Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Поредната тема за сватба, моля, помогнете!
Автор: cvetanov95   
Дата:   22-09-15 17:58

Познатият сюжет. Приятел ми заяви, че АЗ трябва да снимам на сватбата му другата седмица. Аз съм съвсем начинаещ, почти нищичко не разбирам, все още се уча да екпонирам ;д. Опитах се да му обясня, че трябва да си намери добър фотограф, но той настоя, като ме успокои малко - каза ми, че не очаква чудеса.

Разполагам с canon 350d, 18-55 (който ми изписва error 99), 35-80 и 80-200. Последният е китайски някакъв токина. Специално за сватбата дори сега си поръчах canon ef 50mm f.1.8 до края на седмицата ще е при мен. Въпросът ми е как да се справя и дали бих могъл с тази техника. Нямам външна светкавица, нямам грип, нямам и дифузер.

Другият не по-маловажен въпрос е как да подходя към снимките. Техниката-техника, но не сама прави снимките. Какво да търся, да гледам, да забелязвам.

Всякакви съвети и мнения биха ми били от ползва. Благодаря предварително :)


Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за сватба, моля, помогнете!
Автор: IshootPeople   
Дата:   22-09-15 18:08

Ако ти е приятел и не му взимаш пари му кажи че за без пари толкова .Трябва да се научат хората че в повечето случай получават за каквото плащат .Ако иска добри кадри вариянтите са много 1000лв+ и добри сватбари бол .

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за сватба, моля, помогнете!
Автор: vladod   
Дата:   22-09-15 18:09

Щом приятелят ти не очаква чудеса - карай смело [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за сватба, моля, помогнете!
Автор: icovalchev   
Дата:   22-09-15 18:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за сватба, моля, помогнете!
Автор: Slivenski   
Дата:   22-09-15 19:02

Резервни батерии и мемори карти. По една от двете едва ли ще стигнат.

А за другото - щом нищо не разбираш, слагай на зеленото апаратче, па каквото стане.

Външна светкавица, евентуално.


Колкото до ритуала, по-важните моменти се виждат кога са. Просто внимавай. Или снимай наред, за да ги уцелиш.


50 мм може да дойде и дълъг на кроп. Това ще е проблем.


[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за сватба, моля, помогнете!
Автор: cvetanov95   
Дата:   22-09-15 19:11

Какво означава кроп? Аз съм с 350д, той на "кроп" ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за сватба, моля, помогнете!
Автор: bborisov   
Дата:   22-09-15 19:17

Да, кроп е. https://en.wikipedia.org/wiki/Canon_EOS_350D

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за сватба, моля, помогнете!
Автор: realnoncho   
Дата:   22-09-15 19:29

Покажи му грешката 99, която ти дава обектива и кажи, че не знаеш какво му е и може да снимаш с телефон.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за сватба, моля, помогнете!
Автор: my.point.of.view   
Дата:   22-09-15 19:30

Аз бих снимал с китовия обектив без светкавица, ако изскочи шум, ще го мацна черно-бяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за сватба, моля, помогнете!
Автор: demiman   
Дата:   22-09-15 19:49

[smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie10] [smilie10] [smilie10] ... ама ти верно се каниш да снимаш ... евала [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за сватба, моля, помогнете!
Автор: lamerko   
Дата:   22-09-15 20:07

Просто намери начин да откажеш, но навреме, за да могат да си намерят фотограф.

Грешка 99 всъщност не уточнява проблема - може да е всичко. С други думи може да умре точно "когато трябва". Нямаш външна светкавица - лошо. Нямаш светъл обектив - още по-лошо. А най-лошото е, че нямаш опит с такива събития. Колкото до Токината - не е китайска, но все тая.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за сватба, моля, помогнете!
Автор: emo99   
Дата:   22-09-15 20:30

Май някой си прави майтап с вас. Автора е начинаещ, но темата му е вече позната. След като му с позната, значи е чел тук дискусиите и вече би трябвало да знае кое как се прави. Много пъти е говорено и за сватби и за кръщенета.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за сватба, моля, помогнете!
Автор: kiten   
Дата:   22-09-15 20:43

Снимай смело и снимките направи подарък на младите. И не се учудвай че после ,възможно е да ти покажат някоя яка снимка от телефон или сапунерка. 350D е отдавна за музея, но с размера и габаритите си впечатлява и хвърля респект сред сватбарите. 50 мм няма да ти помогнат в твоя случай. 50 мм са за фулфрейм . При твоя случай ще ти вършат най много работа
от 18 до 35 мм защото имаш кропка! 50-те мм са за фотосесия и по-широки пространства.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за сватба, моля, помогнете!
Автор: b0bb0   
Дата:   22-09-15 21:02

Преди две години снимах сватбата на брат ми, успоредно с наетия фотограф. Светкавица взех от приятел. Ами, макар и да съм любител с малко "л" гледам, че снимките ми се въртят наравно със снимките на наетия фотограф. Разбира се, не съм снимал сесия, нея си я изпълни фотографа, както и официалностите в ритуалната зала. Всичко останало - да. Е, може би наличието на нает фотограф ми е дало спокойствие при снимането и приличните резултати. Даже се сработихме добре с него, не му се пречках, приказвахме си за апаратите, за фотографията... Та, при условието, че не очакват чудеса и нежеланието им за друг фотограф може да се пробваш, каквото стане - стане :) Разбира се, стига да не стане гаф с техниката. Важните моменти не се случват светкавично, има достатъчно време, разбира се кое кога е, а може и да питаш и диджея или друг водещ, ако има (в ресторанта).



Публикацията е редактирана (22-09-15 21:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за сватба, моля, помогнете!
Автор: deerstalker   
Дата:   22-09-15 21:04





Публикацията е редактирана (23-09-15 10:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за сватба, моля, помогнете!
Автор: alext   
Дата:   22-09-15 21:05

Я по- добре с приятелите му наемете на човека като подарък някой фотограф, ще ти благодари после [beer]



Публикацията е редактирана (22-09-15 21:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за сватба, моля, помогнете!
Автор: caspin   
Дата:   22-09-15 21:07

Автора на темата случайно да се казва Изабела?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за сватба, моля, помогнете!
Автор: sherbit   
Дата:   22-09-15 21:11

Автора на темата да покаже някакви репортажни и портретни снимки...

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за сватба, моля, помогнете!
Автор: iasen2   
Дата:   22-09-15 21:22

Човека си прави майтап с вас , а вие му се връзвате :)
Ама то си е типично за форума :)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за сватба, моля, помогнете!
Автор: kiten   
Дата:   22-09-15 22:02

[smilie24]нека си прави майтап, ако е така, профи балъците си заслужават майтапът и подобаващите бъзици ! Тука е инкубатор на лъжи и удорми [smilie18]



Публикацията е редактирана (22-09-15 22:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за сватба, моля, помогнете!
Автор: neqixolvtp   
Дата:   22-09-15 22:18

Преди сватбата с кило ракия пред младоженеца по бански едно хора, и шъ опрайш сватба.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за сватба, моля, помогнете!
Автор: asahi   
Дата:   22-09-15 22:53

Хем първа, хем поредна? Нещо не е тъй.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за сватба, моля, помогнете!
Автор: Gecata   
Дата:   22-09-15 22:56

Ако си му истински приятел, откажи му. Един ден ще оцени услугата [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за сватба, моля, помогнете!
Автор: cvetanov95   
Дата:   22-09-15 23:02

Емо^^ Точно свързана с моята техника няма тема. Затова публикувах нова. Обективи, хмм. Май 50-ката няма да свърши цялата работа...

Китен^^ Ай тос кроп ми разказа играта. Е поне за една "фотосесия" като се снимат някъде отвън поотделно желаещите, няма ли да се получат хубави снимки? В смисъл портрет в цял ръст и размазан фон отзад. Аз все исках да си купя някакъв обектив, ето, че дойде момента - сватбата.

Шербит. Едната снимка е на село, портрета е в парк. Нямам други интересни кадри.
http://prikachi.com/images.php?images/17/8371017S.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/18/8371018P.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/19/8371019P.jpg

И за какво да се шегувам с вас? Няма логика. Поне разбрах, че не сум фул фрейм а кроп, каквото и да означава това ;д


Мнения?

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната тема за сватба, моля, помогнете!
Автор: mmjm   
Дата:   22-09-15 23:12

Има голяма вероятност, след сватбата да си развалите приятелството. Ако снимаш - за разочароващия резултат, ако не снимаш, за отказа.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »