Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Светлина и осветление - Майкъл Фриймън авторски права
Автор: lpenev   
Дата:   17-09-15 15:21

Хайде сега всички задружно да изкажем благодарности на г-н factor.bg, че изтриха темата и желаещите да прочетат книгата ще трябва да се надяват единствено да излезне някоя бройка в базара.

по повод нарушаването на авторските права, което беше засегнало явно егото на г-н фактор.бг. Ако не е запознат книгата е изчерпана от 2012г. има единствено няколко онлайн книжарници който пишат, че е налична. Но след като се обадиш разбираш че е изчерпана. Книгата съм я търсил лично аз да си я закупя година и половина докато попаднах в базара на втора употреба. Ако книгата я имаше в търговската мрежа или имаше надежда за следващо издание темата нямаше да в има и г-н фактор.бг щеше да е прав.

Предполагам, че автора който печели годишно от снимките си повече от колкото е оборота на фактор за година и би се радвал да научи че има ??? фотографи прочели неговата книга в България отколкото, че е загубил ??? долара.

Ние сега по стара българска традиция трябва да ви полмолим да премахнете всичкия нелегален софтуер който ползвате в офиса и във вкъщи и за посигурно да пуснем сигнал до НСБОП. Но няма да го направим защото ние не сме задлливи като Вас и използваме легален софтуер както в офиса така и у дома за разлика от други с по-високо самочуствие.
 Re: Светлина и осветление - Майкъл Фриймън авторски права
Автор: hrup   
Дата:   17-09-15 15:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Светлина и осветление - Майкъл Фриймън авторски права
Автор: DX   
Дата:   17-09-15 15:30

Имаше тема за онлайн книжки тук във форума, където книгата беше сред качените, но доколкото си спомням беше малко кофти скан на хартиената такава. Ако се разровите, ще я намерите. От там нататък - не мога и не искам да коментирам нечии действия и коментари... типично по български - "Не е важно на мен да ми е добре, а на вуте да му е зле"

респ. Благодаря! [smilie10]
 Re: Светлина и осветление - Майкъл Фриймън авторски права
Автор: kireto_a   
Дата:   17-09-15 16:04

"Снимките в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без позволението на авторите е незаконно. " замени снимки с книги и си готов.

като ги няма в българските книжарници в амазон ги има. питай дали някой не може да ти я заеме. виж в някоя библиотека. пусни обява, че я купуваш. ама да сканираш книга и да пускаш в нета, и на корицата и да пише, че не може не е добре. да теклиш и да ползваш също. напротив, даже си длъжен да сигнализираш за това.
 Re: Светлина и осветление - Майкъл Фриймън авторски права
Автор: m.djorov   
Дата:   17-09-15 16:10

Такива спорове много са водени покрай читанката и мрънкането на издателите, че там предоставят книги безвъзмездно и не се плащало. И полицейски акции правиха и какво ли не и читанкта още си седи, защото няма нарушение на закона за авторско право, при положение, че те не печелят и 1ст от това разпространение.
Отделно май имаше и нещо с правата на издателствата, че те имаха някакви ограничени права само за издаване и ала бала. Не помня точно може и да се бъркам.
 Re: Светлина и осветление - Майкъл Фриймън авторски права
Автор: hrup   
Дата:   17-09-15 16:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Светлина и осветление - Майкъл Фриймън авторски права
Автор: deerstalker   
Дата:   17-09-15 16:14

Във всяка по голяма библиотека в страна ги има въпросните издания, където може на спокойствие да разгледате книжките.
 Re: Светлина и осветление - Майкъл Фриймън авторски права
Автор: quazimodo   
Дата:   17-09-15 16:18

deerstalker написа:

> Във всяка по голяма библиотека в
> страна ги има въпросните издания,
> където може на спокойствие да
> разгледате книжките.

Преди време в библиотеките можеше да си направиш копие на интересуващите те пасажи. Сега дали още е възможно?

 Re: Светлина и осветление - Майкъл Фриймън авторски права
Автор: hrup   
Дата:   17-09-15 16:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Светлина и осветление - Майкъл Фриймън авторски права
Автор: lpenev   
Дата:   17-09-15 16:58

четенето на книга на компютъра е достатъчно наказание, но когато нямаш избор го правиш.
в амазон може и да я има но не е на български.
 Re: Светлина и осветление - Майкъл Фриймън авторски права
Автор: quazimodo   
Дата:   17-09-15 17:01

Хрупи, не знам към кого е адресирано изказването ти, но аз изразих гласно учудването си, че в библиотеките не се зачитаха много-много авторските права.

 Re: Светлина и осветление - Майкъл Фриймън авторски права
Автор: golded   
Дата:   17-09-15 23:52

Интернет дава възможности, от които хората от изток запад, север и юг
се възползват!Factor, като възторжен пазител на авторското право, да отиде да се самозапали пред централата на
Google, те наскоро обявиха намерението си да дигитализират световното културно наследство!

 Re: Светлина и осветление - Майкъл Фриймън авторски права
Автор: lpenev   
Дата:   17-09-15 23:59

до hrup

не е проблема в линковете а в това, че фактор.бг след като се възмутиха в темата, писаха на админите да я изтрият.
 Re: Светлина и осветление - Майкъл Фриймън авторски права
Автор: hrup   
Дата:   18-09-15 07:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Светлина и осветление - Майкъл Фриймън авторски права
Автор: fotopepi   
Дата:   18-09-15 16:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Светлина и осветление - Майкъл Фриймън авторски права
Автор: quazimodo   
Дата:   18-09-15 16:09

За съжаление, "Фактор" в случая се явиха фактор[smilie5]!

 Re: Светлина и осветление - Майкъл Фриймън авторски права
Автор: hrup   
Дата:   18-09-15 16:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Светлина и осветление - Майкъл Фриймън авторски права
Автор: danilia   
Дата:   18-09-15 18:37

Продавам книгите:" Светлина и осветление " и "Портретна фотография" .Ще оставя обява в базара.



Публикацията е редактирана (18-09-15 19:59)
 Re: Светлина и осветление - Майкъл Фриймън авторски права
Автор: Konstantinov   
Дата:   18-09-15 22:30

Току що ги намерих в нета в пдф формат след 2 минути търсене.
 Re: Светлина и осветление - Майкъл Фриймън авторски права
Автор: asahi   
Дата:   18-09-15 23:31

Ако Пенев имаше ценни снимки в профила щях да дам добър пример, но няма.
Днес крадеш ти, утре крадат теб и ти се иска да отидеш там, дето не крадат.
 Re: Светлина и осветление - Майкъл Фриймън авторски права
Автор: GenaDP   
Дата:   19-09-15 00:10

Управляващите ни крадат вече четвърт век. Ние просто следваме техния светъл пример (естествено, в много по-дребни мащаби, тъй като не сме дорасли до едрите)... А такова място, дето не крадат, още не е открито. Просто на места краденето се наказва по-често и по-строго.
 Re: Светлина и осветление - Майкъл Фриймън авторски права
Автор: serjy   
Дата:   19-09-15 09:33

и как точно крада, като давам на приятел да чете книга, която съм си купил? или крада, ако поканя гости да гледаме новото двд, което също съм си купил. или съм за затвора, ако музиката, която харесвам и съм купил я дам на приятел да послуша? айде стига вече малоумщини...
 Re: Светлина и осветление - Майкъл Фриймън авторски права
Автор: ilcoin   
Дата:   19-09-15 09:38

Уважаеми съфорумци, ако разчитахте на авторски права, за да си нахраните децата или да си купите гуми на колата, или нещо друго неартско и общочовешко не-неолиберално, съвсем консуматорско при това и противно на политиката на Гугъл за дигитализация на сичкия арт на света от памтивека до сега, щяхте да разберете защо не е добре да сканираш нечия книжка и да я качиш в нета.

Понеже не разчитате, и понеже явно не са ви крали нещата, та затова не можете да разберете защо да вземеш нещо което не е твое и да го подариш на някой друг не е добра идея.

Вземете нещо ваше и го подарете на някой друг. Прекарайте 20 години в учене и практикуване на нещо и го споделяйте после колкото щете. Проблем няма, решението си е ваше. Въпроса е принципен обаче, пък на чужд гръб и 100 тояги са малко, нали?

А книгата я имам - не съдържа някакво фундаментално знание, което да го няма на други места. Има и други книги писани по въпроса. Който иска да се научи има предостатъчно откъде да чете.
 Re: Светлина и осветление - Майкъл Фриймън авторски права
Автор: ecobo   
Дата:   19-09-15 10:12

Темата показва или вопиющо невежество по отношение на авторските права, или абсолютно лицемерие.

1. Книгите са обект на авторско право. Не можете да разполагате с обект на авторско право както ви е удобно на вас. Всяко действие, което противоречи на ЗАПСП се квалифицира като престъпление. А извиненията от вида "ама тиража е изчерпан" са просто наивни извинения.

2. Примера с Гугъл е абсолютно неуместен. Всеки, не само Гугъл, може да дигитализира и да прави каквото иска с авторски произведения, ако са минали 70 години от смъртта на автора. Не съм забелязал Гугъл да нарушава авторски права, напротив.
 Re: Светлина и осветление - Майкъл Фриймън авторски права
Автор: asahi   
Дата:   19-09-15 12:51

Оправдания тип 2-ри клас - "ма то така си беше, аз само...".
 Re: Светлина и осветление - Майкъл Фриймън авторски права
Автор: mmjm   
Дата:   19-09-15 13:23

Защо не закриете секция "литература" в базара? Търговците в нея не нарушават ли и авторското и търговското и данъчното право? Въобще базарът законен ли е? Не вярвам да плащате данъци в\у сделките.
Поздрав към защитниците и нарушителите...



Публикацията е редактирана (19-09-15 13:24)
 

 Авторът е затворил собствената си тема.