Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Съвет за светкавица?
Автор: nikons93   
Дата:   21-07-15 16:07

Привет на всички!

Първо искам да започна, като поздравя всички колеги и колежки за страхотните кадри, които пускат тук. Аз съм любител (самоук) и нямам кой знае какви снимки, та това е друга тема....

Обръщам се към всички, които могат да помогнат. Става въпрос за избор на светкавица. Дойде време за избор на светкавица, финансите с които разполагам не са много (там е проблема). Търся нещо около 250лв. Поразпитах тук - там, предложиха ми Dynaphos ThinkLite TT680 E-TTL II или TTL Yongnuo YN-565EX II. Светкавицата ми трябва основно за заснемане на събития (любителско). От Dynaphos ми казаха, че избраната светкавица не е много подходяща щото бързо можела да прегрее. Какво можете да предложите Вие? Може и да е втора употреба. 2 обектива купих от форума и съм много доволен.

Благодаря и на фокус![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица?
Автор: burningice   
Дата:   21-07-15 16:13

Yongnuo YN-565EX II може да прегрее и без да святка.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица?
Автор: izabela   
Дата:   21-07-15 16:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица?
Автор: realnoncho   
Дата:   21-07-15 16:16

YN-565EX, 568EX, 510EX все стават... Аз съм с първата 565EX и не съм имал проблеми с прегряване за любителско снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица?
Автор: petrov88   
Дата:   21-07-15 16:16

Меtz 44 af-1? с 50лв над тези 250

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица?
Автор: icovalchev   
Дата:   21-07-15 16:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица?
Автор: nikons93   
Дата:   21-07-15 16:32

Апарата ми е canon eos 1100d (смотано тяло) Ползвам го със 17-40 f4 L и 85 f1.8.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица?
Автор: izabela   
Дата:   21-07-15 16:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица?
Автор: ishootraw   
Дата:   21-07-15 16:53

Nissin
Аз имам Никонската версия на компактната i40, ползва се само с 2 врътки, много е интуитивна и бързо ще я разучиш, супер компактна има ттл, high speed sync, дори и видео осветление, ако ти трябва. Никога не ми е прегрявала.

Ако мислиш, че ти е слаба Nissin имат и по-големи и по-мощни. Но на мен ми е предостатъчна за портрети, кръщенета и и др.

Помисли дали ти трябва и ТТЛ наистита, аз установих, че снимам само на ръчни настройки на светкавицата, а тавива без ТТЛ са по-евтини. Но пък е хубаво да имаш, при нужда (бързо сменяща се светлинна обстановка, когато нямаш време да реагираш с ръчните настройки).

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица?
Автор: nikons93   
Дата:   21-07-15 17:04

i40 ми идва малко скъпичка... уф тези пари.... [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица?
Автор: GenaDP   
Дата:   21-07-15 18:05

Явно не си чувал, но Канон също правят светкавици. Вземай една употребявана EX 430II и си готов.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица?
Автор: axlastro   
Дата:   21-07-15 18:09

Най-добре канонска втора ръка.
Ако искаш нова - аз от Metz 44 af-1 нямам особени оплаквания, освен че чехълчето за закрепяне е от пластмаса, но засега не се е счупило. Имаше по едно време някаки проблеми с фирмуера, но го оправиха, а се ъпдейтва много лесно с кабелче - много добър вариант, в случай, че Канон решат да сменят нещо по техния софтуер.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица?
Автор: burningice   
Дата:   21-07-15 18:22

Ако ще снимаш нещо отговорно - втора употреба Canon 430 ЕХ II или 580EX II. Ako се снима сватба, може предварително да се мине през ресторанта и да се оставят Yongnuo-тата в хладилника и вечерта да се вземат :)



Публикацията е редактирана (21-07-15 19:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица?
Автор: icovalchev   
Дата:   21-07-15 20:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица?
Автор: nikons93   
Дата:   21-07-15 21:51

Затруднявате ме доста [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица?
Автор: axlastro   
Дата:   21-07-15 22:16

Аз нямам проблеми с metz-a, nissin i40 също е много добър вариант. Снимал съм и събития (отговорни) с нея - никакъв проблем. Минуса го казах - пластмасовото краче. И липсата на ръчен контрол. Иначе бързо рециклира, не загрява, свети равномерно, приятна като изработка. Първо купих динафоска и на другия ден я върнах - ужасно дървена, гадна изработка и пластмаса от най-смотаната. Metz сега са на промоция в динафос - разходи се дотам и пробвай, толкова ли е трудно (ако си от София). Имат някакви с литиево-йонни батерии, но не знам дали са добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица?
Автор: GenaDP   
Дата:   21-07-15 22:19

Автор: icovalchev

Повечето от тези светки дето се продават са със сменена лампа. Проблема е такъв, че оригиналната струва много и ги сменят с китайски боклуци от ибей. От там спектъра коренно различен.


Верно ли? Явно китайските лампи ги пълнят с някакъв китайски ксенон-менте, дето го няма в менделеевата таблица...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица?
Автор: icovalchev   
Дата:   21-07-15 23:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица?
Автор: kollev3   
Дата:   21-07-15 23:18

При мен от както смениха крушката почнаха и проблемите...50 на 50 я свети я не...пробвах и на друг апарат все същото...
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица?
Автор: Serbezov   
Дата:   21-07-15 23:46

Която и светкавица да избереш гледай задължително да е с TTL ,тия глупости не ти трябва съм ги чувал от много фотографи,особено за начинаещ любител за мен си е задължителен, а ако ползваш постоянно различно фокусно разстояние ще ти е от голям плюс,също така имат и защита от прегряване,колко сработва не знам,това за китайските Yongnuo-YN-565EX и YN568EX ,за тези пари за мен са правилният избор!Гледам даже че им са паднали малко и цените,за 105 долара може да си вземеш YN568EX,лично аз си купих за толкова но Yongnuo-YN-565EX и съм доволен,за парите си нямат алтернатива според мен[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица?
Автор: nikons93   
Дата:   22-07-15 00:03

Еми май, май ще се спра на Yongnuo - то. Досега гласовете са в нейна полза, за Dynaphos никой не ми я препоръча.... ще видим. Все пак благодаря на всички отзовали се![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица?
Автор: GenaDP   
Дата:   22-07-15 00:08

Автор: icovalchev

Нито стъклото е качествен кварц, нито електродите са волфрамови легирани с други екзотични елементи, нито налягането на газа е оптимално. Пусковия електрод е завит върху тръбата и фиксиран с бронзов лак за печки. Иначе си е цяла технология извеждането на електрода от тръбата в качествените лампи.


Сигурно... Интересно защо тогава китайските светкавици работят без проблеми с китайските си лампи. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица?
Автор: kerekovski   
Дата:   22-07-15 09:20

Защото е съшото като при автомобилите - всяка част за първоначално вграждане, ако ще и китайска да е, е много по-качествена от следващите резервни. Нали поне трябва да си изкара гаранцията, идеята не е да се вътри производителят с гаранционни рекламации.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица?
Автор: GenaDP   
Дата:   22-07-15 09:57

Тъй ще да е... Китайците правят във всеки завод по 2 поточни линии - едната произвежда резервни части, другата - части за първоначално вграждане...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за светкавица?
Автор: kerekovski   
Дата:   22-07-15 10:12

Тези лампи по 5 долара с доставката надали изобщо са правени в същия завод, а китайците имат мнооооооооооого заводи. Освен това продукцията от една и съща поточна линия минава контрол на качеството и се групира според постигнатите резултати. Естествено найд-доброто се вгражда в готовия продукт, а останалото - на вторичния пазар.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »