Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: uri64   
Дата:   30-11-15 00:44

Е, в твоя граничен случай -35 мм , диапозитиви, единични рамкирани кадри и ES-1 адаптерът може да свърши работа с подходяща подсветка.

Иначе не мисля че си прав, че крайният резултат е нещо относително. Това е най-важното, отправната точка (лично мнение). За пресъздаване на това, което може лентата на екран -какво точно ще покаже от моженето на лентата екранът с мижавата си разделителна способност? Един принт на мастилено струен принтер с 300 точки на инч не може да покаже кой знае какво от скан с 3600 реални семпъла на инч, та какво остава за екран....

Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: itilien   
Дата:   30-11-15 11:45

Директното копиране на хартия също не е някакво чудо, което изкарва невиждани неща от филма. И там си има проблеми с равнината на фокуса, още един обектив с неговата си резолюция и оптични проблеми, неперфектна успоредност между главата и основата.

Освен това 3600 семпъла на инч е повече от реалната информация на филма. Примерно да вземем цайсовия планар 80/2.8 за хаселблад. Там информацията е около 40 двойки линии на милиметър. Това прави около 2000 линии на инч. Което значи, че при около 38 см копие информацията е колкото да запълни 300дпи на принтера. За всичко нагоре вече имаш недостиг на реална информация, тъй че принтера не е ограничаващ фактор.

Според мен цифровото изображение отдавна превъзхожда филмовото като техническо качество (поне за 35мм, че и до среден дори) и повечето снимащи не филм търсят в него други, по-субективни качества.

Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: hose   
Дата:   30-11-15 12:36

това с линиите на мм на мен винаги ми е било адски странно… в крайна сметка, при химията опираш до молекули… а да цепиш квантовете… не знам
честно казано отдавна не вярвам и на легендите че старите обективи не покриват новите матрици - тази песен започва при всяко ново тяло което излезе… Калин снима на д800Е със стари никори и си е ОК

относно крайният резултат - аз винаги съм искал да имам максимума, за да мога от него да правя всичко, а не всеки път да трябва наново нещо да преправям, сканирам и тн… иначе мисля че принтера далеч не дава повече от екрана

абе много сложно стана туй сканиране [smilie18]

в тази връзка печата на Вертикал 7 - който си е фотопечат, доста превъзхожда принта

Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: max-1   
Дата:   30-11-15 13:12

Аз приключих с експериментите. Репродукция на негативи и диапозитиви ..... Преди година си купих Никон коолскан и всичко си дойде на място.

Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: max-1   
Дата:   30-11-15 13:28

http://www.filmscanner.info/en/NikonSuperCoolscan9000ED.html


От лявата страна са превютата и на други скенери . По интересна е точката с качеството на изображението.Тя е в края на ревютата.

Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: batsali   
Дата:   30-11-15 22:21

hose, това с линиите на мм не е баш аналогично с пикселите на мм. При аналоговото изображение не стигаш никога до атоми и молекули. Няма точно обособена най-малка съставна част на изображението, един вид аналогов пиксел. Мярката с линиите представлява честотна характеристика на медията за запис. Както примерно един микрофон реагира с някаква чувствителност от 0 до Х Hz, а извън това изходния сигнал е под някаква стойност, така и при филмите - записва преходи от 0 до Х lp/mm с контраст, който е над някаква определена стойност. Тестовия сигнал за микрофона е примерно бял шум (широколентов сигнал с константна мощност за единица честота), а за филма е квадратна вълна с честота от 0 до Х цикъла на единица дължина. Един цикъл е два прехода макс бяло/макс черно или обратно, затова примерно 40lp/mm се равняват на 80dpmm. В електрониката и други области много често прагът е 50% от първоналачната стойност на сигнала да речем. При филмите мерят по контраст. Демек разликата между белите и черните линии падне ли под някаква стойност, разделителната способност "свършва". Тази стойност е аналогова и разделителната способност е различна според зависи как избереш стойността на минималния контраст.



Публикацията е редактирана (30-11-15 22:23)

Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: hose   
Дата:   01-12-15 01:40

ами… тъй де… не е дискретно като при дигиталното
аз все още си мисля, че именно това дава и повече нюанси при лентата

Отговори на това съобщение
 Re: СКАНИРАНЕ/Къде в София има хубав барабанен скенер?/
Автор: Bukmop   
Дата:   24-04-17 17:44

Колеги,
да знаете някой или някъде да има Nikon CoolScan 4000 или 5000? Трябва ми да направя няколко тестови скана. Моделите след това поколение 8000/9000 не ми вършат работа за целта, за която ми трябва въпреки, че са по качествени.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »