Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: BXMarkov   
Дата:   04-08-15 22:50

bo6o, [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Последният път не издържах като видях "достопочтено" семейство натопили бутилките с вино и краката си в Окото, направих скандал при което тъпака каза "и да ме набиеш няма да махна бутилките"...махнах ги аз, но трябваше да им ги завра където трябва! Надолу от близнака направо си отиват езерата, горните тези с чехлите и джапанките скоро ще им видят сметката [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: pmartinov   
Дата:   04-08-15 22:57

Простия човек гледа на Природата като на слуга!

Никакво уважение.

След мен потоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: EvaJor   
Дата:   05-08-15 06:23

Не съм безразлична. Но съм убедена, че рестрикциите -като например премахване на лифта няма да помогнат. Или поне ще помогнат (малко) за конкретния обект- Рилски езера. Но в България не са застрашени само Рилските езера. Вървях пеш по скалите и крайбрежието от Варвара към Ахтопол. Не е застроено. Диво е. И много мръсно. Не може да се забрани/ ограничи достъпа до море, гори и езера, няма как.

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: bo6o   
Дата:   05-08-15 07:49

НЕулесняването на достъпа до даден обект, е достатъчно добро начало. Можеш да си сигурна, че 90% поне от хората, които ще бъхтят баирите пеша цял ден, за да видят някаква природна забележителност, ще отидят там с уважение и мисъл в главата.

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: bg2014   
Дата:   05-08-15 09:08

Всяка една природна забележителност БЕЗ човека, без хората е просто едно нищо. Какъв е смисъла на красотата, ако няма кой да я оцени?

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: brutas   
Дата:   05-08-15 09:12

има, има, но има и "ценители", от които нямаме нужда [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: hrup   
Дата:   05-08-15 09:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: bo6o   
Дата:   05-08-15 10:22

Всяка една природна забележителност БЕЗ човека, без хората е просто едно нищо. Какъв е смисъла на красотата, ако няма кой да я оцени?


По-голяма глупост не бях чувал.
Имаше и една поговорка по темата, но понеже не я помня, ще я кажа с мои думи - до местата, които си заслужава да се видят, се стига трудно. В смисъл, че не са лесно достъпни, съответно не са осквернени от куцо и сакато. И с тая върволица на рилските, дето все едно от витошка идва-ми нямам никакво желание да ходя там...

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: slavi_biserov   
Дата:   05-08-15 10:24

Виждам, че се разви диспут, което е добре, но нека все пак се придържаме. Все пак сме във фото форум. [shtrak] Искам да ви попитам, къде може да се снима хубав водопад, смисъл нисък, на прагове над река, че мисля да снимам на дълга експозиция. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: serjy   
Дата:   05-08-15 11:25

онзи ден ходих на езерата и ги обиколих. хвърлени боклуци не видях! хората си се разхождаха и се наслаждаваха на хубавата природа... е, някои не бяха екипирани туристи и ще бъдат достойни за презрение от всякакви многомразещи пазители на природата, дето със сигурност не могат да обяснят, как унищожаваме езерата, ако потопим бутилка за да я охладим или си натопим краката [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: bo6o   
Дата:   05-08-15 11:34

Всичко мога да ти обясня, с научни доводи, но като гледам ще е безпредметно.
Ай със здраве...

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: m.djorov   
Дата:   05-08-15 11:39

Ми примерно вкарвайки микроорганизми, разни бактерии и гъбички непривични за езерото и каквото там има в него.

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: bg2014   
Дата:   05-08-15 13:10

И каква е ползата от луната за онези далечно земни развити същества, които да предположим, че живеят на 100 000 светлинни години от тук?
И АКО не сте двулични в мненията за опазване на света - защо дишате, защо тъпчете пръстта, защо се топлите, защо карате коли... и все подобни глупости.
Темата си е много хубава- докато си е фотографска.
И различията са хубаво нещо. ОБАЧЕ да не понасяш различните от теб и техните мнения вече е лошо. Просто не понесох твърдата позиция срещу някакви хора дръзнали да посетят езерата.
Нека спрем НЕфотографските глупости в хубавата тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: hrup   
Дата:   05-08-15 13:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: narval   
Дата:   05-08-15 15:45

"Всяка една природна забележителност БЕЗ човека, без хората е просто едно нищо."
Наистина това твърдение е рядка глупост. Те природните забележителности точно заради хората са се образували. Повечето от тях милиони години преди да се появи човекът, но така... да си го чакат да дойде, да построи лифта, да се качи горе, да изцъка с език, че природната забележителност да стане нещо. И сега като дойдат хората, да си го унищожат за 20-30 години... все пак заради тях е всичко това. Вярно, десетки и стотици видове може да поизчезнат междувременно в това местообитание, но в крайна сметка нали човекът го прави това нищо - нещо.
Въпросът не опира до мнение. Незаконен ли е лифтът? Незаконен е. Преди 2009г., преди да се построи лифта са се качвали около 15 хил. човека годишно, 2011г. вече са 120 хил. Дори да не си топят краката и охлаждат пиенето в езерата, това множество се облекчава където намери за добре горе и тъпче навсякъде. Ако не осъзнавате какъв проблем е това за такава крехка високопланинска екосистема, значи наистина е прав bo6o, че са безпредметни повече обяснения.

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: serjy   
Дата:   05-08-15 15:50

от тази събота:

https://photo-forum.net/static/site_pics/197/1438778694_P8011825-01.jpeg



https://photo-forum.net/static/site_pics/197/1438778669_P8011792-01.jpeg


...а умиращите риби направо щяха да ми изкълват фотоапарата:

https://photo-forum.net/static/site_pics/197/1438778595_P8011775-01.jpeg


[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: hrup   
Дата:   05-08-15 15:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: serjy   
Дата:   05-08-15 15:57

bg2014 [smilie24]

наскоро, в друга тема, разбрах, че не съм турист, а снобар, щото имам раница дойтер и обувки за 300лв... на Рилските езера реших да се маскирам като кашкавал турист и се качих по дънки и маратонки. уви, получих още по-голямо презрение... явно презрението и омразата са начин на живот, просто винаги ще намерят обект за реализацията си...

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: hrup   
Дата:   05-08-15 16:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: EvaJor   
Дата:   05-08-15 16:58

Да, наистина. Колко по-лесно е да се разруши лифта, нищо, че лифтовете са вид екологичен тип транспорт, отколкото да се научим да не цапаме, да научим приятелите и децата си да не цапат, да използваме предмети, които могат да се рециклират, да събираме отпадъци разделно, както и да не къмпингуваме на забранени за това места.


Като чуя за ограничения на посещения на дадено място и се сещам за преторианските резиденции отпреди 1989 г, не знам защо.

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: bo6o   
Дата:   05-08-15 18:55

Ама и грам не се опитвате да вникнете и да се замислите и за секунда, какво се опитваме да обясним няколко човека.
Последен пример давам и се отказвам-ако има лифт до луната и там почнат да ходят по 10000 човека на ден, вярвайте ми, след 10 години ще я показвате само на снимка как е изглеждала, на децата си, защото ще е "очовечена" от лесния достъп.

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: MarinY   
Дата:   05-08-15 19:45

bо6о, ей това ти изказване: "...съответно не са осквернени от куцо и сакато...", малко преля чашата.
Ти по-човек и с по-големи права ли си от тези хора? Хубавите места трябва да са с ограда и табелка "За bo6o и компания!"

Навсякъде, където си заслужава, трябва да има улеснен достъп. За децата, за възрастните, за инвалидите ... Проблемът е във възпитанието и отношението. Вместо да вдигаш скандал на сбъркалия, покажи му, обясни му. В края на краищата, намери си друга красота. Не толкова лесно достъпна.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: bo6o   
Дата:   05-08-15 19:59

Няма да се оправдавам, защото пак не става дума за това, което се опитваме да обясним. На Еверест, ходят и хора без крака. Аз няма да мога да идя там, по една или друга причина, но не искам лифт до там.
НЕограничавам. НЕулеснявам! Това е тънката разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: EvaJor   
Дата:   05-08-15 20:03

На Еверест няма лифтове и поне е чисто :), извинявам се предварително за заглавието на цитата.

Клик


Отговори на това съобщение
 Re: Седемте Рилски Езера
Автор: bo6o   
Дата:   05-08-15 20:11

А представи с лифт, на който и аз бих се качил, защото иначе ме мързи...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »