Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Sony α7S II - фулфрейм с 5 оси )
Автор: stef7   
Дата:   21-09-15 19:14

Доколкото ми е известно прегряването идва не от матрицата а от процесора, който трябва да смачка 15Мпс или 42Мпкс на 8, изхвърляйки част от информацията и компресирайки останалата. Ако A7R II се върже към външен рекордер който да записва 4К, проблема изчезва. Това чета по форумите, не знам дали е вярно но има логика. Така че проблема е решим, макар и с доста скъпа екстра.

При A7R II и A7 II видеото е по-второстепенно. А7S е модела за видео и който иска да снима голямо количество такова си взема Ската. Предишната A7S може да записва с външен 4К рекордер неограничено време, въпреки че тялото е много малко. Предполагам топлината генерирана от самата матрица не е толкова много.

Дали A7S ще прегрява скоро ще разберем. Това е по-видео ориентираната от 3те седмици, надявам се да няма този проблем.

Между другото прегряването не е проблем за доста от професионалните приложения. Загледайте се в един филм или реклама, или музикален клип колко са дълги отделните сцени или дубли. За други са проблем, документалистика спорт, човек си избира инструмента според приложението.

Има един пич, от латино американска страна, май беше Венецуела който си снима видео на А6000 ама без никакви грижи, имам предвид професионално. Мина на А6000 от Канон 5D Mark III RAW. Ей го на, има какво да се гледа, латиноамериканките са прочути с красотата си :) :
https://vimeo.com/darienx/videos



Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7S II - фулфрейм с 5 оси )
Автор: kiten   
Дата:   21-09-15 21:17

браво - една евтина безогледалка яко цака скъпия динозавър. Изгледах основно работата на латиноамериканеца. Трябва му малко по-хубаво варио на твърда бленда за а6000 или нещо твърдо от цайса. В клиповете ползва с адаптер канонски обективи и .. от тях сигмите са май доста по-добре от лейките.



Публикацията е редактирана (21-09-15 21:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7S II - фулфрейм с 5 оси )
Автор: M_D   
Дата:   21-09-15 21:50

браво - една евтина безогледалка яко цака скъпия динозавър.

Ко? Не!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7S II - фулфрейм с 5 оси )
Автор: victory13   
Дата:   21-09-15 22:51

Майната му на тва видео... Оправиха ли роу файла[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7S II - фулфрейм с 5 оси )
Автор: marvves   
Дата:   21-09-15 22:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7S II - фулфрейм с 5 оси )
Автор: Simbon4o   
Дата:   21-09-15 23:15

Аз ще съм доволен и A7r да получи хубав роу файл и XAVC видео кодек ама 101% няма стане [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7S II - фулфрейм с 5 оси )
Автор: stef7   
Дата:   21-09-15 23:33

Мисля че ще стане. Процесора на всички А7 от първата до последната а и на А6000 е един и същ Bionz X. Няма никакви технически пречки. А6000 получи високия бит рейт и XAVC кодек 7-8 месеца след излизането на А5100. Мисля че всички А7 ще получат 14bit RAW, за А6000 не съм сигурен, там може някакви други маркетингови трикове да се включат. Виж XAVC кодек А7 и А7R може да не го видят.

Въобще с втората генерация А7 Сони показаха, че слушат внимателно, оправиха почти всички забележки дошли от снимащите с първата генерация А7 камери. И въобще съм впечатлен от скоростта и смелостта с която развиват безогледалната си система. Пуснаха ъпдейти на фърмуера на няколко камери добавяйки нови възможности, нещо което не бяха правили досега.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7S II - фулфрейм с 5 оси )
Автор: kiten   
Дата:   22-09-15 00:00

точно а6000 с новия си фърмуер надмина възможностите си от към видео[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7S II - фулфрейм с 5 оси )
Автор: вальо   
Дата:   22-09-15 22:36


https://photo-forum.net/static/forum/2015-09/liva9375.JPG




Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7S II - фулфрейм с 5 оси )
Автор: emo99   
Дата:   22-09-15 23:09

Сони правят и видео камери. Нали не вярвате, че ще направят фотоапарат, който да снима по-добре от техните видео камери.[smilie18] Няма как да стане!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7S II - фулфрейм с 5 оси )
Автор: mmjm   
Дата:   22-09-15 23:15

Хм, вярвам, че ще направят видео камера, снимаща по-добре от новата им фото камера. [beer] [shtrak] [beer] Така май ще стане[smilie11] .


Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7S II - фулфрейм с 5 оси )
Автор: emo99   
Дата:   22-09-15 23:21

Няма как да си правят сами конкуренция! Видео камерите им са доста скъпи, а това е бизнес за десетки милиони.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7S II - фулфрейм с 5 оси )
Автор: mmjm   
Дата:   22-09-15 23:32

Това беше шега, целите на двата типа камери са различни, потребителите и изискванията им също. Фотокамерите, с всичките им екстри са насочени към масовия потребител, видеокамерите се целят в професионалистите, иначе казано фотокамерите им са фетиш, видеокамерите, средство за препитание.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »