Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: serjy   
Дата:   26-09-15 16:52

mmjm [smilie24] така е, всеки обича да хвали своето, затова е добре сам да усетиш към коя камера те влече. в моя профил можеш да видиш от олимпуса, не гласувай. повечето снимки дори не са минали през компютър, само фотоапарат->таблет->фото форум [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: kvakioh   
Дата:   26-09-15 21:40

ПропуснАх го Емката, който си мени мненията час по час. Аз не изкарвам микродетайли от Фуджито, защото не ми е това целта. Но други масово го правят. Също не ми е целта да трупам точки от кадрите си, да искам някой да ми гласува, бих си изтрил всички снимки един ден.
Обективите са екстра на Фуджи, матриците на телата са екстра. Единствено цената.
Самсунг са по-евтини и имат вече 3-4 обектива, които правят системата интересна. Емката сам достигна до някои истини с готините обективи, като премина през слабите някакви си там.
Олимпус предлагат по-слаби обективи като китови, но пък има стабилизация в тялото.
Сонитата си държат на едно и също за момента, като само аз лично кусур им намирам в батериите. 18-55 и 55-210 си е доста добри китови като комбинация, по-добре е от Олимпуските 14-42 и там дългофокусния.



Публикацията е редактирана (26-09-15 22:05)

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: Emoxide   
Дата:   26-09-15 22:56

kvakioh, не знам къде си пробвал 40-150mm f/3.5-5.6 R MSC, но аз имам много позитивни резултати от моя екземпляр. Проблема с недобрия микродетайл на micro4/3 телата произтича от малките пиксели, не от оптиката, според мен, а и пагубно е да затваряш блендите под f/8

[smilie18] на SONY казваш били им слаби батериите, явно не си играл достатъчно с OM-D тяло, за да видиш какво се казва кратък "живот" на батерията. [smilie3]

Относно незадоволителния, за мен(лично), микродетайл от X-Trans не визирам твоите кадри, а говоря изобщо.
/ама си ме знаеш, падам си техно-чекижия, тъй че, не съм обективен (признах си!) [smilie3] /



Публикацията е редактирана (26-09-15 23:18)

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: kvakioh   
Дата:   26-09-15 23:19

Ми не си прав за Фуджитата, ама изобщо. И няма да си докато...ти си знаеш. Моите кадри с Фуджи не са важни, тук си много прав. Малко си изследвал обаче нещата там за други кадри.
За Олимпуси не съм пипал много, но съм разочарован от 14-42 версиите и на Панасоник и на Олимпус, все още остра е само 14-45, което е показателно най-малкото по това, че държи цена твърда доста дълго. ЗА дългите не ги знам много, прав си тук. Един 14-42 даже изгоря точно тази седмица на Олимпус, дава постоянно грешка при зуум и снима само на 14мм.
ЗА Сони имах предвид, че имаха и може евентуално все още да има такива бройки батерии, които просто не държат. Не е от заряд или нещо такова, просто още от Нексовете нещата са се попренесли към по-новите тела. Донякъде.
За САмсунг вече се разбра, поне оттук ползващите, че 30мм, 60 и 85мм са читавите обективи, не гледам другаде каквото и да е Самсунг.



Публикацията е редактирана (26-09-15 23:21)

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: aktavis   
Дата:   27-09-15 02:06

Благодаря за съветите, и аз повече клоня към олимпуса,компактния размер също повече ми допада. Чудя се като за начало дали да го взимам с кита с 2 обектива или само с малкия 14-42.........40-150 при какви условия/ситуаций би ми потрябвал? При мен употребата клони повече към любителска,карам мотор....като излезнем с моторите снимки с приятели,от екскурзий,и някои красив пейзаж. Бюджета ми е МАКС 1000лв. Гледам , че цената на е-pl5 и E-pL6 е с минимална разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: Emoxide   
Дата:   27-09-15 02:26

вземи двойния кит на E-PL6
не ми се изпада в подробности, довери се; доволен ще останеш [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: icovalchev   
Дата:   27-09-15 03:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: aktavis   
Дата:   27-09-15 09:31

Колега недей да се палиш толкова,знам че за много хора тук фотографията е страст,хоби,мания,професия..........има и други като мен,то аз и със старото ми фуджи мога да си снимам на автоматични......има даже и ръчни както и RAW,по-принцип съм съгласен че с всички нови който и да взема за моите цели ще ми е идеален,дали ще се развивам напред незнам,дали ще искам още обективи също.Причината заради която искам да сменя сапунерката с някой от въпросните безогледални е че като нямам време пак мога да снимам отлични за МЕН снимки на AUTO,но имам и възможността когато имам време и желание да поработя с настройките и да направя някой различен кадър,пейзаж,портрет.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: serjy   
Дата:   27-09-15 11:00

дългият китак на олимпус 40-150 е уникален обектив като качество, а като комплект излиза почти без пари. не се чуди и взимай двойния кит. и затварай добре раницата на мотора, че преди време така разтървих цялата си олимпуска система, та се наложи да си я купувам пак [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: Emoxide   
Дата:   27-09-15 11:09

icovalchev, хубаво, че се кефиш на SONY, ама така хейтърски да си настроен към останалите на пазара, някак не е готино.
От посочените 2 варианта E-PL6 или a5000, категорично OLY-то е многократно по-способното апаратче.
Ако парите стигаха за а6000, тогава нещата биха били доста в полза на SONY-то.

И все пак, докато не изкарат нов a6100/a7000 изобщо не мога да ги взема насериозно кропките им. Виж, пълноформатните а7, втора генерация са вече друга работа.




А самсунг викаш не ставали.
[smilie18] мисля достатъчно показателно е как се изгавриха със SONY (утвърдена във видеото фирма), като предложиха качествено 4К в нисък клас безогледалка (NX500). А SONY за пореден път отложиха анонса на безогледалната си кропка [smilie18]



Публикацията е редактирана (27-09-15 11:25)

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: mmjm   
Дата:   27-09-15 11:24

В тези 2 страници, не прочетох нищо срещу Сони, ма щом требе да има неква конспирация... То и Никон ползват сонешки сензори, но това не ги прави хардлайнера на Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: iliyanb   
Дата:   27-09-15 11:27

Преброихте ли пикселите? Не. Оплюхте ли това или онова достатъчно? Не[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: mmjm   
Дата:   27-09-15 11:28

Не е късно, само дет изпущиме петъко.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: Emoxide   
Дата:   27-09-15 11:33

аз ги преброих - стигат.
Дпоред мен вече е въпрос на лично предпочитание към формат 4:3 или 3:2

Но щом aktavis идва от компактен апарат, мисля няма да му е проблем да "преглътне" формата 4:3, както беше при VGA телевизорите от XXвек [smile]
Аз съм и с този формат и съм съвсем доволен (като заклет фен на сапунерките, то за туй стигнах до E-M1 + 12-32mm Lumix G)

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: icovalchev   
Дата:   27-09-15 11:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: Emoxide   
Дата:   27-09-15 11:43

...а джаскащите се затвори на SONY безогледалките как ти харесват?
Една от причините да разкарам NEX-а при мен беше именно това. Дори ел. предно перде не помогна да си реша проблема. Нямах снимка без замазване при по-ниска скорост от 1/200с дори от статив.

Аре няма кво да се лъжеме NEX-оподобните недоносчета на SONY не са много обмислени. Samsung като типични корейци - копират от конкуренцията и подобряват своите модели.
Истински насериозно ги вземат нещата утвърдените новатори OLYMPUS и FUJIFILM. Те изцяло прехвърлиха и канализираха натрупания с години опит в изграждането на устойчиви безогледални системи. Panasonic също сериозно гледат на този отрасъл.

SONY и Samsung не че са лоши, но засега само гравитират около философията за фотоапарат. А всъщност са производителни на хубави чипове.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: mmjm   
Дата:   27-09-15 12:23

Въобще не сте прави за Никон и Канон, не винаги големия размер и тегло са минус. Не е за пренебрегване и по-бързия автофокус на огледално-рефлексните камери. Все още е рано да ги задраскваме.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-15 13:08

Твърде "експертно" мнения от Емката получихме, явно се е взел насериозно с "богатия" си опит.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: aktavis   
Дата:   27-09-15 13:20

Колеги аз вече се спрях окончателно на Olympus-a с 2-та обектива.Както написах по-горе предполагам ще се съгласите,че на нивото което имам,нуждите за които ми трябва дет се вика при тази напреднала техника каквото и да взема да си снимаме моторетките,сбирките,някой друг пейзаж,портрет.......дори и за начало на авторежими би ми било достатъчно,времето ще покаже дали имам нужда от още обективи/или тяло по-висок клас или въпросния отговаря напълно на нуждите ми. Благодаря на всички които помогнаха за избора,за съветите,критиките,плюсове и минуси. Мисля още днес да отскоча до София и да си направя подаръка за рожденния ден [smile] Пък по-натам ще кача някоя и друга снимка [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: ZENON   
Дата:   27-09-15 14:46

Emoxide,
ако не си успял да направиш кадър с Некс или Алфа безогледален, по-добре не пиши повече да не се излагаш. Смешно ми звучиш, честно.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: Emoxide   
Дата:   27-09-15 14:59

aktavis [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: Emoxide   
Дата:   27-09-15 15:02

По-скопена безогледка от NEX-6, аз не се сещам, към днешна дата [smilie5]

Хубо, че поне има визьор [smilie24]



Публикацията е редактирана (27-09-15 15:03)

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-15 16:03

Хубаво за Олимпуса, интересна система, компактни обективи.
Хубавото е и, че сами някои хора си показват робството и зависимостта към техниката, без големи постижения с нея.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: icovalchev   
Дата:   27-09-15 20:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: mmjm   
Дата:   27-09-15 20:25

Ми купи си го, кой ти пречи! За кво си купувате камери, а не вентилатори или още по-добре компресори, като ще отвявате различната техника вместо да снимате, не мога да разбера[smilie11] .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »