Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Nikon D 7200 - малко лични впечатления
Автор: boni   
Дата:   29-11-15 14:12

Приятно четене!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 7200 - малко лични впечатления
Автор: Pif   
Дата:   29-11-15 14:25

До сега те смятах за принципен човек. Но щом и ти се продаде...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 7200 - малко лични впечатления
Автор: iasen2   
Дата:   29-11-15 14:35

Почна се , отивам и аз за пуканки :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 7200 - малко лични впечатления
Автор: boni   
Дата:   29-11-15 14:44

Pif, писал съм 100% каквото мисля за този апарат. Не съм казал нищо невярно. Смятам наистина 7200 за най-добрата кропка в момента. Примено за 7000 съм писал много критики.
И никой не ми е платил и стотинка за ревюто. Не си познал:)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 7200 - малко лични впечатления
Автор: fisheye   
Дата:   29-11-15 14:52

Бони,
въпреки всичко с модела Д7000, Никон поеха тази директива. Тогава този модел се противопостави на Д300/s и Д700, които царуваха. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 7200 - малко лични впечатления
Автор: boni   
Дата:   29-11-15 14:56

D7000 има доста проблеми с фокуса. Пробвал съм поне 5-6бр Д7000 и всички бяха с отклонения, особено с някои обективи. В това отношение 7200 е класи отгоре.
7100 пък има проблеми с матрциата, особено при вдигане на сенките, избива бандинг. При 7200 няма такива проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 7200 - малко лични впечатления
Автор: ecobo   
Дата:   29-11-15 15:16

От десетина дни гледам Д7200 и смятам тази седмица да си поръчам един. Добро допълнение към ФФ-тялото и чудесен бекъп! И идва с бонус: доста прилично видео [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 7200 - малко лични впечатления
Автор: Don_Diego   
Дата:   29-11-15 15:36

[smilie24]

Четейки това ревю, един въпрос извън конкретния модел и представяне. Може ли да се систематизират малко всички ревюта на техника във фото форума, че така малко са разпилени.

Като предложение...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 7200 - малко лични впечатления
Автор: realnoncho   
Дата:   29-11-15 15:42

Даже е забравено още едно предимство пред D7000/D7100, което мъчеше някои собственици - доста по-голям буфер при серийно снимане [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 7200 - малко лични впечатления
Автор: iasen2   
Дата:   29-11-15 15:45

Аз лично избягвам ревюта, щото същото може да го прочетете и за Д7000 , писано преди няколко години и за Д300, и за Д60 и кво ли още не .

Понеже пазара в момента е "репортажен" , се набляга на тези парамери
Мен лично не ме удовлетворява за базово исо и не виждам никакви разлики спрямо апарата ми, който е на 12 години.
Консултирах преди няколко седмици един колега и гледах студийни снимки , направо съм разочарован. 24мп са само на хартия, никаква информация няма в тях.

Апарата си остава любителски и никой не може да ме убеди в противното.



Публикацията е редактирана (29-11-15 15:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 7200 - малко лични впечатления
Автор: PhotoBo   
Дата:   29-11-15 15:50

Добро ревю, чак човек да се замисли за второ кроп тяло като Д7200, особено от хората занимаващи се с фотография и като професия.
И на мен ми изникнаха няколко въпроси, като например как е следящия фокус и как е фокуса е крайните точки. Ясно е че го има, но все пак едва ли фокусира като по централна, какъв е брака? С кои обективи повече греши? Как е буфера при снимане в серия, когато снимаш в роу? И последно как ти се отразява снимането на различни дължини според разлчния кроп фактор при различните тела (фф и кроп) при еднакви обективи, т.е. по-скоро плюс или минус е това. Защото реално човек с 35/1.8 и 50/1.8 закачени съптветно на кроп и фф, реално е все едно има един и същи обектив на двете тела...плюсове-минуси?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 7200 - малко лични впечатления
Автор: io_bs   
Дата:   29-11-15 16:28

Не е ли малко преекспониран проблемът на Д7100 с бандинга? Прочетох доста за това и си направих заключението, че той се проявява само при екстремни и нереалистични корекции на raw-овете.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 7200 - малко лични впечатления
Автор: ecobo   
Дата:   29-11-15 16:41

iasen2 написа:

> Аз лично избягвам ревюта, щото
> същото може да го прочетете и за
> Д7000 , писано преди няколко години и
> за Д300, и за Д60 и кво ли още не .
>
> Понеже пазара в момента е
> "репортажен" , се набляга на тези
> парамери
> Мен лично не ме удовлетворява за
> базово исо и не виждам никакви
> разлики спрямо апарата ми, който е
> на 12 години.
> Консултирах преди няколко седмици
> един колега и гледах студийни
> снимки , направо съм разочарован.
> 24мп са само на хартия, никаква
> информация няма в тях.
>
> Апарата си остава любителски и
> никой не може да ме убеди в
> противното.
>

А каква е разликата между този "любителски" апарат и твоя професионален? Просто ми е любопитно: с какво точно твоят професионален апарат превъзхожда този? И кой и как определя кой апарат е професионален и кой не?
Примерно, как определяш, че снимките, които Бони е сложил в ревюто, не са снимани (или са снимани) с "професионален" апарат? Ако не беше написано с какво са снимани, щеше ли да разбереш кой кадър с какво е сниман?
Това за 24-те МП дето били само на хартия не знам как да го разбирам. Ето един пример, дори не е 7200, 5300 е, обективът е зум - 24-70 Никор, долното изображение е 100% кроп от горното.

https://photo-forum.net/static/forum/2015-11/bmyp0825.JPG


https://dl.dropboxusercontent.com/u/15844940/_DSC4964.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 7200 - малко лични впечатления
Автор: iasen2   
Дата:   29-11-15 16:48

ecobo , много насериозно вземаш пак нещата.
Това, което искам да ти кажа, е че 24мп са нереални и безсмислени.
Хвалят се неща, без да се отразяват слабите страни. А именно 24мп могат да се окажат слабото място на този апарат - това за мен е безумие и маркетингов трик без покритие
Писнало ми е от маркетингови трикове и не им се ловя. Всеки нов апарат от любителския клас го хвалят , за да може да се продава, после го плюят , за да може зомбитата да си купят нов .



Това,че искащ да си го купиш апарата - това е друг въпрос :)
Няма да влизам в спорове с теб

Идват в студиото от един фотографски курс и им гледам снимките, та ми е ясно за кво иде реч.

след 2 години ще го плюете апарата, както стана с Д600



Публикацията е редактирана (29-11-15 17:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 7200 - малко лични впечатления
Автор: ecobo   
Дата:   29-11-15 16:51

iasen2 написа:

> ecobo , много насериозно вземаш пак
> нещата.
> Няма да влизам в спорове с теб

Да, вземам ги насериозно, защото това е форум, от който много хора се надяват да се учат. И не е хубаво в този форум да се хвърлят така с лека ръка неверни факти. Ако кажеш нещо, трябва да си готов да го докажеш/защитиш.



Публикацията е редактирана (29-11-15 16:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 7200 - малко лични впечатления
Автор: БОНД   
Дата:   29-11-15 16:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 7200 - малко лични впечатления
Автор: estate   
Дата:   29-11-15 17:02

ecobo ,с D60 ли е снимката ? [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 7200 - малко лични впечатления
Автор: alext   
Дата:   29-11-15 17:02

D7000 беше голяма стъпка над d90, като вкараха доста екстри от високия клас, d7100 можеха и да го пропуснат. Интересно има ли някой наблюдения на d7200 срещу другия топ кроп в момента Pentax K3-2, изглежда са с еднакви сензори?! (7Д Марк 2 е съвсем друга категория, там никон от доста време ги няма[smilie2] )

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 7200 - малко лични впечатления
Автор: Saxon   
Дата:   29-11-15 17:11

Интересно ревю, аз четох внимателно в дпревю и сравнявах с други модели.

7dmk2 е шуми Марица , особено в тъмните области е страшно.
Като гледам в дпревю и го сравня с Д4 и Д610 дали пълни матрицата или не, преценете[cool]


https://photo-forum.net/static/forum/2015-11/tsoy1468.JPG






https://photo-forum.net/static/forum/2015-11/zmqp9700.JPG





Публикацията е редактирана (29-11-15 17:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 7200 - малко лични впечатления
Автор: Pavlov   
Дата:   29-11-15 17:35

io_bs написа:

> Не е ли малко преекспониран
> проблемът на Д7100 с бандинга?

Не "малко", а много [smile] . За да се види бандинг, трябва наистина сериозно изсветляване. А и в такива случаи другите камери от класа показват същото количество шум. Просто е безразборно пръснат, докато при D7100 се виждат линии.
И далеч не е първото тяло с бандинг. Просто не знам защо при него почна да се шуми толкова. Явно феновете на Sony не харесаха факта, че Nikon си потърсиха друг производител на матриците ... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 7200 - малко лични впечатления
Автор: ecobo   
Дата:   29-11-15 17:48

iasen2 написа:


> Идват в студиото от един
> фотографски курс и им гледам
> снимките, та ми е ясно за кво иде
> реч.
>

Ако това е критерий за качествата на едно тяло, спокойно можеш да отречеш всички тела, без изключения.

И не е хубаво да си редактираш постовете из основи, изкривява се разговора така. Добре е тази функция да се ползва само за корекция на правописни грешки и/или линкове. Напиши си отдолу в нов пост какво мислиш, така е коректно не само към участниците в разговора, но и към останалите четящи, за да не остане някой с грешни впечатления.

И накрая, и с това приключвам участието си в тази тема: Към днешна дата телата дори и в ниския клас стават за професионална работа що се отнася до качеството на изображението, което може да осигури сензора. И достойнствата на един кадър зависят преди всичко от способностите и таланта на снимащия. Около нас е пълно с примери за калпави снмимки, заснети със супер-про камери, както и за прекрасни снимки, заснети с тела, които често се определят като "любителски". Фотографията е преди всичко работа със светлини и сенки, цветови и композиционни решения, а не броене на пиксели. Мога да дам много примери, но не мисля, че е необходимо - всеки може да отвори една галерия, примерно във Flickr, и да гледа.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 7200 - малко лични впечатления
Автор: iasen2   
Дата:   29-11-15 18:04

В момента с една колежка се борим с фокуса на едно д5300. Иде ми направо да го хвърля през балкона, една снимка на фокус не може да направи в студио.

Та помисли си за това, което каза по горе, май само ревюта четеш

Та затова токова остро реагирам на такива писания, да ме извиниш, не е нарочно.



Публикацията е редактирана (29-11-15 18:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 7200 - малко лични впечатления
Автор: boni   
Дата:   29-11-15 18:07

Много драма:)
Аз по принцип не съм сложил от важните неща резолюцията. За моя тип работа и 12 стигат, много съм си доволен от Д3с.
Писал съм точно кои са ми важните неща в тоя апарат и той ги има всички.
Колкото до резолюцията - при ниско ИСО с качествена оптика си пълни доста добре. Това е важно за пейзажистите, фотографите на диви животни и т.н. За портретисти и репортажисти не е толкова важно, но не е и недостатък. Щеше да е недостатък ако примерно заради това страдаше динамиката, но не е така.
При високо ИСО аз не гледам абсолютни стойности на 100%, а при еднакъв размер на печат. Тук 7200 се справя чудесно. При 6400-10 000ИСО ме интересува дали е ОК на 10-12мп и той е .
Страничните АФ зони работят много добре.
Специално ще допълня в ревюто студийни кадри и ще пусна сравнение с Д3с, Фуджи С5про и Никон 750.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 7200 - малко лични впечатления
Автор: boni   
Дата:   29-11-15 18:08

Ясен, фокусната система на 5300 няма общо с тази на 7200, а с тази на 7000.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D 7200 - малко лични впечатления
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   29-11-15 18:17

Страхотно ревю. И аз имам някакви наблюдения, наистина слабите места на D7100 са оправени и силните са засилени, но поне за мен няма смисъл да минавам от 7100 на 7200.

Горе се спомена силните и слабите страни на 24Mpix, това е факт:
- от една страна имаш по-сериозни изисквания от към обективи - примерно тапи като 18-*/55-* нямат шанс изкарат перфектен кадър на 100% (не съм наясно с 55-200 VR2, може да греша там).
- От друга страна дифракцията също ограничава - на теория максимума без дифракция е f/7.1, на практика до f/11 е прилично добре.
- Силното е че все пак е възможно с хубав обектив (*/1.8G) на f/4 и нагоре е възможно да се изпълни кадъра и при правилно осветление да стане кадър съизмерим от към детайл с D610/750, които са със същата разделителна.
Както се видя и от ревюто дори при много високо ISO пак нещата не са крайно по-зле от D750, който има един от най-чистите сензори на високо ISO.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »