Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: axlastro   
Дата:   14-11-15 09:31

Здравейте, мисля да си купя един обектив от Техно... нещо си онлайн, защото не съм сигурен че ще ми хареса и може да реша да го върна в съответния срок. Въпроса ми е на някой случвало ли му се е и създават ли някакви спънки съответните търговци?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: mantano   
Дата:   14-11-15 11:10

Купувал съм телевизор онлайн от Техномаркет - дойде с техен куриер но на втория ден сдаде багажа - дисплея показваше едни грозни хоризонтални черти, предложиха ми да го заменят за друг но тъй като бях максимално ядосан реших да го върна. С документите за покупка отидох в магазин и с един приемо-предавателен протокол веднага ми възстановиха сумата. Така че предполагам за всяка една стока дори и да не ти допадне можеш да я върнеш в законовия срок - мисля че беше 20 дни по новите промени / може и да греша за срока/

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: PhotoBo   
Дата:   14-11-15 11:25

Беше 7 дни от датата получаването, но явно са го променили на 14 дни. ТУК има повече инфо.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: axlastro   
Дата:   14-11-15 12:25

По-скоро ме интересува ако го заплатя онлайн и го взема от магазин (има такава опция) дали ще важи същото правило. По телефона ми казаха, че важи но се сещате, че може просто така да са ми казали. Все пак става въпрос за покупка (договор) от разстояние, но знам ли...

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: Pavlov   
Дата:   15-11-15 07:30

Важи.
След като поръчката е пусната онлайн, на теб стоката ти се изписва от интернет магазина, а не от физическия. Независимо откъде си я взимаш.
Обаче ако решиш да я върнеш, си длъжен да заплатиш транспортните разходи (ако има такива), дори и да я занесеш в същия магазин, в който си я получил.



Публикацията е редактирана (15-11-15 07:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: axlastro   
Дата:   15-11-15 09:23

Благодаря! Сега остава Техношит да си оправят бъгавия онлайн магазин и да ми отблокират парите в картата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: deerstalker   
Дата:   15-11-15 10:48

Опция за покупка през интернет и вземане от магазина - няма! - поне преди беше така [smilie5]



Публикацията е редактирана (15-11-15 15:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: axlastro   
Дата:   15-11-15 12:04

В какъв смисъл няма?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: Pavlov   
Дата:   15-11-15 14:29

deerstalker написа:

> Опция за покупка през интернет и
> вземане от магазина - няма!!

Я пак помисли [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: hemilio   
Дата:   15-11-15 15:26

А,може ли да се тества?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: deerstalker   
Дата:   15-11-15 15:46

Pavlov [smilie5]
Това е ново :)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: axlastro   
Дата:   15-11-15 15:56

Поръчах го. Утре ще преведа парите и отивам да си го взема. После ще пиша ако реша да го връщам.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: hemilio   
Дата:   15-11-15 17:12

Дават ли да се тества при взимането????

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: axlastro   
Дата:   15-11-15 17:23

Ще видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: axlastro   
Дата:   17-11-15 12:02

Взех обектива днес. Не дават да се тества при взимането - носят го от склада и се пише някакъв протокол, че е взет. Все едно са ти го пратили по пощата.
За връщането ще разказвам, защото като гледам сигурно няма да се задържи при мен дълго.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: Pavlov   
Дата:   17-11-15 12:59

Преди да го върнеш, се обади на телефона на онлайн магазина, да се уговорите как точно да стане. Защото, нали ти казах, ти по документи не си го купил от магазина, от който си го взе физически. И ако отидеш направо там, може да ти създадат проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: axlastro   
Дата:   17-11-15 13:07

Разбира се, то има и форма, която се попълва пак от онлайн магазина се тегли. Ще пощракам с него и ще реша.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: smithee   
Дата:   17-11-15 14:44

А някой знае ли след колко време връщат парите в картата ? Дали мога да си поръчам обектив за 2-3хил, да поснимам с него ден-два много внимателно и после да го върна ? Имам гратисен период без лихва на кредитната карта и въпроса ми е - ще ми върнат ли парите по картата до месец или ще бавят повече? Иначе "идеята" не е никак лоша :)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: Батко   
Дата:   17-11-15 14:52

Може би не сте съвсем наясно с процедурата!

Можеш да върнеш стока онлайн в 1 от 3 случая:
1. Объркали са модела / стоката.
2. Стоката е дала дефект. ( не си окъсил контактите, защото си личи )
3. Стоката е неразпечатана! ( променил си си решението )

Няма такъв филм - купиш си обектив, снимаш 2 седмици яко и после го връщаш.
Някои фирми предлагат връщане на разпечатана стока, но това си е тяхна политика и не може да се изисква от всички търговци.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: lamerko   
Дата:   17-11-15 14:54

Може да се окаже, че няма да може да го върнеш. Идеята е една вратичка - използват я при тълкуването в това, в какъв вид връщаш стоката. С други думи можеш да върнеш само НЕразпечатана стока :)

Същото е и със Синтезиса - след драмите с обектива почнах да правя проверка как стоят нещата и се оказа, че за един ден съм се прецакал (ако съм бил върнал обектива до 7-мия ден заради дефект - възстановяване на пари или нов без серзно обслужване). Ама кой да чете условията...

Правото на отказ може да бъде упражнено само в случай, че задължително са изпълнени следните условия: Оригиналната опаковка на стоката да не е отваряна в т.ч. да не е нарушена целостта на поставените върху опаковката защитни стикери.

посочени писмено основателни причини за това и се подпише декларация, удостоверяваща, ч е стоката се намира във вида, в който е получена, без да е била използвана и е с ненарушена оригинална опаковка.

С други думи можеш да се откажеш само ако не погледнал какво има в кутията [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: imitev   
Дата:   17-11-15 14:59

При онлайн покупки правилата са различни - може да го върнеш и разпечатан.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: Батко   
Дата:   17-11-15 15:05

imitev, пробвай, после пак обяснявай ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: imitev   
Дата:   17-11-15 15:22


Купувал съм и съм връщал.

Не от техно-нещо си, но все пак...

С техно-нещо нямам желание да се разправям по принцип. Дървеняци са...

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: smithee   
Дата:   17-11-15 15:40

Не съм купувал и връщал фототехника, но от дискаунтърите съм връщал стока дори без касова бележка !!! Последно върнах едни колонки за компютър от Кауфланд защото не искаха да работят с моя компютър на работа (вкъщи нямаше проблем). Занесох ги, не пазих касовата бележка, но стоката беше тяхна и това се виждаше, предложиха ми или да ми върнат парите ВЕДНАГА или да си взема друг модел.
Но явно при покупка на фототехника вземат предвид "изобретателността" на българина :)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: lamerko   
Дата:   17-11-15 15:43

Може да се наложи да преразгледам максимата си да не взимам компютри и фототехника от магазин за зеленчуци :)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: petrov88   
Дата:   17-11-15 15:55

И на мен ми се е налагало да връщам. За собствена сметка при куриера, а после парите бяха в картата след 2-3 дни.
Колкото до кауфланд, там нещо са изкривени. Миналия ден им звънях с питане дали мога да върна и в какъв срок нещо, което майка ми си купи,но установи, че няма да ползва, а от там ми казаха, че мога да я върна през целия период на гаранцията и те ще ми върнат парите... :D
Връщал съм и неработещ продукт /но не в България/, и тогава от магазина ми изпратиха стикер, който да залепя на пратката, който ме освобождава от куриерски разход, и пак парите бяха в картата след няколко дни.



Публикацията е редактирана (17-11-15 15:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: Jaly   
Дата:   17-11-15 19:34

Връщала съм фотографска техника, закупена онлайн, не ми направиха проблем никакъв. Доставката беше за моя сметка, както и сумата за наложения платеж, понеже сумата беше голяма. За всякакви други покупки от нета също не съм срещала проблеми -с касовия бон и запазена опаковка ми ги приемаха.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: axlastro   
Дата:   19-11-15 18:19

Днес върнах обектива в Технополис. Само да вметна - не бях обърнал внимание, че 14 дневния срок важи само за ФИЗИЧЕСКИ лица, но въпреки това нямаше проблем, което определено ме изненада - просто издадоха едно кредитно известие и ми върнаха парите на място. Може би ако се бях позабавил с връщането, щеше да е малко по-сложно.

Така - всеки, който не е сигурен и иска да се убеди, че дадена техника е неговата, а ако не е - да я върне, да има предвид, че според ЗЗП, към който препраща ЗЕТ, потребителя има право да се откаже от дистанционен договор само ако е физическо лице. За фирми не важи.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: icovalchev   
Дата:   19-11-15 19:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: axlastro   
Дата:   19-11-15 20:11

В цял свят е така бе колега. Купувай си само неразпечатвана кутия директно от магазина да ти я отворят пред теб. Аз ги бях накарал да ми подпечатат гаранцията, така, че може да се върне при канон поне за да го прегледат и да издадат нова.

И не съм си снимал ташаците :)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: victory13   
Дата:   19-11-15 20:15

... че не с снимал, не си... ама за "завирането" нищо не казваш [smilie18] [beer]

а "колегата" най-добре да ожени сина в детската градина [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: Pavlov   
Дата:   19-11-15 20:16

icovalchev - би ли искал да прочета вместо теб закона, за да ти отговоря? Моля те, нека! [smilie25]

Чл. 55:

(4) Потребителят носи отговорност само за намалената стойност на стоките, причинена от изпробването им, различно от необходимото, за да установи естеството, характеристиките и доброто им функциониране.

Тоест, като нащракаш 10 000 кадъра и върнеш скъпото тяло, търговецът си изчислява с колко му е паднала цената от това, и си го удържа от това, което трябва да ти върне.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: icovalchev   
Дата:   19-11-15 20:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на обектив онлайн - връщане
Автор: axlastro   
Дата:   19-11-15 20:52

Отбелязвам си - да не си купувам светкавици от Техно... :)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »