Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проявяване на филм във Варна
Автор: Artam   
Дата:   16-10-15 15:01

Здравейте,

Тъкмо изщраках първия си черно бял филм Ilford Delta 400, но не знам кой да ми го прояви във Варна. Бихте ли ми препоръчали някого, който активно се занимава с това?

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на филм във Варна
Автор: zhabazelena   
Дата:   16-10-15 19:35

Здравейте, проявявам черно-бели филми ежеседмично и съм от Варна.
Проявител според вида на филма.

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на филм във Варна
Автор: Artam   
Дата:   16-10-15 23:10

Хубаво. Писах ти лично съобщение.

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на филм във Варна
Автор: emilliano   
Дата:   27-03-20 06:16

За да не създавам нова тема, реших да побутна тази.
След доста голяма пауза, реших да се върна на отвреме-навременното снимане на филм.
Възникват вечните за мен два проблема: От Варна съм. Никога не съм проявявал сам.
Самостоятелното проявяване ще го имам за последен вариант, като съм леко обнадежден от това, че Илфорд са започнали да правят химии в малки разфасовки, което би било подходящо за мен. Още по-краен вариант е изпращане на филми до София или другаде.
Та, основните ми два варианта са: подходящо място във Варна, където относително бързо да могат да проявяват ч.б. филми или снимане на ч.б. филми по С41 и машинно проявяване в някое фото. Вторият вариант е достатъчно удачен за мен, но не знам дали в наши дни в някое фото във Варна поддържат химикали с добро качечество и в годност и да мога да разчитам на добро С41 проявяване?

Та в обобщение: Къде (и дали) във Варна ръчно? Къде (и дали) във Варна С41?
Мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на филм във Варна
Автор: virosh   
Дата:   27-03-20 08:57

Не съм от Варна и не мога да ти кажа как стоят нещата там с проявяването по C-41, но предвид текущата обстановка в страната не съм сигурен че фотолабораториите работят.
Това което бих ти препоръчал е да не снимаш филми по C-41 процеса и да си проявяваш вкъщи.
Не е никак трудно нито сложно. Има предостатъчно клипчета в YouTube как точно се прави и има доста помощни приложения за Андроид и iPhone.
Това което мога да ти препоръчам да си вземеш като за начало е: Ilford Film Processing Starter Kit
Това е един чудесен комплект за начинаещи и като проявиш първите си два филма с него ще знаеш какво да правиш след това.

Ако се насочиш към този вариант и имаш допълнителни въпроси - пиши ми, ще се радвам да ти отговоря.


Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на филм във Варна
Автор: ZED   
Дата:   27-03-20 11:02

Здравей, от София съм и за С41 мога да ти помогна в рамките на 2-3дни, а за Ч/Б след около 10дни. Работим с цялата страна. Работим със Спиди, но може и други куриери.
Ако желаеш, пиши на ЛС.
Приятен ден и много здраве![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на филм във Варна
Автор: quazimodo   
Дата:   27-03-20 11:25

Снимай на истински Ч/Б филми и започни да си ги проявяваш сам. Така ще трябва да попържаш[smilie18] единствено себе си за евентуалните провали. Преди две-три години ми се наложи да проявявам ролфилм от едно забавление (проба на стар мехов апарат) и го дадох в подобие на лаборатория, където му доразказаха играта с некадърно проявяване. Няма нищо свръхтрудно или свръхсложно в тази операция. За ужас на майсторите, ще ти препоръчам да си купиш една доза с корекс лента. Навиването става за секунди а резултата с нищо не се различава от разните Патерсъни и ко. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на филм във Варна
Автор: uri64   
Дата:   27-03-20 12:57

emilliano написа:


> Самостоятелното проявяване ще го
> имам за последен вариант, като съм
> леко обнадежден от това, че Илфорд
> са започнали да правят химии в
> малки разфасовки, което би било
> подходящо за мен.

Илфорд произвеждат малки разфасофки от химиите си - проявител, стоп баня, фиксаж и омокрящо в-во - шишета в които съответния химикал е достатъчен за проявяването на 2 филма. Могат да се видят на сайта на Синтезис-а

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на филм във Варна
Автор: ZED   
Дата:   27-03-20 16:15

Ако решиш да се пробваш имам на илфорд малките разфасофки. Съвсем пресни са.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на филм във Варна
Автор: fobo88   
Дата:   30-03-20 11:39

При мен ( Фото Фобо ) може да се проявят черно-бели филми. Предлагам и сканиране.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на филм във Варна
Автор: emilliano   
Дата:   01-04-20 00:42

Благодаря за отговорите! Явно за момента имам варианти. Надявам се при това ми поредно захващане за филмите да съм по-постоянен и да се осмеля най-накрая на самостоятелното проявяване. Все пак, ако накой някога срещне темата и има мнение по въпроса, нека сподели дали някъде се поддържат добре химиите и машините за проявяване по С41.

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на филм във Варна
Автор: ZizoZipzinger   
Дата:   24-04-20 17:23

Здравейте, и аз като вас реших да почна с филмова фотография. Въпросът ми е открихте ли къде да си проявявате и дигитализирате снимките?

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на филм във Варна
Автор: pliska   
Дата:   25-04-20 09:59

гр.София ул."Г.С.Раковски" 86 А срещу Операта до (SDI). тел: 0898 23 70 45
За желаещи извън столицата-Еконт,Сниди,Интерлогистика и други:)[beer]



Публикацията е редактирана (25-04-20 10:05)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »