трап, това за ръчни обективи е убийствено.Ако нямаш време или снимаш някое дете с това няма пропуск. Също така кроп на 100% не може да ми кажеш, че не ти трябва.

Сега го инсталирах отново 1.1.6 и нямам проблеми с картите, явно преди съм го бъгнал понеже не съм изчакал при ваденето на картата. Вече мога да кажа, че фокусирам като L-ка с ръчните обективи.[shtrak]



Публикацията е редактирана (09-12-15 11:03)

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: hitmaker   
Дата:   09-12-15 16:11

МЛ си струва доста. koleto.spasov радвам се,че си оправи хака :)

Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: koleto.spasov   
Дата:   09-12-15 17:07

И аз се радвам [cool] Утре ако е хубаво времето ще изкарам един Helios40 малко на разходка, да не му засъхне смазката [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: magic lantern на 6D
Автор: cubanos   
Дата:   05-04-16 15:22

Аз сега инсталирах на 6д МЛ след рестарта обаче не ми излиа менюто на МЛ, натискам кошчето и нищо не се случва. Някакви идеи?

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »