Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: С раничка и колело...
Автор: pmartinov   
Дата:   11-08-15 11:13

Той изобщо няма място на магистралата !!!


Отговори на това съобщение
 Re: С раничка и колело...
Автор: антивик   
Дата:   11-08-15 11:22

petrov88 написа:

> Като човек, който все още кара/ въпреки, че на далеч по- къси разстояния/, но често по доста натоварени пътища, последните два поста ми идват малко смешни. Сигурно ще кажете, че и от седалката не може да стане за малко. Просто идва един момент, в който тялото трябва да смени позицията си за малко, няма как.. Въпрос: На магистралата как ще сигнализира за смяна на посоката на движение? Ще кажеш да, че може да иска да ходи в лява лента... Дали някой от шофьорите и за миг би си го помислил това? Ще изпреварва джигитите ли?
> Jumper, малък статив съм си връзвал
> под рамката. Не пречи изобщо :)
> Публикацията е редактирана (11-08-15
> 11:04)

Щом още карате, би трябвало да знаете, че има едно нещо де му се казва Закон и Правилник За Движение По.... и законите са точно за това да се спазват. В моето писание съм изброил някои от нарушенията на този закон. Относно това за положението и тялото...ми щом противоречат на закона, значи си е нарушение, говоря за ръцете, па и за другото. Щом ти е терсене, излез от пътя спри, почини и тръгни пак. А относно знаците дали шофера отзад няма да се сащиса от тази ръка /от къде да му знае акъла/ и няма да набие спирачките...., както и ако види сигнал от друг участник в движението.
То що толкова се спазват закони и що всеки ги тълкува както му е удобно, затова дереджето е такова.

Отговори на това съобщение
 Re: С раничка и колело...
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   11-08-15 11:30

антивик ти не го и знаеш ...
Чл. 15
5) Когато няма специално предназначена за тях пътна лента или алея, водачите на мотопеди, велосипеди и други немоторни превозни средства може да използват за движение разположения отдясно по посоката на движението им пътен банкет, ако той е годен за това и ако това не пречи на другите участници в движението. (В условие, че няма изришна забрана с пътен знак!) http://putniznaci.stokibg.com/products_photos/4206/20.jpg

Дереджето е, че всеки си мисли колкото по-голям му е джипа, камиона и рейса той е господар на пътя ... Дереджето е , че въпреки лошите пътища летите като малоумни и после що загивате ... щото сте идиоти болшинството от шофьорите ... и взимате невинни жертви обаче!

На магистралата този човек не трябва да мърда от банкета и толкоз. За мен дори не трябва да е там , а да е по второстепенни пътища именно заради бг пилотите из нашите магистрали.

Отговори на това съобщение
 Re: С раничка и колело...
Автор: Idoru   
Дата:   11-08-15 11:33

Ако не се лъжа велосипед и изобщо всяко превозно средство с технологична максимална скорост по-ниска от 50км/ч няма място на магистралата.

Ама като гледам напоследък тия с колелетата какви волности си позволяват, може и да бъркам, там с тях работата е МНОГО изтървана.



Публикацията е редактирана (11-08-15 11:34)

Отговори на това съобщение
 Re: С раничка и колело...
Автор: антивик   
Дата:   11-08-15 11:41

написа:

> Ако не се лъжа велосипед и изобщо
> всяко превозно средство с
> технологична максимална скорост
> по-ниска от 50км/ч няма място на
> магистралата.
>
> Ама като гледам напоследък тия с
> колелетата какви волности си
> позволяват, може и да бъркам, там с
> тях работата е МНОГО изтървана.
>

>
> Публикацията е редактирана (11-08-15
> 11:34)
[smilie24] [cool] Че нъл и аз в първото ми писание това съм написал, обаче някой тука се опитва да анализира и цитира закона така както дявола евангелието - сиреч както му е удобно и забравя за строгите забрани и различните категории пътища.



Публикацията е редактирана (11-08-15 11:42)

Отговори на това съобщение
 Re: С раничка и колело...
Автор: Idoru   
Дата:   11-08-15 11:46

То виж, че не глобяват пешеходците ако ще и на червено пред патрулка да минат, камо ли някакви с колелета да гонят... Чакалят си на стоянките и това е.

Отговори на това съобщение
 Re: С раничка и колело...
Автор: антивик   
Дата:   11-08-15 11:49

Idoru написа:

> То виж, че не глобяват пешеходците
> ако ще и на червено пред патрулка
> да минат, камо ли някакви с
> колелета да гонят... Чакалят си на
> стоянките и това е.

И тук съм съгласен и пешеходците трябва да отнасят яки глоби и наказания, когат пресичат къде не им е мястото, па после шофера излиза виновен за всичко.
Като ще се връзва кусур на едните и ще им се търси отговорност, същото трябва да е и за другите. Разделение не трябва да има, пред конституция и закон нали "УЖ" всички сме равни.

Отговори на това съобщение
 Re: С раничка и колело...
Автор: Rand   
Дата:   11-08-15 12:17

LorDDemoniC ни е запознал с чл15, алинея 5 от ЗДвП, нека аз пък да цитирам друг член - 55:

"На път, обозначен като автомагистрала или скоростен път със съответния пътен знак, е разрешено движението само на автомобили и мотоциклети, чиято конструктивна максимална скорост надвишава 50 km/h. Движението на други пътни превозни средства, както и движението на пешеходци, воденето на животни и навлизането на автомобили, теглещи пътни превозни средства с гъвкава връзка, е забранено."

Отговори на това съобщение
 Re: С раничка и колело...
Автор: victory13   
Дата:   11-08-15 12:45

Браво! [smilie24] Възхитен съм! [smilie24]

Има шанс за тази страна [cool] Толкова много хора познават Законът... и го спазват...

Отговори на това съобщение
 Re: С раничка и колело...
Автор: pmartinov   
Дата:   11-08-15 13:29






Тези които пишат законите първи ги нарушават...


Лао Дзе 2000г.пр.н.е.


Отговори на това съобщение
 Re: С раничка и колело...
Автор: pmartinov   
Дата:   11-08-15 14:25




Българската интерпретация звучи така:







Законът е врата в полето,само лудите минават през нея...


Отговори на това съобщение
 Re: С раничка и колело...
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   11-08-15 14:38

Rand точно. Тамън и аз го намерих и шях да го плясна :) Вижте обаче клипа на Пламен в който посети село с 3ма души в Родопите ... просълзяващ!

Отговори на това съобщение
 Re: С раничка и колело...
Автор: pmartinov   
Дата:   11-08-15 14:54

Всяко много успешно "управление" се отразява на статистиката


Отговори на това съобщение
 Re: С раничка и колело...
Автор: антивик   
Дата:   11-08-15 15:38

Не знам за "вратата в полето", ма всичко си е въпрос на лично патило и самосъзнание. И аз на времето съм пресичал и съм "марширувал" къде ми падне. Ма кат се инвалидизира малко човек и кат знае, че не може да изприпка достатъчно бързо пред колата, започва да се оглежда и да търси "зебрите" и светофарите по кръстовищата.
Тук сега ще се намери някой да ревне, че и на пътеката може ма джаснат, може ма на зебрата всите права са мои, или в болница ще ми плащат всите грижи и процедури до откат, барабар с застраховки и обезщетения или другото е на 2 метра под земята, къдет аз пак се отървам от болки и мъки, а шоферчето у панделата, па и да не е там, мен вече ще ми е безразлично[smilie3]
Виж туй с това велюсупедче по магистралата ако го джасне МПС все ще си е зян за водача, що велосипеда няма място там.

Отговори на това съобщение
 Re: С раничка и колело...
Автор: Loki_in_disguise   
Дата:   14-08-15 13:31

Здравейте. От личен опит мога да кажа, че 500км за 24 часа не са непостижими. Лично на мен ми отне, около, 18 часа София - Бургас по подбалканския с всичките изкачвания - Гълъбец, Козница, Калофер. Щях да го взема за по-малко, но на Сливен вятъра ми скъси живота (София - Сливен ми отне 12 часа и Сливен - Бургас, заради вятъра, 6). НО, аз съм с шосеен, карбонов велосипед. С планинско, предполагам, че е по-трудно.
За магистралата, от една страна е забранено, от друга е опасно. Налагало се е да се кача един или два пъти и въздушната струя от тирове и рейсове ме преместваше с по метър.
Тази година също ще го карам на 28-ми август и се надявам вятъра да е по-милостив. Пък и смятам да карам до Созопол, така че...
Поздрави

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »