Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   03-08-15 18:07

До колкото разбрах от "Езерен връх" (над седмото), но го разбрах след като слязох долу.

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: victory13   
Дата:   03-08-15 18:08

Няма...

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: valdo   
Дата:   03-08-15 18:49

Има [smile]


https://photo-forum.net/static/site_pics/163/l_1314713596_7rl-910.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: caspin   
Дата:   03-08-15 19:06


https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1346699234_89.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: m.djorov   
Дата:   03-08-15 19:13

Броя, броя, ама все 6 водни басейна виждам на 2-те снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: caspin   
Дата:   03-08-15 19:24

На колегата valdo снимката обхваща и седемте езера.Позицията за снимане е над Окото.Моята е панорама от езерен връх и обхваща шест от езерата.Сълзата ми е зад гърба от тази позиция[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: didesignbg   
Дата:   03-08-15 20:47

Панорама със седемте езера от Гугъл Мапс / автор Калоян Братанов

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: didesignbg   
Дата:   03-08-15 20:50

Отовица или Отовишки рид.

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: m.djorov   
Дата:   03-08-15 21:28

Аха, сега ми стана ясно. На снимката на valdo, седмото го взех за не разстопен сняг, а то било езерото. Да, там са 7 вече :)

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: caspin   
Дата:   03-08-15 21:31

Сълзата е най- високото езеро.Замръзва напълно и е единственото без риба[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: m.djorov   
Дата:   03-08-15 21:45

Ако сама се е озовала там, тая риба, да и се чудиш как е станало :) Има вероятност тази събота-неделя и аз да съм там.

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: slavi_biserov   
Дата:   03-08-15 21:46

Да, има място след като стигнеш на последното езеро - Сълзата, има един хребет отгоре над езерото. Качваш се по него, вижда се стръмно отдолу, но всъщност не е. От там стига да имаш широкоъгълен обектив можеш да ги снимаш всичките в един кадър. Аз лично не се качих до там, но догодина пак ще ходя и ще отида до там. [shtrak] Тази година ми беше за първи път!

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: slavi_biserov   
Дата:   03-08-15 22:04

Искам да ви попитам, начин да обработя снимката заради небето?

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: m.djorov   
Дата:   03-08-15 22:35

Примерно в LR намали само highlights. Или ако премахва неща и по другата част от кадъра - ползвай четката да маркираш само небето и вече си поиграй с плъзгачите ѝ да видиш дали ще се появят облаците по-добре.



Публикацията е редактирана (03-08-15 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: brutas   
Дата:   04-08-15 09:01

Джиповете са абсолютно незаконни. Като ги ползвате, стимулирате унищожението на природата и забогатяването на мутрите.

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: BXMarkov   
Дата:   04-08-15 14:03


http://photo-cult.com/pics/674/pic_9992152_0674122.jpg



http://photo-cult.com/pics/673/pic_9992152_0673757.jpg



http://photo-cult.com/pics/673/pic_9992152_0673833.jpg



http://photo-cult.com/pics/674/pic_9992152_0674013.jpg



http://photo-cult.com/pics/674/pic_9992152_0674061.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: bg2014   
Дата:   04-08-15 14:39

Колко близо до нулата е температурата на водата?
Има ли смелчаги да се пробват?

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: tomaraya   
Дата:   04-08-15 18:52

Ми не знам дали знаете , но най-долното езеро се казва Каракашевото езеро . Защо ли ? Въпросният турист Каракашев решил да се пробва и при вода 5-6 градуса , станал кръстник на езерото .bg2014 написа:

> Колко близо до нулата е
> температурата на водата?
> Има ли смелчаги да се пробват?

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   04-08-15 18:57

Бъркаш ги, то е едно от езерата до Мусала (не знаех, просто google search). Но да... не е много разумно да плуваш на тази температура. Става да си намокриш краката

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: pmartinov   
Дата:   04-08-15 19:09

Водата в езерата е много коварна !

През лятото в най-големите горещини се нагряват само горните 10см от нея .

Покрай брега на плиткото е приятна на пипане ,но навътре е ледена !

От долу също е ледена !

Не са един и двама тези които са се къпали за последно в езерата .

Сърцето не издържа на големите температурни разлики ,а мускулатурата се схваща бързо.

Данни от мониторинг


Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: bo6o   
Дата:   04-08-15 19:45

Аз пък знам само, че това да си къпете гъбясалите крака в тези езера, може да доведе само до тяхното еутрофициране и унищожаване, и е проява на брутална и осъдителна невежест и простотия. На рибното съм виждал идиоти и с шампоан да се къпят. Лифта трябва да се унищожи, заедно с малоумниците, които ходят по джапанки там, като в парка. Тези уникални места са за хора, които могат да отделят един - два дена ходене в неприятни условия, за да се насладят на уникалната природа, а не на изпражненията на хиляди малоумни туристи, които се изхождат на всяка трънка, защото могат да идят на кафе там, с пекинеза в дамската чанта.

ПС - залагам бутилка Джак, че преди Алеко Константинов, Рибното не е изглеждало така...



Публикацията е редактирана (04-08-15 19:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: EvaJor   
Дата:   04-08-15 20:46

Нищо му няма на лифта и не мисля, че трябва тепърва да се разрушава. С лифтове, както е известно, са опасани целите Алпи. Лесен достъп има до много други водни природни феномени в Европа, които обаче са чисти- Плитвичките езера, Езерната област в Англия, езерната зона около Залцбург и т.н... Проблемът, явно, е в (качеството на) туристите. Ако не са езерата, то ще са къмпингарите по Черноморието...и прочие.

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: bo6o   
Дата:   04-08-15 20:59

И културата на тукашните туристи, бизнесмени и обикновения българин, за тебе са никаква причина???
Никва природа не заслужава тукашната сган... Баси народа [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: EvaJor   
Дата:   04-08-15 21:03

Ами нали това казвам- причината не е в лифта, а в културата. И да махнат лифта, ще изцапаме нещо друго, до което няма лифт, но пък може да се стигне с голфа...

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: bo6o   
Дата:   04-08-15 21:40

Там е работата. Тея с голфа стигат само до долната станция на лифта. Ако го няма, ще изядат 2 кебапчета и ще се върнат "на село". Или защото джапанките ще ги откажат, или защото "има държава и няма джипове" по тези места, които да ги качат по - нагоре.
С лифта, от който чичкото с джип, който изпреварва нагло и бие наред, и печели от мързеливите "туристи", всеки с джапанки може да стигне до езерата, най-вече до най-достъпното, което не е заприличало на блато от мечи или лисичи лайна, каквато теория се въди.
И, е такива безразлични мнения, като вашето, позволяват на безкрупулни боклуци, да печелят от други боклуци, съсипвайки единственото ценно в това мизерно парче земя.
И преди да бъда лично упрекнат - не, не съм хипи-еко-активист, имам достатъчно пари за джип, и да - мразя "селяните"(като диагноза), мразя безкрупулни бизнесмени, мряза и безраличните индивиди.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »