Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: milenmarinov   
Дата:   23-07-15 21:13

Колеги, бих желал да Ви предупредя че на пазара навлизат "реплики", на Lowepro, или по скоро на най- използваните модели от любимата за мен марка, специално. За човек който за пръв път си купува чанта или раница от тази марка е съвсем нормално да я приеме за истинска. За съжаление това оставя лошо впечатление в последствие. Не искам да правя реклама, просто казвам да се внимава какво и на каква цена се купува. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: GenaDP   
Дата:   23-07-15 21:18

И как разбра, че е менте?

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: milenmarinov   
Дата:   23-07-15 21:26

Да кажем че съм продал стотици продукти на Lowepro. И, използвам такива от 10 години. Пак казвам, НЕ искам да правя реклама. Но, познавам продуктите до "вътрешния шеВ" на преградите, качеството на пластмасата на закопчалките и т.н.... [smilie3]



Публикацията е редактирана (23-07-15 22:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: kukumichin   
Дата:   23-07-15 21:41

Верваме ти. Сега да ни споделиш, какво да гледаме при покупка?

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: dimidumi   
Дата:   23-07-15 21:44

Да , много е важно да споделите какво да гледаме при покупката на ментаците, скоро ще си купувам голяма раница. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: Twingo   
Дата:   23-07-15 21:54

milenmarinov написа:

> познавам продуктите до "вътрешния
> шеФ" на преградите, качеството на
> пластмасата на закопчалките и
> т.н.... [smilie3]

До вътрешния шеф? Интересна работа [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: Simbon4o   
Дата:   23-07-15 22:04

Аз си имам копие на флипсайд 400 и съм доволен. Има грешки при шиенето, ципа основния е по-кекав ама като цяло за половин цена си е супер раница. Стените са достатъчно здрави и като материали не усещам много разлика с оригиналната, която поначупих и понаскъсах тук таме.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: goldstar   
Дата:   23-07-15 22:09

Simbon4o [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: milenmarinov   
Дата:   23-07-15 22:23

Разбира се, ако мога да бъда полезен ще споделя.
Оригинал/ менте:
1. Твърдо дъно, което изключително трудно се деформира/меко дъно, смачкано.
2. Закопчалки на които има логото на производителя. По принцип Lowepro използват на "johnhowardcompany". На някой от тях пише "rock lockster". Оригиналните са леко матови и много здрави/ Друг производител или само пластмаса която е "лъскава".
3. Прави шевове на всички елементи./ Криви такива, особено във вътрешната част на чантите и раниците.
4. Добър външен вид - празна./ Смачкана и деформирана.
5. Обтегнати ръбове./Хлътнали такива заради некачествено свързване на защитните елементи във вътрешността.
6. Дебели, здрави, твърди прегради позволяващи да се разпределят отделенията./ Лесно огъващи се такива, меки, по малки и ниски като физичен размер.
Теглото на репликите е по- малко от посоченото от производителя, по обясними причини.
За текстила, който по принцип е "промазан", "гумиран" и т.н., не мога да кажа нищо.
Етикета изглежда като "копиран".
Чантите и раниците са в обикновен найлон. При оригинала в повечето случаи, найлона е брандиран с логото.
Това са неща които могат да се забележат от всеки. Иначе има още показатели, но едва ли ще Ви помогнат.


Благодаря на "Twingo", за редакцията.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: kiten   
Дата:   23-07-15 22:28

някои от репликите са не минали теста за качество, нещо като второ и трето качество. Има и тотални ментета, които още като се види етикета и се разбира за какво става въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: milenmarinov   
Дата:   23-07-15 22:37

Да, точно така е. Възможно е да е второ, трето качество, бракувано и незнайно как стигнало до другия край на света. И във Плевен се продават легално пуловери на "tommy hilfiger" и други световни марки, от производител.... Говоря съвсем сериозно, но то не е и тайна де.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: tuizzl   
Дата:   23-07-15 23:11

milenmarinov мерси за полезната информация. Мислех да си взимам точно раница на тази марка, но сега или ще внимам при покупката или ще се ориентирам към друга марка.
Още веднъж, благодаря!
:)

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: realnoncho   
Дата:   23-07-15 23:16

Напълно възможно е да има такива, но и някои от по-старите раници на Lowepro си бяха с не толкова добро качество, сега новите серии са по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: da.fo   
Дата:   24-07-15 00:02

Купих си навярно менте(може пък 2-ро качество)от Китай за 52$(92 лева)модела на Lowepro Fastpack 350 - засега е супер [smilie21]за близо 1/3 от тукашната цена [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: compur   
Дата:   24-07-15 12:57

затова има и разни темички от сорта на: "бях с дъждобран и на 3-тата минута ми се напълни раницата с вода. а пък е водозащитена... [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: da.fo   
Дата:   24-07-15 13:37

На моята поне си пише - Конструирана в Калифорния, произведена в Китай [smilie3] Ще взема да напълня дъждобрана с вода да го видя дали ще прокапе [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: attempt   
Дата:   24-07-15 13:54

Мога ли да ползувам темата, за да попитам къде могат да ми ремонтират цип на Lowepro Slingshot 300 aw? [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: ixus   
Дата:   24-07-15 13:55

Това ,че в Китай са 2-3 пъти по-евтини , означава единствено ,че тука се продават с 100-200% надценка . Което си е напълно нормално. Основни хранителни продукти се продават с 30-50% и нагоре марж , та какво остава за едни раници.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: sirkhann   
Дата:   24-07-15 13:58

Може 20, ама 200 няма как да стане...

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: Begemot   
Дата:   24-07-15 15:50

В духа на "откриване на топлата вода" бих споделил - най-лесният начин да се познае едно менте е в това, че се продава не от официалният вносител. То ясно - официалният вносител е един отвратителен тип, който държи високи цени, продава само в проверени магазини и т.н., но същият този отвратителен тип има (приятният) навик да осигурява и доживотна гаранция. А всички раници на Lowepro са с такава! Да уточня: доживотна гаранция означава две неща - гаранция докато е жив продукта или гаранция докато е жив собственика. И в двата случая е добре да си пазите платежния документ - в първия случай (говорейки за продукта), за да удостоверите, че сте го закупили от територията, на която важи гаранцията, а във втория (говорейки за собственика) - за да го завещаете на внуците. Щото ако касовата бележка се чете няма кой да ви откаже въпросната гаранция.
Да - в наши дни всичко се произвежда в Китай, ама наистина всичко. А китайците са изобретателни, находчиви, предприемчиви и нагли - готови са да фалшифицират и Луната, стига да има кой да я купи. Ама втората Луна няма да има гаранция и не ви препоръчвам да кацате на нея. Та не е въпроса дали ще хвърлите 50-ет лева за менте, няколко пъти или ще хвърлите 200-та, ама веднъж. Народа, още навремето, го е казал: "Не съм толкоз богат, че да купувам евтино"! Клише, но валидно. Па и подкрепено от законодателството за защита на потребителите.
Нека обобщим - ако закупите "скъпа" раница от "скъп" магазин (или официалните представител), който има нахалството да ви предоставя гаранция имате пълното право да го тормозите във всеки един момент, в който раницата ви вземе да дефектира. А ако я купите евтино от господ знае кого - имате пълният шанс да хванете фарингит, ларингит и да си докарате операция на сливиците от пиене на студена вода!
Послепис: Пък и четете условията на гаранцията - ако скъсате раницата докато пренасяте с нея павета и случайно сте я изтървали от вратата на влака.... Е тогава и официалната гаранция не важи, но все си мисля, че който купува раница за Х пари (където Х е повече от 10 лева) няма да почне експерименти с нея, противоречащи на нейното предназначение.
Извинявам се ако съм досадил на някой, но така съм свикнал - да обяснявам картинно, цветисто и (надявам се) разбрано, че ние юристите като отворим уста и клиента скача през прозореца (а това е събитие, което не се признава от гаранцията на производителя на дограма) и ни вкарва в едни разходи, разправии, направо не си е работа. Таааа, пак повтарям - купувайте от официалните вносители, пазете си бележката и ползвайте съгласно условията на гаранцията. Че вече отказват да ни сменят дограмата!


Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: realnoncho   
Дата:   24-07-15 16:01

Един познат вярваше на доживотната гаранция на Lowepro. След това от един изпуснал гаранционен цип от раницата му падна техника за 3к. Сами може да се сетите колко го стопли това, че щяли да му сменят ципа гаранционно.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: GenaDP   
Дата:   24-07-15 16:04

ако скъсате раницата докато пренасяте с нея павета и случайно сте я изтървали от вратата на влака.... Е тогава и официалната гаранция не важи, но все си мисля, че който купува раница за Х пари (където Х е повече от 10 лева) няма да почне експерименти с нея, противоречащи на нейното предназначение.

И как точно се доказва обективи ли съм носил в раницата, или павета?

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: kvakioh   
Дата:   24-07-15 16:13

ЗАтова само Kata. Макар че Манфрото ги купи, но пък има готини залежали бройки за малко пари.
На една оригинална, с бележка и всичко останало Lowepro Urban photo sling Ми отказаха гаранцията за ципа. Не в Бг.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: Begemot   
Дата:   24-07-15 16:39

Хе хе - да не обяснявам колко трасеологични следи оставя едно паве, особено такова, което е излетяло от влака. Почти колкото кен бира, разнасян в чантата и разтекъл се там (това съм го виждал с очите си). С човешката глупост справяне няма, факт, груб, житейски. С лошия късмет също. Но поне човек може да е малко по-спокоен, в скръбта си, ако знае, че изпусналият цип, затрил 3к (предполагам килограма, но не съм сигурен) техника, все пак ще бъде сменен.
А колкото до претрепването на 3к техника (не знам защо, но все повече това ми звучи като три килограма пране) - по-скоро бих повдигнал темата за застраховането на техниката, защото против лошият късмет (каръщина му викат някои) важи само застраховка, леене на куршуми и нищонеправене, т.е. техниката да не излиза от касата в банката.
Но това е друга, пространна, дъвкана и оплюта тема...


Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: m.djorov   
Дата:   24-07-15 17:26

То хубаво да си пазим бележките, ама някои тарикати ползват една много кофти химизирана хартия, която в рамките на 2-3 месеца избелява. Едвм се четеше една такава, когато връщах телевизор за рекламация. Представям си как ще изглежда след 2 години, за повече да не говорим - бяло платно. Ходи доказвай, че е касова бележка.
Застраховките са хубаво нещо, но като идея. Изведнъж в клаузите със ситни шрифтове се появяват написани 1000 неща описани когато не важи и после е една мъка да си искаш парите. Я те огрее, я не.
Кражба признават, само ако не е влезнато през вратата, ми са ми разбили дограмата на прозорците - да ама освен на първи и чат пат втори етаж 99% няма да ти влезнат през прозорците. И изведнъж застраховка за кражба се обезсмисля, само дето се разбира по трудния начин в последствие.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: da.fo   
Дата:   24-07-15 20:31

Begemot, ти къде прочети , че раницата ми(ако е купена от официалния вносител) има доживотна гаранция като пише , че е 60 месеца ?!?!

https://www.photopavilion.bg/?page=catalog&catalog=23&cat=109&product=3748&show=additional

Извинявам се на Фотопавилиона , че тях цитирам - просто по лесно намерих въпросния модел !!!

В моя случай за същата сума ще си купя 3 раници - хайде да се обзаложим , че повече от 60 месеца ще изтраят (все пак ще си ги полвам- когато си искам) [smilie18]


А туй за доживотната гаранция за раница е някакъв сън явно [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: Begemot   
Дата:   24-07-15 20:52

Четем какво пише на http://www.lowepro.com/support/warranty

И обясняваме - дистрибуторите са задължени да поддържат законова гаранция от 5 години (като го сметнеш и те ти ги 60 месеца). Официалните представители са обвързани от политиката на фирмата. Затуй и се наричат официални представители. Приемам, че дотук всичко е (почти) ясно. Но за всеки случай ще илюстрирам с пример: в рамките на 5 години можете да поискате изпълнение на гаранцията от дистрибутора, а след това - само и единствено от официалният представител за страната. Ако сме купили продукта от Холандски Суринам там и си търсим правата. Ако сме купили менте - духаме супи, таратори, гаспачо и други кулинарни продукти обвързани с понятието "тарикатлък".
А що се отнася до бележките и тяхната скронност към изчезване - копирните технологии вършат наистина чудесна работа. Преди окоро година служител на голяма търговска верига получи лек културен шок когато се видя принуден да ми замени отоплителен уред срещу напълно, девствено, снежно бяла касова бележка... Но! Прикрепена към ксерокопие на същата, надлежно прибрана в гаранционната карта. Домързя ме да я заверя нотариално затова се наложи да съм умерено нагъл и гласовит, но свърши работа. Да продължавам ли с безплатните съвети?


Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: da.fo   
Дата:   24-07-15 21:37

5 години или 60 месеца съвсем не са равни на ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЯ !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: kvakioh   
Дата:   24-07-15 21:41

ЗА електроника и други масови продукти доживотна гаранция значи, че гаранцията важи, докато не спре продукцията, т.е. с последната валидна бройка, излязла от завода гаранцията на всички останали единици и на тази последната на пазара отпада. Не важи повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: icovalchev   
Дата:   24-07-15 21:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: novi4ok   
Дата:   24-07-15 23:01

Хипопотаме, к'во се пънеш като... Да не си вносител на тези боклуци? Доживотна гаранция - дрън дрън... Що не опиташ да си потърсиш доживотната гаранция от българския представител (няма да споменавам кой е, той си знае и чете) и да видиш дали ще те огрее. За дефектен цип ми се изсмяха две седмици след покупката, та камо ли за нещо по трудно доказуемо като фабричен дефект. Айде бегай от тук с тези реклами на боклучавата Lowepro!


Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: wizarditaly   
Дата:   25-07-15 00:49

Да споделя опит. Нямам нищо общо с lowepro. Научих че в БГ има представител от тук.
Съсипа ми се ципа на faspak 250. Обадих се на вносителя. Обясних , че раницата е купена от Италия и имам касова бележка от там. Казаха да занеса раницата или да я пратя с куриер ако съм далеч. Занесох я и на другия ден ми се обадиха , че ще ми я сменят до 48 часа.
На следващият ден ми се обадиха да отида да си взема чисто новата раница. Старата беше на 6 години.
Та за троловете дето само плюят - Заврете си клавиатурите някъде!
Аз съм доволен от тази марка и представителите и в 3 държави, включително България.[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: icovalchev   
Дата:   25-07-15 01:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: TheBossBG   
Дата:   25-07-15 09:49

Само да ви кажа, че, откакто България е член на ЕС, НЯМА официални представители на европейски фирми. Съгласно ЕС законодателството всеки може да бъде представител на дадена фирма, стига официално да внася неин продукт. Т.е. Кънчо от пазара в Момкова махала, ако е внесъл раници, също е представител. Друг въпрос е, ако фирмата има регистриран офис на територията на България. Но и тогава това не е официално представителство!

Колкото до доживотната гаранция на раниците, просто някой да направи запитване до сайта Lowepro как да си замени раницата със скъсания цип. Това е най-достоверната информация!

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: Begemot   
Дата:   25-07-15 10:01

С малки изключения темата се напълни с дендро-философи, универсално знаещи експерти и живи дяволи, дето броят жълти стотинки, с които да пазаруват ментета, получавайки съмнителното удоволствие да прецакат големите корпорации.
Иначе казано - сиромах-тарикати и дървени-философи. Видимо няма смисъл да пиша повече.
Към автора на темата - мерси за предупреждението, но аз (а и всеки разумен човек) не би купил от някоя пазарска сергия продукт, който струва (примерно) 100 лв, за скромната и изключително изгодна сума от 10 лв, мислейки си как е ударил кьоравото с оригинален продукт. А за останалите - внимавайте някоя фея да не ви форматира картата, че ще трябва да отваряте нова тема!

Отговори на това съобщение
 Re: Lowepro - менте. Внимавайте, колеги!
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   25-07-15 23:02

Преди месец и нещо пристигна едно "китайско менте" на LowePro Flipside 400 AW, за което броих малко над 50 гущера с доставката ( при препоръчителна цена от 140-150 гущера)
Разликите с "оригинална"(купена от голяма българска верига) бяха доста пренебрежими, предвид близо тройната разлика в цената;


Раницата бе тествана в доста екстремни условия - 12+ часов вело-преход в Централен Балкан, през 5 от които се изсипа библейски потоп + едно стабилно падане върху камъни;

Крайния резултат - суха техника, работещ дъждобран и счупена закопчалка през гърдите ( замина при падането)


Разбирам да мрънкате, ако някой се опита да ви пробута "менте" за "оригинал", но при тройно по-ниска цена - няма никакво основание!

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »