Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Уиндолс 10
Автор: Slivenski   
Дата:   01-08-15 18:55

Доообре! :-))) [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: didesignbg   
Дата:   01-08-15 21:32

Какви са тея браузъри за които говорите не знам Lynx the One that rules them all.
Иначе от известно време изборът на ОС е въпрос на това с какво си свикнал, обществен статус, или пък какво е взел шефа, е при някои и въпрос на сексуална ориентация.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: mihajlov2   
Дата:   01-08-15 22:18

Поздрави от подземния (компютърен) свят.
Десетката може да се намери в идеално инсталационно състояние както за мигриране от предишна версия, така и за чиста инсталация /не визирам сайта на Майкрософт/. Активирането е фасулска работа, само след написване на три реда код в конзолата.
Никакви бъгове няма засега - примерно с Хром. Всичко върви идеално гладко и мазно. Стартирането на операционната система отнема около 4 секунди - от изгасването на екрана на БИОС-а до екрана за стартовата парола. /При ОС инсталирана на SSD./
Привикването с новия интерфейс изисква малко време - аз примерно идвам от Уиндоус 7. Засега не съм открил пряк път примерно до Control Panel и най-лесно ми е да напиша Контрол панел в търсачката до старт бутона.
Операционната система е доста по-умна от старите. Пример - синът ми разправяше, че по време на игра крашнали драйвърите на видеокартата. Обаче играта не забила, и във фонов режим ОС възстановила драйвъра... И така нататък. Засега съм доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: m.djorov   
Дата:   01-08-15 22:40

Win + X - изкарва меню, в което може да избереш и контролния панел. И на мен често ми трябва и това за момента е начина, по който го правя.

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: Slivenski   
Дата:   01-08-15 22:49

Контролният панел не се ли изкарва както при Уиндоус 8?

Settings - Personalization - Change Desktop Icons

Не вярвам точно това да са променили коренно. :-))

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: Danny_Falin   
Дата:   02-08-15 00:46

новият броузър е жесток, толкова лек и толкова гладка работа, евала [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: asahi   
Дата:   02-08-15 23:46

mihajlov2, открехни ни на далаверата.

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: Stancho_25   
Дата:   03-08-15 00:02

> Активирането е фасулска работа,
> само след написване на три реда
> код в конзолата.

Моля...?!!
[smilie10] [smilie10]

За Windows ли говорим?

Не беше ли конзолата отживелица която няма място в съвременна операционна система. Да не говорим, че е прекалено сложно нещо за използване, така че горното твърдение няма как да е вярно. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: nyamago   
Дата:   03-08-15 00:24

Михайлов2 говори като човек, който е писал операционни системи и с това си вади хляба (или най-малкото ги е човъркал отвътре толкова, че е способен и да напише някоя : )

Аз говоря като проС потребител, един от няколко милиарда дето не са виждали ОС отвътре. (Нищо, че и аз някога съм си цапал ръцете с код и сега понякога посягам на конзолата, но предпочитам да не ми се налага).

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: chill   
Дата:   03-08-15 10:49

На Мака това му е едно от най-хубавите неща, че е истински Unix с истинска "конзола". [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   03-08-15 10:53

Powershell е достатъчен да се гавриш с windows-a ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: asahi   
Дата:   03-08-15 11:21

За терминали ли си говорите?

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: Тед   
Дата:   03-08-15 11:46


https://photo-forum.net/static/forum/2015-08/utje6891.JPG


http://s28.postimg.org/s5syrvum5/Screen_Shot_2015_08_03_at_11_27_07.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: lamerko   
Дата:   03-08-15 12:00

Unix и UNIX са две различни неща. Mac-a си е моднато BSD (доста неща идват от FreeBSD) - от една страна цената му включва всъщност само ЗАТВОРЕНИТЕ модификации по кърнъла, графичната система и многобройните програми (които всъщност не са дело на Ейпъл, а на техните партньори). Но в основата си е BSD, който от своя страна НЕ е чист Unix. По същата причина Дарвин и впоследствие OSX не са били такива, но от версия OSX 10.5 се стандартизират по последната спецификация. Та въпроса е каква версия имате :)

Идеята обаче беше за Windows10 и бозите, които сътвориха с тия шпионски афери... и въприоса дали недоволството или разни европейски комисии ще успеят да накарат Майкрософт да пуснат изчистена версия поне за европейския пазар. Лично на мен ми допада новия Windows, но хич не ми допада информацията, която излиза напоследък за вградените червейчета...

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: nyamago   
Дата:   03-08-15 14:46

От един голям експерт по компютърна сигурност знам, че

Заплахата за нашата сигурност и лична неприкосновеност е винаги точно толкова голяма, колкото нашата параноя.

Нямайки какво да крия, се мъча да надживея подсъзнателните усещания на неприязън (повече отколкото страх) към шпионирането. Имам ги, признавам - човешко е, но предпочитам такива емоции да не ми диктуват живота.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: kvakioh   
Дата:   03-08-15 14:50

Доста бавно ми обнови, цяла нощ въртя, докато не зареди за половин час всичко накрая.
Не е много интересна операционна.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: Slivenski   
Дата:   03-08-15 15:00

Тоя нов Уиндоус да не идва като автоматичен ъпдейт? [smilie10] [smilie10] [smilie8] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   03-08-15 15:06

Slivenski не точно. Иконката с подканянето е ъпдейт KB303**** не помня цифрите ...

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: Slivenski   
Дата:   03-08-15 15:10

Значи идва като ъпдейт, все пак! И ако си настроен да се инсталират автоматично, ще ти го хакне, така ли? Или конкретно този ти решаваш дали-или? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: kvakioh   
Дата:   03-08-15 15:13

E решава си човек какво да избере. Новото идва САМО след одобрение. Неприятното е, че ще стои някаква иконка там да дразни, иначе не е проблем да се остане и с 8 или там какъвто е.

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   03-08-15 15:16

Ти си решаваш кога. Реално прави оценка на компа ти и дори 1 програмка да е кракната или да не се хареса на windows 10 гориш с инсталирания софтуер. Ето при мен не дава да запазя инсталирания софт. Само което имаш като файлове и го слава в windows.old , точно както беше 8.1 ъпдейта.
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/11813521_10204190774278784_32553139026170...


Едит. Реално уж езика бил проблема. И на същия език ми даде проблем.



Публикацията е редактирана (03-08-15 15:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: kvakioh   
Дата:   03-08-15 15:22

Maлко се чудеше при мен дали да приеме офис пакета, но всичките неща вървят добре засега. Иска ги инсталирани като приложения.

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: alext   
Дата:   03-08-15 15:34

Между другото обядът никога не е безплатен, четете Windows 10 и личните ни данни

Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: philip   
Дата:   03-08-15 15:47

Абе добре си е, даже и DPP 4 подкарах, че на 7-цата не успях[smilie24]
Е, както някой вече спомена няма да е без бъгове, но ще ги оправят. Днес трябваше да го рестартирам 2-3 пъти, за да превключа от 1 на друга безжична мрежа, но накрая зацепи!


Отговори на това съобщение
 Re: Уиндолс 10
Автор: Slivenski   
Дата:   03-08-15 15:51

Честно казано, и аз четох някакви такива неща, като в линка на Иван Ванков, когото познавам, между другото - доста свестен пич.

И не става въпрос за кракнат софтуер или други такива работи, а за това, че ако е вярно, че това "нещо" записва всичко, което пиша, гледам, чета, говоря, следи ми чатовете, имейлите, записва ми паролите и данните, и прочие, на мен ми се струва доста неправилно... Някак си вече ми се струва твърде прекалено. Най-малкото ще се въздържа да го инсталирам, поне на този етап.

В същия блог по-долу един обяснява малко по-подробно, но на кого да вярваме, не знам:

"Много от нещата не са така .. некa да добавя по 1 уточнение

Колко време се използва компютъра – това не е точно така
Какво пишете по клавиатурата – няма такова нещо
Кои програми сте отворили и какво правите в тях – това се отнася само за приложенията които са свалени от AppStore с цел водене на статистики
Всяко едно съобщение, независимо дали е по поща, чат или друга система – това се отнася само за тяхната система тоест outlook(email) и Answer-Desk support(live chat)
Календари, бележки и букмаркове – само ако приложенията са свалени от AppStore
Камера, микрофон и периферия – тези данни се изпращат до техните сървъри само ако ползваме „Windows Hello“
При наличие на биометрия, данните от биометричните сензори. – това пак е ако използваме „Windows Hello“ за да ни идентифицира и да ни отключи компютъра "

[smilie8]



Публикацията е редактирана (03-08-15 16:06)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »