Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: bpavlov   
Дата:   17-11-15 02:21


Перфектни снимки /цветни диапозитиви 6/6,материал Кодак/ от Сливен- забележителности и околностите на града.
Избираш си диапозитивите за печат, плащаш по 30 лв. за всеки избран и стават твои. 0886-711-193


Меко казано, ми става тъжно, професионалисти в бранша, да предоставят такива цени, най-вече, заради харабии, дето дават от сърце.... ама какво дават, не е съвсем ясно

Вярно е, че понятието "професионалисти", в денешно време, е много размито, вярно е също, че доказани истински професионалисти, правят дъмпинг със смешни цени, НО, има граници на достойнството и здравия разум.

Това ми е скрийншот от последния мейл, даже съм с угризения, че подбивам цени, поствам го, не за да се хваля, ами за да слезете на земята. Защото ще питате, взеха ли си клиентите снимки - да, взеха си, да, с пазарлък, но си взеха. Става въпрос за направени вече снимки, които са ми в архива


http://www.boyanpavlov.com/Work/Price.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: Pavlov   
Дата:   17-11-15 08:33

Gecata, lamerko, Serbezov:
Много внимателно прочетох темата, направете го и вие! Не виждам някъде авторът да е писал, че ще продава календарите със снимките, и ще изкарва пари от това. Предполагам, че просто ще ги ползва да рекламира Сливен сред чужденците. Пък и да изкара - какво лошо има от това?... Ами направете го и вие - отпечатайте си календари с вашите снимки, и ги продавайте в чужбина, правете пари. Крайно време е да променим начина си на мислене, и да не се опитваме по всякакъв начин да спъваме хората около нас, които са решили да реализират някаква идея.
Преди няколко дена на Феста Бони ни снима всичките в хотел "Дунав плаза", със стар ретро фотоапарат, на фона на снимка на Русе от (предполагам) края на 19 век. Тези снимки са разпечатани от "Фактор", и се използват и за рекламиране на фирмата, Феста, Фото форум, и т.н. Е, трябваше ли Бони да ни плати за "труда" като фотомодели?... [smilie5] Вие, които смятате, че всеки труд се заплаща - ще му поискате ли пари? На никой от нас не му мина през ума.
Аз имам доста мои снимки на града, в който живея. Правени са лично за мен, не смятам да ги продавам. И дадох снимка на приятел на мой колега, да си отпечата календари с нея, и да ги продава. Не виждам нищо лошо. Не се чувствам ощетен с нищо! Снимката още си е моя собственост, не се изтърка в компютъра ми затова, че някой друг я е отпечатал.

Повече не виждам смисъл да трупам постове в темата. Няма да ви убедя в нищо. Но ще ви преразкажа една случка, която сподели с нас на Феста доц. Петър Абаджиев. Преди много време му се удало да направи случайна снимка на Херберт фон Караян. За спомен, за лично ползване. Обаче отишъл и предложим да му я даде, да я има за спомен. Без да уговаря условия за печат, хонорари, и т.н. След време много се изненадал, когато по пощата получил качествена разпечатка на снимката. А след още време, цитирам по памет - "чек, с който живях една година" .
Така стават нещата в цивилизованите държави, сред нормални хора. А тук всеки скача срещу всеки. Аз щракнах на площада един продавач на балони, просто пробвах апарат. Онзи скочи едва ли не да ме бие, че го снимам без изрично разрешение ... Тъжно.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: pstoev   
Дата:   17-11-15 10:13

Pavlov
заради такива като теб, в България заплатите винаги ще са ниски и интелектуалния труд няма да струва нищо. Защото винаги ще се намери някой който да работи за без пари!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: Gecata   
Дата:   17-11-15 10:33

Pavlov това за което говориш - да си направим календари с наши снимки и да си ги продаваме вече го правя от десет години - чрез моето малко издателство и чрез други издателства (Офис маркет, Уникарт, Изкуството Утре, Парнас, Славена и т.н.). Толкова съм навътре в нещата, че ти е бедна фантазията! Именно за това писах на човека, че искането му звучи несериозно и граничи с най обикновена наглост, а ти си некомпетентен в тази материя.



Публикацията е редактирана (17-11-15 11:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: vkk1   
Дата:   17-11-15 11:12

Pavlov [smilie24]
Така е, скъпи на триците, евтини на брашното.
Това е мисленето на българина.
По-важно е с 30 лв в джоба, отколкото с име в половин свят.
Не знам каква е историята тук, но проблемът е, че и никой не се поинтересува.
Започна и се свърши с парите.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: Gecata   
Дата:   17-11-15 11:31

vkk1 не знам дали се сещаш, но фотографията освен хоби за много хора в този форум е и професия! С приходите от от фотография храним семейства, плащаме сметки и данъци, купуваме техника, влагаме в пътуване и т.н. Наборът от снимки които търси господинът, не предполага снимки от някой който през свободното си време е минал и "нащракал" паметниците в Сливен, и околностите (е може и да има някой кибик без работа който да го е направил), а системна работа от професионалист (и) с високо изискване към качеството за печат.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: lamerko   
Дата:   17-11-15 11:51

Pavlov: да разбирам, че си съгласен с твърдението, че фотографията се свежда просто до техника и натискане на копче. И как го разбираш ти, че в единия момент се говори за липса на ресурси за техника, а в следващия момент се парадира с печатници. А сега, шах и мат. [smilie18]

Казвал съм го и друг път - снимам единствено за удоволствие. Не търся избивка и такава никога няма да имам. Не знам дали си от Сливен, но аз не бих искал да ме "представлява" някой пред света с подобно мислене!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: iliyanb   
Дата:   17-11-15 12:00

Геца не се хаби с хора, които са далеч от истината. Няма смисъл. Юри е цитирал Алеко Константинов. Изчерпал е подробно въпроса с този цитат. Измекярщина е точната дума за мислене от типа "Искам да осъществя едно проектче, комерсиално разбира се. Проектчето се състои от х компонента. При у от тях трябва да се мине безплатно или тънко. По възможност у трябва да е равно на х"[smilie18]

Pavlov, точно в цивилизованите страни такъв вид отношения се уреждат главно по комерсиален начин. Но според мен ти няма от къде да знаеш това. Отношения "Искам да направя нещо за без пари, тоест с нула инвестиция, пък после ще пробвам да продам продукта." са характерни само и единствено за нашия географски район в Европа.



Публикацията е редактирана (17-11-15 12:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: vkk1   
Дата:   17-11-15 14:22

Gecata, точно така, има любители и професионалисти.
Снимките на едните едва ли са с качество като на другите.
Т.е. конкуренция няма. Ако са еднакви - тогава една от двете групи трябва да се замисли, и то много.
Аз видях в изискванията "300px".
Да направиш снимки с такава резолюция не се изисква професионализъм.
За качество и творческа стойност не се споменава.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: camelasign   
Дата:   17-11-15 15:21

Абе не се ли запитахте защо изобщо не са потърсени сливенски фотографи? Аз съм участвал на подобни представяния на България в Европа. Предоставих снимки на приятелка. Знам за какво става въпрос. Има човек, който пътува с фотографиите, представя ги...и получава пари за това. Хонорар + всички разходи. И всички действат така. Почват да търсят снимки от къде ли не, и мъкнат каквото и да е, само и само да не платят, защото трябва да платят от общия бюджет за случката, който те си разпределят.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »