Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: В СССР были самые лучшие в мире инженеры! Вот они - советские достижения!
Автор: nyamago   
Дата:   11-09-15 16:01

> естествено, че има взаимодействие между културите на съседни народи.

Не съседни народи! Става дума за едно етническо МАЛЦИНСТВО ВЪТРЕ в рамките на много голяма държава в продължение на 5 века от нейната история. Леко е различно от добросъседството.

Вярно е, че нарекох псента турска за преднамерена провокация, но не и не-патриотично. Просто ми се иска да изчистим истинския патриотизъм от неверни измислени гордости и да бъдем патриоти на онова, което е наистина наше и с което наистина следва да се гордеем.

Съжалявам, но музикалният ни фолклор е доста слаб кандидат за такава ценност (имам и формално музикално образование, и цял живот се занимавам с музика) - прекалено много е замиствал чужди влияния ПРЕЗ (а не ОТ) турската култура. Това е цяла друга история, защото самият турски фолклор не е единен (нормално за голяма страна) и в него чисто турското е нищожно малко.

Пак провокативно уптребих по-горе "неверни измислени гордости" именно за такива присвоявания на ценности и (искрени, у мнозина) убеждения колко са си наши. Както и това да наричаме 5 века вътре в друга държава 'съседни народи'.
- - - - -

И писах за чесъна и чушкопека, за да не се взеаме толкова на сериозно - петък е!
[beer]
 Re: В СССР были самые лучшие в мире инженеры! Вот они - советские достижения!
Автор: hrup   
Дата:   11-09-15 16:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: В СССР были самые лучшие в мире инженеры! Вот они - советские достижения!
Автор: Bumerang   
Дата:   11-09-15 16:04

http://www.segabg.com/article.php?id=170490
 Re: В СССР были самые лучшие в мире инженеры! Вот они - советские достижения!
Автор: hrup   
Дата:   11-09-15 16:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: В СССР были самые лучшие в мире инженеры! Вот они - советские достижения!
Автор: шдфдшд   
Дата:   11-09-15 16:06

Автор: nyamago
Дата: 11-09-15 15:14

... за прекрасните къщи в автентичен турски (!) стил в стария Пловдив и Копривщица, които наричаме 'възрожденски'... И дори за 'националната' ни кухня...


...понеже не мирясваш , да ти кажа нещо...

...жилищните сгради са продукт по-скоро на климатичен пояс и регион отколкото на националност...когато турците са дошли на балканите са заварили този тип постройки , които виждаш в Истамбул и на които викаш "турски" ...в тях са живеели гърци , бългъри , сърби...

...турският принос към регионалната архитектура, освен отделенията за харема ,са само декорация и колорит..

...декорацията и колорита на турските къщи в Истамбул , за които говориш , няма да видиш на друго място, мисля...
 Re: В СССР были самые лучшие в мире инженеры! Вот они - советские достижения!
Автор: jekopj   
Дата:   11-09-15 16:09

ROS,постиженията са главно в царска Русия.В СССР постиженята са главно в средства за убиване.И АК-47 и космическите такива.Водката не съм сигурен дали е тяхно изобретение или на финландците.[smilie25]

 Re: В СССР были самые лучшие в мире инженеры! Вот они - советские достижения!
Автор: jivkojj   
Дата:   11-09-15 16:10

Ами и те както и ние сме си изтребили интелигенцията и сега си берем плодоветена това деяние.

А руснаците са велики не защото са руснаци, а защото имат в изобилие природни ресурси и така да се каже жевеят от земята си. В буквалния смисъл на думата. Както и арабите са ненормално богати не защото са големи капацитети. Колкото и да станат зле, ще рият в земата и ще продават горива и метали и ще съществуват.
Дори ВСВ са удържали положението не за друго, а затова, че са били приспособени да оцеляват на страшните студове и немотия.



Публикацията е редактирана (11-09-15 16:11)
 Re: В СССР были самые лучшие в мире инженеры! Вот они - советские достижения!
Автор: Bumerang   
Дата:   11-09-15 16:11

Скоро като анексират Севроизточна и Югоизточна България ще се радвате на турския стил къщи колкото си искате[smilie7]
 Re: В СССР были самые лучшие в мире инженеры! Вот они - советские достижения!
Автор: hrup   
Дата:   11-09-15 16:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: В СССР были самые лучшие в мире инженеры! Вот они - советские достижения!
Автор: Bumerang   
Дата:   11-09-15 16:12

Я четете тука:http://mobile.frognews.bg/cat_1/news_97478/
 Re: В СССР были самые лучшие в мире инженеры! Вот они - советские достижения!
Автор: шдфдшд   
Дата:   11-09-15 16:13

...петата колона се изнерви...



Публикацията е редактирана (11-09-15 16:15)
 Re: В СССР были самые лучшие в мире инженеры! Вот они - советские достижения!
Автор: m.djorov   
Дата:   11-09-15 16:13

Бе що си спомням, че ракетите са базирани на немските разработки от втората световна, пък АК47 е пак немски. Калашников доколкото знам е нямал и подходщото образование за проектиране на каквото и да е било. Просот лице за пред народа.
Такива спомени ми се въртят. Може да бъркам, ама...
 Re: В СССР были самые лучшие в мире инженеры! Вот они - советские достижения!
Автор: Bumerang   
Дата:   11-09-15 16:15

Може ама патента е негов[smilie7]
 Re: В СССР были самые лучшие в мире инженеры! Вот они - советские достижения!
Автор: шдфдшд   
Дата:   11-09-15 16:17

...не бъркаш...
...в корейската война , руските и американските самолети били с еднакви силуети , щото по германски чертежи правени...
..това било голям проблем...
 Re: В СССР были самые лучшие в мире инженеры! Вот они - советские достижения!
Автор: tkqjwh   
Дата:   11-09-15 16:24

https://www.youtube.com/watch?v=hSssbyZwwtI


 Re: В СССР были самые лучшие в мире инженеры! Вот они - советские достижения!
Автор: piknik   
Дата:   11-09-15 16:37

Това дето руснаците произвеждат, Фед-ове, Зоркий, Цайс и други са:
Репарации, защото са победили Фашистите във Войната.
Че са Империя - да такава са, но не може всичко лошо на тях да се приписва, а всичко хубаво на Американците и Западна Европа.
Американците си имаха роби преди 150 години, но за това не се говори...
 Re: В СССР были самые лучшие в мире инженеры! Вот они - советские достижения!
Автор: Vanquished   
Дата:   11-09-15 16:41

Ми кой е казал, че са добри американците? Роби са имали не само те, големият им грях е геноцидът над индианците oбаче. Нито Америка, нито Западът, нито Русия са само черни или само бели. Само черни са в Африка. :D



Публикацията е редактирана (11-09-15 16:42)
 Re: В СССР были самые лучшие в мире инженеры! Вот они - советские достижения!
Автор: hrup   
Дата:   11-09-15 16:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: В СССР были самые лучшие в мире инженеры! Вот они - советские достижения!
Автор: jekopj   
Дата:   11-09-15 16:49

piknik,спокойно!Като има тема американците и тях ще им раздадем според заслугите.Иначе особена разлика м/у роби и крепостни селяни поне аз не намирам.[smilie25]

 Re: В СССР были самые лучшие в мире инженеры! Вот они - советские достижения!
Автор: Bumerang   
Дата:   11-09-15 16:51

От това ,че не знаем къде са костите на Левски[smilie7]
 Re: В СССР были самые лучшие в мире инженеры! Вот они - советские достижения!
Автор: idoru   
Дата:   11-09-15 17:01

Абе вие, защо биете негрите?!?! [smilie25]
 Re: В СССР были самые лучшие в мире инженеры! Вот они - советские достижения!
Автор: тьма   
Дата:   11-09-15 17:23

Уважавам руския патриотизъм, дори и прекален, ако притежавахме и частица от него, нямаше да я има тази тема, нямаше да сме в момента държавата отрепка на ЕС.

А Русия си има своите гении - това никой не може да го отрече - голяма страна, много народ - няма как да ги нямат, същото се отнася за Китай - ако се върнем назад в откритията - кое не е китайско[smilie3]

за фолклора и архитектурата съм напълно съгласна с Нямаго - влизали ли сте в църквата в Асеновата крепост - там можете да видите как са се обличали обикновените българи преди турско - в носиите ни няма нищо автентично - това само като един пример.



Публикацията е редактирана (11-09-15 17:31)
 Re: В СССР были самые лучшие в мире инженеры! Вот они - советские достижения!
Автор: nyamago   
Дата:   11-09-15 17:48

hrup написа:

> Oще една "турска" песен, според англичанина от български произход nymago

Тази не е турска. Гръцка е [smilie5] [smilie18]

===============================================

Абе, хора - к'во ви стана сякаш не е петък - що така сте се озверили?[smilie11]

Хруп: не ме четеш внимателно и изобщо не ме разбираш. В случай, че някой ти повярва (бази Боже), да поясня отново:

НЕ СТРАДАМ от национал-нихилизъм нито (още по-малко) от национални комплекси. Яростен патриот съм (повечето международни колеги и клиенти, които ме познават, ме считат за шовинист и ми се подсмиват, като ги занимавам колко велики сме българите).

И точно заради това съм нарочно провокативен - дори се наложи да го кажа в прав текст, че някои не разбират от (само)ирония и сарказъм - и пак все едно не съм го казал [smilie2] Ще повторя - провокирам В ИМЕТО на патриотизма, а НЕ против него.

Нито смятам предната песен за чисто турска, нито тази за гръцка. Нарочно така ги нарекох за изтрезняване. Обективно нищо не е 'чисто' на Балканите, пък и на много други места - всичко се е родило под влияния и от сливане на източници. И това няма НИЩО ОБЩО с патриотизма. Подмятанията за 'англичанина' са ми много обидни, но прощавам - петък е [smilie3]

[beer]
 Re: В СССР были самые лучшие в мире инженеры! Вот они - советские достижения!
Автор: h_bio   
Дата:   11-09-15 17:49

Не съм съгласен, че сме "държавата отрепка", но дори и да е така то не е заради ЕС, а въпреки ЕС.
 Re: В СССР были самые лучшие в мире инженеры! Вот они - советские достижения!
Автор: Lycan   
Дата:   11-09-15 18:03

яка тема :)))
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена