Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за избор на обектив
Автор: tsibrovbg   
Дата:   22-08-15 22:41

Здравейте,тъй като съм начинаещ някой ще може ли да даде малко съвет какъв обектив да си взема за не професионално ползване и да е по добър от сегашният ми Canon Zoom ef 28-801:3.5-5.6 IV както се казва да става за близки и малко по далечни снимки предимно сред природата.Благодаря предварително.[shtrak] [shtrak] [shtrak]
 Re: Молба за ствет
Автор: piknik   
Дата:   22-08-15 23:14

Този обектив ти ли си го произвел в гаража ? Версия 4-ри.

На петъчна тема прилича...



Публикацията е редактирана (22-08-15 23:16)
 Re: Молба за ствет
Автор: Twingo   
Дата:   22-08-15 23:14

18-55. Друг вариант не виждам. И все пак, какъв е бюджетът?
 Re: Молба за ствет
Автор: ZENON   
Дата:   23-08-15 01:23

tsibrovbg,
Ако искаш що-годе ползващи те отговори, бъди така добър да направиш поне 2 неща.
1. Оправи си заглавието на темата;
2. Кажи какъв обектив притежаваш. Опиши го точно!

Защото това, което си писал предизвиква смях и едва ли някой (освен някой много добър по душа) ще седна да ти отговаря.

Тва в случай че не е поредния петъчен локум [smilie5]
 Re: Молба за ствет
Автор: papadok   
Дата:   23-08-15 02:06

28-80 е обектив от филмовата епоха. Ако все още на някой не му е ясно, точния модел е Canon EF28-80mm f/3.5-5.6 IV USM

18-55 или по-скоро 18-135 ще те задоволят напълно. Кой точно модел и версия, зависи от бюджетът, който си заделил.
 Re: Молба за ствет
Автор: lamerko   
Дата:   23-08-15 03:50

Имам canon 300 с 28-80, но на Тамрон. А исках да е канонската версия [smilie6] Както и да е - добре се справя на филм, макар и да му липсват предимствата на светлите обективи. Иначе - може би трябва да се уточни на какво тяло ще се ползва, понеже 28-80 е проектиран за ФФ, докато предложението 18-55 си е за кропка.
 Re: Молба за ствет
Автор: quazimodo   
Дата:   23-08-15 08:13

Ето ти два супертуристически обектива. Даже Тамрона е малко по-туристически от Сигмата[smilie21] !

http://www.dpreview.com/forums/thread/3799914


 Re: Молба за ствет
Автор: tsibrovbg   
Дата:   23-08-15 11:37

Не това пише отпред на обектива.
 Re: Молба за ствет
Автор: tsibrovbg   
Дата:   23-08-15 11:50

Апарата на който ще го ползвам е Канон EOS D60 а колкото до бюджета това вече е относително цените варират най вече как си го спазаря.
 Re: Молба за ствет
Автор: papadok   
Дата:   23-08-15 14:47

D60 е старо тяло и на него не можеш да слагаш "новите" EF-S обективи.

С лошо зададения въпрос обезсмисляш всичко писано по-горе.
 Re: Молба за ствет
Автор: quazimodo   
Дата:   23-08-15 17:18

tsibrovbg написа:

>... а колкото до бюджета
> това вече е относително цените
> варират най вече как си го спазаря.

Сигурно е така ама не казваш дали ще се пазариш около 2000 или около 200 лева[smilie5][smilie18] !

 Re: Съвет за избор на обектив
Автор: tsibrovbg   
Дата:   23-08-15 23:48

Така е не казвам цена защото аз ще си преценя дали ми е по джоба а от групата тук очаквах съвет.И ако някой се е подразнил за моето невежество да ме извини и да си припомни дали той се е родил научен.Благодаря все пак за отделеното време.
 Re: Съвет за избор на обектив
Автор: lamerko   
Дата:   24-08-15 00:43

Попадаш в "скъпата" категория обективи - тези, проектирани за фул фрейм (не, че сензора ти е такъв). За евтини обективи - вероятно трябва да си търсиш такива от миналия век. С други думи няма как да получиш кой-знае какъв съвет за обектив, понеже вече всичко опира до кибичене из борсите в последната минута :)
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.