Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: RepoMan   
Дата:   02-09-15 19:26

Здравейте другари съфорумци!

Наскоро ми се случи Голяма беля!

Изтървах си фотоапарата с монтирания на него обектив, така както си бяха в чантата.
Падането се случи от едва около 40-50cm.

За мое най-голямо нещастие, като се прибрах и извадих апарата видях, че се е случило това [smilie10]


https://photo-forum.net/static/forum/2015-09/oygc1858.JPG



https://photo-forum.net/static/forum/2015-09/qhwl5931.JPG



https://photo-forum.net/static/forum/2015-09/karh6864.JPG




М0ОЛЯ ВИ, КАЖЕТЕ В КОЙ СЕРВИZ ДА ГО ПРАЩАМ ? M.Zuiko-то

ще си платя, щото нямам гаранция за обектива [smilie2]


Хиляди благодарности, на всеки, който има опит със сервисите на Олимпуз и ще ме насочи каде да го дам на поправката.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМ0О0Щ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ"
Автор: marvves   
Дата:   02-09-15 20:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: RepoMan   
Дата:   02-09-15 20:24

така или инак, какво друго ми остава..., да го разпродавам за резервни части ли[smilie11].
Нов такъв няма как да ми излезе по-евтино

А и за подобен вид повреда, без застраховка за злополука, гаранционното обслужване, надали важи.



Публикацията е редактирана (02-09-15 20:25)

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: RepoMan   
Дата:   02-09-15 20:57

а какво ви е мнението за Сервиз "БУШОНА" ?

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: piknik   
Дата:   02-09-15 21:07

Този въпрос ми прозвуча като виц [smilie5] [smilie5] [smilie5]

RepoMan - има пуснати теми и доста мнения за този сервиз...

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-09-15 21:22

Ако ще пробваш сервиз, който не е на олимпус пробвай сони сервиза - стемарк. Иначе до колкото знам сервиза на оли е някъде в европа и били много добри. Преслушай ги все пак колко ще струва...

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: RepoMan   
Дата:   02-09-15 22:14

доколкото разбрах, понеже писах на OLYMPUS.bg , трябвало да го занеса в Бушона' и те вече да го пратят до сервиза в Чехия...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: icovalchev   
Дата:   02-09-15 22:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: RepoMan   
Дата:   02-09-15 22:58

и какво предлагате да сторя... да отскоча до секс шопа за анален вибратор ли? [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: marvves   
Дата:   02-09-15 23:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: GenaDP   
Дата:   02-09-15 23:44

Ако пораженията са само отчупената пластмаса - не виждам проблем да се залепи...

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: icovalchev   
Дата:   03-09-15 01:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: stef7   
Дата:   03-09-15 07:15

Случила ти се е много малка беля, ще загубиш известно количество пари.

Ако пораженията са по пластмасовата част - А дали са само там. Според мен не може да се мине без начална диагностика в оторизиран или не оторизиран сервиз. И това с лепенето бих го прескочил ама ти си решаваш.

На твое място се обаждам на Стемарк и питам може ли да диагностицира и евентуално да ремонтира повреден обектив на олимпус и дали въобще ще се навие. Ако може да го диагностицира и се наеме с ремонта и доставката на повредените части супер. Ако го приеме само за диагностика, поне ще си наясно коя част или части са повредени и трябва да се сменят. И тогава може да питаш Олимпус колко ще струва да ти го ремонтират. Или ако може да си ги доставиш отнякъде и да ти ги сменят пак в Стемарк.

Инак си минавам по стандартния път - давам го на Олимпус плащам 50 Евро диагностика + транспортни разходи и в зависимост от цената за ремонт решавам дали ще го ремонтирам или ще купувам друг втора ръка.

Имах случай с повреден обектив на Канон, част от електрониката дала фира, механика и оптика без никакви проблеми. Дадох го за диагностика на Зентекс. Той ми каза коя е частта за смяна, но не можел да я достави. Намерих я от една аглийска фирма, поръчах я, те я доставиха, Зентекс я смени. Бавно отговарят и моят обектив е от доста популярните в линията на Канон, но стана.

Ето я фирмата, гледам имат части и за обективи олимпус
http://www.cameraspareparts.co.uk/olympus-camera-parts-387-c.asp

Не е сигурно дали ще имат тази която ти трябва, но не пречи да се пита, и някой трябва да го диагностицира преди това.



Публикацията е редактирана (03-09-15 08:00)

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: MARLOV   
Дата:   03-09-15 20:03

Лично аз бих пробвал със залепване на изкъртените части колкото внимателно да го тествам за други проблеми. Но не с каноконлит или подобни на него защото изпаренията им при съхнене повреждат оптиката. Ако теста е успешен бих го доукрепил вишно около байонета с по-сериозно лепило.За без пари толкова.Ако Се разлепи след това едва ли ще е по-зле отколкото в момента.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: RepoMan   
Дата:   04-09-15 10:55

MARLOV, доста изкушаващо е предложението ти, но за да стане залепването имаш ли предвид, че ще се наложи да разглобиш обектива? Щото си е рисково занимание...
А какво ще използваш, ако не е тайна, сподели малко повече подробности, за твоят метод [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: RepoMan   
Дата:   04-09-15 11:02

Ето подобна тема в чужд форум за човек изпаднал в същия проблем

http://www.mu-43.com/threads/56256/


А ето го как изглежда Pro-то, крехка играчка си е.
Всичко е пластмаса отвътре. Метални са само външните оперативни гривни и част от корпуса.


https://photo-forum.net/static/forum/2015-09/ayoc1797.JPG



[smilie2]



отклонение за въмущение
Да не се забравя, че въпреки надписа
PRO и качествените лещи, това все пак си е китов обектив. Само не знам що е толкова надценен, продаван единично. Подобен клас обективи не бива да надвишават $500. Извиньети мъ.



Публикацията е редактирана (04-09-15 11:27)

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: ss_sgp   
Дата:   04-09-15 11:11

Не само надценен, но и надпис Pro на пластмасово изделие...
Pro не е означава просто добри оптични качества, но и издържлив. Дори по-често второто е по-важно.
Този е на цената на китов Canon 24-105L, което е абсурдно.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: RepoMan   
Дата:   04-09-15 11:26

Вярно, някой ще каже, че това е обектив за безогледална система, трябвало да е олекотено всичко.
Ами няма кво да се учудваме, че ползващите корави DSLRи не гледат сериозно на OLYMpussy играчките с назлобени характеристики... [smilie9]

найдох срязан Zuiko Digital ED 12-60mm F2.8-4.0 SWD
...а странно на него не пише PRO



https://photo-forum.net/static/forum/2015-09/ooco2388.JPG






само за контрапункт нека видим как изглежда срязан Fujifilm XF 16-55mm f/2.8 R LM WR


https://photo-forum.net/static/forum/2015-09/vqfr1164.JPG



Ха! И на него няма надпис PRO
кой знае, може би е нова абревиетура на OLY [smilie8]



Публикацията е редактирана (04-09-15 11:52)

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: hrup   
Дата:   04-09-15 11:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: RepoMan   
Дата:   04-09-15 11:44

Категорично не става дума за хвърляне!
Ако ще се минава през мъката със сервизите в чужбина, коректното отремонтиране с оригинални части, си има определен таван за всичко ≤ €200

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: hrup   
Дата:   04-09-15 11:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: alejandro1   
Дата:   04-09-15 13:48

Малее, а аз си мислех, че съм си купил здрав обектив.[smilie11]
Ще следя темата, че и аз се нуждая от сервиз за тялото.
Hrub, моля кажете кой е Слав и как да се свържем с него?

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: hrup   
Дата:   04-09-15 14:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: джъмбо   
Дата:   04-09-15 14:40

про не значи да го блъчкаш в земята и да искаш да работи... про са качества видими при натоварена работа

точно този обектие е уникално добър и качествен по целия кадър нещо което не бих казал за други про варио обективи на 2.8

а това че си го насрал не значи да обвиняваш системата че е хлабава щото какви примери мога да извади за "корави" дслр от нета... ще ревеш с глас като магаре

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: ss_sgp   
Дата:   04-09-15 14:48

Това е обектив на 5.6 по-скоро приравнено към 'визията' на 35mm кадър. На 5.6 повечето над 1000лв нямат никакви проблеми [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: джъмбо   
Дата:   04-09-15 14:51

въх... а приравнен към визията на хаси или лайка с2???

ма то верно днес е петък експертите са се насъбрали

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: ss_sgp   
Дата:   04-09-15 14:52

А към какво да го приравня? Можеби към съпонерка, друго си е да кажеш, че имаш бленда 1,2 на телефонен сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: джъмбо   
Дата:   04-09-15 15:07

каква ти е логиката да го приравняваш??? може и към зинар да го приравниш...

оли за разлика от другите марки си направиха изцяло нова система с обективи сметнати за тази система

не виждам защо трябва да се намесват размно крпо мроп дроп и други системи... щото винаги ще се намери по-голяма или по-малка...

нещата се гледат генерално за системата а не за крушите...

не става само с ядене както бяха казали... трябва и акъл и поне елементарно познаване на фотографията


да ти кажа ли обектив за видео камера със сензор 2/3 инч колко струва... 5 цифрена е сумата... ауууууу ако приравня 2/3 инч към 35 мм мчи то тоз обектив трябва да е 3-4 леФчета

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: ss_sgp   
Дата:   04-09-15 15:12

не искам да споря, тезата ми беше, че Оли са напипали желанието на много хора да имат добра и компактна система. В това разбира се няма нищо лошо. Лошото е, че искат да печелят прекалено много (лично мнение). Не може обектив с подобни качества да струва почти колкото 24-70/2.8 зум за 35мм. Нито стъклото като количество е съизмеримо, навсичкото отгоре са пестили и от изработка.

Накрая потребителят получава една компактна система на неоправдана цена.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: джъмбо   
Дата:   04-09-15 15:15

ти колко си снимал с това стълко??? аз доста... и доста снимам и с други стъкла... та... мога да преценя

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: RepoMan   
Дата:   04-09-15 15:16

доколкото прочетох в нето, именно 12-40 е един от най-трошливите обективи! Джъмбоу, моите уважения, но не съм го блъскал в земята. Беше закачен на тялото и прибран във фото-чанта тип кобур, със съответните уплътнения вътре. При падане от 50см се случи това. А ако се бе случило да се изтърси от височината на гърдите ми оголен апарата и обектива, сега щеше да ги опявам и двете играчки. Едно дърто D200 и 16-85 в подобна ситуация, няма да мръдне.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: ss_sgp   
Дата:   04-09-15 15:18

Снимал съм и с макрото им 50мм, няма база за сравнение например със стария Канон 100мм макро и т.н. Бавно, старо и т.н. Новите предполагам са много по-добри, но и на цена х3. МЕРСИ [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: джъмбо   
Дата:   04-09-15 15:24

брей от къде ги извади тези статистики за най-трошлив обектив...

иначе пробвай с дъртото д200 и дай да видим резултата... щото аз съм виждал...

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: RepoMan   
Дата:   04-09-15 15:35

преди години ползвах за една екскурзия в планината едно FUJI S5 (тялото е на D200) с именно Nikkor 16-85/3.5-5.6 и батериен грип. Изтървах ги до като катерех един чакълиран път. Тупнаха си като камък и като изключим, че капачката отхвръкна и падна в една урва, по тялото имаше нищожни белези, а обектива беше напълно невредим. Не забелязах да има проблеми след случката. Специално 16-85 е доста халтав на байонета, предполагам това компенсира определени сътресения, докато това Zuiko 12-40 е толкоз стегнато прилепващо, направо като да е фабрично залепено. Допускам това също е от значение...

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   04-09-15 20:08

Това е най-хубавия и професионален зум на Олимпус. Ако е купуван от България, Амперел (представителите) не взимат пари за диагностика, а само за ремонта, който се извършва в Чехия и винаги е много прецизен. В България няма вариант никой да го поправи. Има специфичности, които майсторите като ги видят и се отказват на секундата (едната такава е, че всички лентови кабели са запоени, а не на букси) С две думи, ако искаш да го поправяш - това е единствения вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   05-09-15 00:51

Чантата ти е калпава, трябва да я смениш. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: dreamer   
Дата:   05-09-15 17:18

Залепи го със двукомпонентна епоксидна смола - не се майтапя - ще стане по-здраво от сега. Виждал съм Pentax 50-135/2.8, счупен по-същия начин и в "Лас сервиз" успяха да го залепят с таква смола.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: serjy   
Дата:   05-09-15 17:51

да се говори, че олимпусите пестат от изработка е направо смешно! напротив! друг е въпроса как точно е паднал фотоапарата и каква е била чантата, щото има вариант просто да се е треснал под кофти ъгъл, какъвто и фотоапарат да е бил, пак да е пострадал.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: chrisnoch   
Дата:   05-09-15 18:13

"да се говори, че олимпусите пестат от изработка е направо смешно!"

Да се говори, че хора като serjy пестАт от главни букви, е направо смешно! Напротив! Това е нова тенденция в българския правопис с верни последователи - напр. джъмбо, който явно ползва редактор за текстовете в прекрасния си сайт.

Спорът е безсмислен. Стоките струват толкова, колкото купувачите са склонни да платят за тях. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: RepoMan   
Дата:   05-09-15 20:15

...е както и да е паднал беше от едва 50см! Удари се откъм предната част чантата, т.е. откъм обектива.
Тялото, закачено зад него тежи 786г, заедно с 2-те батерии и памет карта. 382 + 786=1168g

Да съм имал и смартфона вътре, абе грубо към кило и половина обща маса.

Чантата е ето тази

https://photo-forum.net/static/forum/2015-09/vkem5025.JPG


http://www.eyrich-net.org/images/taschen/Toploader65_1.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2015-09/ytoz0990.JPG


http://www.eyrich-net.org/images/taschen/Toploader65_2.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2015-09/ipnl7378.JPG


http://www.eyrich-net.org/images/taschen/Toploader65_3.jpg




Обектива е трошлив и туй то!
Нещо подобно ми се случи но доста по хард, преди време.
E-M1 заедно със закачения на него 40-150mm F3.5-5.6 R MSC, ми беше наврян в джоба на якето откъм обектива. Докато крачих се изтърси на земята (логично, центъра на тежестта е била над джоба, понеже тялото стърчеше навън). Падна оголеното тяло, като се приземи върху капачката на обектива, като при падането се изтряска под ужасен ъгъл, в асфалта. Изплаших се, че стана много лошо. Демиджа беше само счупения и изкривен UV филтър, и доколкото открих 2-3 незначителни драскотини по корпуса на апарата, който отскочи още 2 пъти. Обектива си работи идеално и до ден днешен. Няма и следа откъм байонета. Падането беше от двойна височина, а общата маса на апарата и обектива е около 690g

Просто 12-40мм , както и много други обективи на други марки са проектирани да се строшат лесно, по начин който да не застраши подредбата и целостта на оптиката. Идеята е в сервиз после да се поправят, без особени затруднения. В случая с това Zuiko основата е пластмасова и се налага доста по-сериозно разглабяне, и marvves в началото го показа. На за ето такива мърлячи като мен е направен, да го счупят и после в сервиза да вземат сумати пари за поправка. Така обектива е Pro не само по цена, но и по цена за сервизиране. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: serjy   
Дата:   05-09-15 20:26

дано ти го оправят на поносима цена. наистина са много неприятни такива случки. например, преди години си загубих всичката техника, изпопадала от раницата на мотора ми в движение, аз си бях виновен, щото раницата не беше нито за фото, нито за мотор. всичко съм регистрирал в олимпус и ако се появи в сервиз някой ден, ще ми се обадят, но до ден днешен нищо. явно здрави са се оказали и фотоапарата и обективите. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: mmjm   
Дата:   05-09-15 21:00





Публикацията е редактирана (05-09-15 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: Konstantinov   
Дата:   06-09-15 00:23

Аз бих писал на олимпус че са некомпетентни и че искате безплатна смяна.Ако корпуса беше отлят от полиамид нямаше да се счупи.Грешката е на конструктура.Грешката е и че не могат да смятат.За мен е фабричен дефект.Грешно подбрана пластмаса.Самото влизане със стегнатост изяжда якостта,както е отбелязано по горе.И това напишете.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: nemchev   
Дата:   06-09-15 12:36

искам да видя лицето на четящия мейла на г-н Константинов инженер от Олимпус. Предполагам, че ще си изяде дипломата и после ще си направи харакири пред входа на централата на Олимпус[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: GM   
Дата:   09-09-15 08:46

Сепукото му е в кърпа вързано!След това назначават Константинов Сан за главен инженер.[smilie21]



Публикацията е редактирана (09-09-15 09:00)

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: RepoMan   
Дата:   09-09-15 09:13

Добре де, хайде стига толкова гаври! https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/stop1.gif

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: Чукча   
Дата:   09-09-15 18:56

Моите съболезнования! [smilie2]
Дано се оправиш. [smilie24]



Публикацията е редактирана (09-09-15 18:58)

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: angelovgros   
Дата:   10-09-15 15:28

Няколко пъти съм пращал техника за ремонт - е-620 ; 12-60SWD ; 70-300-/ и двата /.
-Изключително съм доволен.

СОФИЯ
АМПЕРЕЛ
Бул. Цар Борис III 126 , етаж 6 /фотоотдел/
02 / 8182631(2,3)
02 / 855 4120 -централа.

Сервиза е в Чехия

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: RepoMan   
Дата:   10-09-15 17:00

[smilie24]

Благодаря на всички отзовали се по моят проблем ! [thankyou]

Отговори на това съобщение
 ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: RepoMan   
Дата:   01-10-15 12:03

Обектива е отново при мен, неразличим от нов.
Сервизните техници от Чехия добре са се потрудили. [smilie24]

Оказа се, че доста неща са сменени покрай тази дреболия, счупените крачета задържащи пластината на байонета.

довечера ще покажа чарковете, които са ми сменили - доста са![smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: marvves   
Дата:   01-10-15 12:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОМОЩ ! Къде да го "ЛЕКУВАМ" (12-40 Zuiko-то)
Автор: RepoMan   
Дата:   01-10-15 12:14

платих 216лв./без ДДС/ в сервиза на Амперел на бул. Цар Борис III #126

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »