Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: yonna   
Дата:   28-08-15 22:26

Пускам темата като предупреждение, защото въпросният продавач от близо 2 седмици "продава" куп неща в базара, но реално просто ги е пуснал да стоят като обяви. Ако видите още обяви с атрактивни цени в тях, не се подвеждайте и не хранете напразни надежди. На мен ми изгуби цяла седмица, в която очаквах да се свърже с мен за продажба на тяло 6д, което беше пуснал в базара в няколко обяви. Свързах се с въпросния R.Kaymakanov преди 7 по facebook, проведохме кратък диалог, в който му обясних, че искам да купя тялото, което продава. Получих обяснение, че тялото ще му трябва през уикенда и го запазва до понеделник, когато да се срещтнем за покупка. Седмица след това обещание от въпросния R.Kaymakanov , ни вест, ни кост - телефон за връзка не остави и не отговаря на лични съобщения.
Сега гледам че всичките обяви ги е спрял.
Имайте едно на ум, ако мислите да купувате неща от този потребител, защото ако още преди седмица ми беше казал, че просто си е пуснал техниката в базара, за да види, колко човека ще му пишат, нямаше да се набутвам да взимам апарати под наем, докато го чакам да ми продаде неговият, а директно щях да търся друг продавач.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: radikyokushin   
Дата:   29-08-15 00:10

Напълно споделям написаното. На мен също ми загуби маса време да му пиша и никакъв отговор.
В интерес на истината той пръв се свърза с мен на ЛС, като ми писа, че иска да купи един обектив от мен, който продавам в тази обява -
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=60001

като видях неговата обява за 6D-то му предложих бартер с доплащане от моя страна и дотук. Писах му няколко пъти - нищо.
Накрая дори му писах, че ако се е отказал да взима моя обектив, да каже, аз просто щях да купя тялото от него и готово. Един ред не можа да драсне...
Абе детска му работа... много несериозен.


Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: h_bio   
Дата:   29-08-15 00:13

Баси, а да ви минава през акъла, че може да му се е случило нещо? Да е в болница или да е заминал спешно на някъде.
От разказите на двама ви не виждам до момента някой реално да ощетен.

Извинявам се за включването. Не познавам нито писалите, нито човека от заглавието на темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: inotbg   
Дата:   29-08-15 00:15

НЕСЕРИОЗЕН!!!
Не си губете времето с този [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] !!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: radikyokushin   
Дата:   29-08-15 00:24

h_bio написа:

> Баси, а да ви минава през акъла, че
> може да му се е случило нещо? Да е в
> болница или да е заминал спешно на
> някъде.
> От разказите на двама ви не виждам
> до момента някой реално да ощетен.
>
> Извинявам се за включването. Не
> познавам нито писалите, нито
> човека от заглавието на темата.

Минавало ни е през ум, да (поне на мен), но съм сигурен, че не е това причината, защото спря да пише след няколко разменени съобщения и после намери време и начин да си спре обявите, но като гледам не е успял да напише отговор дотук поне на трима души (а съм сигурен, че не е отговорил на много повече).
Карай... да е жив и здрав. Както правилно отбеляза, никой не е ощетен, просто отношението е несериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: uri64   
Дата:   29-08-15 02:44

несериозен и некоректен са две различни неща...в такъв случай темата би трябвало да е озаглавена "Не разчитайте на сериозността на потребителя- R.Kaymakanov"

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: yonna   
Дата:   29-08-15 09:41

Не, темата си е правилно озаглавена, защото става въпрос за коректност. Обещава апарата на някой и е нормално да напише в обявата - "запазен", друг е въпросът, че явно го е обещал на много хора.
В случая аз съм ощетена, защото ми трябваше второ тяло за няколко дни. Докато чакам една седмица отговор, аз плащам за тяло под наем, защото всеки момент очаквам Кайманаков да ми се обади и да ми продаде неговото.
Както беше написал някой по-горе:
"Абе детска му работа... много несериозен."

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: R.Kaymakanov   
Дата:   29-08-15 12:10

Здравейте на всички.Да виновен съм съм,че не ви 1отговарям и се извинявам за което.Сега ще ви обясня защо е така.Аз съм спортен фотограф и обикалям постоянно и навсякъде и нямам особено много време да проверявам постоянно мамка му ...И аз съм човек и трябва да работя и снимам или вие докато снимате си проверявяте faceboo-ци,форуми,мейли и т.н.Дори в момента ви пиша директно от събитието от телефона само заради авторитета си :) Благодаря за разбирането ако има такова.Приятен ден на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: imitev   
Дата:   29-08-15 12:55


Ясна е работата...

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: golded   
Дата:   29-08-15 14:24

R.Kaymakanov , след като си наясно с изключителната си ангажираност, редно е да информираш хората за това още при първия контакт,ти не го правиш, с което създаваш лъжливи очаквания! Не ми се вярва да си чак толкова зает, че не можеш да отделиш 30 сек. да отговориш на хората, както го изискват добрият тон и доброто възпитание, да не говорим за коректността!


Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: uri64   
Дата:   29-08-15 15:19

ах, няма по-голяма трагедия на света от разбити очаквания, които се оказват лъжливи...админите трябва да сложат емотикон, изобразяващ метличка и лопатка, които събират парченцата от едно счупено сърце...акълът ми не го побира - как може да ви трябва нещо спешно и важно, но сте склонни да врънкате някого цял месец, вместо да го отсвирите още след втория разговор и да си го вземете това нещо от другаде...или не е толкова необходимо или просто възможността да се спестят 5 лв е в състояние да накара някого да си изгуби трезвата преценка...т.е. пак стигаме до там, че нещото не ни трябва толкова спешно...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: deerstalker   
Дата:   29-08-15 16:11

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: Tota   
Дата:   29-08-15 19:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: Slivenski   
Дата:   29-08-15 19:22

.



Публикацията е редактирана (29-08-15 22:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: uri64   
Дата:   29-08-15 19:58

@Tota Въобще не си разбрал какво съм имал предвид с поста си, ама като така - не виждам смисъл да разяснявам подробно...

Slivenski [smilie24]



Публикацията е редактирана (29-08-15 19:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: Tota   
Дата:   29-08-15 20:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: yonna   
Дата:   29-08-15 22:15

uri64, Slivenski, смятам че коментарите родени от повърхностното ви мислене, нямат място в темата. Вие какво си мислите и как бихте постъпили, никого не го е грижа. Явно че за вас коректността в отношенията между потребителите не значи нищо. Моля да подминете темата и да не продължавате с арогантното си поведение.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: axlastro   
Дата:   29-08-15 22:16

Тук стана като в 3-ти клас да се изказваме на другарката. Я по-спокойно бе хора, някой писал на някой и онзи не му отговорил. Нали не ви е завлякъл с пари? Не ви е продал нещо счупено? Аз съм си писал с него преди време във фейсбука по повод негова обява за продажба на едно 5D и не ми направи впечатление да е несериозен. Аз също понякога продавам неща, без да съм на 100% сигурен, че искам да ги продам. Случва се да нямам време и желание да отговарям на запитвания, особено пък като чуя бартер директно трия. Така че малко по-спокойно и зряло разсъждавайте. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: EvaJor   
Дата:   29-08-15 22:54

"Аз също понякога продавам неща, без да съм на 100% сигурен, че искам да ги продам"

Добре, че предупреди [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: Argo   
Дата:   29-08-15 23:29

Потвърждавам че нещо не е наред с този, въпросният ми писа някакви съобщения в базара, до колкото разбрах нещо се пробва да се подиграва с обявите ми. След това без да знае на кого е попаднал, ми праща покана за приятелство в ФБ, копирах и му пратих съобщението му от базара и млъкна. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: uri64   
Дата:   29-08-15 23:47

yonna написа:

> uri64, Slivenski, смятам че коментарите
> родени от повърхностното ви
> мислене, нямат място в темата. Вие
> какво си мислите и как бихте
> постъпили, никого не го е грижа.
> Явно че за вас коректността в
> отношенията между потребителите
> не значи нищо. Моля да подминете
> темата и да не продължавате с
> арогантното си поведение.

Разбира се, че коректността значи много. Както и сериозността. Аз също съм попадал и на несериозни и на некоректни продавачи в този базар. И през ум не ми минава да защитавам някой, който е некоретнен и/или несериозен, нито да заставам на негова страна, но може би е хубаво най-малкото да се внимава с квалификациите, които се използват. Все пак, тук макар и зад ник, никой не е напълно и гарантирано анонимен и при желание от отсрещната страна може лесно се сдобие с някое дело.
А за това, че сте си губили времето да чакате безрезултатно вината си е само Ваша.



Публикацията е редактирана (29-08-15 23:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: radikyokushin   
Дата:   30-08-15 02:44

Ури, аре прЕстани. Не може да продаваш техника за няколко бона -
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=59917

да водиш няколко часов чат на лични и когато се стигне до нещо конкретно да се скриеш в миша дупка и десет дена по-късно да обясняваш в настоящата тема колко си зает да напишеш два реда за трийсет секунди.
Айде мани...
Радослав (R.Kaimakanov) - язък, че ми е адаш, много добре знае за какво говорим и да не се прави на "дръж ми шапката" с тия обяснения, че освен несериозен става и смешен!
Тук не става въпрос за това, че е "завлякъл някого с пари", нито дори за "разбити очаквания", а за елементарна култура във взаимоотношенията между сериозни хора в такъв форум. Това мисля, би трябвало да е понятно дори и на десетокласникът герой в тази тема!
Аз за себе си, съм вече наясно с този човек и въпросът е приключен - не бих му продал и този сенник -
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=48022

та камо ли обектива, за който ме пита.
Айде, лека нощ!



Публикацията е редактирана (30-08-15 02:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: bpavlov   
Дата:   30-08-15 03:57



Аз също понякога продавам неща, без да съм на 100% сигурен, че искам да ги продам.


Това си звучи точно като "Аз също разтварям краката понякога, ама не съм сигурна, повече ли ме сърби или повече гъделичка..."

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: iliyanb   
Дата:   30-08-15 09:04

"Случва се да нямам време и желание да отговарям на запитвания..."[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: bg2014   
Дата:   30-08-15 09:26

Благодаря за предупреждението! Очаквах темата да приключи по-набързо, но явно да клеветим другите е форма на общуване. Има сделка или няма сделка. Това е. Пари никой не е загубил. В случая няма сделка и толкова. Голяма работа, че ви е накърнено егото. Айде стига сте мрънкали.... голямата драма. Темата си изпълни ролята.
Както беше казал един човек:"Ако се сбъдваха поне 5% от нещата, които желаем, животът щеше да е прекрасен".

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: golded   
Дата:   30-08-15 09:32

Арогантността, простотията, егоизмът, неспазване на поетите ангажименти,
това са само част от отличителните характеристики на новобългарина!


Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: velinp   
Дата:   30-08-15 09:42

Мдаа, и аз от 07.06.2015г. чакам R.Kaymakanov да ми прати комплект тяло с обектив на посочения от мен адрес, след като си бяхме "стиснали ръцете" и на лични и по телефона. Ако беше показал адреса на тялото и обектива, за толкова време те сами щяха да стигнат до мен[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: axlastro   
Дата:   30-08-15 09:52

Според мен темата е безумна и напълно безмислена. И аз съм имал случаи някой да не ми отговаря, малко се ядосвам на момента и забравям. Имал съм и случаи да ми пишат глупости за безумни бартери, обидно ниски оферти и какво ли още не. Да, понякога не съм 100% сигурен че искам да се разделя с нещо, защото за мен има сантиментална стойност и винаги когато имам запитване го обяснявам - просто казвам на купувача, че не ми е приоритет да го продам, не искам да свалям цената и ако наистина е сериозен и иска да го купи той си преценя. Омръзнало ми е от бартери тип кон за кокошка и оферти за половин цена. Все пак фотографията е изкуство и много често е свързана с емоции. Онзи ден продадох един обектив - трабваха ми пари, а обектива не толкова, но не държах да го продам на всяка цена. Обясних това на купувача и сделката стана на обявената цена. Все пак е било редно да Ви отговори по някакъв начин за да е ясно дали да чакате или да търсите от друго място. Тук според мен не е прав и едва лине е можел да го направи. Ама чак тема да пускате...[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: nositel   
Дата:   30-08-15 10:00

golded [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: EvaJor   
Дата:   30-08-15 10:12

"Да държиш сантиментално" на нещо е едно, да напишеш "Цената е твърда" или "Не приемам бартери" е друго и да нямаш желание да отговориш е нещо съвсем трето. Да не говорим, че отговор на запитване за по-ниска цена от типа на "Определил съм цена на х лева и няма да я коригирам" едва ли отнема повече от минута.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: moto12   
Дата:   30-08-15 10:24

Предупреждението си е съвсем резонно, подкрепям да има повече такива тук. Всеки си прави извода.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: nositel   
Дата:   30-08-15 10:55

Виц:
- В продажба ли е Канон 6D?
- Да.
- Ще ми го продадете ли?
- Не.
- А защо сте пуснали обявата тогава?!
- Щото ми е кеф! Абе ти ли ще ми държиш сметка как да си разпускам от напрегнатото ежедневие..., наглец!
- [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: sirkhann   
Дата:   30-08-15 14:24

Така много лесно се вижда кой има толкова пари и кой не. Нова схема [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: Danhill   
Дата:   30-08-15 22:00

такива теми трябва да бъдат забранени!

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: metodiev_martin   
Дата:   31-08-15 00:14

Защо бе отворковци, защо да бъдат забранени? За да се роят подобни лекета ли? Много добре си спомням, преди година около 22 септември, на въпросния Кайманаков му отделих близо 2 часа да му обяснявам каква е разликата между 6д, 5д3-5д2 и куп неща, но той не пожела да ми ми отдели 20 секунди и да ми върне отговор за 50 мм STM, който имах желание да купя от него. И още не ми е върнал отговор...
На слабоумните изказвания от сорта на "никой не е загубил пари", "стига драми" и прочие, бих им теглил една майна и да вървят еди си къде. Аман от нагли олигофрени!

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: Don_Diego   
Дата:   31-08-15 00:32

За криворазбраните защитници от сорта "кво толкУз станало, пари не сте дали" обяснявам, че аз лично бих искал да знам кой продавач е читав и кой не. Безсмислен чат не обичам да водя. Купувал съм от базара, да чукна на дърво, само на читави хора съм попадал, където и пред когото е трябвало съм ги препоръчвал, а и аз съм набрал информация от други съфорумци кои са коректните продавачи.

А твърде заетия и пътуващ е несериозно да се извинява с ангажиментите си, в днешно време може да си провериш мейла в движение- буквално. Ако си обещал нещо някому, изпълни си обещанието. Иначе си въздух под налягане.

базара и продавачите си плачат за рейтинг...

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: PhotoBo   
Дата:   31-08-15 02:54

По принцип съм доста широко скроен човек и дори подобни теми прескачам да отварям, но като видях, че темата стои все сред топ темите във форума, реших да погледна за какво иде реч. Като цяло ако случая касаеше мен въобще нямаше да ми направи впечатление, че някой непознат не ми е отговорил или че не е спазил уговорката, която сме имали, просто
щях да потърся следващата обява за това, което ме интересува и щях да приема, че човека няма интерес или е продал вече въпросното нещо и без драми щеше да продължи живота ми. Нито съм длъжен на някой, нито някой на мен и разбирам, че всякакви хора в този свят има, че никой с нищо не би ме учудил... и въобще нямаше да се кося като цяло.
Имаше един английски пич, който по същия начин като тоя образ - много несериозен излезе за едно D610, ама здраве му кажи...не бях отварял тема, беше ми все тая... но като разни хора, като в случая се бяха включили и аз споделих моя опит и незаинтересованост, която получих от нашенеца живеещ в чужбина, за да си знаят хората...
Тук е същото, понабъбнаха мненията, за този човек, не че е обрал някой, вярно, но явно си е несериозен... или поне това е показал на хората осъществили някакъв контакт с него. Та за това - нека да се знае, но можеше и да е по-лошо. Иначе съм ЗА рейтинга в базара!

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: Pif   
Дата:   31-08-15 05:13

Чалга поколението много се изроди. Все някой му е длъжен за нещо. Все някой му е крив. Все някой му е виновен. Ако иска ще отговаря. Ако иска ще си продава стоката. Пускам си обявата в 3 сайта и където я продам най-напред - там. Не съм длъжен на никой с нищо да му отговарям. Стоката си е моя. Обявата си е моя. Взел съм си парите и толкова. Какво ще се занимавам с разглезени наглеци дето смятат, че съм им длъжен с нещо. Мога ли да не троша 5 часа да обяснявам на всеки поотделно на дълго и на широко какво съм си направил със стоката и защо не съм я продал точно на него.
На мен лично са ми продавали неща на цена половина от пазарната само с уговорката да ги пазя и да не ги продавам. Всеки има мотив да си продаде нещото и не е длъжен на някой си само защото тоя някой му бил писал 10 съобщения, звънял му е 100 пъти и т.н. Като искаш стока и обслужване - отиваш в магазина. Базара не е магазин. Това е място за договаряне на граждани. Харесваш нещо - звъниш. Ако ти вдигне - вдигне. Пишеш бележка. Ако ти отговори - отговори. Ако не ти отговори гледаш другите обяви и толкова. Това, че някой е пуснал обява не го задължава по никакъв начин да отговаря на лигави мърморещи "клиенти" които смятат, че всички са им длъжни. За тях са направени магазините и продавач-консултантите.
Нека има рейтинг но този рейтинг да бъде на база извършени сделки както е в Ибей. Иначе всеки недоволен лигльо който не е получил стоката ще мрънка, че продавача е некоректен.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: Tota   
Дата:   31-08-15 06:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: EvaJor   
Дата:   31-08-15 06:33

Това, че някой е пуснал обява не го задължава по никакъв начин да отговаря на лигави мърморещи "клиенти" които смятат, че всички са им длъжни....

Действително има хора с феноменална липса на елементарно чувство за коректност!

А какво те задължава съответната обява тогава?

[smilie23]

[smilie23]



Публикацията е редактирана (31-08-15 06:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: Tota   
Дата:   31-08-15 06:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: GOSPODIN   
Дата:   31-08-15 08:48

Много отдавна имаше една обява в несъществуващ вече вестник : "Мога да давам уроци по английски, но не искам" Имаше и телефон.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: PhotoBo   
Дата:   31-08-15 12:37

"Мога да давам уроци по английски, но не искам" Имаше и телефон.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Оправи ми настроението, мигновено!

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: nositel   
Дата:   31-08-15 13:54

Кой разбрал,разбрал. Радвам се, че налазиха чалгари и писюри да знам с кой да си нямам работа. Има едно нещо "мъжка дума", ама трябва си и мъж де...

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: marrio31   
Дата:   31-08-15 15:44

Такова шикалкавене не е мъжка постъпка,не знам какъв човек трябва да си за да не държиш на думата си,всъщност знам,но е една мръсничка дума и няма да я пиша:) Кзал ли си нещо го правиш и край,дори и да се набуташ,лошо е да се лъже[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: hrup   
Дата:   31-08-15 16:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   31-08-15 16:31

А колко пъти съм се набутвал, и то яко, защото дадената дума надве не става... Ако кажеш нещо, каквото и да е то - обещание, обвинение - трябва да можеш да застанеш зад него - в крайна сметка тежиш толкова, колкото тежи думата ти. Елементарно самоуважение.
Ако пък някой мисли, че като е зает аз тихичко ще отида у тях, ще му оставя 1200 лв. под възглавницата и ще си опаковам без излишна драма това, което искам да купя и ще си отида, без да създавам никакви пречки за заетото му ежедневие, дълбоко се лъже. Продавач-купувач имат симбиозна връзка - при перфектната сделка и двамата имат изгода и са доволни - е защо само единият да дерзае тогава за осъществяването на въпросната?
А относно поколенията - за критика е това, което се мисли за център на вселената, че само неговото време е важно, че само то е заето, че ничии други проблеми не са важни и собственият комфорт е най-важен. В повечето случаи е набор 9*.



Публикацията е редактирана (31-08-15 16:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: mihajlov2   
Дата:   31-08-15 16:52

Като пример за коректен продавач мога да дам за пример един колега от форума, който след размяна на няколко лични съобщения първо ми запази обектива, за който се договаряхме, докато събера парите, и второ ми го изпрати по Еконт, без наложен платеж на стойността на пратката от моя страна, с опцията да го тествам няколко дни, преди да реша дали ще го задържа и съответно платя по банков път, или ще му го върна. Единствената гаранция от моя страна беше, че му изпратих името си и адрес за доставката. При това ние не се познавахме - нито сме се виждали, нито чували преди това. Истинско джентълменско споразумение на базата на взаимно уважение и доверие!
Абсолютна коректност! [beer] [smilie24] [smilie24] [smilie24]



Публикацията е редактирана (31-08-15 16:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: Tota   
Дата:   31-08-15 20:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: don_kolev   
Дата:   31-08-15 20:53

mihajlov2: Получавал съм и съм давал обективи дори и на малко познати хора във форума. За щастие не съм бил подвеждан никога досега когато съм купувал и продавал.

И на мен ми е предлагано изпращане на скъп обектив по еконт и плащане след няколко дни...макар че не се възползвах а го платих веднага.

В това отношение форума ни си е с много висок рейтинг макар и без защитите на ибей например.

И бай дъ уй: Освен коректно описание и коректна доставка, сделката се характеризира и с КОМУНИКАЦИЯ. Затова повечето в положителни оценки в ибей, набляга се точно на :excellente communication!


Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: R.Kaymakanov   
Дата:   31-08-15 23:16

Tota-значи по телефона изобщо никой не ми е звънял :) С Йоана се разбрахме да се видим след понеделник писала ми е във вторник не съм видял и после в петък пак и тъкмо да й отговоря приятел ми праща темата .Отговорил съм и в събота в 10 сутринта.Или е недостатъчно бързо ? :) Както казах работя и не мога да отговоря на момента,на другите отговора го бях забавил с три дни,но какакъв е смисъла да отговоря когато темата вече я има ? Или трябва да става всичко на секундата,защото така на вас ви е изгодно ...

Martin_Metodiev-А ти къде се скри когато исках за закупя Sigma 24-70 от теб ?А преди да плюеш си спомни за това ?

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: realnoncho   
Дата:   31-08-15 23:19

Честно казано, ако съм се разбрал с някой за понеделник и той ми отговори в събота, сякаш нищо не е станало... Абе не ми звучи добре [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: extremalen   
Дата:   31-08-15 23:47

Радо, Радо, фейса го сцепваш от активност, а тука нямаш време и си все зает. Покажи се като голям и поеми отговоност за постъпката си - ще се учудиш на реакцията на околните. Хайде със здраве [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: upravitelq   
Дата:   01-09-15 11:42

Напечен съм от слънцето.



Публикацията е редактирана (01-09-15 14:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: jekopj   
Дата:   01-09-15 11:48

Някой купил ли е изобщо нещо от този господин или ви разиграва като мамуни?![smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: R.Kaymakanov   
Дата:   01-09-15 11:59

Хора я се спрете с глупостите. Какви жени аз съм на 17.Това , че 2ма мрънкащи са "обидени" от ден два забавяне или , че просто спрях от продажба дадена техника не дава право да ме обиждате и да сипете безброй глупости по мой адрес. Има купили от мен и то доста, аз съм купувал от базара. Преувеличавате някакви супер безобидни ситуации!На хората които съм продал никога не съм ги излъгал както и вас !

upravitelq-бъркаш човека явно,какви сенници и щуротии ? Ползвам само оригиналните сенници които си вървят с обективите комплект и надали бих продал сенник някога !? Явно всички ви е напекла жегата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: hrup   
Дата:   01-09-15 12:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: uri64   
Дата:   01-09-15 12:09

жегата не прощава никому [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: Argo   
Дата:   01-09-15 17:52

А за това какво ще споделиш тийнейджърю?
Разиграваш хората или се подиграваш?[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: R.Kaymakanov   
Дата:   01-09-15 19:26

За какво се подигравам ?Питам ви дали бързате с продажбата ..?Та дори не съм го написал подигравателно,а съвсем сериозно или вие имате странно виждане ...Или щом нямам 18г. не мога да снимам с D4 ли ?Моля кажете ми с какво това съобщение изглежда подигравателно ! Да наистина ги имах тези пари и ги вложих в канонско тяло с обективи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: hristov2256   
Дата:   01-09-15 20:04

С всеки изминал месец се убеждавам, че този форум буквално не става за нищо, освен, че има някакви "дъртофелници", които си чешат езиците.
Професионалистите не се изказват изобщо, просто си го местят от единия в другия крачол.

"Хапете" 17 годишен пикльо, който след 5 години ще разбере какъв келеш е бил и ще се смее на писаниците и действията си. През това е минал всеки, аз също се удрям по челото, четейки по-старите си постове.

Тази тема трябваше да се заключи много отдавна, до нищо съществено не води.



Публикацията е редактирана (01-09-15 20:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: Argo   
Дата:   01-09-15 20:22

R.Kaymakanov мислиш ли че някой изобщо ти вярва на лъжите?

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: mmjm   
Дата:   01-09-15 20:25

А уж захладня.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: imitev   
Дата:   01-09-15 20:28


Колко висок данък обществено мнение плащат хората - просто не е истина...

Махайте с ръка и продължавайте нататък...

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: da.fo   
Дата:   01-09-15 20:33

Тинейджър в матрицата - кофти ситуация !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: R.Kaymakanov   
Дата:   01-09-15 20:55

Argo Не само ти можеш да си позволиш скъпа техника :)

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: Pif   
Дата:   01-09-15 21:21

Добре де. Разглезен келеш. Какво толкова. Похвално е, че пръска парите на мама и тате за фототехника а не само за проститутки и наркотици както правят другите деца на мутри на неговите години.
Да е жив и здрав. Темата отдавна е изчерпана.
Тъпо е да се "надува" с играчки за 5-10к но е още дете. Иска да се изфука. Ще порасне. Може и да се научи да снима някой ден. Целия живот е пред него.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: R.Kaymakanov   
Дата:   01-09-15 23:05

Pif много моля без обиди.Напрвотив изобщо не се надувам..нито харча парите на мама и тате и затова моля без обиди без да се познаваме,а затова дали мога да снимам го оставям без коментар :)

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: aspirov   
Дата:   01-09-15 23:07

Без да искам да спамя темата, но потребителят R.Kaymakanov, известен още тук във форума и като "The", е изключително некоректен - зимата ме молеше да му продам един обектив, като искаше разсрочено плащане на част от сумата и обещаваше и се кълнеше, че до седмица след сделката ще си получа и остатъка от парите. Вече са минали над 6 месеца и все още си чакам последната част от парите. Като оправдание първо (1 седмицa след покупката - при положение, че беше изпратен с опция за преглед и тест...) изтъкна, че обективът не се разбирал с всичките му тела, после, че спрял да фокусира и тям подобни глупости. Все още си чакам парите, въпреки непрестанните напомняния от моя страна - дори вече спря да отговаря и да си вдига телефона.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: golded   
Дата:   01-09-15 23:15

Момчето явно е талантливо, въпреки крехката си възраст е овладяло
мръснишките номера


Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: jekopj   
Дата:   01-09-15 23:30

Ако това момче на 17 години сега е способно да завлече и заблуди толкова хора,представете си какъв ще е след 10 години!Понеже не е пълнолетен с него би трябвало да се заемат родителите му или детската педагогическа стая.


Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: iCvetanov   
Дата:   01-09-15 23:55

Аз лично от него купувам вече 4 месеца тяло Canon 5D classic, също така и за въпросното тяло 6D го чаках с парите и пак не дойде на срещата за да го взема.

Сам предлага някакви бартери или супер изгодни цени, разбирате се всичко е точно идва време за среща, спира да пише, спира да чете чатовете и след седмица две изкача с ново предложение понеже му трябват пари за нещо ново да си вземе.

До колкото го познавам има възможност разполага с пари и за покупки сигурно е коректен, но за продажби не е, поне спрямо мен.

Предлагал съм му дори да отида до тях до неговия град, само и само да му взема продукта който продава и пак не пише. Или не му се продава или и аз не знам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: Tota   
Дата:   02-09-15 07:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: hrup   
Дата:   02-09-15 08:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: Tota   
Дата:   02-09-15 18:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: mmjm   
Дата:   02-09-15 19:44

"Да, всички толерасти в този форум е крайно време да си вземат думите назад. Явно прекалено толерантен е българина. Прекалено!!" Не езикът на Пиф е мек, а мозъкът ти вероятно от жегата. Да не говорим, че Пиф в двата си поста, защитава коренно различни позиции. В едно е прав, темата отдавна е изчерпана.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: Tota   
Дата:   02-09-15 21:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: uri64   
Дата:   02-09-15 21:43

ти преди да пращаш някого в дупката първо се покажи кой си, че не е ясно тоя празен профил, регистриран преди два месеца кой по ред ти е...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: Tota   
Дата:   03-09-15 08:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: boboric   
Дата:   03-09-15 10:28

Някой май трябва да сменя лекарствата[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: uri64   
Дата:   03-09-15 12:14

Tota, явно освен че си изключитело прост, си и въпиющо глупав, щом не си разбрал за какво иде реч [smilie8]
Никой не подкрепя несериозните и некоректните. Обаче и тия, които след като са разбрали че някой е несериозен и/или некоректен, висят с месеци и продължават да го врънкат, също не са за съжаление. Това е, по-просто не знам как да ти го обясня. Пък ти ходи и се напивай от каквото щеш....А за това, че се появяваш под пореден ник, си подлежиш на съответен бан.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: Tota   
Дата:   03-09-15 19:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: cvetomir   
Дата:   03-09-15 22:46

Когато в базара имаше коментари - то нямаше как да бъдат разигравани хората по този начин. Достатъчно е един-двама да напишат в обявата, че автора й е несериозен /че му е детска работата, както е казано в тази тема/и никой повече нямаше да му обърне внимание. Сигурен съм, че на тази цена лични съобщения са му писали поне 15-20 души, вероятно и повече. А той като е видял, че има интерес на тази цена, се е отказал от продажбата и вероятно ще го пусне на по-висока цена от друг ник.
За себе се практикувам така - видя ли обява без телефон в нея, то или я прескачам, или пиша на автора да ми изпрати телефона си на лично. След като поговоря с него и преценя дали е сериозен /мнозинството от хората в този форум са такива/, тогава решавам дали да купувам.
Като гледам колко писане е паднало по тази тема, свят ми се завива. И то защо е цялата разправия - защото няма как да кажеш на останалите да не си губят времето с този. Налага се да се пуска отделна тема във форума. Преди беше много по-лесно. Вярно имаше и безумни и даже злобни коментари в обявите, но нима сега няма във форума?

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: Argo   
Дата:   03-09-15 22:59

cvetomir За всичко написано си прав, само това с телефона не е така.
Аз примерно не желая да си раздавам телефона из интернет, не се знае на какви откачалки ще попаднеш, например да ти звънят в 23:00 или пък да ти пращат заплашителни СМС-си. Не, благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: Tota   
Дата:   04-09-15 07:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: vkk1   
Дата:   04-09-15 10:37

Твърде много отнесе едно 17 годишно момче, затова че не било продало едикакво си на някой си друг.
Пуснал нещо за продажба с идеята да си купи друго, не му достигнали парите и затова мотае и чака да му излезе оферта или да събере разликата. Чудо станало!
Интересно ми е колко от вас на 17 години са имали такива постижения във фотографията, че аз не познавам много.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: hrup   
Дата:   04-09-15 10:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: jekopj   
Дата:   04-09-15 11:12

А трябва ли този тинейджър да излъже/заблуди всички в този форум за да се усетим,че едно хлапе ни разиграва.За такива трябва да сигнализир навриме.[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Не разчитайте на коректността на потребителя- R.Kaymakanov
Автор: moto12   
Дата:   04-09-15 13:42

Поне едно флагче да можеше да се вдига срещу името на компрометиран потребител...

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »