Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: За всички от Добрич и не само
Автор: Нели   
Дата:   23-11-15 06:39

Въпреки различията ти пожелавам успех. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички от Добрич и не само
Автор: georgioiv   
Дата:   23-11-15 07:08

Определено за третия, в частта му със старите сгради...

Отговори на това съобщение
 Re: За всички от Добрич и не само
Автор: Emoxide   
Дата:   23-11-15 12:55

Сашо, проектът ви може би не е лош, но ако трябва да съм откровен, никой от трита проекта не ме грабна...
Начинът ви на представяне на нещата стана твърде комерсиален и често срещан. Тези огромни опростени структури наживо, вероятно ще стоят скучно. Според мен си прекалил с визуализациите, ощетявайки схематичното представяне на функционалното изследване на обслужващите нужди и комуникациите. Естествено, всичко това е поправимо, ако идеята ви бъде одобрена в конкурса.

Пожелавам ви успех, "ВИДИ АРХ"!

Лично на мен най-много ми допада начинът на представяне на първия проект, макар и доста консервативен.

Третия проект е пълен абсурд, с тези небостъргачи в оживената част на града. Жалкото е, че може би победителят е предрешен, преди конкурса...

Отговори на това съобщение
 Re: За всички от Добрич и не само
Автор: Нели   
Дата:   23-11-15 16:48

Бях заблудена за проект N3, че старите сгради, които се вграждат, са наистина стари сгради. А всъщност се оказва, че изобщо ги няма там. Информацията е представена по много заблуждаващ начин. Не е коректно така.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички от Добрич и не само
Автор: itilien   
Дата:   23-11-15 17:03

Третото е пълен кич и бутафория откъм визуалната част, а откъм функционалната не знам дали ще има с какво да запълнят тая висока сграда.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички от Добрич и не само
Автор: tuizzl   
Дата:   23-11-15 17:37

Това е площад! Какво е усещането когато човек чуе думата площад. Това са въздух, пространство, светлина, гълъби, изкуство и много преминаващи хора. А още повече, че и името на площада е "СВОБОДА". Нито един от проектите не отговаря на определението площад. Ако в Добрич представата за площад е търговски център и офис сгради това е друга тема.
Успех с проекта дано да не удобрят нито един от тези три проекта
:)))

Отговори на това съобщение
 Re: За всички от Добрич и не само
Автор: axlastro   
Дата:   24-11-15 01:05

Емо, до някъде съм склонен да се съглася с теб - за скучността на простите форми достатъчно добър пример са някои от нещата на Заха Хадид, които изглеждат супер на картинка и не толкова в действителност. Тук изискването беше да се случи някакво застрояване на това място, като в случая сме избрали то да е основно в частта на съществуващия паркинг и едноетажни сгради и сме внимавали да не става нещо грандоманско и високо, особено сравнено с останалите сгради наоколо, които са доста подтискащи.
Оттам и идеята партерите и сутерена да са отворени за хората и да могат да преминават свободно през тях. Съгласен съм и за забележката с прекалено многото визуализации - тук липсата на време и достатъчно голям екип си каза думата.

Сигурен съм, че който и проект да спечели, той няма да бъде изпълнен в сегашния си вид. Тук по-скоро се избира изпълнител, но дали избора ще е честен никога не можем да знаем. Първия проект има своите достойнства и освен посочените от мен градоустройствени и визуални недостатъци, заслужава адмирации.

Третия вече много хора го коментирахме - не струва. Ако не бяха изпраскали огромен небостъргач и бутафорни "стари" сгради всъщост с органичните си форми щеше да стои доста приятно. Но не са се сдържали.

П.П. Ти ли избомби тема номер 7 [smilie25] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички от Добрич и не само
Автор: Emoxide   
Дата:   24-11-15 02:57

Да, за жалост, избързах с едно copy/paste и от там нещата забиха... [smilie2]

А относно разсъжденията ти в горния пост = cподелям ги [smilie24] [beer]



Публикацията е редактирана (24-11-15 03:00)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички от Добрич и не само
Автор: colorphoto   
Дата:   24-11-15 04:01

От трите може би първия е най-приемлив,но много скучно и ненагледно представен.

В първия има един гаф - нещо ръбесто и остро щръкнало,подобно на друго едно рушащо се такова в центъра на столицата.....

Ще е добре да пригладят и естетизират суровите черти на това нещо.

Втория определено ме притеснява с острите си и режещи форми.

Освен това тези прекалено опростени и пресичащи се сгради и алеи определено ще са в конфликт с града.

Пресичащи се алеи без да има всъщност площад в центъра е неестественно и неудобно.

Третия проект е много омешан стилистически и претрупан,създава усещане за кич.



Публикацията е редактирана (24-11-15 04:50)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички от Добрич и не само
Автор: axlastro   
Дата:   24-11-15 09:23

Ето и линк към статия, поясняваща за какво точно става дума. Както вече споменах от Общината изобщо нямат идея какво искат да се случи точно.
Проектите са изложени с/у входа на хотел България и гражданите могат да попълнят анкетни карти и да изкажат своето мнение.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »