Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 обектив за снимки на храна
Автор: totbs   
Дата:   01-09-15 18:13

здравейте
чудя се какъв обектив да си купя, искам да снимам храна не профисионално
само за моя блог разполагам с никон д5300. дали да бъде 50 1.4 или някой друг твърд
или да гледам за нещо като 16 -35 или 17 -50
дава линк с снимки направени от ръка с 70-300
напишете тук линка[https://500px.com/TeodorKaludov]
но искам да направя нещо по добро със статив,постановка и по- добар фон
моля за съвет


Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: totbs   
Дата:   01-09-15 18:14

друг въпрос как сте се представи Sigma 24-105 / f4 DG OS HSM Art Nikon на моита кропка (38-168mm или нещо такова)[smilie11]



Публикацията е редактирана (01-09-15 18:26)

Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   01-09-15 18:41

Бих започнал с каквото имаш под ръка, достатъчно адекватен е, не е като храната да мърда или да нямаш статив.
Достигни някакво ниво и сам ще си решиш дали широк или тесен ъгъл те кефи повече.

Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: da.fo   
Дата:   01-09-15 20:37

Храна снимам с 60/2,8 макро, една рингова светкавица и статив. [shtrak] Може и с друго, но на мен така ми харесва [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: Slivenski   
Дата:   01-09-15 20:45

А защо този 24-70/2.8, с който са снимките в 500px, не ти харесва?

Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: totbs   
Дата:   01-09-15 21:11

този е на шефа , тои има д700 със светата троица мисля,но патува често и не можем да разчитаме на него


Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: totbs   
Дата:   01-09-15 21:16

а аз се чудя кое ще е добре за моята кропка + едно на ум за фул фрейм в един по късен етап[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: quazimodo   
Дата:   01-09-15 21:16

Според мен ти трябва по-скоро компютърно обучение вместо нов обектив. Не го приемай като заяждане. Няма предметна фотография без сериозна доза от Фотошоп и компания [beer].


Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: iasen2   
Дата:   01-09-15 21:21

Колеги вземете се в ръце и спрете да приказвате глупости

50/1.8 или макро 40,60мм и подобните му е перфектния обектив за това
в базара продават един макро на 55мм ръчнофокусен за смешни пари

по нататък ако потръгне бизнеса тилт шифт макро 1/2 Nikon PC-E Nikkor 85mm f/2.8D - е перфектния обектив за продукти

И да не вземеш да си купиш макро светкавица :) щото като гледам снимки на храна снимани с директна светкавица ме хваща гнус :)



Публикацията е редактирана (01-09-15 21:23)

Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: totbs   
Дата:   01-09-15 21:28

за съжаление ние сме готвачи[cool] и фотошоп ние чужд ама с колегите искаме да правим добри снимки да представим нашия труд


Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: kvakioh   
Дата:   01-09-15 21:28

40 macro

Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: ecobo   
Дата:   01-09-15 21:38

Проблемът на снимките, които си показал в 500рх не е обектива, а светлината.

Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: Slivenski   
Дата:   01-09-15 21:40

D5300 няма мотор за автофокуса, нали? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: totbs   
Дата:   01-09-15 21:41

да

Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: didesignbg   
Дата:   01-09-15 21:48

безпредметно е да наливате пари в обектив, нищо няма да промени в снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: Slivenski   
Дата:   01-09-15 21:48

Аз бих обмислил и Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8G или Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.4G, в зависимост от бюджета :-))

Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: MixMike   
Дата:   01-09-15 21:58

ВСЕКИ обектив би свършил достатъчно добра работа (за вашия случай), тъй като ВСЕКИ обектив е достатъчно добър на бленда 8 и по - малка. Проблема според мен е светлината и уменията на фотографа и не на последно място аранжировката.
Първото може да се реши с едни 200-300лв - 2 ръчни китайски светкавици, стативи, отражател, софт, синхронизатор...
Второто и третото обаче (+ самата работа със светкавици)изискват умения, които засега явно нямате. Дали ще си ги набавите с четене, учене, опити, проби, грешки, курсове и т.н. - си е ваша работа, но съвета ми е да се насочите в тази посока.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: iasen2   
Дата:   01-09-15 21:59

За това си наемете фотограф , щото иначе полза няма да правите хубави неща , а да изглеждат пошло на снимките

Както и аз няма да седна да отварям ресторант :)

Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: quazimodo   
Дата:   01-09-15 22:09

iasen2 написа:

> За това си наемете фотограф , щото ...
>
>
>
>
>
>

Вече се чудех кога най-сетне някой ще даде това предложение [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: iasen2   
Дата:   01-09-15 22:45

Аз винаги го давам , щото съм видял много хора дето са си провалили бизнеса с лоши снимки правени от скъпи апарати :)

Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: totbs   
Дата:   01-09-15 22:56

не искам профи снимки където два часа да слагам сос със спринцовка и 6часа фотошоп, просто малко по- добри кадри с напълно не комерсиална цел


Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: Божидар58   
Дата:   01-09-15 22:59

Аз съм снимал хранителни продукти с Никон 70-300/VR и Никон 105/2.8VR и снимките станаха чудесни.

Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: totbs   
Дата:   01-09-15 23:06

знам че ще съм далеч от шедьовър но все трябва да почна от някаде нали?[smile] идеята ми е да започна с обектив като вляза малко по - наватре, осветление + уроци по фотошоп. за мен снимките които съм показал са добри но ми се иска да бадат малко по -добри

Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: totbs   
Дата:   01-09-15 23:22

MixMike, напълно сте прав но аз лично имам само два обектива сигма 10-20 с която си снимам пеизажи и китовия 17- 55 [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: ecobo   
Дата:   01-09-15 23:24

Като начало 2 халогенни прожектора от 10 лв. биха свършили работа, но е дълго да се обяснява кога и къде трябва да се сложат, за да стане кадър. Светлина му е майката. Обективите са ви последна грижа, както отбеляза и MixMike.

Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: hrup   
Дата:   02-09-15 08:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: dekov   
Дата:   02-09-15 08:23

totbs
"идеята ми е да започна с обектив като вляза малко по наватре, осветление + уроци по фотошоп."

Това е грешно, остави обектива за накрая !


Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: Slivenski   
Дата:   02-09-15 11:15

Не мога да разбера, защо да е грешно? Какво толкова, ако човекът иска и има възможност да си купи по-приличен обектив и пак да се учи да снима?

[smilie8]

Това ми взучи като едно време, дето един приятел ме съветваше да съм се научел да карам кола на Москвич, а после да си купя Шкодичка. Извинявайте, но пълни глупости.

Нищо лично!


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: Yavkatavet   
Дата:   07-09-15 06:48

Както казват и колегите, при снимките на храна, светлината и аранжировката са в основата. Иначе ще увъртите в ФШ и само ще загубите време. Добре композираната снимка, правилно осветена,често не се нуждае от допълнителна обработка. В момента при снимане на храна, работя с 2 обектива 35мм 1.8 и 90мм 2.8 макрообектив на кропка. С 35-цата ми се налага да кропвам някои снимки и ми късее, а за 90-ката не ми стига понякога пространство.
Оптимален вариант за обектив за кропка с насока снимки на храна за мен е 60 мм макро. Е, ако няма бюджет и 50мм 1.8 ще свърши работа, но понякога е хубаво да снимаш и текстурата на храната.
Та така - заложите ли на знания за осветление и усет за аранжиране фотошопа ще ви е излишен за вашия случай.

Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: batrudi   
Дата:   07-09-15 13:43


http://i62.tinypic.com/aca6p3.jpg

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: обектив за снимки на храна
Автор: qavkata   
Дата:   07-09-15 13:56

За фотографията най-важния елемент е светлината. Всеки един обектив ще ти свърши работа, естествено единствено за макро ще ти е нужен макро обектив. Принципно на по-отворени бленди се получават по-добри резултати...но не 1.8. 2.8 е изеално за продуктова и кулинарна фотография, но и на 3.5 ще стане. Ъгала на снимани е важен и позицията на източника на светлина както и на апарата. Моя съвет е да изгледаш двайсеттина клипа в тубата и ще видиш че хората снимат едни и същи неща с различни обективи, но ефекта идва от светлината, ъгала и аранжировката. Много е важно и подбора на подходящи "пробсове"

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »