Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: kapitancho   
Дата:   18-01-10 12:14

Има разни "Киевски", които трябва да стават на Никон, но не знам точно как...

Отговори на това съобщение
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: trusinov   
Дата:   18-01-10 12:25

Към списъка можем да добавим и един не толкова разпространен HELIOS 135mm 2.8 - оказа се че обективчето прави много добри снимки с чудно боке. В момента нямам кадри под ръка, но ще кача да видите. [shtrak]



Публикацията е редактирана (18-01-10 12:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: martinrousev   
Дата:   18-01-10 12:56

Този Хелиос го имах и го продадох единствено защото ми идваше дълъг на кропката. Наистина оптиката му беше доста прилична. Иначе е произведен в Япония и брандиран като Хелиос.

Отговори на това съобщение
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: nihavai   
Дата:   18-01-10 12:58

Калейнара и Хелиоса ми са произведен директно за Никон, не съм им слагал преходници.
Явно обаче това са случайни изпълнения и са рядкост.


Отговори на това съобщение
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: ilcoin   
Дата:   18-01-10 14:14

Някои от руските обективи се произвеждат и за никон байонет. Даже навремето е имало такава версия на Зенит. Естествено, обективите са без електроника и няма мерене с любителския клас тела.

edit: Киев е да, не е зенит. Благодаря за поправката [beer]



Публикацията е редактирана (18-01-10 18:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: didesignbg   
Дата:   18-01-10 14:24

на Киев не беше ли?[smile]
Киев 17, 19, 20

Отговори на това съобщение
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: trusinov   
Дата:   18-01-10 14:28

Абе като цяло хубавите стари стъкларии си остават страхотни, с единствен недостатък ръчното фокусиране, но с последните глухарчета за потвърждаване на фокуса, при които можеш да програмираш дори и micro adjustment на фокуса определено се постигат победи :)[beer]



Публикацията е редактирана (18-01-10 14:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: caro-anton   
Дата:   18-01-10 14:44

icolin [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: nihavai   
Дата:   18-01-10 16:19

trusinov
АЗ смимам от 2г само на М. Стана ми интересно за тези глухарчета, какво представлялват?


Отговори на това съобщение
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: 35mm   
Дата:   18-01-10 16:25

Моя Калейнар 5Н 2,8/100мм си е фабрично с Никон байонет. Буквата "Н" в 5Н в името му означава (за байонет) "Никон".
Арсенал прави обективи и днес, все още, директно с Никон байонет. Другото захващаме е М42. (един и същи обектив, но само захвата е различен.)
Киев 19 все още се прави и точно той, и някои вече спряни други модели, са с Никон байонет.
За съжаление, както по-горе писах, повечето са спряни. Дори Калейнара вече го няма в ценовата листа. Преди 2 години го имаше и беше $90 нов от завода.
Сега имат за 89$ 80-200мм Гранит - също на Никон и М42.
Няма и 1,4/50мм вече. Имат Гелиос 2/50мм с който се продава като китов към Киев 19 сега.

Тия дни се чух с тях по телефона и имам ценовта им листа. Яшма 2,8/300 преди да ги спрат от производство цената му е била паднала до $700. Мъка, мъка......защо не го взех???? Сега се мъча с едни Никкори 2/200мм и 70-200 ВР2 капиталистическо производство.

Някой ако ще пътува кък Киев, магазина им е на ул."Московска" Но.4.
Завода е на същата улица но номер 8.



Публикацията е редактирана (20-01-10 05:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: nihavai   
Дата:   18-01-10 16:32

35мм

Скоро някой беше пуснал линк към сайта им, помниш ли го?

А този гранит 80-200 каква му е светлосилата. Надявавам се, че ще напишеш 2.8 [smile]

Имтересува ме също и нещо към широкото. В списъка има ли нещо подходящо за кроп на около 18-20мм?


Отговори на това съобщение
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: trusinov   
Дата:   18-01-10 16:34

И аз нещо се запалих и почти не слагам AF обектив :) Значи чрез различни комбинации от копчета на фотоапарата глухарчето позволява програмиране. Можеш да променяш EXIF инфото, като програмираш да си пише на какви мм е обектива да речем (говорим за твърдо - вариото няма как :)) Същото се отнася и за блендата. Някой имат функцията щом фокусират и глухарчето подаде сигнал за фокус автоматично да снима, но най-важната функция е калибрирането на фокуса. Ако потвърждаването от глухарчето на фокуса при снимане има фронт или бек фокус глухарчето има възможност да се настрой с 30-тина стъпки напред и назад фокуса. Някой глухарчета са със 17 стъпки, но са прееееедостатъчни. Може да попитате vladovg какви победи се постигат с ръчнофокусна 50-ка на 1.4 като си настройш фокуса точно с такова глухарче. [smilie3] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: 35mm   
Дата:   18-01-10 16:37

:( Не. На ф/4.5 е. За 89 долара зум на 2.8 ще е постижение дори за украинските военни оптически инжинери, или ще е цена не по пазарни принципи а на СССР правила за ценообразуване. :)

ZOOM ARSAT H4.5/80-200 (Granit 11H) $89,00

Една забележка към тях.
Относителната диафрагма се изписва със запетайка, например 4,5 от европейски прозиводители. Японците пишат точка - 4.5.

Цайс все още спазват това.



Публикацията е редактирана (19-01-10 18:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: 35mm   
Дата:   18-01-10 16:39

Ето линка на Киевский завод Арсенал - Home
http://zavodarsenal.kiev.ua/

Отговори на това съобщение
 No Subject
Автор: aleksandr   
Дата:   18-01-10 16:41





Публикацията е редактирана (18-01-10 16:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: trusinov   
Дата:   18-01-10 16:44

Ехххх Гелиос - 40 1,5/85 - как ми се ще да имам това бижу :(

Отговори на това съобщение
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: aleksandr   
Дата:   18-01-10 16:56

Брех, що не ми излезе поста...??!!
Та исках да кажа, че любимите ми които ползвам с удоволствие и се радвам на картинките са:
- Гелиос - 40 - 1,5/85
- Мир - 1В - 2,8/37
- Юпитер - 11А - 4/135
- юпитер - 37А - 3,5/135,
както и готиния особняк
- MC Zenitar - 2,8/16 fish-eye
и симпатягата Helios - 44.
НЕ харесвам, въпреки разпостраняваните мнения за добрите им качества Таир - 11 и Юпитер 9.


Отговори на това съобщение
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: NeDDRaG   
Дата:   18-01-10 16:56

35 мм, я дай снимка на 70-200 ВР2. поне.

Отговори на това съобщение
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: 35mm   
Дата:   18-01-10 17:02

Ето една крехка девойка на която нещата и са направени в СССР:


http://www.photodom.com/photos/2010/01/18/1708631.jpg




Публикацията е редактирана (19-01-10 18:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: aleksandr   
Дата:   18-01-10 17:08

Та в тази връзка да кажа още, че имам 22 бр. стари механични обективи, с различни тех. параметри изображения и "характер". Ако човек не снима напр. спортни събития - си е направо благодат такава изобразителна мощ!
Всичкото това нещо съм купил на цената на два средно-скъпи съвременни зуума които рисуват доооста зле, сравнени с който и да е от твърдите механични!



Публикацията е редактирана (18-01-10 17:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: 35mm   
Дата:   18-01-10 17:10

Аз имам 10 броя само. За Никон и за среден формат.
Нещо от тия 22 да са ти излишни и да продаваш нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: aleksandr   
Дата:   18-01-10 17:14

Току що продадох един Super Carenar MC 2,8/135, другите май не са ми в повече, с изключение на един Helios - 44 - 2, много е точен и почти нов, но не го предлагам защото е доста разпостранен - имам 3 бр. от него. Ако ти трябва - обади се.

Отговори на това съобщение
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: 35mm   
Дата:   18-01-10 17:17

aleksandr, нещо между 150 и 200мм за лайка формат ми трябва.


NeDDRaG, ето една тема дето съм пуснал снимла с новия 70-200 (и със стария също и със 80-200):
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1110605&t=1110605&phorum_uriauth=




Публикацията е редактирана (18-01-10 17:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: asahi   
Дата:   18-01-10 17:19

"гранит 80-200 каква му е светлосилата"
Питай къде му е силата. Никъде. Голям тежък боклук. Имал съм го и добре, че го продадох без загуба.

Общи слабости на руската (украинската) оптика:
1. Слабо или никакво просветление. Дори светлина от небе, попаднала в кадъра, влошава контраста.
2. Дори в центъра да има рязкост в периферията е мазало.
3. Цветопредаването рядко е задоволително. Може би следвствие от т.1.
4. Хроматичните аберации масово са високи.
5. Лошо центрирани лещи. В резултат хроматичните аберации нямат сферично разпределение, а някакви разместени елипси. Софтуерът не може да се справи с компенсирането им.

Не че майстор не може да направи приемлива снимка с руски обектив. Може, но ръцете му ще са вързани от гореизброените фактори. Ако наблягате на недостатъците като изразно средство - може. Такъв е Хелиос 85/1.5.

Отговори на това съобщение
 Re: Made in USSR (руските обективи)
Автор: 35mm   
Дата:   18-01-10 17:31

asahi, за съжаление. С Волна за среден формат имах точно такъв проблем с небе - целия кадър облят с флеър заради малко небе в кадъра. Но не се случва винаги. С пазене на предната леща със сенник и допълнителни черни листа се помага малко.

За цветопредването на моите украински обективи вътре в стая или когато няма задно осветление в обектива - не мен ми харесва. Пуснал съм снимки с Калейнара в началото на темата - за мен контрастта и резолюцията са ми перфектни. Повечето познати виждали снимки на хартия с него питат кой е обектива и искат да си купят и те такъв.

Сглобяването е проблем. Така е. Но е до бройка. Или се носи на майстор и се сглобява наново внимателно.



Публикацията е редактирана (18-01-10 17:33)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »