Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Препоръки за графичен таблет
Автор: Argo   
Дата:   01-10-15 07:50

имах Wacom Intuos, мъчих го няколко години, така и не му свикнах и го продадох...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за графичен таблет
Автор: didesignbg   
Дата:   01-10-15 09:44

Марката е Wacom определено, те си държат правото да произвеждат таблети с пасивна писалка и имат ноу-хау трупано с десетилетия. Има един тънък момент, до съвсем скоро intuos бяха таблетите на марката за работа, а началната серия беше първо volito а после bamboo. В момента обаче тези начални серии бяха ребрандирани на intuos, а бившите intuos станаха intuos pro. Това което e-mil ти е написал се отнася за сегашните про. Няма да го има в тези които гледаш. Разликата е основно в драйвери, нива на натиск връхчета и подобни.
Има голям шанс да не ти хареса за фотография е много удобно за фини селекци, портретен ретуш, евентуално дорисуване на нещо. Моят съвет е да вземеш дори втора употреба бамбу за стотина лева. Да поработиш на него и да видиш дали ще ти хареса. Технологията на таблетите не е мръднала от доста поколения и голяма разлика няма да видиш, новото е софтуер и екстри (повечето абсолютно ненужни). Площ за ретуша не ти трябва само ще ти заема бюрото.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за графичен таблет
Автор: nsirakov   
Дата:   01-10-15 12:00

точно така смятам да сторя, благодаря ти!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за графичен таблет
Автор: Kalimas   
Дата:   01-10-15 15:13

Аз също свикнах трудно с Intuos S. Другия вариант е ако имаш нещо с тъчскрийн ( малко по голям таблет или някое вайо ) да видиш дали за него няма писалки. (Стилусите за вайото май са по около 50-100лв). Така може да получиш нещо между Cintiq и Bamboo.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за графичен таблет
Автор: Тед   
Дата:   01-10-15 18:10

Разликите за мен са чувствителни:

1/ Инутос има Радиално меню, бутони и Ринг - които за мен са повече от предимство;
Съществено предимство; Например за четката, а и за слоевете или там, което си настроите.
2/ Интуоса има по-голяма сензитивност - дистанция писалка повърхност; За позиция на писалката във въздуха до повърхността;
3/ На практика таблета е тъч скрийн за работа с ръката с 2,3,4 и 5 пръсти. Говоря за обичайно ползване. Мишка за кво ти е? В допълнение и с писалка .... мишката е тотално излишна и ненужна. Нито като адаптивност, удобство, скорост и физическа умора на китката.
4/ Интуоса има съвсем друга повърхност -като хартия - освен за художника ....и за фотографа е макс и осигурява по-финни селекции; Макар че мен ако питаш си е до навика на човека. Но технически е по-добър;
5/ Ако някой рисува - Интуоса има наклон на четката ...другите нямат.
6/ Нивата на натиск са разилични ....познайте в ПРо серията как са. Предимство при ретуш.
5,6 са най-важни за професионалистите.
7/ Стилусите/нибсчетата/ определено са различни и за ниския клас въобще не знам как се държат.
8/ Интуоса има много видове стилуси, но еър браша е много уважаван от някои :) Затова тука ОГРОМНО ПреДИМСТВО!!!
9/ Интуоса има опция за wifi.
На Интуоса може да се смени подложката и нибсовете като консуматив - така че от тази гледна н точка е много напред във времето. За евтините нямам информация за смяната на подложката.
Общо взето, ако го ползваш от време на време - евтиния клас, ако го натоварваш често и искаш детайлна и по-прецизна работа - про серията.

Големините - Л,М,С зависят дали рисувате - Л- за художници, М е подходящ за бюро, С-ата за чанта с лаптоп.

Драйвъри- Софтуер - > препоръчвам OSx, под Уин - поведението е коренно различно /разбирайте влошено и бъгясало /. Работата под OSx с wacom е друго измерение.



Публикацията е редактирана (01-10-15 18:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за графичен таблет
Автор: dilomski   
Дата:   04-10-15 11:41

Имам Intuos Pro S.Добре е, за разлика от старото ми Bamboo повърхността се усеща повече като хартиената и доволно за рисуване.Обаче.Яде писци почти като молив.Не ми се занимаваше да си купувам писци и вместо това залепих протектор за дисплей отгоре и сега е гладко и не ги яде.Обаче.Дразнещо е малко колко е гладка, а в някои случаи ти залепва дланта накрая на движението и ти се прецаква контура.Замислям се дали да не го махна този протектор и да си карам с оригиналната повърхност...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за графичен таблет
Автор: marvves   
Дата:   04-10-15 12:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за графичен таблет
Автор: ishootraw   
Дата:   04-10-15 12:13

Wacom Intuos Pen Small за под 200лв върши работа, ако ти е само за Фотошоп и няма да рисуваш кой знае какво с него. Аз имам такъв и е ок. Wacomit-e имат обаче понякога проблем с драйверите и се налага често да се преинсталират, но това отнема 2 мин точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за графичен таблет
Автор: dilomski   
Дата:   04-10-15 20:55

Marvves, това с хартията е хитра идея, сигурно ще е и по-приятно за бачкане.А другото с писците също съм го виждал, просто не съм пробвал досега.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за графичен таблет
Автор: nsirakov   
Дата:   04-10-15 23:29

интуоса пен С е на бюрото ми :)

остана да му свикна ;)

благодаря за съветите

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »