Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon 1200D vs Nikon D3200
Автор: crowie   
Дата:   06-11-15 14:21

Както се вижда- в дилема съм за първи dSLR.
Чета ревюта, гледам снимки. Доколкото виждам основната разлика е, че при Канона цветопредаването е по-добро, но шумът на по-високо ISO е по-голям. При Никона е обратното, виждам по-некачествено цветопредаване, но значително по-малко шум при високо ISO. Въпросът ми към по-разбиращите е: кой компромис е допустимият, има ли хора сред вас, които имат тези фотоапарати (или поне един от тях) и бихте ли ми споделили ваши впечатления от опита си досега? Кои са минусите и плюсовете от опита ви или от личните ви впечатления. Дайте ми съвет, моля.

 Re: Canon 1200D vs Nikon D3200
Автор: realnoncho   
Дата:   06-11-15 14:28

Ако ти харесва повече картинката от единия апарат пробваш по възможност на място и ако ти пасне взимаш него [beer]
Всеки си прави сметка по неговите предпочитания на снимане и ергономия, аз примерно в момента не бих си взел нисък клас DSLR.
 Re: Canon 1200D vs Nikon D3200
Автор: бонд   
Дата:   06-11-15 14:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Canon 1200D vs Nikon D3200
Автор: neoneno   
Дата:   06-11-15 14:43

1.Първо помисли къде, и какво щеснимаш.
2.После натрупай знания в тази посока.
Машина от какъвто и калибар на най- ниския клас ,ще ти е все едно в картинките.Че дори и без огледалка това че имаш ДСЛР няма да направи снимкитети уникални,страхотни и т.н.Не си имал до сега база да сравняваш в картинките. Затова мислиш, как да постигнеш целите си каква оптика(обектив) ще ползваш. Цените им и накъде да поемеш, с никон или канон. Или да вземеш 2ра ръка Д5ххх или 100д или 600д +(за канон) които са по висок клас с повечко благинки.

Аз имам 600д и съм много доволен за каквото снимам.С риск да се повторя: Помисли какво,как,къде ще снимаш и целта какво ти трябва. Тук мнения ще получиш много, пристрастия към марки,модели. Но никой колега не може да нацели ти от какво имаш нужда и какви са ти целите и личностните предпочитания...

П.с. Ако взимаш машината просто да си имаш СЛР то която и да вземеш ще те удволетворява.

Успех![cool]
 Re: Canon 1200D vs Nikon D3200
Автор: crowie   
Дата:   06-11-15 15:15

Естествено, че апаратът не прави снимката добра. Нагледал съм се на хора с машини над 2000, които снимат на автоматик.
Обичам да снимам пейзажи, макро и особено нощната фотография ме влече.
 Re: Canon 1200D vs Nikon D3200
Автор: icovalchev   
Дата:   06-11-15 15:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Canon 1200D vs Nikon D3200
Автор: kvakioh   
Дата:   06-11-15 15:39

Mного зависи от стъклата. Обективите са по-важни. Тялото е консуматив.
В случая Никон 3200 е по-добър от Канон 1200Д
 Re: Canon 1200D vs Nikon D3200
Автор: crowie   
Дата:   06-11-15 15:51

Явно се заяждаш нарочно, защото за некютук е очевидно, че нямам финанси. Ако има да кажеш нещо смислено и да ме посъветваш-заповядай. Ако не- не си чешай пръстите, господин icovalchev .



Публикацията е редактирана (06-11-15 15:52)
 Re: Canon 1200D vs Nikon D3200
Автор: Pac   
Дата:   06-11-15 15:55

За Канон има евтин и добър пейзажен обектив (10-18), докато тези за Никон са 2-3 пъти по-скъпи.
Никон пък имат страхотен 35мм ф/1.8 обектив без еквивалент от канонска страна (поне не и в тоя ценови клас).

По-добре е наистина да си набележиш какви стъкла ще искаш, да сравниш вариантите за двете марки.

И аз съм на мнение, че Никонът е по-добрият от двата апарата, но като цялостна система съвсем не знам. Зависи пак от конкретните нужди.

А иначе бих те посъветвал да видиш и безогледалните алтернативи. Фуджи / Сони / Олимпус / Самсунг. Аз бях на Никон (Д5200), смених го с Фуджи (Х-Т1) и съм особено доволен.
Вярно Фуджито ми е по-висок клас апарат и с по-скъпи обективи, та ако е важен бюджета, може би Никон и Канон ще ти позволят да се оборудваш за по-малко пари.
Безогледалките обаче изпадат на много добри пари втора ръка, не знам ти дали държиш да купуваш нова техника?



Публикацията е редактирана (06-11-15 15:57)
 Re: Canon 1200D vs Nikon D3200
Автор: hrup   
Дата:   06-11-15 16:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Canon 1200D vs Nikon D3200
Автор: Todor_Prikumov   
Дата:   06-11-15 16:11

А до преди 1 седмица бях в твоето положение и след около 2 месеца четене на форуми, ревюта, блогове и т.н взех Nikon D7000 + 18-55 VRII и смятам, че направих чудесен избор. Разбира се говоря за втора ръка, понеже от няколко години съм превъзмогнал догмата, че втора ръка не било работа. Еми да зависи, но хората са казали, че техника, прасе и жена са на късмет, а мъж и куче - както ги научиш :D ...та и аз следвам тази максима и не съжалявам.

Ето я и моята тема, може да ти е полезна:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1740229&t=1740229
 Re: Canon 1200D vs Nikon D3200
Автор: Pac   
Дата:   06-11-15 16:11

@hrup

Да.
Културно зададен въпрос, на добър български език, от усмихнато момиче с усет към красивото.
За последното съдя по снимките в профила ѝ. Те не са добре технически именно заради слаба техника, но иначе се вижда, че задапаратното устройство има добро око.



Публикацията е редактирана (06-11-15 16:12)
 Re: Canon 1200D vs Nikon D3200
Автор: crowie   
Дата:   06-11-15 16:20

HRUP, като се имаш за по-висшестоящ, кандидатствай за ПАПА, защото ние, обикновените хора явно не значим нищо
 Re: Canon 1200D vs Nikon D3200
Автор: hrup   
Дата:   06-11-15 16:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Canon 1200D vs Nikon D3200
Автор: Hman   
Дата:   06-11-15 20:55

Огледай се приятели около теб с какво снимат. Може както да ти дадат съвети относно употребата на техниката, така и да обменяте обективи или светкавици. Лично аз като потребител на Никон мога да препоръчам D3200 не заради тялото а заради обективите. Тези който съм ползвал, и са много добри 35мм/1,8 50мм/1,8 85мм/1,8 105/2,8 макро Токина 11-16/2,8. Можеш да си намериш примери с тях в нета. Цветопредаването за мен е малко относително понятие, може аз да не харесвам примерно това което е най за други. А относно ИСО никона бие тук. Така че колега (макар че аз не съм фотограф) избора е твой.



Публикацията е редактирана (06-11-15 20:56)
 Re: Canon 1200D vs Nikon D3200
Автор: axlastro   
Дата:   06-11-15 22:48

В момента 100д е на промоция за 1800 лв с троен кит 10-18 18-55 55-250 стм. Само обективите втора ръка са над 1000 лв. Тялото се продава за 400 в базара. Иначе като матрица Никона е по-добре, но чак толкова няма да го усетиш. Като евтини и добри китови обективи - канона. И едно стативче евентуално. Другият вариант е 17-55 2.8 от базара и 100D пак оттам.
Но понеже не е посочен бюджет остава да гадаем.
Като цяло 1200D е по-зле от 100D



Публикацията е редактирана (06-11-15 22:49)
 Re: Canon 1200D vs Nikon D3200
Автор: славчо1989   
Дата:   07-11-15 03:29

Aз бих избрал никона.Дори и да не ти харесва цветопредаването,има фотошоп.Аз винаги си минавам снимките през фотошопа, къде по-тъмна станала снимката, къде по-светла,къде съм объркал баланса на бялото.Като цяло е доста по-трудно да изчистиш шума от снимка, но цвета е лесен за обработка.
 Re: Canon 1200D vs Nikon D3200
Автор: mogila   
Дата:   07-11-15 10:01

"Aз бих избрал никона.Дори и да не ти харесва цветопредаването,има фотошоп."
"Като цяло е доста по-трудно да изчистиш шума от снимка, но цвета е лесен за обработка. "

Мале мале мале...
 Re: Canon 1200D vs Nikon D3200
Автор: InnerSelf   
Дата:   07-11-15 10:44

Не ползвам нито една от двете марки, не съм специалист и разбирач, не ти препоръчвам нищо, но ще дам линк към една статия. Тя на един американски фотограф, чието творчество много харесвам, и който скоро е праминал от Канон към Никон, след като 15 години е бил с Канон.
Съвсем подробно е обяснил защо го е направил, дал е нагледни примери. За мен лично статията беше много интересна, въпреки че пак казвам, не ползвам нито едната марка. Вярно е, че става въпрос за фулфрейм, но пък може да ти е от полза. И да, напълно нормално е, когато зададеш въпрос за две или три конкретни модела DSLR да се появи някой, който да ти препоръча безогледална камера. Човек понякога започва да си мисли, че всички производители на такива камери са платили на някои хора да ги навират във всяка една тема.

Поздрави и успех с покупката!

http://www.thepolarroute.com/2015/04/switching-from-canon-to-nikon/


 Re: Canon 1200D vs Nikon D3200
Автор: chrisnoch   
Дата:   07-11-15 12:41

"И да, напълно нормално е, когато зададеш въпрос за две или три конкретни модела DSLR да се появи някой, който да ти препоръча безогледална камера. Човек понякога започва да си мисли, че всички производители на такива камери са платили на някои хора да ги навират във всяка една тема." (InnerSelf)

След като не си "специалист и разбирач", нормално е да не знаеш, че безогледалните камери имат куп предимства, които класическите DSLR-и никога няма да придобият. Начинаещите не знаят това и няма нищо лошо да им се напомня във всяка тема.
Болшинството "фотографи" в този форум снимат с Канон и Никон просто по инерция - защото по-напредналите им приятели имат такива системи, защото те са уж най-популярни (най-вече заради "възрастта" си), защото ... именно Канон и Никон не успяха толкова години да "спретнат" една прилична безогледалка, та заклетите каниконианци се чувстват длъжни априори да плюят всичко, дето няма хлопащо огледало.
Реалността е съвсем различна:
- Всички (с изключение на Канон и Самсунг) използват сензори на Сони, защото те са най-добрите. Канон го закъсаха за сензори преди години, ама са се запънали като магаре на мост и не си признават, а мъчат феновете си с нисък динамичен обхват и ужасяващи проблеми в сенките. Напоследък получиха някакъв "проблясък", та оборудваха G3 X и G5 X с матрици на Сони. Резултатите са впечатляващи. Дано тази тенденция продължи!
- Безогледалките нямат нужда от корекция на автофокуса, защото използват контрастен или комбинация от контрастен и фазов автофокус.
- Безогледалките са с опростена (и потенциално по-надеждна) механика и могат да снимат с всякакви обективи заради късата работна отсечка.
 Re: Canon 1200D vs Nikon D3200
Автор: InnerSelf   
Дата:   07-11-15 13:05

След няма нищо лошо да се напомня, следователно няма нищо лошо и аз да се дразня :) Ми пък не ме кефи във всяка тема да чета за безогледалки. Ми не са върха на света и не, не всички ни кефи да държим нещо малко в ръцете си [smilie5]
Има нещо лошо да се повтарят постоянно едни и същи неща навсякъде. Хайде сега да кажем и за батериите на безогледалките, надеждността на автофокуса на безогледалките и т.н.
Точно в статията, към която съм дал линк, човека е показал как сензора на Никон се справя по-добре от този на Канон.
 Re: Canon 1200D vs Nikon D3200
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   07-11-15 13:15

Сензор на Никон... Ммммм [smilie3]
 Re: Canon 1200D vs Nikon D3200
Автор: InnerSelf   
Дата:   07-11-15 13:31

Добре сензора, произведен от Sony, по спецификации на Nikon... така бива ли? Някой друг, неудовлетворен?
 Re: Canon 1200D vs Nikon D3200
Автор: hrup   
Дата:   07-11-15 13:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Canon 1200D vs Nikon D3200
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   07-11-15 13:42

InnerSelf написа:

> Добре сензора, произведен от Sony, по
> спецификации на Nikon... така бива ли?
> Някой друг, неудовлетворен?

Аз съм напълно удовлетворен either way, дет се вика. Просто ми е интересно как отговори на пост, в който точно това се обяснява, казвайки за сензора на Никон. [smilie7]
Отделно, че това е сензорът на А7r, т.е. дори няма exclusivity за Никон вече. Поуката е, че много се робува на марки и тип системи. Аз обичам големи и тежки кютуци, но не се заблуждавам даже, че сензорите на повечето безогледалки са > от този в моята тухла. Хората навират безогледалки, защото наистина някои преимущества трябва да си адски необективен, за да ги омаловажиш, ergo са си истинска алтернатива на гореспоменатите тухлички. Още повече, когато тухличките са от нисък клас. Надявам се сега няма недоволни, а забележката ми беше безобидна шега. [shtrak] [beer]
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.