Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Четене на пълни Exif данни
Автор: Esper   
Дата:   04-11-15 09:42

@Павел, ако мен имаш предвид, програмката, която те е впечатлила толкова се нарича exiv2.
Можеш да я свалиш напълно безплатно от тук.
Тя няма графичен интерфейс и работи само от конзола - черен екран, команди, параметри...
Тогава обаче ти казах, че в EXIF има информация за броя кадри на тялото а не на обектива.
Освен това не всяко тяло пише тази информация в EXIF.
Никонските тела го правят.

Аз понеже не ползвам Windows това беше първият тул, който ми попадна под ръка и затова ползвах него.
Иначе за Windows предполагам има достатъчно много подобни програми с графичен интерфейс от които можеш да извадиш същите данни.
Но не и на колко кадъра е буркана [smilie5]



Публикацията е редактирана (04-11-15 09:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Четене на пълни Exif данни
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   04-11-15 10:01

Колега, а ти колко пъти си гледал през стъклата на очилата си? [smilie5] Това амортизирало ли е стъклата повече? Сега ще кажеш, че има значение механичното износване на моторчета, водачи и т.н. - там пък колегата johnywalker (ех, че хубав ник!) го е обяснил кратко и ясно. Подхождай смело, ако искаш да купуваш обектив има доста теми из форума какво да гледаш на обектив на старо - лещи, гривни, луфтове, проби с фокус на близо/далече и различни бленди, гледай болтчетата дали са с олющена боя (знак за отваряне на обектива) и т.н. и т.н.
Определено аз не съм чувал никога за програма, която да чете данни от обектива - поради простата причина, че такива данни просто няма. Ако е някаква нова измишльотина на производителите на обективи, повярвай ми, няма да върви под ДОС програмата, която да ги чете. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Четене на пълни Exif данни
Автор: Esper   
Дата:   04-11-15 10:17

Не съм търсил броя кадри на нищо с тула.
Понеже купих от Павел буркан, какъвто не е съществувал и на хартия (вероятно) когато е правено тялото ми исках да проверя какво ще прочете D70 точно от този обектив.

Просто Павел може би е разбрал грешно, че му проверявам обектива с програма!

Няма проблем, супер е буркана.
Тя сделката щеше да се случи и без този "досовски" повер тул [smilie21]

Иначе ей това исках да видя дали ще изчете моят старец:

Exif.NikonLd2.FocalLength Byte 1 18.3 mm
Exif.NikonLd2.LensIDNumber Byte 1 Nikon AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED

Отговори на това съобщение
 Re: Четене на пълни Exif данни
Автор: Павел_Василев   
Дата:   04-11-15 23:11

Здрасти, колко е малък света :), наистина съм се впечатлил от твоята програма, но и наистина бях изненадан от броя кадри която ти е показала програмата, та чак се чудих какво съм снимал толкова с въпросния обектив, не съм те бил разбрал, разкри се мистерията:), радвам се че си доволен и да покажеш някоя и друга снимка [shtrak][beer]



Публикацията е редактирана (04-11-15 23:26)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »