Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: erzsebet   
Дата:   06-11-15 23:00

Лелеее, колко сте изписали. Ще чета всичко утре от компа, ама ще ви напиша какво мисля дотук като дочета и видя цените.
Не съм "колежка", както някои предположиха. Ако се чудите верно ли някой може да е толкова смотан и невеж - воала! Притежавала съм един-единствен фотоапарат досега, беше някаква малка сапунерчица, даже не помня марката. И понеже не я използвах, я подарих. Преди десетина години това. Ясна ви е картинката, нали? :) Учила съм някакви принципи и общи неща на младини, но наистина не разбирам, не снимам и без вас няма как да избера нещо хубаво.
Междувременно отново благодаря ... и за съветите, и за майтапите. Чакайте сега да си подредя мислите и да помисля на спокойствие какво да купя. Събрах доста идеи, виждате. Дано успея да различа кое е майтап [smilie5]

 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-11-15 00:08

Невеж, ама друг път, щом знаеш що е сапунерка, композиция, зуум, фокус, експозиция, че чак и леки закачки на професионално ниво се долавят, както и лафове за чанти с обективи, тела и чукчи ...познати на форума от години. Признавам и аз се вързах, но темата раздвижи форума, нека не спира до тук. И аз отивам вече за пуканки, кеф! [cool]
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: D_B   
Дата:   07-11-15 00:19

Т.е., има хора които разполагат с достатъчно време, да създадат фалшив профил, да го направят активен за писане във форума (знаете как става) и после да поддържат виртуална история и да я развиват?!? И примерно за това не им се плаща? И потриват ръце някъде в тъмното, а ухилената физономия огрява единствено монитора, че темата на която е дал начало генерира трафик и мнения?!

Къде е пойнта? Трябва да има някаква идея... иначе ме изумява с безсмислието си и пилеене на време и енергия....
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-11-15 01:06

Идеята е най-ясна в разбиранията на хората с фиктивни профили, но няма да се разкрият, все пак това е равносилно на нарушаване на правилата, защо да го правят, защо да ни обясняват?!
Ще дам само няколко варианти, които ми хрумват в момента, но може и съвсем друг да е пойнта:

- Наличие на много свободно време.
- Шега и закачка с околните, знайни и незнайни форумни люде, един вид да се видим "кой колко пари струва", като разбира се не става въпрос за никакви пари в случая, пък може и да става...
- Крехка детска възраст, неизразена емоционалност, сексуалност, вид психическо разстройство...
- Търсене на същински отговор на даден въпрос от хора, които не искат да разкриват истинската си същност, защото са вече познати на форума (добри автори или пък втръснали ботове, чиито постове не се четат с интерес)
- Анкета, вид статистика, проверка на общественото мнение, пазара, бъдеща далаверка, внос от чужбина с цел продажба, печалба и т.н.
- Просто фън, както се казва и получава понякога - просто петъчно ;)

Сигурен съм, че ако се напрегна ще измисля още поне още толкова причини, глупави от нечия гледна точка и може би далеч от самата истина в момента, но пиша от телефона си и честно казано малко ме домързява, особено сегс с напредването на вечерта.

Който и да се крие зад профила в тази тема, личи си, че е има добър изказ, познания и успя с лекота да заблуди много хора опитващи се да помогнат, че и не малко се изписа...но поне весело стана.
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: Emoxide   
Дата:   07-11-15 02:09

и все пак нека всеки даде по едно предложение - своя фаворит, съгласно посочения бюджет до 700 евро.

предлагам OLYMPUS OM-D E-M10 II + M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150mm 1:4.0-5.6 II

Аз вече казах своето предложение. Давайте вие...
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-11-15 02:20

Емо, ако е само за темата, предлагам да отвориш нова, поне си стоиш зад името...иначе само си правим вятър...
Аз също имам свое предложение, но не виждам защо да продължавам да пиша във фейк тема, която сигурно ще бъде затворена дори...



Публикацията е редактирана (07-11-15 02:22)
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: Emoxide   
Дата:   07-11-15 02:35

ОК отварям нова тема, но с по иначено заглавие, свързана е и с Фото-Форум Фест [cool]
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: Serbezov   
Дата:   07-11-15 05:46

Тези които правят фалшиви профили явно не са на ясно какво е IP адрес и че при влизане с друг профил админа или модераторите виждат кой и колко профила са влизали от един адрес,не че няма и тарикати което използват и проксита [beer]
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: Monov   
Дата:   07-11-15 07:29

За 700 евро нещо втора ръка, може да обзаведе любимия и той да е доволен.[cool] erzsebet хвърли едно оченце на базара, може пък да си харесаш нещо!



Публикацията е редактирана (07-11-15 07:33)
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: Бонд   
Дата:   07-11-15 08:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-11-15 09:35

Напротив. IP адреса е най-малкия проблем за влизане от различно такова. Няма да обяснявам като по новините как точно се извършва престъплението, за да не съберем още повече ентусиасти във форума, но въобще не е някакъв проблем за този, който целенасочено е поел този път. Да не говорим, че в БГ, пък и по цял свят все още нет доставчиците предлагат динамично IP, т.е. сменя се всеки път след рестарт на рутера или нова конекция към сървъра и пак иди го хвани...Както и да е, всичко е и до самосъзнание [smilie3] На мен стилът на писане на автора ми допада, бая маймунки събра на клона, в това число и мен [smilie5]



Публикацията е редактирана (07-11-15 09:54)
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: Monov   
Дата:   07-11-15 11:09

Erzsebet в базара изпадат оферти но трябва да се следи, и аз преди 3-4м. бях пред същата дилема . Какъв апарат да си купя??? И се започна едно четене,четене минах през що е „фулфрейм, кроп“ и таман стигнах че системата от събирателни лещи изработени от краново стъкло с пречупване на лъчите 1,57 и разсейвателна леща от флинтово стъкло с показател на пречупване 1,64 намалят хроматичните аберации, система наречена „ахроматична леща“ и от толкова лещи ми се дояде леща, и хоп звъни се на вратата.[smilie11] Отворих я и трима едри господа с бели престилки много учтиво ме помолиха да ги придружа, те бяха толкова едри че въобще не се противих. Закара ха ме в някакъв хотел в планината имаше още хора с такива престилки, бяхме двама в една стая съквартиранта ми твърдеше че е Скот Келби беше топло, хранеха ни и сутрин и вечер много приятно девойче[smitten] ми носеше в една чашка шарени бонбонки. [shtrak]
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: erzsebet   
Дата:   07-11-15 16:28

Едва сега сядам да чета всичко, което сте писали. Дотук, по диагоналната система, останах със зинала уста [smilie10] Трогната съм, че ме имате за някой разбирач. Това ми е първата и единствена регистрация във фото форум :) Всеки е виждал чанти, всеки е срещал фотограф, и доста хора са учили що е това композиция. Нормално е като се допитвам до специалисти, да спомена барем това, за което някога съм чувала. Имам понятие що е камера обскура - да, но не умея да снимам и не обичам. Можех да отида да питам в магазина какво ще ми препоръчат, но се сещате като ме видят как мигам наивно, какво ще ми пробутат. Мернах по-горе "добър изказ" - боже, след толкова години извън България, едва сглобявам по някое разбираемо изречение [smilie5]

И да, мноу мразим да лъжем ;) Това на първо място. Не разбирам хората, които си правят "фалшиви" профили (не че моят не е бая анонимен). Имам нужда от помощ и съвет - получих ги. То се е видяло, че вместо приятеля ми, аз ще трябва да стана половин фотограф, докато му избера подаръка [smilie5]
Преди тук да ми кажете, нямах представа, че огледално-рефлексните (дето им викате ДЛСР - това го подозирах, но гуглих) имат нужда от калибриране в сервиз. Или че безогледалните вършат толкова добра работа в днешни дни.
И т.н. и т.н.
Не можете да си представите колко приятно изненадана съм и колко мило ми стана, че отделяте от времето си да ми обяснявате и помагате - в тази тема и на лични. Затова ще се съсредоточа и като вече имам представа горе-долу какво "не" и какво - "да", ще опитам да излъча няколко апарата-победители.
После пак ще питам, но вече ще ви кажа между кои се колебая.

Ако въобще някой се интересува каква съм, що съм - обикновен мениджър в огромна корпорация. Дано не съм разочаровала сеирджиите

Време за четене!
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: erzsebet   
Дата:   07-11-15 16:56

Олеле, ужас. [smilie2] И мъж сте ме изкарали, и нечие дете, и трол и не знам си какво още. За какво ви е истинското ми име?! [smilie11] Всеки администратор може да ви даде ай пи адресите, от които влизам. Какво значение има това, ако някой нещо попита? Или за да попитам какъв апарат да купя за подарък, трябваше задължително да ме познавате лично от години и да съм доказан фотограф [smilie11] [smilie11] [smilie11]
Честно казано, очаквах още в началото да ми напишете 2-3 модела и обективи и дотам. Не подозирах повечето неща, на които ми обърнахте внимание (но се оказват важни!). Завързаха се разни професионални дискусии, които аз дори невинаги разбирам.
Почетвъртвам се сигурно, но благодаря страшно много за съветите!
И ужасно съжалявам, ако съм дала повод някой ме мисли за мъж, дете и трол. Копирах си предложенията и сега ще ги разглеждаме и обсъждаме с приятеля ми.
Ако затворят темата, то 100% няма да е заради искрения ми въпрос.
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   07-11-15 17:07

Продължаваме напреТ! [smilie18] [smilie5]
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: Serbezov   
Дата:   07-11-15 17:08

Бонд и на цялата рода да направиш регистрации щом се ползват от едно място влизат със едно и също ип[smilie5]

PhotoBo смяната зависи от настройката на DHCP сървърите, тоест може да се сменя при рестарт на рутера но може и да не сменя,а да е зададен за определено време[beer]
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: hrup   
Дата:   07-11-15 17:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: erzsebet   
Дата:   07-11-15 17:22

Засега OM-D E-M10 Mark II печели, да се върнем към темата.

Едит: Стативът ще е vanguard alta pro 264AT



Публикацията е редактирана (07-11-15 17:30)
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   07-11-15 17:29

Еее, жалко, що не заложих на него... [smilie10] [smilie22] [smilie21]
Добре, имам нов фаворит и предлагам https://www.photopavilion.bg/?page=catalog&catalog=2&cat=229&product=14829&show=additional.

Залагам 5 лв. 50 стотинки.[smilie7]



Публикацията е редактирана (07-11-15 17:29)
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: erzsebet   
Дата:   07-11-15 17:34

Dobromir_Kalenikov , ще отидем да пробваме разни апарати, преди да купим. Но четохме, четохме кой какво предлага като параметри, гаджето хареса олимпуса. Не е окончателно, ама ще имаме време да гледаме утре или чак през седмицата.
Моля, не се карайте в тази тема.
Имаме вече фаворит; ако решим друго, ще ви пиша. Събрах достатъчно идеи, за които съм наистина безкрайно благодарна.
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: erzsebet   
Дата:   07-11-15 17:37

За тези, които дадоха идеи да прегледам базарите - определено търся нещо ново. Пък и в Словакия всички са измамници [smilie5]
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   07-11-15 17:38

Е, браво, бе! Ама то така не е интересно... Какво значи гаджето хареса... А изненадата? На' ти, Пеньо, подаръка! Не се прави тъй, младото поколение... [smilie11]

ЕДИТ: Сега видях, че хруп отдавна га' ѝ предложил туй Фиджи. Езвенявам са!

ЕДИТ2: ХТ10 изглежда като от 64'та година, ама ОМД-Е-М10 МК2 е много футуристичен откъм дизайн, нали erszebet [smilie18]



Публикацията е редактирана (07-11-15 17:41)
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: Emoxide   
Дата:   07-11-15 18:09

Помоему, OM-D E-M10 II има много предимства във функционалността спрямо това консервативно и куцо Фуджи.

- Фуджи в близките обозрими 3-4 години няма да сложи тъч скрийн екран, колкото и предимства да дава това. [smilie23]

- Фуджи няма никакво намерение скоро да обърне внимание на качественото видео. [smilie23]

- Фуджи изобщо не възнамерява да въведе стабилизация на матрицата в моделите си със сменяема оптика. [smilie23]
/Е, вярно имат я в някои сапунерки, но кой знае изобщо доколко са разработка на фуджи или ребрандирани Пентакси.

- Фуджи, кога ли ще погледне насериозно съвременното ниво на технология на матриците и да вземе една читава такава, вместо да измисля щуротии с шантава подредба на цветния филтър....



Публикацията е редактирана (07-11-15 18:11)
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: quazimodo   
Дата:   07-11-15 18:32

И сега какво? ИзокА ли се? Олекна ли ти на душата[smile]?
 Re: Какъв фотоапарат да купя на начинаещ ентусиаст?
Автор: BEYA   
Дата:   07-11-15 18:52

Престанете с тези теми менте!Има доста шегаджии тука ама стига вече големи хора сте срамота.
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.