Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Тенденции
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   27-09-15 20:06

От доста време наблюдавам странни тенденции в ФФ.
1. Изключително ниска активност от страна на "б" Авторите.
2.Повишаване на активността на гореспоменатите, когато ще пускат кадър за оценка.
3.Гласуващите, коментиращите и оценяващите биват наричани точкогонци!
4.Кадри не носещи съдържание и с ниска фотографска стойност преминават лесно бариерата от "представяне" в "албум"
5.Добри кадри не преминават "представяне"...защото никой не разглежда същата галерия
6.Коментирането на снимките не се извършва относно техните фотографски стойности, възпитано и на фотографски език.
7.Много често "критика" се нарича коментар по случващото в снимката.
8.Коментирането на моделите в снимката.
9. Не познаването на условните разлики в различните жанрове.
10.Наличието на много Автори, които не представят фотография но пък са активни в коментирането, което наричат критика.
 Re: Тенденции
Автор: iasen2   
Дата:   27-09-15 20:09

Помнете - това е фото-форум и каквото се напише в него почти няма нищо общо с професионалната ви работа като фотографи.
Надценявате много писанията във форума [smilie5] И се вземате много насериозно [smilie5]



Публикацията е редактирана (27-09-15 20:16)
 Re: Тенденции
Автор: fotopepi   
Дата:   27-09-15 20:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Тенденции
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   27-09-15 20:22

fotopepi-очаквах, коментари на Автори, които нямат снимки...странна работа.Форумът е място за обсъждане на снимки, чудя си...ти защо си тук?!!!Форум, означава дискусия с цел подобряване на фотографските умения!
 Re: Тенденции
Автор: fotopepi   
Дата:   27-09-15 20:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Тенденции
Автор: InnerSelf   
Дата:   27-09-15 20:30

Според мен коментирането, точките и всичко останало не трябва да се взема толкова на сериозно. Аз качвам снимки в профила си, понеже все пак е фото форум и искам да се представя, пред тези, които евентулно се интересуват от профила ми по една или друга причина (ако има такива). Пускам ги за гласуване от любопитство. Но не мога да кажа, че малкото Б точки или липсата на моя снимка на първа страница ми срива деня. Коментарите - ако има нещо градивно и полезно, добре. Ако не, просто попремитам удивителните и плюсовете и това е :) [cool]
 Re: Тенденции
Автор: iliyanb   
Дата:   27-09-15 20:31

fotopepi, я се обозначи исторически. Брой пореден профил, фотографска история? Или си си направил профил за разпускане на напрежението? Аман от дървени философи...с профили до поредно банване.

Авторе, подкрепям те напълно. А някои от точките в поста ти са следствие от това, че ФФ се е превърнал в селска вечеринка в албумната си част, за съжаление в нейната меко казано посредствена част. Радвам се, че автор, който не страда от липса на оценка, е отворил тази тема. Имаше подобни теми. Авторите им вече не са тук. Оставиха поле за изява на псевдо любезните любители на взаимното лайкване. По времето на Б-групичките ще се окаже, че форумът е цъфтял. Сега гние.



Публикацията е редактирана (27-09-15 20:33)
 Re: Тенденции
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   27-09-15 20:31

Както и да го разбирам....не разбирам мотива за профил за снимки без такива....
 Re: Тенденции
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   27-09-15 20:37

Или може би тези профили подпомагат Автори и личности, които нямат смелост да застанат зад личната си позиция..или подпомагат друг профили...
 Re: Тенденции
Автор: iliyanb   
Дата:   27-09-15 20:39

Подкрепят разбира се. А най-основното трябва да се чудиш с кое "аз" на дадения човек говориш. Най-лошото е, че се толерира.
 Re: Тенденции
Автор: fotopepi   
Дата:   27-09-15 20:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Тенденции
Автор: lamerko   
Дата:   27-09-15 20:53

Какво ви пука кой на кого е сватувал при гласовете... Фотографията си е хоби или професия - без значение от коя страна сте, важното е да ви радват постигнатите резултати. Коментарите с градивна критика са важни, но така или иначе като цяло се наблюдават едни кодирани съобщения с препинателни знаци [smilie18]
 Re: Тенденции
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   27-09-15 20:59

lamerko -Не ме интересува лично.Прави впечатление.Аз като участник искам да гледам хубави снимки.Авторите им да участват активно.Нещата, които дразнят съм изброил по-горе.Аз заставам зад снимките си с името си.Добри или не..нека хората решат.Но не се крия!
 Re: Тенденции
Автор: my.point.of.view   
Дата:   27-09-15 21:01

Боби,
няма оправия.
Няма.
 Re: Тенденции
Автор: asahi   
Дата:   27-09-15 21:05

Преди 5 години пак така беше.
 Re: Тенденции
Автор: nyamago   
Дата:   27-09-15 21:18

...Което не пречи да си участваме - с добро или лошо, със снимки или коментари, на 'групички' или поединично. Зле е, но не бягаме оттук (тези , които четем темата в момента). Има форум, има (някакви) снимки, има (някакви) коментари - какво повече му трябва на човек?
[shtrak]
 Re: Тенденции
Автор: realnoncho   
Дата:   27-09-15 21:27

nyamago,
Ами аз съм си взел и бира, да се радвам на артЪ [beer]
 Re: Тенденции
Автор: sherbit   
Дата:   27-09-15 21:28

ФФ умира бавно.
 Re: Тенденции
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   27-09-15 21:30

nyamago - Заставаш зад думите си.Участваш активно.Гласуваш, коментираш и се забавляваш.Снимаш предполагам с удоволствие.Понякога снимките се получават..друг път не.Когато снимките ти са качени тук ако са харесани и са добри ще очакваш хората да ги коментират, гласуват...все нормални неща.Горе изброените неща...не са нормални.Това, че съществуват и че с времето сме свикнали с това...също не е добре, според мен.
 Re: Тенденции
Автор: realnoncho   
Дата:   27-09-15 21:36

Ми умира... Иска се масовост, а такава не се постига с артЪ.

По едно време Мара се опита да се надсмее над тази тенденция като качи ТАЗИ картинка, която за нея нямаше стойност, освен като олицетворение на едно скучно клише. Този опит се получи супер - много хора си намериха защо да въздишат по кадър, който автора определя като самата скука.
 Re: Тенденции
Автор: Slivenski   
Дата:   27-09-15 21:42

Абе, не знам тенденции ли са или менденции... И на мен ми е било тъпо преди, когато никой не коментира и не гласува за снимките ми, но вече отдавна съм претръпнал. И в групички не участвам.

Дори наскоро си направих експеримент - качих по едно и също време един и същи кадър тук и в 500px. Там за около час достигна в топ рейтинга с почти 90 единици. Тук повече от 24 часа не можа да излезе от Представяне.

Но както и да е. [beer] [beer]
 Re: Тенденции
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   27-09-15 21:45

Менденции са!:) Но това, че всичко е..."както и да е"..не е добре.
 Re: Тенденции
Автор: sherbit   
Дата:   27-09-15 21:47

Бебето реве ли?
 Re: Тенденции
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   27-09-15 21:49

sherbit -не разбрах?!
 Re: Тенденции
Автор: sherbit   
Дата:   27-09-15 22:04

Към Нончо беше.
 Re: Тенденции
Автор: nyamago   
Дата:   27-09-15 22:07

bobbyk написа:

> "...все нормални неща.Гореизброените неща...не са нормални.Това, че съществуват и че
> с времето сме свикнали с това...също не е добре, според мен..."

Разбира се, че не е добре - и разбира се, че форумът е зле и не се подобрява. Мисълта ми беше, че това не бива да ни спира да правим каквото правим. И в Живота много неща не са (хич) добре, но повечето от нас не лягат да умират заради това. Това исках да кажа за форума.

Пък ако повече хора не се възпират от лошото във форума и продължават да си снимат, споделят и коментират - и ако го правят искрено и добре... може пък и да вземат да се подобряват нещата? [smilie11]
[shtrak]
 Re: Тенденции
Автор: kalynsky   
Дата:   27-09-15 22:09

[shtrak]



Публикацията е редактирана (27-09-15 22:25)
 Re: Тенденции
Автор: victory13   
Дата:   27-09-15 22:17

Опитът на тъма копира стара класика [cool]


https://photo-forum.net/static/site_pics/172/c_1236351428_IMGP2567.jpg

 Re: Тенденции
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   27-09-15 22:41

nyamago - изказването ми не беше емоционално.за съжаление не е и статистическо.от години се опитвам да не бъда в тези графи.струва ми се , че думите ми отново ще бъдат напразни.в профила си съм натрупал доста снимки..някой са добри други не.рядко повдигам теми, защото винаги се е възприемало като привличане на внимание.
не е настроение...безсилие е.за мен " б" правата са отговорност.не са привилегия.
 Re: Тенденции
Автор: nyamago   
Дата:   27-09-15 23:43

За мен тези 'Б' права (по-скоро притежателите им) са мистерия. Не знам има ли ги, или не. Не знам по какво се отличават от простосмъртните хора. Дори не знам кои са (ако някъде има списък - дайте моля, линк?!)

Появяват се т.нар. 'Б гласове' под нечии снимки, но кой ги дава не ми става много ясно (сигурно има начин да се разбере, но не съм дорасъл за това). Въпреки нгодуанията на мнозина, намирам, че болшинството 'Б гласове' се дават на снимки над средно ниво, поне по някой показател (ако не по идея - по техника на заснемане, или обратното). С други думи - не съвсем незаслужено, или 'поне частично заслужено'...

Но 'Б авторите' си остават неуловими призраци в тая общност. (Сигуно щото всеки ги знае и е ял и пил с тях, или поне се е карал на кръв с тях... само аз - не [smilie8] )
 Re: Тенденции
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   28-09-15 00:15

Колкото и да е странно и за мен са мистерия! :)
 Re: Тенденции
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   28-09-15 00:24

realnoncho - не разбирам отношението ти към "артъ".повечето снимки в форума биха минали в тази категория или по точно в категорията художествена фотография.Само "репортажът" не влиза в тази категория.Някога старите автори са правили в тъмната стаичка това, което се прави на фотошоп сега.Обработката е точно толкова важна, колкото и суровия материал.Дали една снимка е черно бяла или цветна е само въпрос на акцент. Не е въпрос на "Артъ" :)
 Re: Тенденции
Автор: тьма   
Дата:   28-09-15 00:25

bobbyk , искаш да кажеш, че и ти си мистерия, нали си Б-автор?

или целта ти е друга, онази, за която си говорихме - моля, госпожо, пък...и т.н.

ами не го извъртай, давай направо


victory13, или аз не разбирам, или ти не мислиш ясно и затова се изказваш неясно[smilie3]

 Re: Тенденции
Автор: шдфдшд   
Дата:   28-09-15 00:26

...ми , форумът не е от вчера...сигурно с годините са се натрупали хора , удостоени със званието , които вече не качват снимки , обаче гледат и оценяват...
...СтраННо исказа наскоро идея , че подозира , че Админите правят някакви "залпови" гласувания , когато нещо им хареса...интересна идея..[smilie8]
...като цяло и аз не смятам , че има някакви кой знае какви големи аномалии в оценяването...
 Re: Тенденции
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   28-09-15 00:33

тьма -ако веднъж поне беше обърнала внимание а не търсеше само пиперливи теми...щеше сама да си разбрала.
 Re: Тенденции
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   28-09-15 00:48

Да вметна само , че темата е доста конкретна.И има автори, които биха се открили в горепосочените примери.
Тъма, би ми било интересно дали искаш да те снимам или да разкажа историята ти?! :)
Бих предпочел да застанеш зад снимките си....но май и ти си от авторите,"б" мистерия.Наричаш мнението си критика.Не правиш разлика между "улица" и "репортаж".Твърдиш, че нямаш фотографски умения но изваждаш снимки от "представяне".Помолих те да не коментираш..но ти нямаш воля за това.А и тук е идеалното място .:)
 Re: Тенденции
Автор: Lycan   
Дата:   28-09-15 05:28

Темите във форума са вече като в градския транспорт. Чета 5-6 заглавия ..скука.
Често се получава първата страница с дни да виси замръзнало съдържание.
От новите предложения се изнервям още на 2ра страница. В албумите преди време беше интересно, сега не и затова не ги гледам вече.
Оказва се, че повечето от новите работи за забелязване вече съм забелязвал по други места, в голям размер. Коментарите под тях нормално са !!! и аз пиша !!! или се шегувам, но все по рядко отварям снимките :(
Без особена причина се старая да бъда анонимен и така ми харесва.
Базарът е добър. Спор няма. Да е жив и здрав и дълги години да ни радва. Форумът



За този период авторите (със снимки) са се увеличили около десет пъти.
Какво се е случило 2011/2012?

 Re: Тенденции
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   28-09-15 07:02

HTML-:),благодаря!
 Re: Тенденции
Автор: тьма   
Дата:   28-09-15 07:29

Разказвай, Бориславе, но имай предвид едно - ти си в този форум от 2008 г., а аз от 2003 г./мда, бях с друг ник в началото [smile] / - не можеш да знаеш цялата ми история, нали?

А пред обектива ти ще застана, ако ме хванеш в крачка, аз нагласени пози не харесвам.

Мисля, че съм си заслужила правото да гласувам и да се опитвам да рекламирам снимките от Нови предложения, в повечето случаи с ваша помощ успявам, защото явно имам нюх към доброто.

Не се усмихвам под всяка снимка, не съм се усмихвала и когато галерията ми беше пълна - сега съм оставила линк, където могат да се видят снимките ми, който е любопитен, да гледа.

Но на твоите закани и предупреждения, на твоите обиди повече няма да отговарям и ще пиша под всяка снимка, която ми харесва или напротив, защото винаги съм казвала това, което мисля, не казвам, че винаги е било правилно, но винаги е било свързано с моята съвест - и никога не съм си събирала коментари с раздаване на усмивки под снимки, които не харесвам, дори да са на големите майстори.

Под твоите, ако ги улуча, ще пиша и ще гласувам - защото, както вече обясних


никога първо не гласувам, а след това да пиша, старая се да бъда обективна и да не се влияя от името на автора - тоест - пиша коментар - пускам го - давам оценка - и едва тогава виждам името на автора -

ако всеки гласуваше по този начин - рейтингите във форума щяха да бъдат много по-обективни, не си ли съгласен?


В момента аз съм публиката - тази, заради която показвате своите фотографии.

Публиката, която е влязла в тази *зала*, за да разгледа, да оцени и да каже своето мнение обективно и честно.

 

 Авторът е затворил собствената си тема.