Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Уроци по фотография
Автор: Grifo01   
Дата:   13-09-15 16:46

Здравейте, искам да ви попитам има ли учители по фотография в Пловдив ,които могат да ме подготвят за кандидатстудентските изпити за НАТФИЗ? На кратко за мен, снимам от година и половина, вложил съм пари в техника и мисля, че ми се отдава снимането и имам "око" на фотограф. Мерси предварително!!!! [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Уроци по фотография
Автор: alext   
Дата:   13-09-15 16:58

Никакъв смисъл от следване на фотография. По- добре запиши един, два курса за снимане и обработка и не си губи няколко години. Цялата информация я има в интернет, а ако искаш да се учиш и да придобиеш малко опит си търси работа като асистент, направи качествено портфолио и инвестирай в сайт. Оттам нататък, ако си добър ще има работа.



Публикацията е редактирана (13-09-15 17:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Уроци по фотография
Автор: pif   
Дата:   13-09-15 17:20

Ама разбира се. Кой нормален ще учи в университет. Това са безсмислени глупости. Вместо НАТФИЗ - курс. Вместо консерватория - пластична операция за цици. Вместо медицински - чиракуване при врачка.
После всички ревем защо цялото общество се е чалганизирало и профанизирало. Ревем защо фотографите некадърни и ни осрали сватбата, ревем защо техниците некадърни и ни осрали техниката, ревем що докторите некадърни и ни предписали грешното лекарство и т.н. а като стане въпрос - плюем по образование и какво ли не.
Да ни е жива и здрава чалгата другари.

Отговори на това съобщение
 Re: Уроци по фотография
Автор: Grifo01   
Дата:   13-09-15 17:37

Отдалечавате се от темата, моля говорете по нея!

Отговори на това съобщение
 Re: Уроци по фотография
Автор: quazimodo   
Дата:   13-09-15 18:49

На първо цъкване попадаш на това: http://www.chaldakov.com/photo_workshop_bg.htm


Обаждаш се, говориш с човека и получаваш информация[smile]. Успех в начинанието!


Отговори на това съобщение
 Re: Уроци по фотография
Автор: sherbit   
Дата:   13-09-15 18:51

И двамата сте прави. Ако ще снима събития - курс, асистент и таака, ако ще е художествена фотография може да мине абсурдно академично образование и да изучи история на изкуството и други неща, които ще са му полезни. Докато на музиканти, актьори, спортисти и други такива се дава висше образование резултатите ще са като 100 години бг кино и 10 филма да стават!

Отговори на това съобщение
 Re: Уроци по фотография
Автор: Pavlov   
Дата:   13-09-15 19:16

quazimodo написа:
> На първо цъкване попадаш на това:
> http://www.chaldakov.com/photo_workshop_bg.htm


Ник е във Варна, а тук се търси за Пловдив.

Отговори на това съобщение
 Re: Уроци по фотография
Автор: camelasign   
Дата:   13-09-15 19:21

Купи си филмова камера с 3 обектива и се готви за изпитите с нея. И без това там ще ти трябва задължително.

Отговори на това съобщение
 Re: Уроци по фотография
Автор: sherbit   
Дата:   13-09-15 19:53

5 години какво ли преподават?!

Отговори на това съобщение
 Re: Уроци по фотография
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   13-09-15 20:13

Потърси Владимир Пеков, той е от Пловдив. Води в Школа космос, принципно курсове за начинаещи, но има и такъв на ниво изложби, а и е завършил фотография (май в Натфиз, не съм сигурен) и вероятно ще успее да те подготви.
Пиши ми на лично ако ти трябват повече инфо за връзка с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Уроци по фотография
Автор: alext   
Дата:   13-09-15 20:50

pif не намесвай чалгата с рационалното и практично мислене. Какво ще научи повече от следване специално на фотография?!? Точно за 1-2 месеца с усърдно четене вкъщи теорията ще я научи, оттам нататък снимки, снимки, снимки, анализ мислене и пак снимки... ако си намери подходящ курс или уоркшоп, да понаучи някоя тънкост и да чуе нечие мнение и да се усъвършенства. Ако е достатъчно усърден може всичко сам да си научи, както не малка част от форума съм сигурен, че е направил. За останалите специалности си прав, но не и фотографията, поне не и в БГ.

Отговори на това съобщение
 Re: Уроци по фотография
Автор: sherbit   
Дата:   13-09-15 21:03

Ми едно такова следване не би учило само фотография, това е ясно.. но чак висше образование....

Отговори на това съобщение
 Re: Уроци по фотография
Автор: pif   
Дата:   13-09-15 23:30

Алекс,
това, че ти не си положил усилия за нищо и не зачиташ труда на другите е много показателно. Един човек влага години за да се научи на нещо и посвещава живота си да научи другите. Има цяла институция където тези хора се занимават с преподаване и изведнъж ти, тарикат изкарал курс и прочел 3 книжни, изснимал 5 сватби и ставаш великия професионалист който започва да дава акъл на ляво и на дясно. По твоята логика да махнем образованието изобщо. И без друго повечето стават или таксиметрови шофьори или продавачки в магазин. Защо им е даже средно образование?
Много е лесно да се критикува и съди особено когато не си постигнал нищо. Когато целите са ти да изснимаш 5 сватби за да си напълниш тумбака и да легнеш пред телевизора надул чалгата.
Всеки си има ценности и се стреми към нещо. Момчето иска да учи. Иска да види до къде е достигнала цивилизацията за да се развива и да постигне повече от снимане на рожденни дни и сватби. Или дори и това да прави да го прави качествено.
Нямало филми с ВИТИЗ и т.н. Имали се 10 филма. А сега колко филма имаме? Сега нали се много велики като сме самоуки? Музиката ли е по-стойностна или филмите ни? Какво се произвели в последните 25 години? Цици? При всичките "звезди" все още няма певачка която да е по-добра от баба Лили. На 80 години станала и слага в малкия си джоб всичките до една. Ама това е защото сега искаме да консумираме преди да сме изкарали. Искаме да сме велики само защото мама ни е родила и ни е казала, че сме голяма работа а не желаем да положим грам труд. Какви са тея там в тоя НАТФИЗ. Някакви малоумници. Аз един курс, 5 сватби и съм най-великия фотограф на света. Или слагам цици и съм великата певачка. Защо ми е консерватория. И аз съм велик доктор. Правя евтини операции. Прочетох 2-3 книжки, чиракувах в една морга, после в една болница малко като санитар и вече съм велик хирург.
Липсва ни уважението към труда на хората. Това е защото сме мързеливи и не сме положили грам труд за постигане на нещо. Затова и обезценяваме труда им. Това е чалга поколението. Това е чалга мисленето. То ще ни доведе до първобитния строй от където сме тръгнали. Но пък ще сме много велики и горди. И най-вече с голямо самочувствие. И ще има да се тюхкаме защо германците са по-богати от нас и живеят в пъти по-добре от нас. Сигурно и те си псуват тяхната академия и се смятат за по-велики. Щото мама така им е казала.

Отговори на това съобщение
 Re: Уроци по фотография
Автор: mmjm   
Дата:   13-09-15 23:53

Изпий си хапчетата и кажи, кога и при кого баба Лили завърши музикалното си образование? Май още не е. Като неин фен, не може да не си забелязал, че в последно време и тя не подмина чалгата пардон етно балканско-ориенталските ритми.

Отговори на това съобщение
 Re: Уроци по фотография
Автор: Simbon4o   
Дата:   13-09-15 23:58

Ако държиш да влезеш в дадено учебно заведение - учи при някой от там, който знае как да те познае на изпита [smilie5]

Ако искаш да учиш фотография - никой не може да те спре в днешно време има всякакви училища, курсове, инфо безплатно в нета... въпроса е да имаш желание и талант, без тези двете нищо не става особено без второто.

Едно време е можело да учиш само на определени места, сега особено с тези възможностите на техниката има възможност всеки да снима много добре, но ...

Не съм съгласен, че ако не учиш в университет фотография няма да можеш да направиш добри снимки примерно на сватбата на клиент. Това е пълна глупост поради факта, че съм виждал достатъчно оакани снимки от образовани и много брутално добри неща от необразовани.Проблема с оаканите кадри на който и да е си е изцяло клиентски - никой не ти снима сватбата на сила. Сам си избираш кой да те снима, това че не си погледнал портфолио и т.н. си е изцяло твой проблем.

Като финал - предвид състоянието на държавата и образованието и въпреки, че нямам наблюдение над това какво се случва точно в тази специалност в кой да е университет по-скоро бил предположил, че на нищо хубаво няма да се научиш, а ще изгубиш време, пари и вероятно ще те повредят като артист.

Правилният подход, ако искаш да научиш нещо наистина и не ти се открива топлата вода сам - харесай си някой дето ти харесва как работи и го направи свой учител.

Отговори на това съобщение
 Re: Уроци по фотография
Автор: mmjm   
Дата:   14-09-15 00:10

Самия пример на Пиф, показва, че и без професионално образование с талант, много труд и изключително голяма упоритост може да пробиеш. Според същия пример, подходящите бракове в подходящо време, също помагат, но и могат силно да навредят.

Отговори на това съобщение
 Re: Уроци по фотография
Автор: alext   
Дата:   14-09-15 00:14

Pif- Двете реалити предавания от днеска много са те нажежили, стига с тази чалга. Тъжното е, че народа им се кефи, иначе нямаше да я има...

Значи според теб " изкарал курс и прочел 3 книжки, изснимал 5 сватби "+ години занимаване не е труд, така ли?! А безумното зубрене на неща с нулево реално приложение в образованието ни е супер постижение?! Ами хилядите безполезни манекено- правистки/прависти и икономисти са твоя връх. Съжалявам [smilie8]

Зададох конкретен въпрос- Какво ще научи повече от следване специално на фотография?!?


Казвам различен път за достигане до едно и също нещо, човека, ако е решил да учи, едва ли ще го спре някакъв си форум..Да не говорим, че ученето има различни форми и методи..

И последните 25 години се произведоха хиляди ценни неща, но явно нямаш очи да ги видиш, а си се вглъбил в чалго- простотиите. Каквото търсиш, това намираш.

П.С Грозно е да даваш определения кой какво е постигнал. Въздържай се и запази добрия тон, ако обичаш[beer]



Публикацията е редактирана (14-09-15 00:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Уроци по фотография
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-09-15 00:44

Очевидно "колегите", които смятат образованието по фотография за излишно, не са и помирисвали висше училище по изкуствата, пък било то и в България! Не е ли кисело гроздето? [smilie5]

"Грозно е да даваш определения кой какво е постигнал." @alext

Сериозно ли? Красиво е да сипеш хвалебствия, така ли? А дали е полезно?
Сигурно затова този форум е пълен с "фотографи"! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Уроци по фотография
Автор: dimidumi   
Дата:   14-09-15 00:55

Grifo01 написа:

> Здравейте, искам да ви попитам има
> ли учители по фотография в Пловдив
> ,които могат да ме подготвят за
> кандидатстудентските изпити за
> НАТФИЗ? На кратко за мен, снимам от
> година и половина, вложил съм пари
> в техника и мисля, че ми се отдава
> снимането и имам "око" на фотограф.
> Мерси предварително!!!! [shtrak] [shtrak]

Grifo01 на колко си години и какво образование имаш до сега. Качи си няколко снимки в профила, направи си някакъв безплатен сайт, профил и страница във фейсбук...и снимай, купувай качествена техника и продължавай да снимаш, чети и гледай видео уроци и продължавай да снимаш...парите които ще дадеш за 4-5 год. следване в НАТФИЗ можеш да инвестираш разумно в качествена цифрова техника, пък като решиш някой ден може и на филм да поснимаш, филма е за ценители и маняци, не е за всеки :) Тук форумци направиха една групичка: https://www.facebook.com/groups/1088753784468442/?ref=bookmarks
[beer]

П.П. Не изключвам завършването на висше образование в България като възможност, дори и във ВУЗ по изкуства, но считам за по-разумно, ако ти върви математиката по-добре опитай в технически ВУЗ или колеж, зависи и с какви кинти разполагаш :)...ако сега бях на 20-на год. с приличен английски, френски или немски и един час не бих останал да уча в България [beer]



Публикацията е редактирана (14-09-15 01:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Уроци по фотография
Автор: alext   
Дата:   14-09-15 00:59

chrisnoch това е отговор на твърдението на pif "не си положил усилия за нищо и не зачиташ труда на другите", който по- скоро трябва да е- Грозно е да даваш определения кой какво е постигнал *без да го познаваш. Говоря за елементарно възпитание, пък оттам нататък всеки да си изразява мнението.[smile] Не говорим за критиката и хваленето на снимки[beer]



Публикацията е редактирана (14-09-15 01:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Уроци по фотография
Автор: asahi   
Дата:   14-09-15 01:52

Продължавай да снимаш. Можеш да станеш най-добрият снимач на нещо си. Демек занаятчия.

Отговори на това съобщение
 Re: Уроци по фотография
Автор: obscureman   
Дата:   14-09-15 01:59

Уважаеми Grifo01, порови се из Интернет, намери си учител за подготовката и успех на кандидатстването! Тук е трудно да намериш отговор на въпроса си. Ти питаш за учител, а типичният БГ отговор е с редакция на съдбата ти, директни житейски насоки, акъли и собствени интерпретации. Поради тази всеобширна "компетентност" на всеки държавата кипи от благоденствие и красота... Прави си точно това, което си си наумил и не се връзвай на каквито и да било непознати папагали! Действай според собствените си пориви и дано скоро се похвалиш с прием ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Уроци по фотография
Автор: dimidumi   
Дата:   14-09-15 03:19

asahi написа:

> Продължавай да снимаш. Можеш да
> станеш най-добрият снимач на нещо
> си. Демек занаятчия.

...че кой не е занаятчия в реалния фотографски бизнес в България и не само, всички сме занаятчии...и търговци, някои дори преподават [smilie5] кой по-добър, кой не толкова...Спомням си по времето когато следвах, някои преподаватели не бяха виждали дори техника с която се работеше реално в индустрията, та трябваше да им нося техническа документация да се образоват [smilie5] ...ама тогава висшето образование в България беше безплатно [smilie5] , сега не знам, може и да са понапреднали малко [smilie5] , имам доста примери как деца на близки и приятели потрошиха близо 50к за "висше образование" в България...сега са в Германия, работят друго [smilie5]
до obscureman:
държавата кипи от благоденствие и красота...
поради много причини, които ще ти е трудно да
посочиш с няколко изречения в тази тема
[smilie5] [beer]



Публикацията е редактирана (14-09-15 04:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Уроци по фотография
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   14-09-15 08:44

[sarcasm]
Според мен правия път е да си направиш страница във фейса и да споделяш всеки от кадрите си в поне 50 разични групи. Ако някой отправи критика (щото видиш ли кадъра не е кадърен) майната му, те не са важни, важното е че ти си си направил густото. Чети си там из нета, то има всичко и е толкова добре систематизирано и лесно за откриване, че няма нужда от ментори или учители.
[/sarcasm]

Опа, той иска да се насочи като професия, може би няма да е лошо да има систематизирано знание за разни важни неща, от сорта на светлина и композиция, неща за които се отделят по няколко семестъра в подобно обучение.

Отговори на това съобщение
 Re: Уроци по фотография
Автор: Grifo01   
Дата:   14-09-15 09:22

Направих си страница колеги, погледнете я ако искате: https://www.facebook.com/KDV-photos-1917014275190455/timeline/

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »