Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: НЕДООЦЕНЕНИ ?
Автор: тьма   
Дата:   29-09-15 15:56

Мислите ли, че е само за 12 Б?



https://photo-forum.net/static/site_pics/132/1442993933_8-SAM_5315-photoforum.jpg




https://photo-forum.net//i/1937290


 Re: НЕДООЦЕНЕНИ ?
Автор: pumabg   
Дата:   29-09-15 16:05

Я кажи на хората сега, защо трябва да гласуват за този кадър.... ?
 Re: НЕДООЦЕНЕНИ ?
Автор: oswald   
Дата:   29-09-15 16:48

Аз също не намирам нищо кой знае какво в този кадър...
 Re: НЕДООЦЕНЕНИ ?
Автор: uri64   
Дата:   29-09-15 17:27

тьма написа:

> Мислите ли, че е само за 12 Б?


за този специално - да...иначе авторката му има множество много добри кадри
 Re: НЕДООЦЕНЕНИ ?
Автор: Антивик   
Дата:   29-09-15 17:39

[smilie2] ми аз не съм от Б-тата ма това горе си е живо онагледяване за отчуждението между хората. Друг въпрос, че може да се вкарат още похвати, като замъгляване, недостатъчно фокусиране, малко мъглесто....
 Re: НЕДООЦЕНЕНИ ?
Автор: oswald   
Дата:   29-09-15 17:50

Слаб кадър. И ч/б и замъгляване, и не я спасява.
 Re: НЕДООЦЕНЕНИ ?
Автор: marinata   
Дата:   29-09-15 17:57

тьма, радвам се, че ти е допаднал :)
аз лично не го смятам за недооценен, не съм очаквала повече [smile]
виждам си разните му там недостатъци, но за мен кадъра не грабва особено окото и поради факта, че това е една от най-честите и тривиални гледки, на които се натъкваме, и в които активно взимаме участие, включително и аз ..
.. вместо да вземем максимума от настоящето, да общуваме с човека или хората около нас, много често избираме да се пренесем някъде другаде, да ровим в минало, в бъдеще, в нечии чужди животи в социалните мрежи .. не и да изживеем пълноценно настоящия момент ..
.. та дори и с недостатъци, нека си ми седи в профила, да ми напомня да не правя така [smile]



Публикацията е редактирана (29-09-15 18:34)
 Re: НЕДООЦЕНЕНИ ?
Автор: pumabg   
Дата:   29-09-15 18:01

marinata [smilie24]

 Re: НЕДООЦЕНЕНИ ?
Автор: oswald   
Дата:   29-09-15 18:07

тьмата май иска всички да харесват неща, които тя харесва.
тъма, наистина супер много си си повярвала, че твоят вкус и познания за фотографията са най-меродавни.
Почва да ми става тъпо.. [smilie2]



Публикацията е редактирана (29-09-15 19:44)
 Re: НЕДООЦЕНЕНИ ?
Автор: marinata   
Дата:   29-09-15 18:19

oswald,
с най-добри чувства - обикновено ако нещо ми е тъпо, не го чета - помага [beer]
 Re: НЕДООЦЕНЕНИ ?
Автор: oswald   
Дата:   29-09-15 19:43

marinata,
Как да разбереш дали е тъпо, ако не го прочетеш?
 Re: НЕДООЦЕНЕНИ ?
Автор: тьма   
Дата:   29-09-15 20:11

ако гледаме само техническата страна на един кадър, тогава ще се превърнем в купувачи, които ще си купят нещо, само защото е на известна марка, а не защото им харесва и ще стопли душата, която все още никой не знае къде се крие, а дали всички я имат.

аз също много често наблюдавам тази комуникация между хората - стоят на една маса или вървят заедно и всеки се е вторачил в мобилния - това ми хареса в снимката, защото провокира с идеята си.


oswald ,разумът е хубаво нещо, но само когато е добър, ако ме разбираш[smilie3]

 Re: НЕДООЦЕНЕНИ ?
Автор: тьма   
Дата:   29-09-15 20:16

Да ме извини авторката, да, има кадри, които са високо оценени, но те са режисирани, този е от малкото, в които животът е представен такъв, какъвто го виждаш в един момент и този момент е събудил у теб някаква мисъл.

Да, pumabg , аз харесва кадри, в които се отразява реалността, без фотошоп излишен, затова и показвам тук такива кадри - темата е за всички и всеки може да покаже онова, което според него е недооценено, но, доколкото разбирам, повечето от вас са тук, за да чакат оценки за своите кадри, а не да се радват на чуждите такива - типична българска черта, за огромно съжаление[smilie2]

 Re: НЕДООЦЕНЕНИ ?
Автор: oswald   
Дата:   29-09-15 20:52

не те разбирам. за сефте чувам за добър разум
 Re: НЕДООЦЕНЕНИ ?
Автор: тьма   
Дата:   29-09-15 21:02

замисли се малко и ще разбереш - китайците имат едно пожелание:

*нека разумът ти е добър, а сърцето - умно*[smilie3]

 Re: НЕДООЦЕНЕНИ ?
Автор: pumabg   
Дата:   29-09-15 22:28

Аз отдавна не съм тук за да чакам "оценка" на моите кадри...
Пък и от кой точно трябва да я чакам тая оценка ми кажи?
Тук съм се нагледал на всичко, което мразя в живота...
Тоя форум доказа, че българският парламент е в най лошият случай абсолютно копие на нашето общество!
Щом за едни смачкани точки тук ще се изпобият тия недодялки от Шипка 6, как мога да не оправдая ония "под герба" при все че говорят за пари, дет се вика рънъ...
То не бяха групички, то не бе Eго...
Знаеш ли преди година и половина защо се върнах? Защото все още вярвах, че може някое дете, младеж ей така да види някоя моя кадър и да се замисли за природата, животинките, всичко това което ни заобикаля.. Да си каже, брей че готино...
Оказа се обаче, че и такива няма..
Като народ сме дъно! Мърша, пасмина, която дори не си дава сметка, че в исторически план всеки ден трябва да ходим на църква и да благодарим на Господ, че ни има и имаме такава прекрасна държава...
Но ние сме вулгари и такива ще си останем...
Та така...
Поздравявам разбира се групата на Шаро...
Гледам че пускат вече дори и теми... Къде ни отиде публиката...?!?!?
Е така е, няма я публиката...
Докато онанирахте над вашата гениалност, хората просто се изнесоха...
Та продължавайте в същият дух да си лижете задниците.. Накрая ще си цъкате сами тук, бъдете сигурни!

Апропо кадъра..
Точно това, което изброи, че ти харесва на теб не ми харесва на мен...
Не знам как е във Варна, но тук на всеки ъгъл можеш да видиш тази гледка.. Дори в дискотеките, кифлите предпочитат да си "чатят" с въображаемият принц вместо да погледнат кой стои на съседната маса...
Според мен такъв кадър би могъл да направи и племенника ми...
Не че нещо, ама най добрата рецензия я е дала авторката на кадъра...
И един съвет от мен...
Когато пускаш теми, особено с такова заглавие, вместо да хвърляш нещо в пространството застани зад предложенията си и ги защитавай!
Но с реални аргументи а не ала бали от 1001 нощ.. Налииии...
Че с тия доводи аз и едно лайно с панделка тук ще го аргументирам, само кажи... [smilie3]
Та в резюме, този кадър няма грам художествена стойност! Разбирам, че е ч/б а както знаем, това е нещо гениално, но все пак "give me a break" [smilie3]
 Re: НЕДООЦЕНЕНИ ?
Автор: pumabg   
Дата:   29-09-15 22:35

Между другото, точно ти да говориш за разум означава, че нямаш грам самооценка за самата себе си...
Най тъпите коментари, които съм чел някога тук са били от теб!
Но твоят проблем не е в това... Най лошата ти черта е че някой те плюе а ти си мислиш, че дъжд вали...
За мен човек, който не можеш да обидиш е нещо страшно! Дебелокожието е нещо страшно! Казвам ти го приятелски. Поогледай се в огледалото малко по дълго! Аз го правя редовно и по някой път, дори се пошляпквам [smilie5]

 Re: НЕДООЦЕНЕНИ ?
Автор: serjy   
Дата:   29-09-15 22:43

Пума, земи ти се замисли за себе си, че с тоя агресивен негативизъм.... мое мнение, че Тъма има фотографски поглед и винаги следя какво пуска и кое е харесала. считам, че тук не останаха фотографи не заради тези като нея, а заради групата на Б чалгарите, елементарна нескопосана фотография, най вече бокенце да има... всички дето ми бяха интересни вече не са тук,и как да са тук, че те за някой силен кадър трябва да висят по 5 дни в представяне, ако въобще излязат от там...
 Re: НЕДООЦЕНЕНИ ?
Автор: pumabg   
Дата:   29-09-15 22:53

Серж, тебе освен с хейтърството ти към Никон с друго не се сещам да те запомня... Но силни думи за силните кадри, дето чакали по 5 дни в представяне...
Няма как да не те помоля да дадеш примери за това!
Покажи що е то силна фотография!
Между другото само да вметна, че теб не съм те виждал да коментираш, дори шедьоври които разбира се съм в състояние да покажа...
Ти си анонимник и винаги си бил такъв! За това ако искаш след тая тема можеш да се завиеш комфортно с юргана за още 5 години, няма да е голяма загубата...
 Re: НЕДООЦЕНЕНИ ?
Автор: uri64   
Дата:   29-09-15 22:53

уф много емоционален заряд, много нещо...тъма харесала кадър, пуснала го и попитала "не мислите ли и вие че е много готин".....кой го харесал, кой не толкова..за какво е цялата тая карамолическа пропганда ( израз често използван от Иванчо Йотата, ако не ме лъже паметта) не ми е ясно....все едно се решава нечий живот....
 Re: НЕДООЦЕНЕНИ ?
Автор: serjy   
Дата:   29-09-15 22:58

Пума, не коментирам кадри напразно, за да ми връщат гласове... ако се сещаш. хубава фотография можеш да видиш и в една от последните теми на Тъма. а откакто има представяне тук няма силна фотграфия, твоите пиленца с боке, не се сърди, но имат стойност само за теб [beer]
 Re: НЕДООЦЕНЕНИ ?
Автор: geokar   
Дата:   29-09-15 23:01

Това, което пумата казва за народа ни може би в пълна степен се отнася за него самия, затова го формулира така (ако не вярва, да отвори кой да е учебник по психология или да се консултира с психолог или психиатър, само и единствено при нас се случва да ругаеш онова, от което си част, сякаш става въпрос за нещо странично). Аз лично отказвам да отговарям на дефинициите, които той дава. Всяко, абсолютно всяко стадо си има мърша. Към коя част ще се причислиш, зависи от самия теб и това намира израз в начините, по които характеризираш цялото стадо. Освен това ми се струва, че нито в тази тема, нито в целия форум има място за персонални обиди и агресивно поведение, каквото някои съфорумци обичат да демонстрират (и тук психолозите виждат подтиснати комплекси!) Тази тема е за снимки, които участниците в нея харесват, лично харесват, съобразно със собствените си естетични критерии и ги предлагат, защото смятат, че могат да се харесат и на други. Който харесва - харесва, който не - отминава, без да се заяжда. В края на краищата няма едни меродавни критерии, както имаше, да речем, преди трийсетина години. Мен това, че няма, ме радва, явно не с всички е така.
Колкото до фотографията, за която се спори - да, всеки и навсякъде може да я направи, защото явлението е повсеместно. И точно това ни задължава да го отразяваме, ако решим да вземем становище. Защото става въпрос за обществено явление, като се наблегне на него, дай Боже някой да се замисли и да направи малка крачка по посока от мършата към стадото.
Иначе могат да се снимат птички със скъпи обективи, да речем (примерът е случаен) и да стоят по първите страници, и да се радват на чуденки и кръстчета от възхитени почитатели, макар, че много от тези птичи портрети биха зарадвали най-вече издателите на учебници по орнитология, с обществото и неговите проблеми, за които чуваме пледоарии, те нямат нищо общо. А нещо общо има онази непретенциозна снимка с джиесемите в кафенето. Мое лично, никого с нищо незадължаващо, мнение.
 Re: НЕДООЦЕНЕНИ ?
Автор: pumabg   
Дата:   29-09-15 23:02

Е тук вече ме обиди [smilie5] [smilie5] [smilie5]
 Re: НЕДООЦЕНЕНИ ?
Автор: kvakioh   
Дата:   29-09-15 23:06

Точно, точно го каза в 90%.
Тук може и има шанс да се говори за извън снимането, техниката и разни екстри. ЗАщото те осмислят самото снимане на някои потребители.
А за оценка, нещата тук са странни винаги, не гонете цифри. Това се отнася за пиксел манияците също, за чичаците хилави, които само дуднат без да помагат, за снимащите прекалено много също. Нещата не са стигнали толкова надълбото.
 Re: НЕДООЦЕНЕНИ ?
Автор: pumabg   
Дата:   29-09-15 23:10

geokar, никога не съм твърдял, че не съм част от това общество! Чети ме внимателно!
Не знам дали моите птички имат някаква стойност, но знам че са правени с бая труд! Не е като да пощракаш на улицата да праснеш една черно бяла конверсия и да си мислиш, че си артист...
Както и да е вкусове всякакви, но едно е сигурно моите фенове в този форум се множат...[smilie5]
Айде лека и мека [smilie24]

 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.