Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: aktavis   
Дата:   25-09-15 17:02

Здравейте колеги,от скоро време все повече се запалвам по хубавите снимки.До сега си ползвах един Fujifilm EXR 550. Искам да кача нивото,мисля че ми е рано за DSLR..........a и нямам време да му отделя достатъчно внимание,затова мисля че компромисното решение е Безогледален със сменяема оптика.В момента и двата апарата са на промоция с китове от 2 обектива-Olympus E-PL6 Pen (Black) kit 14-42mm II R (Black) + 40-150mm ED R и съответно SONY ILCE5000YB ОБЕКТИВ 16-50MM + 55-210MM.Знам че тук има хора с много опит и знания и се надявам да ме насочат в правилната посока кой от двата е по-добрия избор?


Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: Pavlov   
Дата:   25-09-15 17:13

Много грешно си се ориентирал. Снимането с DSLR и с безогледален фотоапарат изисква еднакво количество внимание.
Лично мнение - от две системи, независимо безогледални или не, избирай тази с по-голям избор от качествени и евтини обективи, и по-голяма матрица. Останалото принципно е едно и също.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: kvakioh   
Дата:   25-09-15 17:14

Сонито в случая.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: rimohit   
Дата:   25-09-15 17:16

Което и да вземеш , ако наистина не отделиш време няма да станат хубави снимките.Няма значение DSLR , безогледалка , сапунерка..

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: hrup   
Дата:   25-09-15 17:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: kvakioh   
Дата:   25-09-15 17:22

Ако има повечко средства, има едно ниво по-нагоре и няма нужда от DSLR, нарича се Fuji.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: aktavis   
Дата:   25-09-15 17:29

........везните клонят към безогледален заради по компактното тяло,харесват ми нощните снимки с бавна скорост на затвора,при сони е до 30с,при олимпус 60сек............третия на който се чудех е SAMSUNG NX 3000

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: kvakioh   
Дата:   25-09-15 17:31

Има опция Bulb на всичките апарати, което дава почти неограничени секунди като кадри....Може да се наложи дистанционно, статив, втора батерия и други екстри за нощно и дълги експозиции.
Иначе за Самсунг- ЦЪ, не.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: rimohit   
Дата:   25-09-15 17:32

Търси 300 , не 3000 .Няма да сгрешиш!

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: Emoxide   
Дата:   25-09-15 17:37

или NX30 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: kvakioh   
Дата:   25-09-15 17:39

САмо Х стига.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: aktavis   
Дата:   25-09-15 17:43

никой нищо не каза за олимпуса.............

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: kvakioh   
Дата:   25-09-15 17:51

Oтпада с тези обективи...Не точно, но е на последно място като предложение. Това, че ще се взима като кит комплект също намалява пристрастията към системата на Оли.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: alext   
Дата:   25-09-15 18:00

казваме- чудесни машинки, хубави цветове на jpeg-a, но по- малко и скъпи обективи и най- важното по- малък сензор 4/3 в сравнение с APS-C на алфата [smilie2] В този ценови диапазон сониту



Публикацията е редактирана (25-09-15 18:03)

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: kvakioh   
Дата:   25-09-15 18:14

jpeg на Олимпуса е достатъчно добър, ако не се търси друго. На Фуджи също е на доста добро ниво.
ЗА всички системи има достатъчно обективи. Въпросът опира до финансите.
Според мен Сонито ще пасне отлично и с времето ще има развитие.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: mmjm   
Дата:   25-09-15 19:15

За олимпуса има по-малко обективи ли? ОбъркАл си рейса пич.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: icovalchev   
Дата:   25-09-15 22:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: serjy   
Дата:   25-09-15 22:39

за мен олимпуса е по-добрия избор. по-малък и лек, с огромен избор от допълнителни обективи, отлична стабилизация в тялото, чудесни цветове и джипег и тнт...

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: ZENON   
Дата:   26-09-15 00:40

Аз лично матрица по-малка от 1.5 кроп не бих взел никога. Това за мен се отнася. Олита, молита, да ме извиняват, ама ако искам сапунерка ще си купя за по-малко пари.
Събери пари и си купи А6000 ако ще да е с 18-55 втора ръка и после и ръчнофокусни и каквито искаш.
Гледах втора ръка А6000 с 18-55 из базара даже тия дни.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: serjy   
Дата:   26-09-15 08:24

а аз лично ръчнофокусен обектив не бих взел никога вече... кой век сме? най-добре иди и ги виж наживо, пощракай с двата и си прецени. но обективното предимство е на траната на олимпус, както казах заради многото обективи, в един момент все ще ти се прииска нещо ново и отличната стабилизация в тялото. фотоапарата не е само големина на сензор, а система, сензор, обективи, екстри. на олимпус системата е в пъти по-добре развита.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: pdimitrov   
Дата:   26-09-15 08:48

Много зависи за какво ще се ползва апаратът. Аз моето Сони го взех, защото ми се играеше с ръчнофокусни обективи (които и не са кой знае какъв разход) и исках по-добър сензор от този на D90.

Към автора: ако не е проблем, бих препоръчал покупка втора ръка от Германия. Защо - защото А5100 и А6000 вървят на по-ниски пазарни цени, съответно и цените им втора ръка са по-ниски.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: dashikov   
Дата:   26-09-15 09:06

Последното мнение на serjy[smilie24] .останалите не знам как не им омръзна да повтарят едни и същи заучени фрази нямащи почти нищо общо с действителността. Олимпус нямал обективи, скъпи били сравнени със сони, сапунерка било. Смях. Самсунг даже не можеш да си го купиш като хората в бг, но тук е топ препоръчвано.Помагате или прецаквате?

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: rimohit   
Дата:   26-09-15 11:14

Мен ме обижда твърдението на по -горния профил без снимки , че прецаквам , препоръчвайки самсунг.
Това , което написах е от позицията на човек започнал със самсунг NX100 , минал пре NX300 , снимал с NX30 и пипнал вчера NX500 . Разцъквал съм Олимпус EМ 1 , Пана GM1 ,сони а6000.В момента снимам с m4/3 Panasonic gx7 и Nikon A .Ако напиша , че Самсовете това е най-доброто , като съотношение цена-качество , няма да прозвучи добре , защото с това понятие се разбира прилично качество на поносими цени. Всъщност качеството не е прилично а отлични.Китаците са им повече от страхотни , както и голяма част от обективите им. Последния модел го има у нас на страхотна цена. Който търси -намира. Вече не знам влиза ли в бюджета.
От там нататък всеки си има глава на раменете. Отива в магазина пробва и решава. За хубавите снимки е трудно без да се интересува човек и да не отделя време.Камерата е без голямо значение.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: Emoxide   
Дата:   26-09-15 11:33

[shtrak] NX500 + 16-50mm PZ и си в играта, само срещу 1100лв.
Тази комбина дава най-много за парите си. (ако става дума за кроп сензор)

kvakioh щракай си с куцото ФУДЖИ мазните картинки (лишени от микродетайл) и се кефи,
само не го превъзнасяй, като решението на всички дилеми с избор на фототехника.
/не мога да не призная - ФУДЖИНОН обективите са за пример на всички, но ФУДЖИ телата не са добри, според мен/

Ако изборът се свежда само и единствено до посочените в началото машинки, E-PL6 kit е много по-добър избор! Казвам го от опит.



Публикацията е редактирана (26-09-15 11:34)

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: mmjm   
Дата:   26-09-15 11:53

От теми, които нямаше да умират, сега куци били [smile] [beer] .

В момента няма лоша камера (дори и при сапунерките), виж ги на живо, пощракай с тях, виж кой ти лепва най-удобно в ръцете, помисли, какво те кефи да снимаш най-много, разгледай снимки правени с тях по-специално с комбинациите камера-обектив, които можеш да си позволиш и взимай и ползвай със здраве твойта камера.
Нашите мнения са субективни, продиктувани от наши си нужди, пристрастия и в много случаи заблуди.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: serjy   
Дата:   26-09-15 16:52

mmjm [smilie24] така е, всеки обича да хвали своето, затова е добре сам да усетиш към коя камера те влече. в моя профил можеш да видиш от олимпуса, не гласувай. повечето снимки дори не са минали през компютър, само фотоапарат->таблет->фото форум [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: kvakioh   
Дата:   26-09-15 21:40

ПропуснАх го Емката, който си мени мненията час по час. Аз не изкарвам микродетайли от Фуджито, защото не ми е това целта. Но други масово го правят. Също не ми е целта да трупам точки от кадрите си, да искам някой да ми гласува, бих си изтрил всички снимки един ден.
Обективите са екстра на Фуджи, матриците на телата са екстра. Единствено цената.
Самсунг са по-евтини и имат вече 3-4 обектива, които правят системата интересна. Емката сам достигна до някои истини с готините обективи, като премина през слабите някакви си там.
Олимпус предлагат по-слаби обективи като китови, но пък има стабилизация в тялото.
Сонитата си държат на едно и също за момента, като само аз лично кусур им намирам в батериите. 18-55 и 55-210 си е доста добри китови като комбинация, по-добре е от Олимпуските 14-42 и там дългофокусния.



Публикацията е редактирана (26-09-15 22:05)

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: Emoxide   
Дата:   26-09-15 22:56

kvakioh, не знам къде си пробвал 40-150mm f/3.5-5.6 R MSC, но аз имам много позитивни резултати от моя екземпляр. Проблема с недобрия микродетайл на micro4/3 телата произтича от малките пиксели, не от оптиката, според мен, а и пагубно е да затваряш блендите под f/8

[smilie18] на SONY казваш били им слаби батериите, явно не си играл достатъчно с OM-D тяло, за да видиш какво се казва кратък "живот" на батерията. [smilie3]

Относно незадоволителния, за мен(лично), микродетайл от X-Trans не визирам твоите кадри, а говоря изобщо.
/ама си ме знаеш, падам си техно-чекижия, тъй че, не съм обективен (признах си!) [smilie3] /



Публикацията е редактирана (26-09-15 23:18)

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: kvakioh   
Дата:   26-09-15 23:19

Ми не си прав за Фуджитата, ама изобщо. И няма да си докато...ти си знаеш. Моите кадри с Фуджи не са важни, тук си много прав. Малко си изследвал обаче нещата там за други кадри.
За Олимпуси не съм пипал много, но съм разочарован от 14-42 версиите и на Панасоник и на Олимпус, все още остра е само 14-45, което е показателно най-малкото по това, че държи цена твърда доста дълго. ЗА дългите не ги знам много, прав си тук. Един 14-42 даже изгоря точно тази седмица на Олимпус, дава постоянно грешка при зуум и снима само на 14мм.
ЗА Сони имах предвид, че имаха и може евентуално все още да има такива бройки батерии, които просто не държат. Не е от заряд или нещо такова, просто още от Нексовете нещата са се попренесли към по-новите тела. Донякъде.
За САмсунг вече се разбра, поне оттук ползващите, че 30мм, 60 и 85мм са читавите обективи, не гледам другаде каквото и да е Самсунг.



Публикацията е редактирана (26-09-15 23:21)

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: aktavis   
Дата:   27-09-15 02:06

Благодаря за съветите, и аз повече клоня към олимпуса,компактния размер също повече ми допада. Чудя се като за начало дали да го взимам с кита с 2 обектива или само с малкия 14-42.........40-150 при какви условия/ситуаций би ми потрябвал? При мен употребата клони повече към любителска,карам мотор....като излезнем с моторите снимки с приятели,от екскурзий,и някои красив пейзаж. Бюджета ми е МАКС 1000лв. Гледам , че цената на е-pl5 и E-pL6 е с минимална разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: Emoxide   
Дата:   27-09-15 02:26

вземи двойния кит на E-PL6
не ми се изпада в подробности, довери се; доволен ще останеш [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: icovalchev   
Дата:   27-09-15 03:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: aktavis   
Дата:   27-09-15 09:31

Колега недей да се палиш толкова,знам че за много хора тук фотографията е страст,хоби,мания,професия..........има и други като мен,то аз и със старото ми фуджи мога да си снимам на автоматични......има даже и ръчни както и RAW,по-принцип съм съгласен че с всички нови който и да взема за моите цели ще ми е идеален,дали ще се развивам напред незнам,дали ще искам още обективи също.Причината заради която искам да сменя сапунерката с някой от въпросните безогледални е че като нямам време пак мога да снимам отлични за МЕН снимки на AUTO,но имам и възможността когато имам време и желание да поработя с настройките и да направя някой различен кадър,пейзаж,портрет.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: serjy   
Дата:   27-09-15 11:00

дългият китак на олимпус 40-150 е уникален обектив като качество, а като комплект излиза почти без пари. не се чуди и взимай двойния кит. и затварай добре раницата на мотора, че преди време така разтървих цялата си олимпуска система, та се наложи да си я купувам пак [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: Emoxide   
Дата:   27-09-15 11:09

icovalchev, хубаво, че се кефиш на SONY, ама така хейтърски да си настроен към останалите на пазара, някак не е готино.
От посочените 2 варианта E-PL6 или a5000, категорично OLY-то е многократно по-способното апаратче.
Ако парите стигаха за а6000, тогава нещата биха били доста в полза на SONY-то.

И все пак, докато не изкарат нов a6100/a7000 изобщо не мога да ги взема насериозно кропките им. Виж, пълноформатните а7, втора генерация са вече друга работа.




А самсунг викаш не ставали.
[smilie18] мисля достатъчно показателно е как се изгавриха със SONY (утвърдена във видеото фирма), като предложиха качествено 4К в нисък клас безогледалка (NX500). А SONY за пореден път отложиха анонса на безогледалната си кропка [smilie18]



Публикацията е редактирана (27-09-15 11:25)

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: mmjm   
Дата:   27-09-15 11:24

В тези 2 страници, не прочетох нищо срещу Сони, ма щом требе да има неква конспирация... То и Никон ползват сонешки сензори, но това не ги прави хардлайнера на Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: iliyanb   
Дата:   27-09-15 11:27

Преброихте ли пикселите? Не. Оплюхте ли това или онова достатъчно? Не[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: mmjm   
Дата:   27-09-15 11:28

Не е късно, само дет изпущиме петъко.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: Emoxide   
Дата:   27-09-15 11:33

аз ги преброих - стигат.
Дпоред мен вече е въпрос на лично предпочитание към формат 4:3 или 3:2

Но щом aktavis идва от компактен апарат, мисля няма да му е проблем да "преглътне" формата 4:3, както беше при VGA телевизорите от XXвек [smile]
Аз съм и с този формат и съм съвсем доволен (като заклет фен на сапунерките, то за туй стигнах до E-M1 + 12-32mm Lumix G)

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: icovalchev   
Дата:   27-09-15 11:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: Emoxide   
Дата:   27-09-15 11:43

...а джаскащите се затвори на SONY безогледалките как ти харесват?
Една от причините да разкарам NEX-а при мен беше именно това. Дори ел. предно перде не помогна да си реша проблема. Нямах снимка без замазване при по-ниска скорост от 1/200с дори от статив.

Аре няма кво да се лъжеме NEX-оподобните недоносчета на SONY не са много обмислени. Samsung като типични корейци - копират от конкуренцията и подобряват своите модели.
Истински насериозно ги вземат нещата утвърдените новатори OLYMPUS и FUJIFILM. Те изцяло прехвърлиха и канализираха натрупания с години опит в изграждането на устойчиви безогледални системи. Panasonic също сериозно гледат на този отрасъл.

SONY и Samsung не че са лоши, но засега само гравитират около философията за фотоапарат. А всъщност са производителни на хубави чипове.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: mmjm   
Дата:   27-09-15 12:23

Въобще не сте прави за Никон и Канон, не винаги големия размер и тегло са минус. Не е за пренебрегване и по-бързия автофокус на огледално-рефлексните камери. Все още е рано да ги задраскваме.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-15 13:08

Твърде "експертно" мнения от Емката получихме, явно се е взел насериозно с "богатия" си опит.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: aktavis   
Дата:   27-09-15 13:20

Колеги аз вече се спрях окончателно на Olympus-a с 2-та обектива.Както написах по-горе предполагам ще се съгласите,че на нивото което имам,нуждите за които ми трябва дет се вика при тази напреднала техника каквото и да взема да си снимаме моторетките,сбирките,някой друг пейзаж,портрет.......дори и за начало на авторежими би ми било достатъчно,времето ще покаже дали имам нужда от още обективи/или тяло по-висок клас или въпросния отговаря напълно на нуждите ми. Благодаря на всички които помогнаха за избора,за съветите,критиките,плюсове и минуси. Мисля още днес да отскоча до София и да си направя подаръка за рожденния ден [smile] Пък по-натам ще кача някоя и друга снимка [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: ZENON   
Дата:   27-09-15 14:46

Emoxide,
ако не си успял да направиш кадър с Некс или Алфа безогледален, по-добре не пиши повече да не се излагаш. Смешно ми звучиш, честно.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: Emoxide   
Дата:   27-09-15 14:59

aktavis [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: Emoxide   
Дата:   27-09-15 15:02

По-скопена безогледка от NEX-6, аз не се сещам, към днешна дата [smilie5]

Хубо, че поне има визьор [smilie24]



Публикацията е редактирана (27-09-15 15:03)

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-15 16:03

Хубаво за Олимпуса, интересна система, компактни обективи.
Хубавото е и, че сами някои хора си показват робството и зависимостта към техниката, без големи постижения с нея.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: icovalchev   
Дата:   27-09-15 20:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: mmjm   
Дата:   27-09-15 20:25

Ми купи си го, кой ти пречи! За кво си купувате камери, а не вентилатори или още по-добре компресори, като ще отвявате различната техника вместо да снимате, не мога да разбера[smilie11] .

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: Emoxide   
Дата:   27-09-15 20:31

ми че то в BROS.bg Samsung NX500 е на 1100лв. кит с 16-50mm PWZ

промоцията в е-mag е "Фотоапарат Mirrorless Sony A5100LB 24.3MP, Кафяв + Обектив Sony SELP1650, 16-50mm", на цена от 1069лв. Аз първо си помислих, че е на таз цена с 55-210mm

То ако ще се дават тези пари, Самсунга го отнася по всеки параметър туй дребно нексче.
Жалко, че не му туриха един EVF, тогава щеше да отвее и a6000, като практичност.



Публикацията е редактирана (27-09-15 20:34)

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: icovalchev   
Дата:   27-09-15 20:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: mmjm   
Дата:   27-09-15 20:39

Ми ти започна да вееш, пък тва доколкот знам не е основната функция на фотоапаратите.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: icovalchev   
Дата:   27-09-15 20:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: serjy   
Дата:   27-09-15 20:49

а сони па кога стана фирма за фотоапарати [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: Emoxide   
Дата:   27-09-15 20:55

Ицо, в такъв случай, какво намесваш TRINITRON-ните ???
А не разбирам що асоциират всички Samsung с прахосмукачките, при положение, че това им са сред най-скапаните продукти на пазара.
Имат хладилници/фризери/ перални/сушилни/ телевизори/плеъри/видеокамери и още дузина артикула битова техника. А за смартфоните им съвсем да не говорим.
Каквото и да си лафим Samsung нагло върви подир стъпките на SONY и копира и подобрява повечето успешни техни продукти. Корейска философия за експанзия на пазара, спрямо японски и европейски продукти.


Както и да е.
Човека се колебае между два модела.
Единият е от фотографска марка, другият е някво тамагочи, със картинни менюта като за деца от предучилищна възраст.
Аре стига пищя за SONY. Имал съм такова нещо - става само за бъзик, ако имаш време да му се занимаваш.
Нуждае се от 4сек от включване до първа снимка, то за туй време може да те блъсне кола и да си идеш от тоя свят.... същото упражнение E-PL6 Може да свърши 3-пъти по-бързо.

OLYMPUS [cool]

p.s. никъде не видях a5100 да има обувка за светкавица. Вградената му мята само до 4м. т.е. е само за красота. [smilie18]



Публикацията е редактирана (27-09-15 21:05)

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: marvves   
Дата:   27-09-15 21:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: Emoxide   
Дата:   27-09-15 21:06

Марио, аре стига се бъзика и ти [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: icovalchev   
Дата:   27-09-15 21:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: mihajlov2   
Дата:   27-09-15 21:25

Специален "мазен" поздрав за Емо от куцото Фуджи Х - абсолютно без никакъв "микродетайл":


https://farm1.staticflickr.com/557/20383919506_8ed11ba528_b.jpg

DSCF0208_v1_DxO by Georg Mihailov, on Flickr


https://farm6.staticflickr.com/5633/20008156493_627e914010_b.jpg

DSCF0795_v1 by Georg Mihailov, on Flickr

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: h_bio   
Дата:   27-09-15 21:36

Начииии, тука със спомените си от Кореком ли ше ни цакате [smilie5]
Трябва да приемем, че има известна разлика между микровълнови печки и фотоапарати. Все едно да си правя мнение за sony a7 по стария ми walkman от 92 година.

За нищо не стават тези самсунзи.


https://farm1.staticflickr.com/780/21188587865_abd40c0462_k.jpg

Untitled by h_bio, on Flickr



Публикацията е редактирана (27-09-15 21:46)

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: rimohit   
Дата:   27-09-15 22:07

Абе човека е сервизирал от мотика до ядрена бойна глава с марката самсунг и ви казва , че не стават .Вие , не и не!

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: h_bio   
Дата:   27-09-15 22:09

Нье!

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: icovalchev   
Дата:   27-09-15 22:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: h_bio   
Дата:   27-09-15 22:15

За да знаеш какъв телефон имам вероятно си ми бъркал в джоба..., което малко ме плаши.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: marvves   
Дата:   27-09-15 22:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-15 22:28

Fuji правят ленти...все още.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: rimohit   
Дата:   27-09-15 22:30

[smilie24] [cool] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: Emoxide   
Дата:   27-09-15 23:13

mihajlov2, шапка ти свалям! Не бях попадал на на толкова кадърно извлечени Jpeg-ци от X-trans
Усвоил си до съвършенство конвертирането на RAF !
но не може да се отрече, че FUJINON 23mm F1.4 е безпощадно остър и с прекрасни цветове. [smilie24]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: mihajlov2   
Дата:   27-09-15 23:22

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: OLYMPUS E-PL6 DZK или SONY ILCE5000YB
Автор: Emoxide   
Дата:   28-09-15 16:17

Честито, още един спечелен в лагера на OLYMPUS [smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »