Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 гледайки тук
Автор: Murnau   
Дата:   20-11-15 02:55

Фотографията не са тонирания, ефекти, пози и прочие елементарни изпълнения.
Фотографията е запечатано време. Как е запечатано и в какви пропорции въздейства - там се крие талантът на фотографа или иначе казано как той усеща и моделира запечатаното време според сетивата си. Тук е пълно с безсмислени кадри, родени от последните по-най-нови апарати+сравнително скъпи обективи без да имат грам въздействие върху зрителя. А фотографията, както и всичко, което се счита за визуално изкуство, минава през мисълта. Не става без наблюдение, осмисляне и известна доза философия.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: гледайки тук
Автор: chovecheto   
Дата:   20-11-15 07:47

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: гледайки тук
Автор: stingray   
Дата:   20-11-15 09:53

Аз взимам пуканките :)

Отговори на това съобщение
 Re: гледайки тук
Автор: codcdbp   
Дата:   20-11-15 10:27

Подкрепям!

Отговори на това съобщение
 Re: гледайки тук
Автор: letar   
Дата:   20-11-15 10:43

Фотографията е рисуване със светлина, което според целите може да се постигне по много начини и може да използва за всякакви неща освен запечатване на време.

Пълно с безсмислени кадри според кой? Авторитетни коне с капаци не приемащи чуждо мнение?

Отговори на това съобщение
 Re: гледайки тук
Автор: EvaJor   
Дата:   20-11-15 11:20

Модел, извикан за сесия срещу заплащане. В лавандула, теменужки или люцерна. Освен фотографа, екип от фризьор, гримьор и асистент. Осветяване с Prоfoto и т.н. Резултатът фотография ли е, и ако да -какъв точно момент запечатва? Ако не-какво е?

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: гледайки тук
Автор: Pac   
Дата:   20-11-15 11:25

Нивото е такова каквото е. Всеки, който качва снимки е на определена фаза от своето развитие.
Някой е получил хубав фотоапарат за подарък преди седмица и ентусиазирано качва снимки, които му изглеждат невероятни на фона на снимките с телефон, които е правил досега. И това е съвсем ествествено. На тоя етап, кадрите може да нямат художествена стойност, но ако човекът задържи интереса си към снимането, поразгледа доволно количество качествени снимки, попрочете това онова, може след 5 години да прави страхотни неща.
Трябва ли да се казва на този човек, че за нищо не става, за да остави фотоапарата и да почне да се занимава с нещо друго?
Друг е въпросът, че има хора снимащи години наред без да прогресират.

Аз лично снимам от 2 години и съвсем не съм наясно дали става нещо от мен. Фото Форум е най-обезкуражаващото място, на което някога съм качвал снимки, повечето не събират 25 точки, но май надживях периода, в който оценките тук ме разколебават. Продължавам да снимам и като цяло мисля, че имам прогрес. Гледайки стари свои кадри, знам, че в тези ситуации сега бих могъл да постигна доста по-добри резултати.

Като цяло не мисля, че идеята на Фото Форум е да бъде място само за утвърдени фотографи. Нормално е да има начинаещи.

Като искаш да гледаш само добри снимки, галериите с високо оценени снимки са на доста високо ниво.



Публикацията е редактирана (20-11-15 11:27)

Отговори на това съобщение
 Re: гледайки тук
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-11-15 11:42

Пак се връщаме на въпроса Защо снимате? и размисли по темата за кадрите във ФФ


Отговори на това съобщение
 Re: гледайки тук
Автор: тьма   
Дата:   20-11-15 12:34

Абсолютно съм съгласна с автора на темата, когото много ценя като фотограф, въпреки противоположното негово отношение към мен. Никога не се водя от това в оценката си за творчеството на авторите тук.

И мисля, че купеният добър апарат и многото снимане и гледане рядко водят да подобряване на качеството на снимката откъм идея.

Ако липсва мисловният процес преди снимане, ако ти липсва умението да виждаш нещата, тоест онова око на художник, което Някой си е дал само на избрани - нещата стават трудно и става ясно, че просто копираме от истинските творци - но копието почти винаги е разпознаваемо [smile]

Аз например си признавам, че момичето ми,още от съвсем малко, прави много по-добри снимки от мен, защото си го има вродения усет на художник и никога няма да я настигна, колкото да се напрягам да слагам дълбокомислени слова под снимките си.[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: гледайки тук
Автор: GOSPODIN   
Дата:   20-11-15 14:56

Фотографията е изкуство, а то няма юзди, та всеки прави това, което му е на душата и така, както вижда света през неговия си обектив. Виражиране и пози има от както съществува фотографията. Автора на темата явно се вълнува от форумните точкопоставятели от серия Б, което ме очудва, защото мислех, че е престанал да се вълнува от това.

Пози и вираж от 1875г. Джулия Маргарет Камерън:


https://photo-forum.net/static/forum/2015-11/sqpl9716.JPG



Пози и вираж от 1858, Луис Карол :


https://photo-forum.net/static/forum/2015-11/tvbr7654.JPG



Поза в полета с растения от 60-те години на миналия век, Ромуалдас Ракаускас :


https://photo-forum.net/static/forum/2015-11/lmac2666.JPG



отново той с поза нагласена:


https://photo-forum.net/static/forum/2015-11/brvl8463.JPG



и пак :


https://photo-forum.net/static/forum/2015-11/iwbq9102.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: гледайки тук
Автор: Бонд   
Дата:   20-11-15 15:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: гледайки тук
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-11-15 15:11

Не разбирам.
Когато се оплакваш от всичко, всъщност не се оплакваш от нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: гледайки тук
Автор: nyamago   
Дата:   20-11-15 15:32

Аз от тия работи не разбирам [smilie8]

Разправяйте се тук, аз ще ида до пъба, че е петък.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: гледайки тук
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-11-15 16:38

Май ще направя същото, т.е. като снощи [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: гледайки тук
Автор: тьма   
Дата:   20-11-15 18:25

GOSPODIN -е, показваш кадри на човек, на когото Онзи му е вдъхнал талант при раждане още.

Няма как да стане - и да си сложим палците на Майя Плисецкая, светла й памет, няма да танцуваме като нея.


Отговори на това съобщение
 Re: гледайки тук
Автор: bg2014   
Дата:   20-11-15 20:06

Има моменти, които спират дъха. Когато обаче натрупаш опит тези моменти стават ежедневие и вече дъха не спира. Но на някой друг същата ситуация ще му спре дъха. Така, че ситуацията "запечатано време" е различна за всеки. И затова ще има хора вълнуващи се от даден кадър, както и други с безразличие към същия кадър. Ако един харесва ч/б фотография (като теб например), то друг (като мен) не му допада. Напомня ми лентовите времена и снимки. Така, че темата както винаги е спорна и интересна. Ако в този форум бъде пусната най-скъпата снимка в света едва ли ще събере точките за рейтинг. Поне според мен и скромните ми наблюдения на рейтинговите снимки тук. Забелязах, че това което ти се стори банално, другите го оценят като интересно. Парадокс или правило?

Отговори на това съобщение
 Re: гледайки тук
Автор: didesignbg   
Дата:   20-11-15 20:09

Тази тема има нужда от цици


https://photo-forum.net/static/forum/2015-11/zgpf9426.JPG




Отговори на това съобщение
 Re: гледайки тук
Автор: Murnau   
Дата:   20-11-15 21:23

Аз не заставям зад идеята, че фотографията е изкуство

Но ми прави впечатление нещо, което не мога да изкажа с думи, във форума - залага се на неща, които трябва да изглеждат -фотографски-

А каква е мисълта зад тях, не съм много сигурен, че има.
.


Иначе Pac е прав за доста неща - особено за култивирането на погледа.

Отговори на това съобщение
 Re: гледайки тук
Автор: InnerSelf   
Дата:   21-11-15 07:50

Не смятам, че трябва собствената ни прецентка за изкуство да доведе до там, че да отхвърляме останалите неща, които не се вписват в тази ни представа.
За мен е важно изкуството да провокира, да събужда някаква емоция, да ме накара да задържа погледа си върху картината, снимката скулпутората и т.н. часове наред. И да искам да се върна пак.
Да, във ФФ има много кадри, които не предизвикват това у мен. И какво?
Само че, напоследък и в повечето галерии и други места е същото положение. Художествени, фотографски и всякакви други места са пълнят с неща, които не предизвикват нищо друго у мен, освен желанието да изляза на минутата от там.
Дори преди около месец посетих изложбата с произведения на един много известен опаковчик. Ми... целият свят се прехласвал, било нещо велико, неземно, но честно ви казвам, съжалявам изгубеното си време.
Но, това е мое лично мнение, нали? Явно има хора, на които им харесва да гледат опаковани вестници и списания. От тогава знам, че всеки склададжия може да има претенции за творец, защото и те всеки ден опаковат стотици неща.
А пък т.нар. contemporary art често ми образува хронично стомашно разстройство.
Но пък казвам - това си е мое мнение. Очевидно има хора, на които тези неща им харесват. Само, че знам, че голяма част от хората харесват неща, защото са "харесвани".
И какво ни остава освен да отсяваме това, което ни харесва на нас?

Отговори на това съобщение
 Re: гледайки тук
Автор: Dora93   
Дата:   21-11-15 09:08

Да видиш, да разпознаеш, да консумираш изкуство, особено модерно изкуство ти трябва определена опитност, грамотност, дългогодишни и солидни културни натрупвания. Трябва ако щете да си преминал някаква форма на образование по изкуствата. В тази страна отсъства дори елементарен курс за обща култура в средните училища. Не може да хванеш някой от гората, да го изправиш пред произведение на Пикасо или Уорхол и да очакваш, че той ще разбере за какво става дума. За още по модерни автори като Деймиан Хърст да речем пък съвсем. Няма как да стане. И във фотографията е същото като в останалите визуални изкуства. Профанщината е масова и повсеместна. И е агресивна, доминира, владее обществото, задушава всичко останало!

Отговори на това съобщение
 Re: гледайки тук
Автор: quazimodo   
Дата:   21-11-15 10:16

"Царят е гол" [smilie5]! Останали са ми малко пуканки от снощи, та ще ги хапна, докато чакам коментарите от съмишленици на Дора93, Мурнау и Ко[smilie5] [smilie5]! Може и да назовете последните три оперни постановки, на които сте присъствали през последните 6 месеца[smilie21].


Отговори на това съобщение
 Re: гледайки тук
Автор: chovecheto   
Дата:   21-11-15 11:19

“Не правим снимката просто с фотоапарата, влагаме в нея и книгите, които сме чели, филмите, които сме гледали, музиката, която сме слушали, хората, които сме обичали.”
Ансел Адамс

На някои просто им липсват и книгите и филмите и другите работи......


Отговори на това съобщение
 Re: гледайки тук
Автор: EvaJor   
Дата:   21-11-15 15:13

Консуматорите на тези стенописи, всички до един, са били опитни, грамотни и са преминали различни форми на образование по изкуствата.[cool]


https://photo-forum.net/static/forum/2015-11/gmrh8541.JPG


http://atil.blog.bg/photos/118356/egyptsite1.jpg





https://photo-forum.net/static/forum/2015-11/xavm8429.JPG


http://4.bp.blogspot.com/-XhIIDRFhW-o/S6JFpOYUSuI/AAAAAAAAIyo/BCSPBfMrDTw/s640/DSC01773.JPG




Отговори на това съобщение
 Re: гледайки тук
Автор: EvaJor   
Дата:   21-11-15 15:13

quazimodo [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: гледайки тук
Автор: тьма   
Дата:   21-11-15 16:10

EvaJor , забравяш най-важното - не зная защо все още някои вярват на крилатата мисъл, приписвана ту на Айнщайн, ту на Едисон, че геният е 99% труд и 1% талант.

Няма такова нещо - геният е 99% талант.

А тези, рисували фреските, са имали поне наполовина талант и наполовина опит, придобит с труд и учение.


Добрият фотограф е също най-малко 50% талант, останалите сме занаятчии-снимачи.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »