Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: За мегапикселите
Автор: hrup   
Дата:   13-08-15 16:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За мегапикселите
Автор: jivkojj   
Дата:   13-08-15 16:13

Глупости. Това можеше да е вярно, само ако не съществуваха перспективата и dof-a.

Що да са глупости. Дали апарата ще кропи матрицата или ти допълнително през някоя програма е същото.
Не го бъркайте с дигиталния зум!

Отговори на това съобщение
 Re: За мегапикселите
Автор: realnoncho   
Дата:   13-08-15 16:15

Как не са се сетили птичарите и спортните фотографи да си вземат по една 35-ца и да кропят [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За мегапикселите
Автор: hrup   
Дата:   13-08-15 16:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За мегапикселите
Автор: jivkojj   
Дата:   13-08-15 16:24

Ми се струва нещо, че бъркате нещата.

Обектива си запазва мм, но се ползват различни отрязъци от изображението. Което е много по-удобно да се прави веднага на място, отколкото допълнително да се преглежда и кропи.

Обяснвам бавно, че да ме разберете: имаш 24МП, настроил си 6МП. Кажете ми причина, защо да не си ползваш обектива (примерно) 16-50 И като 51-100, дори и след 51мм просто да кропи 50те мм? На място, без да се налага да преглежда всичко наново.


Отговори на това съобщение
 Re: За мегапикселите
Автор: hrup   
Дата:   13-08-15 16:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За мегапикселите
Автор: jivkojj   
Дата:   13-08-15 16:26

Автор: hrup
Дата: 13-08-15 16:16

Автор: jivkojj
Не го бъркайте с дигиталния зум!

а с кое ?


Разликата с дигиталния зум е, че в единия случй имаш ПЪЛНАТА резолюция ИНТЕРПОЛИРАНА, а в тоя в който аз говоря - само пикселите от кропа - ако са 24 имаш 12 или 6 или там каквото позволява камерата.



Публикацията е редактирана (13-08-15 16:27)

Отговори на това съобщение
 Re: За мегапикселите
Автор: marvves   
Дата:   13-08-15 16:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За мегапикселите
Автор: hrup   
Дата:   13-08-15 16:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За мегапикселите
Автор: jivkojj   
Дата:   13-08-15 16:30

Тоест кроп, без допълнителни алгоритми за променяне броя пиксели на изображението.


Отговори на това съобщение
 Re: За мегапикселите
Автор: boxer   
Дата:   13-08-15 16:33

Защото ще има различен рисунък.
Перспективата и ДОФ-ът се променят при реално приближаване към обекта.
Както и при използване на обектив с друго фокусно разстояние.
И не се променят при кропене.
Но тия неща имат отношение повече към съдържанието, към визията на снимката.
Така че и ти си прав, като изключим начина по който ще изглеждат нещата, тогава е все едно.

Отговори на това съобщение
 Re: За мегапикселите
Автор: boxer   
Дата:   13-08-15 16:41

А не разбрах от темата дали става дума за камери с много пиксели или за файлове с много пиксели?
Защото имаше една гигапикселова снимка на София.
Правена преди години с обикноврн дслр
От 3-4 гигапиксела има да кропиш, да кропиш...
[smile]
Но някак другояче звучи да кажеш, имам 50 мегспикселова камера.
Не е като, имам едни 50 мегапикселови панорами.
[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: За мегапикселите
Автор: jivkojj   
Дата:   13-08-15 16:47

Що бре, той си го е написал :

12, 16, 24, 36 а сега 42-сони.

После се съмнява, че обективите могат да им осигурват тая резолюция.

Явно за камери става дума.


Отговори на това съобщение
 Re: За мегапикселите
Автор: radikyokushin   
Дата:   13-08-15 17:22

boxer написа:

> Перспективата и ДОФ-ът се променят
> при реално приближаване към
> обекта.
> Както и при използване на обектив
> с друго фокусно разстояние.
> И не се променят при кропене.

Тука нещо не съм съгласен [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За мегапикселите
Автор: NNT   
Дата:   13-08-15 17:27

Пикселите нямат значение, ако няма изискване към строго определен размер за печат.

СТЪКЛО, СТЪКЛО, СТЪКЛО !!!

Слагаш хубаво стъкло и ти е все тая дали си с 10 или 36мп.

Големият пиксел е по-чист на слаба светлина, но вкарва и по-малко детайл. Нещата са балансирани.

Най-добрият вариант, засега и за мен, е D800/810 - ако не искаш многото пиксели, има си 1.5 crop режим, който ти дава 16мп - предостатъчно за всичко.

Проблем би било ако/когато скочат много резолюциите на мониторите(и поевтинеят бързо). Щото и сега има снимки от D40, D50 еtс, които са с невероятно качество, но повечето са прекалено дребни за днешните монитори.

П.П. Споменах ли СТЪКЛО?!
[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: За мегапикселите
Автор: Konstantinov   
Дата:   13-08-15 17:49

Гледах и си изтеглих от нета репродукция на трите дебелани с целулит на рубенс ,гледал бях оригинала в прадо и затова я изтеглих.100 мб 150 мегапиксела.Изглежда като от един кадър със фотоапарат за репродукции.Резолюцията е такава че се вижда как се е движила четката по платното и отделните косъмчета на четката са оставяли следи.След15 години сигурно ще има достъпен апарат с подобна резолюция.

Отговори на това съобщение
 Re: За мегапикселите
Автор: caspin   
Дата:   13-08-15 18:04

Konstantinov пусни една линкче да видим тези дебеланкилС такъв размер не ги намирам[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За мегапикселите
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   13-08-15 18:22

При сегашната ми техника рядко в кадър имам повече от 12Mpix чиста информация (24Mpix 1.5x crop с три читави f/2.8 вариота), реално ми изглеждат предостатъчно, дори често 6Mpix са идеални. Обичам да гледам кадри на 100% на екрана и ми е малко тъпо като някой ми прати 24Mpix с бюджетен обектив (или нещо подобно от сапунерка), дето на 100% няма грам детайл (реално кадъра няма и 2-3 Mpix), ноооо c'est la vie...

Отговори на това съобщение
 Re: За мегапикселите
Автор: Konstantinov   
Дата:   13-08-15 18:46

Преди година написах трите грации и я свалих ,но ще се прибера след седмица , на един от компютрите ми е.Възможно е и да са я махнали защото и цветовете бяха непроменени и както са си.

Отговори на това съобщение
 Re: За мегапикселите
Автор: tofo   
Дата:   14-08-15 22:13

Резолюцията на дисплея на компа е към 2Мп. Ако тръгнеш да копираш пък какъв размер тябва да ти е снимката за да я напълниш с полезна информация. И ако я копираш от какво разстояние ще я гледаш за да получиш тази информация. Е предимството е че можеш да кадрираш на воля ама от 24Мп да оставиш 5-6 например възниква въпроса - абе къде си гледал като си снимал? Защото ако щракаш урбулешката с широкото с оглед да кропиш после-така или иначе губиш от моушън блър. Абе,кой както му е кеф![smile]


Отговори на това съобщение
 Re: За мегапикселите
Автор: Konstantinov   
Дата:   17-08-15 22:51

Не било 150 а 738 мегапиксела има филмче как са ги снимали. С огледално рефлексен с механизъм, нещо като пантограф който движи камерата. Правят се много снимки и се сглобяват.Ограничението на фотошоп тогава-2012г. било 30000 пиксела.



Публикацията е редактирана (18-08-15 09:18)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »