Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 избор на фотоапарат
Автор: metobull   
Дата:   28-11-15 21:38

Здравейте,смятам да купувам фотоапарат с който да мога да правя качествени портретни снимки. Виждам ,че във форума има хора които са наясно с нещата. Молбата ми е да ми предложите нещо ,което да ми върши работа.Бюджетът е около 1800 до 2000 лева.Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   28-11-15 21:47

Трол! Петък беше вчера[smilie5] [smilie5] [smilie5]!

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: neoneno   
Дата:   28-11-15 22:01

цък

И да се похвалиш![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: mediac   
Дата:   28-11-15 22:03

За портрети не толкова фотоапаратът е важен, а по-скоро обективът. Всички марки апарати, дори от по-ниския клас DSLR-и, ще ти свършат работа, ако на тях има качествен портретен обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: Qze   
Дата:   28-11-15 22:15

С това ли ще се занимаваш, замислял ли си се за ФФ апарат, бил той и от базара тук (примерно един 6д с остатъчна гаранция + 85mm f/1.8 USM също с остатъчна, ще са към 2500) ? Сумата, която смяташ да отделиш (2000) само за тяло ли е? После смяташ ли да инвестираш в обективи принципно има още въпроси....

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: metobull   
Дата:   28-11-15 23:01

Около два месеца снимах с NIKON D3200 с китовия обектив ,но не можах да постигна желаните резултати. Вчера не се сдържах и поръчах един NIKON D3300 с обектив 18-55мм ED II, ще пробвам, но предполагам ,че и с него ще е същата работа. Малко избързах.Не ме разбирайте погрешно фотоапаратът си прави много хубави снимки ,но моите изисквания са по- големи. Чудя се дали да не продам всичко и да взема примерно този ,който ми предложи колегата по -горе D7100 или да продам стария апарат и на D3300 да купя по -качествен портретен обектив. Иначе -да ,смятам да се занимавам с това. За фф не съм мислил, те не се ли използват повече за сватби. Бюджетът е до 2000 лева с тялото и обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: alext   
Дата:   28-11-15 23:21

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Регистриран : 28.11.2015 20:29
Първа тема: тролщина

Симптомите на един наш стар познайник [smilie7] [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: photographist   
Дата:   28-11-15 23:37

Да, няма да е лошо да смениш или добавиш обектив по-подходящ за тази цел. Обикновенно хората снимат портрети с твърди обективи около 85мм, 105мм, 135мм. Не, че с други не може! Като за начало можеш дори да опиташ с 50/1.8G за да видиш доволен ли ще си от резултата, според изискванията си [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: Qze   
Дата:   28-11-15 23:40

Аз ако съм на твое място и сериозно смятам да се занимавам с това (да вадя пари) като за начална конфигурация бих взел 6д + 85мм 1,8, от базарите, задължително с остатъчна гаранция. В каква среда смяташ да снимаш? Може да се наложи, като за начало, светкавица и дифузьор ...
Ако си по-скоро любител пробвай нещо максимално "тънко", та ако не ти хареса, да не си се набутал много.

Иначе в последствие ако заработиш добри пари, и смяташ да ъпгрейдваш
има доста доказани фф тела и обективи (без да обидя някой се сещам първо за 5дм3 + 135ф2, 85ф1,4 , 70-200ф2,8 ис. или д810+135ф2 с дефокуса, 85мм,може и 105мм или сониА99+цайски портретници, ), комбинации много стига пари да заработиш и според нуждите ти разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: metobull   
Дата:   29-11-15 00:34

Светкавица не. Засега смятам да снимам на дневна светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: metobull   
Дата:   29-11-15 13:34

От тези двата NIKON D600/610 или CANON 6D кой бихте ми препоръчали?

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: houngan   
Дата:   29-11-15 13:59

Избери си първо обектива, после тялото [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-11-15 03:02

"От тези двата NIKON D600/610 или CANON 6D кой бихте ми препоръчали? "

metobull,
Щом за такъв клас фототехника питаш по този начин, значи не си дорасъл за нея! [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: bg2014   
Дата:   30-11-15 09:31

До сега снимал ли си нещо с нещо?
Ами пусни някоя снимка за да видим, че си колега. Всеки снима дори с телефон и пак пуска някоя снимка, а ти скачаш на техника, мечта за повечето колеги и още не знаеш какво ще правиш с нея.
Дори питанките ти са малко странни и неразбираеми, което навежда (или изправя[smilie5] ) на мисълта за тема балон....следим темата с интерес.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: petrov88   
Дата:   30-11-15 09:55

Някой Nex и ръчни обективи? Хем ще имаш пари да наблегнеш повече на стъкларията

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: Бонд   
Дата:   30-11-15 10:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: domidi   
Дата:   30-11-15 10:20

Ся,вземи почети малко и тогава пусни тема!Има доста такива тук или искаш специално внимание?Ако е така,извинявай![smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: metobull   
Дата:   30-11-15 19:33

Малеееее вие ме метнахте направо със светкавиците,добре ,че не е оръжеен форум[smilie5].Шегувам се.Сега големият въпрос е дали да купя някой от посочените фотоапарати или да взема да дам малко повечко пари за един по- качествен обектив например Nikon AF-S DX 10-24mm и да пробвам какво ще се получи с него на NIKON D3300.Много благодаря за отговорите на всички ,които се опитаха да ми помогнат.Да си новобранец, в която и да било сфера си е тегава работа .Но нека и тези, които им е омръзнало от новобранци дадат по един смислен коментар .АЗ ОБЕЩАВАМ да покажа финалния резултат,така в крайна сметка темата може да се окаже полезна.Поздрави.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: houngan   
Дата:   30-11-15 20:22

Кашалот !!! https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/EmoticonCHeerleader.gif



Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: Don_Diego   
Дата:   30-11-15 20:35

пич, ти си за фул фрейм... не се чуди, а почвай с Nikon D4S- това е старта на твоето начало... всичко останало е компромис.

действай!

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: 798099   
Дата:   01-12-15 08:51

Портретни снимки с 10-24/3,5-4,5!!! Любопитен съм да видя резултата!


Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: KateQP   
Дата:   01-12-15 15:12

Ако наистина задаваш въпрос от рода "От тези двата NIKON D600/610 или CANON 6D кой бихте ми препоръчали? " ,ще е по-разумно да почнеш от Канон 600Д(незнам еквивалент за Никон) и подобни. Да свикнеш с функциите,с вида апарат като цяло. Няма смисъл да дадеш 2000лв за апарат който незнаеш как да използваш. Това не е с цел обида,това е реалност. Имам познати който дадоха хиляди евра за ''професионални''апарати,които ''сами''снимали и една снимка на фокус нямар. (макар че пък може да е техен стил :) ) . Качествената техника определено дава различен резултат,но ако незнаеш как да се възползваш от нея,разлика с по-евтините няма да видиш :)

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: 798099   
Дата:   01-12-15 20:31

Кате, не схващаш ли, че ни пързаля?! Купил D3200 с китов, после поръчал D3300, пак с китов и още пита откъде изгрява слънцето! Трол отвсякъде!!!

ОФФ: А ти си оправи правописа на български, че е срамота!!!


Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: metobull   
Дата:   22-12-15 12:54

Купих чисто нов NIKON D7100 и обектив NIKKOR 50mm-f/1.8G. Засега съм много доволен.Благодаря на всички ,които се опитаха да ми помогнат.Добре е когато между селянчетата се намират и хубави хора, по-принцип говоря.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: hrup   
Дата:   22-12-15 13:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: metobull   
Дата:   22-12-15 13:19

съгласен съм ,но преглътнах доста oбиди и това го написах така лекичко ,само да ги поразбутам малко.Нали все пак съм нов и е напълно нормално да ме плюят.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на фотоапарат
Автор: hrup   
Дата:   22-12-15 13:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »